• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

XIV נמחק

אז SVXY עבר פעולה הפוכה מ split, (לא יודע איך זה נקרא, אולי union או merge, לא משנה)
בתחילה הופיעה כמות יחידות לא עגולה, לאחר מכן השברים נמכרו בכפיה וללא שקיבלתי הודעה על כך.
הברוקר הישראלי לא עשה את זה כמו שצריך ומחק לי חלק מהיתרה.
זה כלום לעומת מי שמחזיק אופציות על נכס שעובר שינויים. כשהקטינו את המינוף של SVXY, מחזיקי האופציות הפסידו את רוב כספם כתוצאה מהחלטה שרירותית של מנפיק התעודה. הרבה אנשים כתבו שהם רוצים לתבוע את המנפיק. לא יודע מה נגמר עם זה. גם לי קרה משהו כזה בקטנה באופציות שהחזקתי עם מניה מסוימת. המניה עברה Reverse Split(זה המושג שחיפשת) והאופציות הותאמו באופן לא מושלם, מה שגרם להן לאבד חלק(קטן) מערכן.

זה כלום לעומת מי שמחזיק אופציות על נכס שעובר שינויים.
מסכים.
למרות זאת, עם הנזקים שספגתי בעקבות כמה החלטות שגויות כבר השלמתי.
כעת מדובר סתם על טרטור של מוסד ישראלי שמתנהל בצורה חובבנית מבחינה טכנית.

זה כלום לעומת מי שמחזיק אופציות על נכס שעובר שינויים. כשהקטינו את המינוף של SVXY, מחזיקי האופציות הפסידו את רוב כספם כתוצאה מהחלטה שרירותית של מנפיק התעודה. הרבה אנשים כתבו שהם רוצים לתבוע את המנפיק. לא יודע מה נגמר עם זה. גם לי קרה משהו כזה בקטנה באופציות שהחזקתי עם מניה מסוימת. המניה עברה Reverse Split(זה המושג שחיפשת) והאופציות הותאמו באופן לא מושלם, מה שגרם להן לאבד חלק(קטן) מערכן.

לא קשור אחד לשני - הקטנת המינוף של SVXY ו-UVXY, ללא כל הודעה מוקדמת, ומבלי לשנות את תנאי האופציות היתה לא פחות מפשע כלפי מחזיקי האופציות (ומתנה מהשמיים לכותבי האופציות) - כל זאת עקב צניחת הIV של האופציות.
reverse split לעומת זאת הוא צעד שגרתי למניות, שלא אמור על פניו לגרום כל שינוי מבחינתם של מחזיקי האופציות או כותבי האופציות. במקרה הזה של svxy, מדובר בצעד מאוד לא שגרתי, שנעשה כנראה מסיבות שיווקיות (לקצר את הדרך של svxy לערכים גבוהים וכדי להקל על המסחר באופציות). עם זאת, מבחינתם של סוחרי האופציות על svxy בפוזיציות שנפתחו לפני הספליט ההפוך, אם נשארו כאלה משום מה, מומלץ בחום להתפטר מהן מוקדם ככל האפשר בשל ירידת הסחירות הנלווית ל-reverse split.

מתנה מהשמיים לכותבי האופציות
כותבי האופציות פשטו את הרגל בחמישי לפברואר ולא היו מושקעים בזמן בשביל לקבל את המתנה הזו - ראה אייל גולדשטיין.

כותבי האופציות פשטו את הרגל בחמישי לפברואר ולא היו מושקעים בזמן בשביל לקבל את המתנה הזו - ראה אייל גולדשטיין.
אבל מהשישי לפברואר והלאה נכתבו אופציות חדשות, הקטנת המינוף בוצעה רק שלושה שבועות לאחר מכן.

אבל מהשישי לפברואר והלאה נכתבו אופציות חדשות, הקטנת המינוף בוצעה רק שלושה שבועות לאחר מכן.
רוב הכותבים הסדרתיים היו כבר בחוץ ובאו חדשים/אחרים. אני בטוח ב-100% שאייל גולדשטיין וחבריו לא כתבו אופציות מהחמישי לפברואר ועד היום.

לא הבנתי את הקשר בין מה שכתבתי ובין התגובה. דיברתי על הורדת המינוף ב-28 בפברואר ללא התראה שפגעה בכל כותבי האופציות, בלי קשר לכיוון האופציות, אלא בכל מי שהיה long vega.

כתבה בכלכליסט על טענותיו של אייל גולדשטיין כלפי בית ההשקעות. לא ממש השתכנעתי בצדקתו.

לגמרי. עפ הפרסום הוא בתכלס מנסה לזרוק על בית ההשקעות את האחריות בזאת שבכלל התאפשר לו לבצע את המהלכים. במידה והיה נוצר רווח הוא כמובן לא היה חושב לחלוק אותו עם הברוקר.

אי אפשר למנוע את מה שקרה לחבר'ה האלה שנפלו עם נפילת ה- xiv על ידי ביצוע חצי אסטרטגיית LONG BUTTERFLY. כלומר הם היו יכולים לקנות אופצייה רחוקה הרבה יותר מהכסף מאשר האופציות שהם מכרו. העלות שלה היא אפסית והיא מכסה אותם מפני נפילה כזו. אני צודק או שפספסתי משהו?

אי אפשר למנוע את מה שקרה לחבר'ה האלה שנפלו עם נפילת ה- xiv על ידי ביצוע חצי אסטרטגיית LONG BUTTERFLY. כלומר הם היו יכולים לקנות אופצייה רחוקה הרבה יותר מהכסף מאשר האופציות שהם מכרו. העלות שלה היא אפסית והיא מכסה אותם מפני נפילה כזו. אני צודק או שפספסתי משהו?

העלות היא לא אפסית, וזה מחזיר אותך ליחס סיכון-סיכוי.
הם היו יכולים אולי למנוע את הכניסה לחובות אבל זה היה כמובן מגיע להם על חשבון תשואה, יכול להיות בצורה משמעותית שאפילו כבר לא היה שווה להם להסתכן עם מכשירים כאלה.
וככל שהם היו קונים את האופציות יותר קרוב לכסף בשביל לצמצם הפסדים אפשריים ככה התשואה הייתה יותר נמוכה.
בלי לראות מה היה תמחור האופציות באותם הימים קשה להגיד כמה זה היה פרקטי.

והתחזית הבאה שלי: כל הקריפטו על סוגיו השונים ירד לאפס. אולי זה יקרה מהר ואולי לאט, אבל זה יגיע לשם. כתבתי את זה גם במקור יחד עם האזהרה על ה-XIV.
3 שנים אחר כך זה עוד לא קרה. בטווח של עשרות שנים מניח שהבורסות גם ירדו ל0 אם בעקבות משבר עולמי, או שהכלכלה תשתנה כך שישקיעו בדרכים אחרות ולא במניות בבורסה.

נושאים דומים

Back
למעלה