• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פורסמה הבהרה לעניין קופ"ג להשקעה

אמור.
בפועל הוא שלילי...
נכון, האוצר חילק "הנחה" לתעריפי אכע
הצרה שאת בה תימחור השגוי משלמים כול העמיתים לפי הצבירה, זה ממש לא בעיה לתת תמחיר יותר הדוק
זו אחת ה מחלות של הכלי, שיש בו גם דברים טובים
תלוי במשתמש.
אם אני מחליט לקנות בסופר y זה לא מת לפי מוצר x
אלא בדכ לפי עלות סל המוצרים, נוחות ההגעה, עלות ההגעה (חניון דלק) וגם מהירות השרות
אותה לוגיקה קיימת בכל עיסקה בצורה כזו או אחרת.

טעות. את לוחות התמותה קובעים האקטוארים של האוצר, את האיזון האקטוארי של הקרנות השונות קובעים האקטוארים של חברות הפנסיה.
דיברתי על פרמיית הביטוח ולכן הטעות עדיין אצלך.
זה מאד משנה כיוון שבקרן שבה באופן קונסיסטנטי יש איזון אקטוארי שלילי אתה תקבל פחות כסף בפנסיה וכמות הכסף בצבירה שלך קטנה.
אם לא הייתה הנקודה שציינתי לעיל אז לא היה הבדל בין פרמיית ביטוח גבוהה ועודף אקטוארי לבין פרמיה נמוכה וגירעון אקטוארי -- הם היו מתקזזים בדיוק (בתוחלת). בגלל שיש הבדל והמצב בפועל הוא פרמיה נמוכה וגירעון אקטוארי אז מי שנדפק הוא בעיקר בעלי צבירה גבוהה ועמיתים לא פעילים.

דיברתי על פרמיית הביטוח ולכן הטעות עדיין אצלך.
ביטוח בחלקו זה אופציונלי, אתה יכול להיות בקרן פנסיה ולהיות עם מעט מאד ביטוחים (מסלול עתיר חיסכון).
י אז מי שנדפק הוא בעיקר בעלי צבירה גבוהה ועמיתים לא פעילים.
ברור שכל שיש לך יותר אתה תדפק יותר אבסולוטית (אבל לא באחוזים) מה איך זה רלוונטי?
לא מבין מה אתה מנסה לומר.
עובדתית התוחלת של האיזון האקטוארית שאמורה להיות 0 בפועל היא שלילית = כולם נדפקים (למעט הנכים, היורשים של אלו שמתו מוקדם וכו').

ביטוח בחלקו זה אופציונלי, אתה יכול להיות בקרן פנסיה ולהיות עם מעט מאד ביטוחים (מסלול עתיר חיסכון).

ברור שכל שיש לך יותר אתה תדפק יותר אבסולוטית (אבל לא באחוזים) מה איך זה רלוונטי?
לא מבין מה אתה מנסה לומר.
עובדתית התוחלת של האיזון האקטוארית שאמורה להיות 0 בפועל היא שלילית = כולם נדפקים (למעט הנכים, היורשים של אלו שמתו מוקדם וכו').
הוא מתכוון כנראה שהערבות ההדדית לדעתו היתה צריכה להתקיים רק בין מי שעשו ביטוחים כפי שיעור הביטוח שעשו, וכפי כספי הצבירה המבוטחים לעניין זה... כך תהיה התאמה קרובה יותר לשיעור הפרמיה האמיתי שהיה צריך לשלם עבור הביטוחים ללא פגיעת יתר במי שרצה לצמצם ביטוחים למשל, ויש לו צבירת סכום פיצויים גבוה שאינו מבוטח כלל אך נפגע מהאיזון השלילי....

הוא מתכוון כנראה שהערבות ההדדית לדעתו היתה צריכה להתקיים רק בין מי שעשו ביטוחים כפי שיעור הביטוח שעשו, וכפי כספי הצבירה המבוטחים לעניין זה... כך תהיה התאמה קרובה יותר לשיעור הפרמיה האמיתי שהיה צריך לשלם עבור הביטוחים ללא פגיעת יתר במי שרצה לצמצם ביטוחים למשל, ויש לו צבירת סכום פיצויים גבוה שאינו מבוטח כלל אך נפגע מהאיזון השלילי....
סתם מסבכים את החיים, למה למען השם צריך לערבב בין ביטוח לבין חיסכון? הרי אין שום קשר ביניהם. אני בקופת גמל שלי ואין לי אף אחת מה"מחלות" האלה שרק הקב"ה יודע איך הם מחושבות.

סתם מסבכים את החיים, למה למען השם צריך לערבב בין ביטוח לבין חיסכון? הרי אין שום קשר ביניהם. אני בקופת גמל שלי ואין לי אף אחת מה"מחלות" האלה שרק הקב"ה יודע איך הם מחושבות.
בשבילך זה אכן מיותר.
המוצר הזה נועד ל"עמך" המדינה רוצה לדאוג שלא יפלו כנטל אם יפרשו בעוני/יאבדו כושר עבודה/ימותו וישאירו שארים.

בשבילך זה אכן מיותר.
המוצר הזה נועד ל"עמך" המדינה רוצה לדאוג שלא יפלו כנטל אם יפרשו בעוני/יאבדו כושר עבודה/ימותו וישאירו שארים.
לא רק לעמך. לכל אחד שיש לו שארים ואין לו הון שיכול לשמש אותם במקרה מוות, כלומר רוצה גם ביטוח זול, גם אגח מיועדות, וגם דמי ניהול נמוכים יחסית(ראה למשל מיטב דש)בסך הכל מכשיר לא רע מאד למי שזקוק לו.

לא רק לעמך. לכל אחד שיש לו שארים ואין לו הון שיכול לשמש אותם במקרה מוות, כלומר רוצה גם ביטוח זול, גם אגח מיועדות, וגם דמי ניהול נמוכים יחסית(ראה למשל מיטב דש)בסך הכל מכשיר לא רע מאד למי שזקוק לו.

אל תשכח איזון אקטוארי (ביטוח זול זה פיקציה), חוסר שקיפות בהשקעות, שינוי רגולטורי 3-4 פעמים בשנה, ואגח מיועדות (אצלי זה חיסרון)

אל תשכח איזון אקטוארי (ביטוח זול זה פיקציה), חוסר שקיפות בהשקעות, שינוי רגולטורי 3-4 פעמים בשנה, ואגח מיועדות (אצלי זה חיסרון)
אל תשכח מסלולים מחקי מדדים בפניקס ובמיטב דש ועוד, יש שרשור נפרד, כלומר סוג של שקיפות. אגח מיועדות לדעתי יתרון במיוחד בשנים הקרובות, וכבר נכתב רבות שעדיף תיק שאינו מאה אחוז מנייתי...

אל תשכח מסלולים מחקי מדדים בפניקס ובמיטב דש ועוד, יש שרשור נפרד, כלומר סוג של שקיפות. אגח מיועדות לדעתי יתרון במיוחד בשנים הקרובות, וכבר נכתב רבות שעדיף תיק שאינו מאה אחוז מנייתי...
להבנתי היו צריכים לסגור את המסלולים האלו בגלל תקרה של 10 מסלולים לחברה (רגולציה, מישהו?) ה"עמך" הולך למסלול הכללי בכל מקרה כך שזה לא עוזר לו בכל מקרה. אגח הייתי קונה מחוץ לקרן פנסיה אם היה לי צורך בהם (עדיף דחייה על 25٪ מדחייה על 15٪).
אם אתה צעיר מ-50 הולכים לקחת לך את המיועדות בקרוב בכל מקרה. אבל הסיבה שאני לא אוהב את המיועדות הוא שזה הכל תרמית פונזי, לוקחים לך מיסים ומחלקים לך הטבות בקרן הפנסיה. זה לא יהיה בר קיימא בטווח הארוך.

להבנתי היו צריכים לסגור את המסלולים האלו בגלל תקרה של 10 מסלולים לחברה (רגולציה, מישהו?) ה"עמך" הולך למסלול הכללי בכל מקרה כך שזה לא עוזר לו בכל מקרה. אגח הייתי קונה מחוץ לקרן פנסיה אם היה לי צורך בהם (עדיף דחייה על 25٪ מדחייה על 15٪).
אם אתה צעיר מ-50 הולכים לקחת לך את המיועדות בקרוב בכל מקרה. אבל הסיבה שאני לא אוהב את המיועדות הוא שזה הכל תרמית פונזי, לוקחים לך מיסים ומחלקים לך הטבות בקרן הפנסיה. זה לא יהיה בר קיימא בטווח הארוך.
בנוגע לסגירת מסלולים, אכן סגרו את רובם, אך עדיין נותר מסלול מחקה מדדי חו"ל אחד לכל אחת מהקרנות שהזכרתי, יש פירוט והרכב המדדים בשרשור נפרד

+1
אני בעל משפחה עם ילדים, אין לי הון או נכסים מעבר לדירת מגורים ממושכנת 70%
אז בא נשמע מה יש לך להציע לי לגידור קטסטרופות של אכ"ע/מוות מוקדם-פתאומי? חיפשתי חלופות ראויות ולא מצאתי אשמח לשמוע שפספסתי.
לקנות את הביטוחים הללו בחוץ יקר להחריד וגם ריסק לא יודע לשלם קצבה רק סכום ח"פ.
אגב, הביטוח נשאר זול למרות האיזון (ואגב הסיפור עם האיזון חדש מאז שהוזילו את התעריף וסביר שיתוקן בקרוב)

במחיר X5 אם זה קולקטיבי או X10 אם סתם תקנה אצל חברת ביטוח
אז אתה מוכן להפסיד בחיסכון הפנסיוני שלך בשביל לחסוך על הביטוח אכ"ע.
ביטוח זה חשוב, הוא זול בגלל שאתה מסבסד מבוטחים אחרים. אז אני לא יודע כמה זול הוא יוצא בסופו של דבר.
תוך כדי אתה בוודאות מפסיד על איזונים אקטואריים של פורשים חדשים. נכון, בבוא העת הצעירים יסבסדו אותך, אבל הצבירה שלך תהיה הרבה יותר קטנה

@FIYaacov
האמת שאני די מבין אותך, לפני תקופה הייתי על סף חיקוי המעשה של @משקיע בערך אך חשבתי על זה הרבה והתחבטתי לא מעט, בסופו של יום הכל זה ניהול סיכונים ומאוד תלוי בנסיבות אישיות,
רשמתי הכל בפירוט רב שמשתרע על גבי פוסט ארוך,
באחת התגובות בהמשר השרשור רשמתי תקציר בו תוכל לראות את מבנה ההפקדות הפנסיונות שלי והשיקולים.

@FIYaacov
האמת שאני די מבין אותך, לפני תקופה הייתי על סף חיקוי המעשה של @משקיע בערך אך חשבתי על זה הרבה והתחבטתי לא מעט, בסופו של יום הכל זה ניהול סיכונים ומאוד תלוי בנסיבות אישיות,
רשמתי הכל בפירוט רב שמשתרע על גבי פוסט ארוך,
באחת התגובות בהמשר השרשור רשמתי תקציר בו תוכל לראות את מבנה ההפקדות הפנסיונות שלי והשיקולים.
תודה על ההסבר (המאלף יש לומר).
אני אשמח להסביר את המניעים שלי:

נראה לי שההבדל בינינו הוא באופי וברמת הסיכון.

1)אני בן אדם שאוהב פשטות, ולכן קרן אחת שכל הכסף שם טובה לי. לפעמים אני מרגיש שאנשים נתקעים באובר אופטימיזציה. אני ישן יותר טוב בלילה עם פשטות.

2) אני רוצה תשואה מקסימלית על הכסף שלי. מירב המחקרים מראים שהשקעה פסיבית מנצחת מנוהלת גם בשנה בודדת (80-20) ובמיוחד לאורך זמן (99.9-0.1) (ה-0.1 זה וורן באפט ד.א.). לכן אני רוצה הצמדה מלאה ל-sp500. אני מעדיף VTI אבל אני אמריקאי לכן כשיצא IRA בקופות גמל, לא בטוח שאוכל לעבור לאחת. אבל עם עיקרון הפשטות שלעיל, מחקה מדד sp500 מספיק טוב לי.

3) כרגע, אני יכול לעמוד בביטוח ריסק חיצוני ללא קושי רב, יש לי גם דילים מצוינים דרך העבודה ולכן חבל לי להקטין הכנסות עתידיות. במיוחד עם הפטור המוגדל ממס.

4) אני שונא התערבות ממשלתית ואני עוד יותר שונא את ההכרחה ללקיחת קצבה. היות ואני לא מעוניין בקצבה בפנסיה אלא משיכות לפי הצורך שלי, אני לא רואה יתרון בזה בביטוח חיים. אשתי לא בעלת ידע פיננסי כמו שלי אבל היא יודעת מספיק וחסכנית מספיק כדי שהכסף ישרוד לה להמון זמן (נומימלית לקחתי 10 שנות שכר, אבל אני סומך עליה שיספיק לה ולילד (אחד כרגע) ל-30 לפחות, במיוחד כשאנחנו מוציאים פחות מחצי מההכנסה שלנו).

שוב, אין פתרון אחד נכון וכל אחד צריך לעשות מה שיתן לו לישון בלילה (גם במחיר של הפסד של כמה שקלים).

4) אני שונא התערבות ממשלתית ואני עוד יותר שונא את ההכרחה ללקיחת קצבה. היות ואני לא מעוניין בקצבה בפנסיה אלא משיכות לפי הצורך שלי, אני לא רואה יתרון בזה בביטוח חיים.
wow איך אני מזדהה איתך, זו אחת הסיבות שכמעט ויתרתי על הפנסיה בסוף @ע.מדי שכנע אותי לא לעשות צעדים פזיזים מתוך "אידיאל" אלא לבחון כדאיות כלכלית באופן נייטרלי.
למען האמת כאשר אגיע ליעד הפרישה המוקדמת סביר שאנייד את כל הצבירה לגמל.
אשתי לא בעלת ידע פיננסי כמו שלי אבל היא יודעת מספיק וחסכנית מספיק כדי שהכסף ישרוד לה להמון זמן
יפה.
לצערי אשתי לא.
שאנשים נתקעים באובר אופטימיזציה. אני ישן יותר טוב בלילה עם פשטות.
כן אני סובל מזה :)
כל עוד ארגיש שלא עשיתי מספיק אופטימיזציה לא אשן טוב בלילה, ברצינות.
כאן נעוץ ההבדל המרכזי בינינו :) מה גורם/מפריע לכל אחד לישון בלילה.

כן אני סובל מזה :)
כל עוד ארגיש שלא עשיתי מספיק אופטימיזציה לא אשן טוב בלילה, ברצינות.
כאן נעוץ ההבדל המרכזי בינינו :) מה גורם/מפריע לכל אחד לישון בלילה.
אחרי שעושים מספיק אופטימיזציות (כמותית לא בהכרח איכותית) יש רגרסיה חזקה לפשטות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י פורסמה חוברה "דע את זכויותיך וחובותיך" לשנת 2022 מיסים 0
A הבהרה על ניוד כספי פיצויים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
T הבהרה קרן השתלמות מנוהלת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T מס ירושה הבהרה שוק ההון 1
T הבהרה בנושא ניהול המשיכה מקרנות/קופות/תיקים שוק ההון 4
ט מס דיבידנד בIRA - הבהרה מיסים 6
ע קרנות סל - שאלת הבהרה שוק ההון 12
מ (בקשת הבהרה) - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 0
S קיזוז מס רווחי הון - הבהרה קטנה מיסים 19
ברהמס הבהרה לגבי קניית מט"ח ב-IB שוק ההון 1
C פטור מתשלום חודשי לIB - הבהרה שוק ההון 1
שלי שאלת הבהרה לגבי מס ירושה שוק ההון 2
מכופף הבננות הבהרה לגבי קופת גמל להשקעה שוק ההון 54
Y הבהרה לגבי הרכב נכסים של קרן נאמנות צרכנות פיננסית 2
ק שאלת הבהרה בנוגע לאחוזי משיכה מתיק בעת פרישה שוק ההון 16
G איך לגשת לעניין העלאת שכר בהעברת תפקיד? התפתחות אישית 30
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10
Z שאלה אודות קיזוז רווח/הפסד משנה לשנה לעניין מס ייסף שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה