• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

XIV נמחק

כתבתי שאני בכלל לא מאמין בהנחת השוק היעיל, שנראה שרוב האנשים פה לא מאמינים בה

השוק היעיל לא חייב להיות בגירסה הכי חזקה שלו ששוק תמיד צודק.
אלא שלאורך זמן הוא יעיל לכן אנשים מעדיפים אותו. (בגרסאות המוחלשות).

שאלת תם: למה הוא נמחק?
האם זה בגלל שהVIX עלה יותר מ100% ביום?

אפשר בבקשה הסבר?
מה קרה? השקיעו ב- VIX, התעודה עלתה ב200% ואז המנפיק ביטל את התעודה? אבל למה?

אפשר בבקשה הסבר?
מה קרה? השקיעו ב- VIX, התעודה עלתה ב200% ואז המנפיק ביטל את התעודה? אבל למה?
XIV זה שורט על הVIX. בגלל שVIX עלה ביותר מ100% ביום אז השורט עליו (XIV) נמחק.

הזהרתי אנשים פה שהם משחקים באש ושתי ההשקעות הפופולריות פה, XIV וביטקויין יסיימו באפס.
בכלל אני לא מבין את הראש של האנשים פה. זה אמור להיות פורום סולידי. אנשים פה מאמינים הדוקים בשוק יעיל וחושבים שאי אפשר לבחור בהצלחה מניות, דעה שאני לא שותף לה בכלל. יש פה הרבה אנשים חכמים שעושים ניתוחים יפים, אבל במה הם בסוף משקיעים? XIV וקריפטו - הנכסים היחידים שלדעתי מבטיחים הפסד של כל סכום ההשקעה.
יש פה בכל הפורום, בערך 4 אנשים שמבינים מה זה VIX ואולי 3 ששמו כסף. (כולל הנגזרות כמובן)

מישהו על הפלנטה הזאת יודע להגיד מה לעזזל קורה?
השוק נופל. הוא נמצא במכפילים מטורפים. והוא בתמחור שיא.

רוצה לקנות פוט?
זה מה שקורה...

אני מניח שאפשר לבדוק מה תכלס קורה עם מסתכלים על האופציות....

http://on-vix.blogspot.co.il/2018/02/vix-115.html
אינני יודע אם תעודת XIV תחוסל או שהמנפיק הצליח לארגן השקעות התעודה באופן שיכול להמשיך לעקוב אחד המדד עליו הוא מבוסס, אך בהנחה כי אכן שוויו בסגירה של XIV עומד על 4.22 , גם אם המגמה תתהפך לחלוטין ועקום החוזים יחזור לרמתו יום קודם , כלומר F30 ירד ב- 50% , ערכו של XIV יעלה ב- 50% ויגיע ל- 6.33 בלבד. המשמעות למי שלא הבין עד כה היא כי רובו המכריע של ההפסד מקובע.

@adamshalev
נראה ש SVXY חזרה למסחר, אבל ממה שהבנתי, על אף ששרדה הנזק שנגרם לה הוא בלתי הפיך

נערך לאחרונה ב:
הזהרתי אנשים פה שהם משחקים באש ושתי ההשקעות הפופולריות פה, XIV וביטקויין יסיימו באפס.
השקעה מבוקרת, תוך איזון תקופתי והבנת פוטנציאל הסיכון היא ממש לגיטימית.
לגבי הרציונל בהשקעה ב-XIV - זה מה שאני מבין:
ה-VIX ("מדד הפחד" - עולה כאשר התנודתיות בשוק עולה) בטווח הארוך נוטה דווקא לרדת כיוון שבטווח הארוך השוק עולה ובצורה לא כ"כ תנודתית (קיימת ס"ת, אבל היא לא כ"כ גדולה, ולא סביר שהיא תהיה כזו. בסה"כ הכלכלה הריאלית היא משהו לא נורא תנודתי, ושוק ההון משקף את הכלכלה). לכן ה-XIV (זה ש"נמחק" בימים האחרונים) עולה בטווח הארוך. בטווח הקצר, יכולות להיות טלטלות חזקות בשוק שיקפיצו את ערכו של ה-VIX (כלומר יקריסו את ערכו של ה-XIV). בעיקר אם במשך תקופה ארוכה הייתה תנודתיות נמוכה. זה מה שאנחנו חווים בימים אלו.
אבל... אם אני משקיע ב-XIV נניח 3% מהתיק לאורך זמן, ו"קוטף את הפירות" (והפירות יגיעו בסבירות די גבוהה כי בד"כ השוק מתנהל על מי-מנוחות) ככה שהפלח הזה לא משתלט לי על התיק בתקופות עם תנודתיות נמוכה, אז לאורך זמן אני ארוויח, ואף פעם לא "אשרף". למרות שיהיו מקרים של מחיקת ה-3% האלה לחלוטין.

קריפטו-מטבעות (בכוונה לא כותב ביטקוין)
זה קצת יותר מסובך. הטענה כיום, גם של אנשים שמתנגדים להשקעה בתחום, היא לא שהערך של מטבעות כאלה הוא 0. אלא שהערך הוא לא ידוע, ובלתי ניתן לחישוב. ולכן לא ניתן לדעת האם היום זו השקעה טובה (כלומר האם בתוחלת התשואה מהנכס הזה תהיה חיובית).
הרציונל כפי שאני מבין אותו הוא שנוצר כאן אמצעי סחר חדש שהוא תחליף למטבע. אם הוא תחליף למטבע ויש לו יתרונות ביחס למטבעות של מדינות (אנונימיות, חוסר צורך במערכת הבנקאית, העברות כספים בינלאומיות ללא יכולת מניעה מצד המדינה), אז יהיו אנשים שבשבילם הוא מייצר ערך ושומר ערך אמיתי: אזרחים של מדינות אינפלציוניות (ונצואלה? זימבבואה? לפי נבואות זעם גם מדינות מפותחות יהיו אינפלציוניות בגלל הדפסת כסף בלתי נשלטת), אזרחי מדינות עם הגבלות בתנועת הון (סין? רוסיה?), וכן... גם לגורמים שלא מסתדרים עם החוק.
עכשיו נשאלת השאלה מה שווי השוק של דבר כזה (כפי שכתבתי, רבים מהמתנגדים טוענים שלא ניתן להעריך). אבל אני אנסה בכל זאת: נניח ש-2% מאוכלוסיית העולם חיים במדינות בעייתיות כאלה. ונניח ש-10% מהאוכלוסיה שלהן תהיה מספיק חכמה כדי לנצל את היתרונות במטבע-קריפטו. זה נותן 0.2% מהאוכלוסיה. כמה תוצר הם מייצרים? נניח כפי חלקם באוכלוסיה. אז 0.2% מהכלכלה העולמית (שהם 78Trillion $*0.2% = 156Billion $a) יתנהל בקריפטו-מטבעות.
אגב אפילו בהנחה שכל הערכת השווי הזו נכונה (והיא לא), מה זה אומר? מי ירוויח מזה? איזה מטבע ינצח? כל אלה לא ידועים.
אבל להגיד שהערך של כל העסק הזה הוא 0 זו אמירה קצת מרחיקת לכת.

ג.נ. לא משקיע בקריפטו, משקיע ב-XIV דרך אנשים שבקיאים ממני בתחום. או ככה לפחות אני מקווה....D:

נראה ש SVXY חזרה למסחר, אבל ממה שהבנתי, על אף ששרדה הנזק שנגרם לה הוא בלתי הפיך
SVXY חזרה למסחר, ונראה ש-business as usual, עם הפסד מקובע של 90%.
XIV לעומת זאת לא ברור - אני רואה שיש מסחר בתעודה, עם הפסד של 95%, אבל היא אמורה להיות מונזלת רק בסוף החודש? מה ההגיון? אם היא נסחרת, למה להרוג את התעודה, ואם הורגים אותה, אז למה היא עדיין נסחרת?

SVXY חזרה למסחר, ונראה ש-business as usual, עם הפסד מקובע של 90%.
XIV לעומת זאת לא ברור - אני רואה שיש מסחר בתעודה, עם הפסד של 95%, אבל היא אמורה להיות מונזלת רק בסוף החודש? מה ההגיון? אם היא נסחרת, למה להרוג את התעודה, ואם הורגים אותה, אז למה היא עדיין נסחרת?

כי בתשקיף כתוב שהיא פוקעת בתוך מספר ימים מסויים מהטריגר לפקיעה.

לא נראה שהמסחר בתעודות התחדש רק בשביל לעשות הנזלה ו-liquidation לאחר מכן. מי שמהמר על רגיעה בשווקים ויש לו איבר כפול מסויים בגוף בגודל המתאים, יכול לעשות הרבה כסף (אבל חייבת להיות מודעות לסיכון, במקרה הזה מחיקה פוטנציאלית של 100% מהשקעה). אחרי טירוף של אתמול וקריאת סיפור מתח שכתב בנדיבותו @adamshalev, לי אישית הידיים רועדות.

אני כותב כאן כדי לאזן את דברי ההבל.

אני חושב שהופכי הVIX הם כלי מצוין עבור משקיע פסיבי, וההתפתחות האחרונה רק תומכת בטענה. הסיכון לא מתואם עם הסיכון של השוק, ומאידך מדובר בנכס שמניב ללא צורך באמונה. העובדה שהכלי יצא מהמסחר, רק ממחישה את הצורך באיזון תקופתי.

הטעות היחידה של אדם היתה אימפולסיביות. אני חושב שאם הוא היה דובק בתכנית המקורית של עוגת דובדבנים, הוא לא היה מרגיש מעבר לטפיחה בכנף.

אישית, אני עדיין נמנע בכח מלפתוח פוזיציה, למרות שמדובר בהזדמנות מצוינת (כמו בכל נקודת זמן אחרת), רק מכיוון שאני משקיע לטווח קצר, ולכן המינוף של המניות לא מוצדק.

ג"נ: "ממנף" אג"ח ע"י EDV.

העובדה שהכלי יצא מהמסחר, רק ממחישה את הצורך באיזון תקופתי.

הטעות היחידה של אדם היתה אימפולסיביות. אני חושב שאם הוא היה דובק בתכנית המקורית של עוגת דובדבנים, הוא לא היה מרגיש מעבר לטפיחה בכנף.
מחזק את שני הדברים הללו. איזון בנכס סופר מסוכן כמו קריפטו או XIV הוא MUST.
שמתי לב שהייתה לי טעות חשבונאית, ועשיתי יותר נזק ב-after hours משחשבתי.
אם לא הייתי עושה את זה, התיק LevelUp היה סופג ירידה של 10% מתחילת השנה נכון לעכשיו, והיה עם רווח כולל של כ-28% מתחילתו. לא מזהיר, אבל בהחלט מכה בכנף ולא הרס מוחלט בהינתן אירועי אתמול.
שים לב טונה שאין לזה קשר לעוגת דובדבנים (רק LevelUp).

נושאים דומים

Back
למעלה