• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משחק החבילה עוברת ממשיך: הפניקס מעבירה את הקופות בניהול אישי לחברת גלובל נט ניהול קופות גמל בע"מ - מי אלו?

עבר / לא עבר? מה התכנון?

עבר / לא עבר? מה התכנון?
אמרו לי שעד סוף החדש יעבירו להם את הנתונים.

אני מתחיל לעבוד במקום חדש עוד שבועיים, שאלתי את גלובלנט מה אני צריך לעשות, אמרו לי בגלובלנט שכל הפרטים נשארים זהים ושאדבר עם הפניקס, פניתי לפניקס ושלחו לי טופס "טופס שינוי מעסיק בקרן השתלמות" שלהם...

בכל מקרה, יש לי גם גמל IRA בפניקס, וביקשתי גם לשייך את המעסיק החדש אליה, וזה מה שענו לי:
על קופות הגמל שלך קיימים פיצויים ועקב כך לא ניתן לעשות שינוי מעסיק.

בד"כ במקרים כאלו פותחים קופות חדשות, אך בגלל שמדובר בקופות IRA אנו לא פותחים קופות חדשות.

מה שיש אפשרות זה לפתוח קופת גמל מסלולית רגילה.

האם הם מסבנים אותי? האם באמת אי אפשר לשנות מעסיק בגלל הנ"ל? ואם אי אפשר, הרי הניהול עובר לגלובלנט, אז מדוע שגלובלנט לא תוכל לפתוח גמל IRA חדשה? מרגיש כאילו הם רוצים לדחוף אותי בכח לגמל רגילה...לא מסכים לזה, מה אתם אומרים? מה אפשר לעשות?

מה אכפת לך לפתוח ולנייד מייד כשאפשר?

מה אכפת לך לפתוח ולנייד מייד כשאפשר?
אם אין ברירה אז אין ברירה...פשוט מנסה כמה שיותר לפשט את התהליכים בנושא הזה, כי תמיד יש בעיות\עיכובים וכו'

האם הם מסבנים אותי? האם באמת אי אפשר לשנות מעסיק בגלל הנ"ל? ואם אי אפשר, הרי הניהול עובר לגלובלנט, אז מדוע שגלובלנט לא תוכל לפתוח גמל IRA חדשה? מרגיש כאילו הם רוצים לדחוף אותי בכח לגמל רגילה...לא מסכים לזה, מה אתם אומרים? מה אפשר לעשות?
אני חושב שלא הבנת אותם, או שהם לא הבינו את החוק או משהו כזה

הפיצוים שאתה מקבל מהמעסיק נוכחי שלך הם לא לגמרי שלך עד לא סיימת את העבודה אצל המעסיק הנוכחי
יש כמה מקרים בודדים שהמעסיק יכול לדרוש ולקבל חזרה את כספי הפיצוים (גם אם יש סעיף 14) בעיקר מעילה ופללים
לאור זאת החברות הפנסיה והגמל טוענות ובצדק מסוים שהם לא יכולים להשקיע את הכסף הזה במסלול מסוכן
קרי מניות או עוקב מדד או IRA, כי אתה עלול להפסיד את כל הכסף ושמעסיק ידרוש אותו חזרה לא יהיה שם מספיק

גם בפנסיה מחקה מדד רגילה , בפעול כספי הפיצויים הם במסלול כללי

יש 2 דרכים לעקוף את זה
1. להביא מכתב שחרור פיצויים מהמעסיק האחרון ואז רק הכסף של המעסיק נוכחי (חדש) יהיו במסלול כללי
2. להביא מכתב (ויש לפינקס כזה כי אני ביקשתי מהם ושלחו לי) להחתים את המעסיק הנוכחי על וויתור על כספי פיצוים מראש ושהוא מסכים לך להשקיע אותם כרצונך, עקרונית הוא אמרו להסכים לזה אם אתה חתום על סעיף 14

אחרי כל זה תוכל אני מניח לבקש לנייד לIRA

יש 2 דרכים לעקוף את זה
1. להביא מכתב שחרור פיצויים מהמעסיק האחרון ואז רק הכסף של המעסיק נוכחי (חדש) יהיו במסלול כללי
2. להביא מכתב (ויש לפינקס כזה כי אני ביקשתי מהם ושלחו לי) להחתים את המעסיק הנוכחי על וויתור על כספי פיצוים מראש ושהוא מסכים לך להשקיע אותם כרצונך, עקרונית הוא אמרו להסכים לזה אם אתה חתום על סעיף 14
לגביי 1, כבר יש לי גמל IRA מהמעסיק הקודם ושם יש גם רכיב פיצויים כאמור, אז אני מניח ש1 לא רלוונטי עבורי?
אני רק צריך את 2 בתכלס לא? ואז הם יהיו מחויבים ע"פ חוק לבצע שינוי מעסיק בגמל IRA שהמעסיק הקודם הפקיד אליו?

לגביי 1, כבר יש לי גמל IRA מהמעסיק הקודם ושם יש גם רכיב פיצויים כאמור, אז אני מניח ש1 לא רלוונטי עבורי?
אני רק צריך את 2 בתכלס לא? ואז הם יהיו מחויבים ע"פ חוק לבצע שינוי מעסיק בגמל IRA שהמעסיק הקודם הפקיד אליו?
לגבי 1 , בגדול אם נניח עוד חודש תעבור עבודה ויהיה לך אז את כל הניירת, תוכל עליה לבקש IRA (כלומר על כל הצבירה), מוזר שהיום הפיצוים שלך הם בגמל IRA מבלי אישור בכתב מהמעסיק - אולי זה מתפצל לפניסה או לגמל כללי ולא שמת לב?
בכל מקרה יכול להיות שהגוף החדש יצטרך שתכשיר מחדש את הפיצוים בגמל IRA אם הקודמים עשו את זה בלי אישור מעסיק

לגבי 2, תבקש את המכתב הזה להחתים את המעסיק ותראה אם זה פוטר לך את הבעיה
אם הם מחוייבים בחוק אני לא יודע, יכולים לא לפתוח לך קופה חדשה עקרונית ולעשות לך קשים להמשיך להפקיד לקופה קיימת

האם הם מסבנים אותי? האם באמת אי אפשר לשנות מעסיק בגלל הנ"ל?
כפי שציינתי מוקדם יותר בשירשור, לי לפחות לא אמרו שום דבר בסגנון ופשוט נתנו לי לעדכן פרטי מעסיק. וגם לי יש פיצויים בגמל IRA.
אם להתעקש לא עובד, פתח תלונה אצל המפקח.

בנושא אחר, הגוף שמטפל במשכורות עבור המעסיק שלי בדיוק דיווח לי שההפרשות לקה"ש/גמל IRA שלי עבור המשכורת האחרונה נכשלו כי ע"פ הפניקס הקופות סגורות... עוד מישהו נתקל בבעיה דומה החודש? אני חושד שיש קשר למעבר לגלובלנט, למרות שטענו שהוא אמור להיות שקוף לחלוטין עבורנו.
בינתיים מנסה לברר מול הפניקס מה נסגר.

@TLN,
אודה אם תוכל לכתוב כאן את הפרטים שצריך להעביר למעסיק בנוגע להפקדות.
הכסף לא נכנס לחשבון שלי ואני רוצה לפנות למעסיק בעניין זה.
אני מניח שהבעיה הזו לא ייחודית עבורי.

@TLN,
אודה אם תוכל לכתוב כאן את הפרטים שצריך להעביר למעסיק בנוגע להפקדות.
הכסף לא נכנס לחשבון שלי ואני רוצה לפנות למעסיק בעניין זה.
אני מניח שהבעיה הזו לא ייחודית עבורי.
ממה שאני מכיר המעבר נדחה ל-1.5 (כך לפי נציגי הפניקס וגם גלובל נט).
כך שאם הכסף מהמעסיק לא הגיע אני מניח שהכתובת היא עדיין הפניקס.

• אהבתי
Reactions: HHH
מה קורה אם המעסיק לא מצליח להפקיד כספים? האם ברגע שהבעיה תפטר\אעבור לחברה אחרת הוא ישלים את ההפקדות רטרו?.
אולי כדאי שנפנה כולנו למפקח כדי שהעניינים האלו יסתדרו?

אצלי כל הכספים נכנסו רגיל החודש. דוח יתרות גם תקין

אצלי כל הכספים נכנסו רגיל החודש. דוח יתרות גם תקין
גם אצלי. יש פה אנשים שמתכננים לתת הזדמנות לגלובל נט או שכולם ישר מעבירים למשהו יותר מוכר סטייל מיטב דש?

יש פה אנשים שמתכננים לתת הזדמנות לגלובל נט או שכולם ישר מעבירים למשהו יותר מוכר סטייל מיטב דש?
יש פה אנשים שמתכננים לעבור למיטב דש בגלל זה?

גם אצלי. יש פה אנשים שמתכננים לתת הזדמנות לגלובל נט או שכולם ישר מעבירים למשהו יותר מוכר סטייל מיטב דש?
אני נשאר בגלובל נט, לא חושב שזו סיבה לעבור חברה, רק מקווה שהכל ילך חלק

כל עוד כל התנאים כולל עמלות חשבון מסחר נשארים אותו דבר אין סיבה לעבור לדעתי. השאלה אם זה ישאר ולכמה זמן

דיווח לי שההפרשות לקה"ש/גמל IRA שלי עבור המשכורת האחרונה נכשלו כי ע"פ הפניקס הקופות סגורות
רק מעדכן שאחרי לא מעט התכתבויות ובירורים, התברר שבכלל מדובר בבעיה בצד של שידור הנתונים מהגוף שמטפל במשכורות עבור המעסיק אל הפניקס - כלומר אין קשר לניוד לגלובל נט או למשהו אחר בצד של הפניקס.

או שכולם ישר מעבירים למשהו יותר מוכר
המסקנה האישית שלי עד כה היא שאצל כל השחקנים הקיימים כיום השירות/תפקוד הוא לוקה, במיוחד בתחום הIRA. הם אינם מעוניינים בו, מקצים לשירות שלו כוח אדם מינימלי, או פשוט נפטרים ממנו לחלוטין כמו הפניקס.
אז בהחלט מתכנן לתת צ'אנס לחברה חדשה בתחום, במיוחד אם היא מלכתחילה מעוניינת דווקא להתפקס על IRA ואם המעבר אליהם אמור להיות שקוף עבורי.

המצב של הגופים הפנסיוניים הותיקים בארץ הוא ממש לא אחד שאני מגדיר בתור "יותר מוכר = יותר טוב", אז לא ממהר לרוץ אליהם בחזרה.

יש פה אנשים שמתכננים לעבור למיטב דש בגלל זה?
אני.
עברתי.
שלחתי מייל שאלה דרך האתר, קיבלתי תשובה זריזה והכל עבר ממש חלק. גם פתיחת החשבון וגם העברת ניירות הערך. במשכורת השוטפת קיבלתי מהם SMS שהפקדה מהמעסיק נכנסה. כשראיתי "שאריות" שלא עדכנו בחשבון המסחר, שלחתי פנייה לשירות לקוחות דרך האתר ובאותו יום זה סודר.
אז ככה, אני לא נציגת שירות לקוחות שלהם וגם אין לי אחוזים ולא מניות, אבל תוספת דמי הניהול מ- 0.3 ל- 0.45 שווה לי בהחלט.
גם ככה זה פחות ממה ששילמתי לפני המעבר להלמן אלדובי.

נושאים דומים

Back
למעלה