• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתמטיקה שימושית

חסר קצת ידע באלגוריתמיקה
ידע באלגוריתמיקה אינו נדרש ברוב משרות התכנות.

ממה שראיתי זה נראה תואר חביב אבל יחסית הרבה פחות קשה מתואר במדמ"ח אז לא ברור איך השוק יתייחס אליו (הקושי במדעי המחשב הוא חלק מהסיגנל שהבוגר משדר לשוק העבודה, בדומה לעקרון ההכבדה).

כמו שאמרתי, כרגע לא רלוונטי מבחינתי תואר במדעי המחשב באוניברסיטה.

אז זה כרגע מבחינתי או מדעי המחשב מ-hit או ביולוגיה + מדעים דיגיטליים להייטק בתל אביב.
נראה לי שמבחינת סיגנל תואר כפול כזה גובר בהרבה על המכללה בחולון. מבחינת ידע רוב הפרקטיקה נמצאת בתואר הזה (מהשוואה שעשיתי, לא מבין כרגע יותר מדי בזה), ומה שאצרך אשלים לאחר התואר. מניח שזה לא יותר מחודשיים שלוש עבודה.

כרגע נוטה לאופציה הזאת חזק, בעיקר בגלל הביולוגיה. קצת חושש מהעומס אבל יש לי קצת פטורים שיעזרו לי בשנה הראשונה.

מהניסיון שלי, עיניין = שכר גבוה.
כמובן שזה יותר מורכב מזה. זה עובד רק אם אתה מוצא משהו שאתה טוב בו, מוכנים לשלם לך, ואתה נהנה ממנו.
אבל אם מצאת תחום עם כל שלושת הנ"ל. אז להשקיע בתחום שמעניין אותך, מתרגם ישירות לשכר גבוה. ככל שיותר כיף לך, יותר כיף לך להשקיע, וכלל שאתה מתמקצע מוכנים לשלם לך יותר.
הניסיון שלי הפוך משלך ודומה יותר לזה של @הסולידית . זה למה אני פה וחוסך באגרסיביות.
הסבר אפשרי לכך הוא שיש לי הרבה תחומי עניין חוסר רצון להתמקצע רק באחד מהם.

מה בעצם כזה רע בביולוגיה + מדעים דיגיטליים להייטק בתל אביב?
נשמע תכנית נחמדה מאוד.
חסר קצת ידע באלגוריתמיקה (גם למשרת תכנות וגם לביואינפורמטיקה), אבל אני מניח שזה את זה אפשר להשלים בכמה חודשים בודדים.
הייתי עושה רק ביולוגיה. תוריד את המדעים דיגיטליים.
סך הכל ההוספה של חוג נוסף באה על חשבון הידע שתקבל בביולוגיה וחבל.

הייתי עושה רק ביולוגיה. תוריד את המדעים דיגיטליים.
סך הכל ההוספה של חוג נוסף באה על חשבון הידע שתקבל בביולוגיה וחבל.
נראה לי שאתה טועה. אם נלך לצד של ביולוגיה נטו ונשווה מה עדיף, ידע מבוסס בתכנות לעומת 5,6 קורסים בביולוגיה שהרבה מהם מיותרים ,ידע בתכנות לוקח בקלות.

נראה לי שאתה טועה. אם נלך לצד של ביולוגיה נטו ונשווה מה עדיף, ידע מבוסס בתכנות לעומת 5,6 קורסים בביולוגיה שהרבה מהם מיותרים ,ידע בתכנות לוקח בקלות.
אז אתה רוצה להיות מתכנת או ביולוג? תחליט.
אם אתה הולך לכיוון של ביולוגיה אז זה לא נכון מה שרשמת פה.
אם אתה הולך לכיוון של תכנות אז אל תלמד ביולוגיה.

תה רוצה להיות מתכנת או ביולוג? תחליט.
אם אתה הולך לכיוון של תכנות אז אל תלמד ביולוגיה.
טוב אז ישבתי והשוותי סילבוסים בין ביולוגיה חד חוגי לבין ביולוגיה דו חוגי.
בהנחה שאני בוחר לעשות את הקורסים החשובים בחד חוגי מורחב עושים את כל הקורסים של דו חוגי + אקולוגיה, אבולוציה, ביולוגיה מולקולרית של צמחים, זואולוגיה קוגניציה בבעלי החיים.

קיצור לא יודע מה אתה יודע על ביולוגיה אבל ידע נרחב בתכנות עדיף בהרבה על הקורסים האלה.
גם בתור ביולוג.

ואני לא יודע להחליט כרגע...

למה לא?
אני מכיר כמה וכמה אנשים שלמדו ביולוגיה דו-חוגי (עם פסיכולוגיה, פילוסופיה, ספרות ועוד), עשו phd והפכו ליופי של ביולוגים.

טוב אז ישבתי והשוותי סילבוסים בין ביולוגיה חד חוגי לבין ביולוגיה דו חוגי.
בהנחה שאני בוחר לעשות את הקורסים החשובים בחד חוגי מורחב עושים את כל הקורסים של דו חוגי + אקולוגיה, אבולוציה, ביולוגיה מולקולרית של צמחים, זואולוגיה קוגניציה בבעלי החיים.

קיצור לא יודע מה אתה יודע על ביולוגיה אבל ידע נרחב בתכנות עדיף בהרבה על הקורסים האלה.
גם בתור ביולוג.

ואני לא יודע להחליט כרגע...
קצת אוף, אבל באמת אפשר לסיים תואר בביולוגיה בלי ללמוד אבולוציה?

קצת אוף, אבל באמת אפשר לסיים תואר בביולוגיה בלי ללמוד אבולוציה?
מניח שאת הבסיס לאבולוציה לומדים באחד מקורסי המבוא. זה די טריוויאלי באמת.
הקורס הזה כנראה נכנס לעומק.

מניח שאת הבסיס לאבולוציה לומדים באחד מקורסי המבוא
למיטב ידיעתי אבולוציה היא קורס המבוא.
זה די טריוויאלי באמת.
מנסיוני, הרבה אנשים שחושבים שהם מבינים אבולוציה אינם מכירים מונחים מאוד בסיסיים באבולוציה כמו סחף גנטי כך שלא הייתי ממהר להכריז שזה טריוויאלי.

מנסיוני, הרבה אנשים שחושבים שהם מבינים אבולוציה אינם מכירים מונחים מאוד בסיסיים באבולוציה כמו סחף גנטי כך שלא הייתי ממהר להכריז שזה טריוויאלי.
טרוויאלי שזה יהיה ברמה כלשהי בלימודי הבסיס בביולוגיה. לא קריטי לי כרגע...

אשמח לחוות דעתכם בנוגע לתכנית הזאת מדעים דיגיטליים להייטק בתל אביב.

הייתי נזהר ממוסדות דוגמת HIT. אישית, כברירת מחדל, הייתי נותן עדיפות למועמד ללא תואר, על פני מועמד מ HIT, עם ניסיון יחסית דומה. גם אם מדובר במועמדים עם מספר שנות ניסיון.

ראיתי את התגובה הזאת ומאוד חשוב לי לציין עבור שאר קוראי הפורום שלדעתי זאת אמירה קיצונית ביותר. אני כבר כמה שנים בתחום ומעולם לא שמעתי שתואר יכול להוות חסרון עבור אדם עם נסיון. ויצא לי להכיר המון מגייסים.

אל תפחדו ללמוד ולהגשים את עצמכם. וכמובן שאת "תצניעו" את התואר. השכלה זה דבר להתגאות בו ולא להתבייש בו.

ראיתי את התגובה הזאת ומאוד חשוב לי לציין עבור שאר קוראי הפורום שלדעתי זאת אמירה קיצונית ביותר. אני כבר כמה שנים בתחום ומעולם לא שמעתי שתואר יכול להוות חסרון עבור אדם עם נסיון. ויצא לי להכיר המון מגייסים.

אל תפחדו ללמוד ולהגשים את עצמכם. וכמובן שאת "תצניעו" את התואר. השכלה זה דבר להתגאות בו ולא להתבייש בו.
אתה חושב שאני יוצא פה נגד למידה, השכלה, או הגשמה עצמית?

אתה חושב שאני יוצא פה נגד למידה, השכלה, או הגשמה עצמית?
לא. אבל משתמע מדברך שעדיף לאדם שלמד במוסד מסויים/תואר מסויים למחוק מהקורות חיים שלו את שורת ההשכלה הגבוהה כדי להעלות את הסיכויים שלו לקבלה.

במקרה הכי גרוע תואר יכול "לא לעזור" לקבל עבודה. אבל "להוריד סיכויי קבלה" - זה עוד לא שמעתי.

לא. אבל משתמע מדברך שעדיף לאדם שלמד במוסד מסויים/תואר מסויים למחוק מהקורות חיים שלו את שורת ההשכלה הגבוהה כדי להעלות את הסיכויים שלו לקבלה.

במקרה הכי גרוע תואר יכול "לא לעזור" לקבל עבודה. אבל "להוריד סיכויי קבלה" - זה עוד לא שמעתי.
אם הבנתי נכון את בנימין
בהינתן 2 מועמדים עם ניסיון זהה, הוא יבדוק קודם את המועמד חסר השכלה כי זה מעיד על יכולות יותר נדירות, אוטודידקטיות, עצמאות וכו׳**
במידה והמועמד בעל ההשכלה אינו אוטודידקטי הוא כביכול ״מרמה״ את בנימין אם ישמיט את ההשכלה, יש סבירות שבמסגרת המיון ייחשף הבלוף שלמועמד אין את היכולות המצופות ממנו, אם זה יתפספס אז במהלך עבודה בוודאות יתגלה.

**הוא כתב זאת בהקשר של בוגר הפתוחה וזה נכון במידה מסוימת גם למועמד חסר השכלה
מהניסון שלי, זאת קבוצה דיי מגוונת, וזה אנשים מאוד עצמאיים, ומאוד אוטודידקטיים. מינימום בייביסיטינג.
@Benjamin W

נערך לאחרונה ב:
אם הבנתי נכון את בנימין
בהינתן 2 מועמדים עם ניסיון זהה, הוא יבדוק קודם את המועמד חסר השכלה כי זה מעיד על יכולות יותר נדירות, אוטודידקטיות, עצמאות וכו׳**
במידה והמועמד בעל ההשכלה אינו אוטודידקטי הוא כביכול ״מרמה״ את בנימין אם ישמיט את ההשכלה, יש סבירות שבמסגרת המיון ייחשף הבלוף שלמועמד אין את היכולות המצופות ממנו, אם זה יתפספס אז במהלך עבודה בוודאות יתגלה.

**הוא כתב זאת בהקשר של בוגר הפתוחה וזה נכון במידה מסוימת גם למועמד חסר השכלה

@Benjamin W
בלי קשר לפרשנות לדברי בנימין אותם הבנתי אחרת ממך, כי הוא דיבר על לימודים במוסד ספציפי ולא על השכלה אקדמית באופן כללי, כל פעם מפתיע אותי מחדש חוסר ההערכה בפורום כלפי לימודים אקדמיים, הן בהיבט הידע הנרכש ובמיוחד בהיבט של הסיגנלינג לפיו אם אדם עמד בקשיים של לימודי התואר יש בכך להצביע על כישורים ואופי שיסייעו לו להיות עובד טוב.

כל פעם מפתיע אותי מחדש חוסר ההערכה בפורום כלפי לימודים אקדמיים, הן בהיבט הידע הנרכש ובמיוחד בהיבט של הסיגנלינג לפיו אם אדם עמד בקשיים של לימודי התואר יש בכך להצביע על כישורים ואופי שיסייעו לו להיות עובד טוב.
אתה צודק, בנימין התייחס להשכלה ממוסד לימודים ספציפי.
אגב, הוא הזכיר את הנקודות שציינת - ומתייחס אליהן ככלל אצבע טוב לסינון ראשוני אך רע הכרחי.
מעבר לכך, מה שכתבתי זו דעה אישית שלי ומבוססת על bias רציני - בתור בעל ניסיון רב, חסר השכלה אקדמית שנתקל בעובדים ומועמדים גרועים והופתע מהיותם בעלי השכלה רלוונטית.
אבל מסכים איתך שברוב המקרים השכלה מצביעה בין היתר על מה שאמרת.

הן בהיבט הידע הנרכש ובמיוחד בהיבט של הסיגנלינג לפיו אם אדם עמד בקשיים של לימודי התואר יש בכך להצביע על כישורים ואופי שיסייעו לו להיות עובד טוב
אני חושב שחשוב להדגיש (כן, אני יודע שאתה מודע לזה) שערך הסיגנלינג שונה בין תואר לתואר ובין מוסד למוסד.
אין שום בסיס להשוואה מבחינת הסיגנלינג בין תואר ראשון במתמטיקה בטכניון לבין תואר ראשון במנהל עסקים במכללה דרג ב'.
להבנתי הרבה מחוסר ההערכה בפורום הוא בעיקר כלפי תארים מהסוג השני שעיקר המשמעות שלהם היא בזבוז משאבים של זמן וכסף מצד מי שלומד אותם.

נושאים דומים

Back
למעלה