• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פייסבוק האמנם

שימושי מאד לפגישות עסקיות.
אולי, לא יודע גם את זה אני לא רואה קורה בקרוב ומשיג איזה ערך נוסף על פני אופציות אחרות כמו teams למשל

עקרונית ככל שישתכלל ויצליח לתעתע בחושים, כמעט כל חווייה אנושית תוכל להתקיים בעולם הוירטואלי.
אולי אבל גם זה יקח עוד זמן אני לא רואה את זה קורה בקרוב

להיות מי שאתה רוצה, באיזה עולם שאתה רוצה. לעוף, להרגיש ברכבת הרים, לבקר במאדים, לנהוג במכונית מרוץ, להיות טייס להיות מנתח מוח, להיכנס לתוך גוף האדם.
בזמן שאתה רובץ על הכיסא בלי לנקוף אצבע...יאיי, גילינו את טעם החיים :)
אפשר גם לחוות רחצה במקלחת, אכילת סטייקים, טיפול בילדים ובילוי בשירותים בלי לקום מהכיסא?

זה בדיוק זה. כל העולם שלך יוכל להיות משחק מחשב ממכר.
להיות מי שאתה רוצה, באיזה עולם שאתה רוצה. לעוף, להרגיש ברכבת הרים, לבקר במאדים, לנהוג במכונית מרוץ, להיות טייס להיות מנתח מוח, להיכנס לתוך גוף האדם.

תחליט אתה לאיזה שימושים אתה מנתב את זה…

ותנתק את התשובה שלך מהכאן ועכשיו או מפייסבוק או אפילו מהאם נוכל להגיע לרמה הטכנולוגית הזו (נניח… תדמיין שזה יגיע בשלב שבו יהיה רכב אוטונומי לחלוטין)
שאפתני מידי נכון להיום
לא רואה את זה בר שימוש בקרוב
זאת דעתי לפחות

אפשר גם לחוות רחצה במקלחת, אכילת סטייקים, טיפול בילדים ובילוי בשירותים בלי לקום מהכיסא?

אולי עוד 100 שנה (ונראה לי אני אופטימי)

באמת השימוש היחיד שעולה על דעתי למטאוורס
לא מבין בזה יותר מדי, אבל אתה יכול לדמיין למשל מפגש משפחתי חוצה יבשות בערב שישי... יכול להיות נחמד לראות את המשפחה יושבת מסביב לשלוחן אחד, או במרפסת וירטואלית...

או בדיקה רפואית וירטואלית, פגישה עיסקית, וכו

לא מבין בזה יותר מדי, אבל אתה יכול לדמיין למשל מפגש משפחתי חוצה יבשות בערב שישי... יכול להיות נחמד לראות את המשפחה יושבת מסביב לשלוחן אחד, או במרפסת וירטואלית...

או בדיקה רפואית וירטואלית, פגישה עיסקית, וכו
אפשר לדמיין אבל זה נראה לי שאפתני מאוד להיום...

השימושים של זה אכן יכולים להיות איומים ונוראיים.
במיוחד ההתמכרות לזה.

הדיון לא אם זה טוב או רע. אלא האם יש לזה שימוש.

אולי עוד 100 שנה (ונראה לי אני אופטימי)
הדיון גם לא היה על מתי.
אני לא מצליח להבין איזה שימוש אמיתי יש לדבר הזה בכלל?
אלא אם יש לזה שימוש.

אבל אתה יכול לדמיין למשל מפגש משפחתי חוצה יבשות בערב שישי.
פעם אמרו את זה על ספרים.
אם על זה מדובר, אני לא רואה בעיה.
מצד שני, גם לא שוס גדול שאמור להקפיץ את מטא בכמה דרגות מהיום.
אבל זה מדאיג אותי
הפוטנציאל של זה לשאוב אותך מהחיים הרגילים יהיה (לדעתי) עצום.

אני לא מושקעת בפייסבוק ספציפית אלא רק דרך מדדים רחבים (כל עוד היא תישאר שם)…
אבל אני אישית חושבת שהמטאוורס יכול לשנות את כל הדרך שבה אנחנו מתקשרים.
כרגע זה נראה מצחיק אבל אנשים צחקו על הרבה דברים בתחילת דרכם.
אין לי מושג מתי זה יקרה או האם פייסבוק/מטה היא זו שתוביל את זה, אבל החיים בתוך עולם מדומיין שבו הכל אפשרי… זה יכול להיות כל כך ממכר שאי אפשר יהיה לצאת מזה.
אני מאמין מאוד בשימושים ספציפיים של AR/VR כמו משחקי מחשב, למידה וכד'. אבל בצורה פתוחה, בלי שום "מסגרת מאחדת".

מטא, לעומת זאת, מנסה לייצור פלטפורמה שבתוכה הכל קורה, למשל שמקום העבודה שלך או פגישה חברתית נמצאים במטאוורס.
זו משימה מאוד ספציפית שהם לקחו על עצמם ולדעתי משהו מהסוג הזה לא הולך להצליח כי זה רעיון מסוכן מכל מה שאנחנו מכירים.
אי אפשר להשוות את זה לאינטרנט כי האינטרנט פתוח ואף אחד לא מנסה לייצור מסגרת סגורה בתוך האינטרנט (חוץ מפייסבוק כמובן).

הנה סרטון שמדגים את החזון של מטא:

אבל זה מדאיג אותי
האמת היא שגם את זה אמרו פעם על ספרים.
בסוף זה יהיה כמו עם ספרים וטלוויזיה ויוטיוב. אפשר לצרוך שעה ביום תוכן איכותי ומעשיר ואפשר כל רגע פנוי לבזבז על שטויות (שלעיתים מזיקות מאד). כל אחד עשה ויעשה את הבחירה.

נערך לאחרונה ב:
אם על זה מדובר, אני לא רואה בעיה.
טיולים בחול עם זה. עכשיו, לא טיול, אבל תשלם 10 דולר ותוכל להרגיש שאתה מסתובב שעה בלונדון או טוקיו או במדגסקר, ולפני שאתה קונה כרטיס וסוגר מלון תראה איך זה מרגיש לך להסתובב שם באופן חופשי

גם למידה, אפשר להרגיש יותר שאתה בכיתה פיזית במקום להיות בזום. אפשר גם להמחיש דברים בצורה טובה יותר בתור המרצה עם עזרים וירטואלים. אפשר לקבל חוייה תלת מימדית של כיתה שאולי גורמת יותר לריכוז מאשר זום. אם האוקולוס יוקטנו ויהיו קלות יותר וקטנות יותר גם יהיה קל יותר לשים אותן ליותר זמן מבלי שזה יציק. ויש עוד המון שימושים אפשריים. לא נשמע לי מדע בדיוני של 2050, אולי מדע בדיוני של 2030, שזה לא מאוד רחוק.. 7 שנים

לא לגמרי הבנתי את הפואנטה של מה שמטא מנסה ליצור, כמו שאמר @sogi יש יתרונות לעולם של VR ובחלק מהמקרים כבר אפשר להשתמש בהם היום,
אבל מה התוספת של מטא לעניין? זה כמו הניסיון של האתרים הראשונים להיות דף האינטרנט היחיד שתצטרך כסוג של אינטרנט חדש?

לא לגמרי הבנתי את הפואנטה של מה שמטא מנסה ליצור, כמו שאמר @sogi יש יתרונות לעולם של VR ובחלק מהמקרים כבר אפשר להשתמש בהם היום,
אבל מה התוספת של מטא לעניין? זה כמו הניסיון של האתרים הראשונים להיות דף האינטרנט היחיד שתצטרך כסוג של אינטרנט חדש?
להיות דף האינטרנט היחיד שתצטרך, כמו פייסבוק בימי הזוהר שלה. כשגם דיברת עם חברים דרך פייסבוק, גם השתמשת בפורומים של פייסבוק וגם צרכת חדשות דרכם, ואפילו עשית לוגאינים לאתרים עם הפייסבוק.

אז עכשיו הם רוצים שתעשה שיחות ועידה של העבודה דרך המטאוורס, תשחק במשחקים דרכם במקום בקונסולות, תיפגש בפאב עם חברים ותשתו בירה וירטואלית (ותשלמו עליה בכסף אמיתי) ואפילו תצרוך פורנו דרך המטאוורס (האם אופציית אינקוגניטו במטאוורס בדרך?).

נערך לאחרונה ב:
אין שום עתיד למטאוורס
ההפך, לרשתות החברתיות במתכונת הנוכחית שלהן אין עתיד וצוקרברג הבין את זה.
נכון, הוא לקח פה הימור מסוכן, אבל זה פחות מסוכן מלשבת בצד ולחכות שכל הלקוחות שלך יעברו לרשתות המתחרות.

לפייסבוק אני נכנס פה ושם 5 דקות פה 10 דקות שם

מטאוורס נשמע כמו איזה משחק מחשב או משהו כזה שצעיךלקנות עבורו חומרה שלמה ולהסתובב עם זה
צריך חיבור אינטרניט חזק ומהיר ככה שאם אין wifi זה לא נשמע פרקטי (וזה ככה כבר שנים) לא עואה איזה שיפור ביכולות האינטרנט של חברות הסלולר

עוד כמה שנים הוא רואה את זה בא? 10? 15?

עדיין לא הבנתי מה זה אמור להחליף מה הפואנטה שלו
איזה צורך הוא אמור לספק?

כרגע זה נשמע כמו משהו שאת הילדים דלי ארצה להרחיק מזה כמו מאש
אתה נשמע בדיוק כמו אותם אנשים שזילזלו באינטרנט ולא הבינו למה צריך את זה אם כבר יש להם רדיו.
שאפתני מידי נכון להיום
ניסית את הVR שלהם?
שימושים אפשריים: גיימינג, ספורט, הרצאות/ישיבות עסקיות (אי אפשר להשוות ישיבה בVR לישיבה בזום מול ריבועים אפורים), פנאי ובידור (צפייה בהופעות ומשחקי ספורט עם האח מאמריקה, בVIP במחיר שפוי), לימודים (למה ללמוד על המהפכה התעשייתית או על יציאת מצרים מספר אם אפשר ממש להיות שם?).
בקיצור הפוטנציאל הוא מטורף והצורך קיים.
ואנשים ישאבו לזה, הרי גם ככה כולם היום מכורים למסכים, אז למה שלא יעברו "לדבר האמיתי"?

נערך לאחרונה ב:
יש מצב שכדאי לכל האנשים להתרחק מזה כמו מאש.
הפוטנציאל של זה לשאוב אותך מהחיים הרגילים יהיה (לדעתי) עצום.
מסכים, זה ממש יהרוס את האנושות, צריך להשמיד את כל הסמרטפונים האלה (או שדיברת על משהו אחר?)
friends-restaurant-stuck-their-phones-ignore-each-other-group-young-people-having-lunch-80251044.jpg

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
הספר Ready player one, נוגע בשוליים בנקודות שעלו פה בדיון לאיך נראה עולם שהכל קורה בו במציאות מדומה.

נדמה לי שגם עשו ממנו סרט.

הספר Ready player one, נוגע בשוליים בנקודות שעלו פה בדיון לאיך נראה עולם שהכל קורה בו במציאות מדומה.

נדמה לי שגם עשו ממנו סרט.
האודיובוק הראשון ששמעתי, נהנתי ממנו מאוד!

איזה מנומסים פה כולם, אם המטאוורס יתגשם (לדעתי ריאלי רק בעוד כמה עשרות שנים) זה יהיה להיט יותר גדול מהאינטרנט ויצליח בדיוק מאותה הסיבה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex לינקדאין (כמו פייסבוק) - כגוף שדוחף בכוח לראות את הדשא של השכן ? התפתחות אישית 10
M משכורת של פייסבוק מאתר גלאסדור בארץ אוף טופיק 3
C מהן הקבוצות פייסבוק שאתם מצליחים לקבל מתוכן מידע מאוד איכותי או מעניין? אוף טופיק 17
רבי עקיבא לטווח הארוך השוק תמיד יעלה - האמנם? שוק ההון 6
M השקעות אלטרנטיביות - האמנם? השקעות אלטרנטיביות 14
S עצמאות כלכלית ממשכורת של מורה? האמנם? יומני מסע אישיים 144
CoinCollector אשס.חוץ SPX500 הנייר האידאלי למשקיעי סנופי , האמנם? שוק ההון 6
ב השקעה בבטומי - 8% תשואה מובטחת - האמנם? נדל"ן 25
ד מחיר למשתכן-האמנם כדאי? נדל"ן 8
amidar מייבש כביסה - הדבר הכי חסכוני שאי פעם היה לי! (האמנם?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 79
F הטבת קרן השתלמות מלאה לעצמאים בהפקדה חודשית של 100 שקל, האמנם? צרכנות פיננסית 8
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
פ קרן השתלמות IRA, האמנם אירי? (יודע שנטחן, משהו ספציפי) שוק ההון 11
S קרן פנסיה - האמנם חלק מ"תיק השקעות אחד" ? צרכנות פיננסית 25
tomer111 מיטב טרייד והסכם עם אפ. אמ. אר. שנראה לי מאוד דרקוני, האמנם? שוק ההון 16
R ETF עוקב אחרי המדד - האמנם? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה