• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ממוצרים מנוהלים אל המגרש של הגדולים

קציצות

משתמש רשום
דירוג
0
חדשה פה :)
אחרי שקראתי וקראתי וצברתי ביטחון, החלטתי שהיא רוצה להתחיל לנהל את ההשקעות שלי עצמאית בתיק השקעות עצל מחקה מדדים, ולא במוצרים יקרים ששותים את הכסף שלי בקשית.

הכסף שלי נמצא כרגע בשני מקומות -
1. קופ"ג להשקעה עם ד"נ של 0.39%.
2. פוליסת חיסכון שנמצאת אצל ההורים, אליה אין לי גישה אלא אם כן אבחר למשוך את כל הסכום. (ההורים מסרבים להתעסק בזה ולברר תנאים)

השאלה היחידה היא... מס.
הקופ"ג צברה כ-10k רווחים, כך שבמשיכה, אתן 2.5k למדינה, שזה לא מעט. אני תוהה אם לא יצא שכרי בהפסדי, וכל הכסף שאחסוך במרוצת השנים בדמי ניהול נמוכים לא משתווה לריבית דריבית שאפסיד על תשלום המס במשיכה.

אני יודעת שיש הטבת מס למושכים פוליסת חיסכון שנולדו לפני 47' או משהו כזה. ההורים שלי לא עד כדי כך מבוגרים, אז כנראה נגזר עליי לשלם את המס.

דעות? רעיונות? משהו שפספסתי?

דעות? רעיונות? משהו שפספסתי?
את המס משלמים בכל מקרה במשיכה.
כך שהדבר היחיד שאת חוסכת זה הריבית שאפשר היה לעשות על המס.

כמה ריבית את כבר חושבת שתעשי על סכום של 2500 ש"ח כשהריבית חסרת הסיכון היום היא 1% ?

אני הייתי מתעלם לגמרי מהשיקול הזה.

אכן, התכוונתי לריבית דריבית על המס.
אני לא הולכת על סיכון נמוך אלא בינוני-גבוה, זה מה שמתאים לסיבולת הסיכון שלי וליעדים שלי (משהו כמו 50% מניות)
תודה על העזרה!

אני לא הולכת על סיכון נמוך אלא בינוני-גבוה, זה מה שמתאים לסיבולת הסיכון שלי וליעדים שלי (משהו כמו 50% מניות)
סביר, צריך לזכור שבמקרה כזה אפשר גם להפסיד כסף. לכן בחישובים שלי אני אוהב להשתמש בריבית חסרת הסיכון.

בלי קשר, אני מאמין שהמיסוי הוא ריאלי כך שיהיה נמוך מ- 25%.

פרספקטיבה מעניינת! תודה רבה!

שאלת המס תלויה מאוד באחוז הרווח של הקופה עד עכשיו.
הרווח הוא 10k, אבל מתוך כמה?
אם מדובר בקרן של 1k שצמחה עד 11k עם השנים, סיכוי טוב שעדיף לא למשוך. זה תלוי בעוד פרמטרים כמובן.
אם מדובר בקרן של 100k שצמחה ל-110k, סביר להניח שעדיף למשוך. המס הוא על 10k ודמי הניהול על 110k.

מה זה משנה? בכל מקרה תשלם 25% מס על 10k.
זה משנה מבחינת האלטרנטיבה.
או שתשלם 2500 מס עכשיו, או שתדחה את המס אבל תשלם דמי ניהול גבוהים יחסית.
את דמי הניהול לא תשלם על 10k אלא על כל התיק. אם הוא גדול עדיף להפחית דמי ניהול גם במחיר תשלום מס.

בשנה שאין יותר מדי הכנסות אפשר להשתמש בנקודות הזיכוי כדי להוריד מהמס. אפשר גם לחלק את המשיכה ליותר משנה אחת.

אגב, 0.39% הם דמי ניהול טובים לדברים מסוג קופגל"ה.

Back
למעלה