• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה קרה לעולם ההיכרויות ?

מצטער שעשיתי את זה. תודה חתול! ;)
חיפוש קצרצר (וכנראה לא ממצה) הניב תוצאות קצת סותרות האמת, מצד אחד:

ומצד שני:

לא הצלחתי למצוא את הפוסט שלך, תוכל לתת לינק ?

בעיקר טיפים לגבי התמונות פרופיל

אבל אתה לא מכיר בערך את הטיימליין ליצירת משפחה? אף אחד לא זרק לך "אחי מה עם אישה וילדים?" איפשהו בגילאי ה-30? לא ראית אנשים, קולגות וחברים סביבך מתחתנים ומקימים משפחה?
אחי, אני עדיין ילד (כן גם אם אני מעל גיל 30), אתה רוצה שאקח אחריות על ילד?.
אני חושב שהיום מתבגרים לאט יותר ואפשר לעשות +10 לטיימליין הקשוח והstrict שלך.

גם מרגיש שמסיבות אישיות שלי, לא באמת ביליתי בחיים עדיין בשביל להקריב את כל החופש והזמן הפנוי שלי על ילדים עכשיו....

(אני לא פותח השרשור, אבל במצב דומה אליו)

לוידעת...
הבן שלי היה בין אחרוני המתחתנים בין חבריו והוא עשה את זה בגיל 30. יש לו עשרות חברים, אם לא יותר, ורובם גרים בת"א (זה כדי לשלול פרימיטיביות או פריפריאליות).
לעומת זאת, הבת שלי בקיבוץ מוקפת בהמון חברים וחברות, גם בני 40+, שלא ממהרים להיות בזוגיות או להינשא.
נראה לי שההשפעה הסביבתית קובעת יותר מאשר טיימליין.
ועדיין - מחקרים מהשנים האחרונות תולים את עליית אחוז האוטיסטים והסכיזופרנים באוכלוסיה כנובע מגיל מאוחר של הורות אבהית (לנשים יש הרבה יותר צרות כמובן).

אחי, אני עדיין ילד (כן גם אם אני מעל גיל 30), אתה רוצה שאקח אחריות על ילד?.

גם מרגיש שמסיבות אישיות שלי, לא באמת ביליתי בחיים עדיין בשביל להקריב את כל החופש והזמן הפנוי שלי על ילדים עכשיו....

(אני לא פותח השרשור, אבל במצב דומה אליו)
הטיימליין הקשיח הוא הביולוגיה של האישה, לא מידת הבגרות של הגבר או נורמות חברתיות

עריכה: הטענה שלי אם זה לא היה ברור שאני מרגיש שפותח האשכול לא כנה עם עצמו ולא איתנו (או לא מודע?) אלא רק מחפש איזה פתרון קסם בלי להתמודד ישירות בעיות שאולי קיימות והן אולי הגורם לכך שהוא טרם מצא זוגיות. כמובן יכול להיות שאני טועה.

נראה לי שההשפעה הסביבתית קובעת יותר מאשר טיימליין.
דווקא תמיד חשבתי שמי שגר בעיר פחות לחוץ על ילדים...מעניין

ועדיין - מחקרים מהשנים האחרונות תולים את עליית אחוז האוטיסטים והסכיזופרנים באוכלוסיה כנובע מגיל מאוחר של הורות אבהית (לנשים יש הרבה יותר צרות כמובן).
דיי מדאיג אם לומר את האמת, אבל מה אני אמור לעשות? למהר למצוא מישהי ולהביא ילדים בלחץ כשאני לא מרגיש בשל לזה? זה לא יהיה הוגן כלפי הילדים ולא כלפיי...מה עם טיפולי פוריות לגבר? זה לא פותר את הבעיה אם חלילה תהיה?

הטיימליין הקשיח הוא הביולוגיה של האישה, לא מידת הבגרות של הגבר או נורמות חברתיות
מגיל 35 הסיכונים לאשה ולעובר מזנקים ,כנ"ל מומים וצרות אחרות.
אם נניח ועיקר הסיכון הוא בגלל גיל האשה (לא יודע כמה משקל יש לגיל הגבר, עדיין לא התעמקתי בנושא, אכן אקרא בקרוב) הרי 'נהוג' שהגבר מבוגר מהאשה בכמה שנים לפחות, למה שגבר בן 40 שכבר כנראה אטרקטיבי מאוד מבחינה כלכלית ואולי אף נפשית דווקא בשל גילו המבוגר, לא יוכל למצוא מישהי איכותית בת 30?

דווקא תמיד חשבתי שמי שגר בעיר פחות לחוץ על ילדים...מעניין

דיי מדאיג אם לומר את האמת, אבל מה אני אמור לעשות? למהר למצוא מישהי ולהביא ילדים בלחץ כשאני לא מרגיש בשל לזה? זה לא יהיה הוגן כלפי הילדים ולא כלפיי...מה עם טיפולי פוריות לגבר? זה לא פותר את הבעיה אם חלילה תהיה?

אם נניח ועיקר הסיכון הוא בגלל גיל האשה (לא יודע כמה משקל יש לגיל הגבר, עדיין לא התעמקתי בנושא, אכן אקרא בקרוב) הרי 'נהוג' שהגבר מבוגר מהאשה בכמה שנים לפחות, למה שגבר בן 40 שכבר כנראה אטרקטיבי מאוד מבחינה כלכלית ואולי אף נפשית דווקא בשל גילו המבוגר, לא יוכל למצוא מישהי איכותית בת 30?
"אטרקטיביות כלכלית" עובדת גם בגילאים מבוגרים בהרבה מ-40, הבעיה שהיא מושכת בעיקר גולד דיגרים / דיגריות שלא בהכרח יאהבו סולידי שיושב על המיליונים שלו. והאם אתה רוצה שבת הזוג שלך תהיה איתך רק בגלל הכסף שלך? מה זה אומר על הקשר הזה?

הבעיה העיקרית שאני רואה פה זה שאתה מגיע לתחרות בעמדת נחיתות. רוב "הסחורות החמות" כבר שוריינו ונתפסו מזמן, וגם אתה מתחרה "על השאריות" על נשים בנות 30 עם גברים בני 30 כשאתה בן 40.

סולידי שיושב על המיליונים שלו.
לקחת את זה לקיצון, אני לא מדבר על אטרקטיביות במובן של למשוך גולדיגריות, אלא על יתרון גדול ליכולת לדאוג לכל הצרכים של הילדים העתידיים, גם לנשים שהן לא גולדיגריות זה מאוד חשוב, כי הילדים זה הדבר שהכי חשוב להן אחרי שהן מביאות אותם, וגבר שיש לו את היכולת הזו זה מאוד מושך.

נשים בנות 30 עם גברים בני 30
בני 30 לרוב מכוונים לגילאים צעירים יותר

"על השאריות"
סה"כ מדברים על בני אדם כן? לא על שק של תפוחים.
מה זה שאריות? חסר בנות 30 איכותיות שגם לא בער להן זוגיות או ילדים עד אז? (במיוחד בתקופה של היום).
חוץ מזה, שגם בן 40 אטרקטיבי יכול להיות עם בת 25, לא רואה פסול בזה, ואני חושב שדווקא יש לא מעט בנות 25 שדווקא זה מה שהן היו מעדיפות, בין היתר בגלל העניין שציינתי קודם לגביי בגרות של גבר בן 40 + גב כלכלי שמוכיח יכולת לדאוג לצאצאים

I remember when OKCupid was about doing quizzes and answering a whole bunch of questions to find similarly minded people.
Now apparently most of the dating app market is owned by one parent company and everything converges to some cosmetic tweaks on the same swiping mechanic on a sea of faces, maybe a line of text if you're lucky.
Pay some money to see who liked you, pay some more money to make yourself seen, I guess some people's hopes and desperation are easier to monetize than trying to help finding a real connection.

לקחת את זה לקיצון, אני לא מדבר על אטרקטיביות במובן של למשוך גולדיגריות, אלא על יתרון גדול ליכולת לדאוג לכל הצרכים של הילדים העתידיים, גם לנשים שהן לא גולדיגריות זה מאוד חשוב, כי הילדים זה הדבר שהכי חשוב להן אחרי שהן מביאות אותם, וגבר שיש לו את היכולת הזו זה מאוד מושך.
חסר בני 30 עם היכולת הזאת? ו-35?
האם אתה היית יוצא עם מישהי מבוגרת ממך ב-10 שנים? התשובה לזה לא שונה משמעותית אצל נשים.

סה"כ מדברים על בני אדם כן? לא על שק של תפוחים.
בגלל זה שמתי הרבה מרכאות...

אני אישית מתקשה למצוא זוגות נשואים של 25 ו-40 (מתקשה == מעולם לא ראיתי דוגמה חיה שעובדת), אתה מכיר דוגמה כזאת? אתה יוצא עם הרבה בנות 25? ספר לנו.

מחקרים מהשנים האחרונות תולים את עליית אחוז האוטיסטים והסכיזופרנים באוכלוסיה כנובע מגיל מאוחר של הורות אבהית (לנשים יש הרבה יותר צרות כמובן).
דיי מדאיג אם לומר את האמת
רק כדי לשים בפרופורציה -
אמנם המחקר כפי שצוטט באתר ש @בת העמק הביאה מצא ש"שיעור האוטיזם היה גבוה יותר ב 28% בקרב ילדים לאבות בשנות הארבעים לחייהם בהשוואה לילדים לאבות בשנות העשרים", אבל שיעור האוטיזם הכולל היה כ0.54% בלבד.
כלומר, מדובר על עלייה לא זניחה, אבל מתוך אחוז זניח.

אגב, רפרוף במחקר המקורי מעלה נתון מעניין מאוד -
בישראל ספציפית קיימת משום מה ירידה באחוז האוטיזם החל מגיל מסוים של האב (תרשים 1) או של האם (תרשים 2).

קבצים מצורפים

• 1651174929698.png
    1651174929698.png
    KB 74.6 · צפיות: 9
נערך לאחרונה ב:
למה שגבר בן 40 שכבר כנראה אטרקטיבי מאוד מבחינה כלכלית ואולי אף נפשית דווקא בשל גילו המבוגר, לא יוכל למצוא מישהי איכותית בת 30?
הוא יוכל ,אבל הוא מצמצם את האופציות שלו ל30 ומטה , כשהרבה מתוכן כבר תפוסות . ואם תרד עם הגיל לאזור 20-24 יהיה פער מנטלי שקשה לגשר עליו (היא טסה לטיול הגדול , הוא חברים שלו מתגרשים ופותחים פרק ב').

אני אישית מתקשה למצוא זוגות נשואים של 25 ו-40 (מתקשה == מעולם לא ראיתי דוגמה חיה שעובדת), אתה מכיר דוגמה כזאת? אתה יוצא עם הרבה בנות 25? ספר לנו.
אני באה ממשפחה די מגוונת מבחינת גילאי ופערי נישואין.
אח אחד שלי התחתן בגיל 40+ עם ילדונת בת 23. הביאו שני ילדים לעולםוהתגרשו מחוסר עניין אחד בשני.
אח אחר התחתן בגיל 50 עם אישה בגיל 40, הביאו 2 ילדים וחיים עד היום בזוגיות יפה מאד.
הפער ביני ובין בעלי הוא 4 שנים - אני גדולה ממנו :) אבל אנחנו ביחד מגיל מאד צעיר.
הבת שלי מתקרבת לגיל 30 והיא לא יכולה לדמיין זוגיות עם מישהו שמבוגר ממנה בהרבה שנים. היא טוענת שבחור כזה כבר די מקובע על החיים שלו לבד, גם על עצמה מתחילה "לחשוש" מהנוחיות של לחיות עם עצמה. בקיצור, מסובך.

חסר בני 30 עם היכולת הזאת? ו-35?
בוודאי, יוקר המחיה, אינפלציה וכו', 10 שנות עבודה נוספות עם עליה בשכר על הדרך זה לא מעט

האם אתה היית יוצא עם מישהי מבוגרת ממך ב-10 שנים?
לא, אבל זה בגלל שמראה חיצוני חשוב לי מאוד (מודה שאני שטחי בנושא הזה)

התשובה לזה לא שונה משמעותית אצל נשים.
אני ממש לא בטוח בזה, אבל לא התעמקתי.

אתה מכיר דוגמה כזאת?
האמת שלא, אבל בוא נגיד שדוגמא הפוכה אתה בוודאות כמעט ולא תמצא :)

אתה יוצא עם הרבה בנות 25?
לא יצאתי עם מישהי בצורה רצינית הרבה מאוד זמן...אבל אני מניח שאם הייתי רוצה, הייתי יכול לצאת עם בנות 25 כשאני בן 34 עכשיו, אם אגיע ל40 ורק אז ארצה לצאת שוב בצורה רצינית, אולי אצטרך "להתפשר" על כמה שנים, וגם זה לא בטוח אם ממש אתאמץ (וכשאני רוצה משהו אני על זה)

היה כ0.54% בלבד.
ואו איזו צפירת הרגעה! ברצינות התחלתי לחשוב על איך אני חוזר לשוק ההכרויות למרות כל מה שציינתי קודם...תודה!

בישראל ספציפית קיימת משום מה ירידה באחוז האוטיזם החל מגיל מסוים של האב (תרשים 1) או של האם (תרשים 2).
הזוי, מה יוכל להיות ההסבר לכך?

כשהרבה מתוכן כבר תפוסות
מסכים, אבל אני גם ככה כבר עם רגל אחת לכיוון גיל 40, וכרגע אני לא חושב שמתאים לי עדיין להכנס לזוגיות שתוביל לחתונה תוך שנה-שנתיים (או פחות בגלל הגיל)..אין מה לעשות אצטרך להתאמץ

ואם תרד עם הגיל לאזור 20-24 יהיה פער מנטלי שקשה לגשר עליו
יש מצב, מצד שני אני בטוח שזה יוכל לעבוד אם שמים את זה כמטרה כשהפרמטרים שלך בתור גבר הם טובים, אפשר למצוא מישהי בגילאים האלו שתהיה בראש שלך, כנראה שזה לא יהיה כ"כ פשוט אבל זה מה יש
אח אחד שלי התחתן בגיל 40+ עם ילדונת בת 23. הביאו שני ילדים לעולםוהתגרשו מחוסר עניין אחד בשני.
יכולה לתת דוגמא איך זה התבטא?

בוודאי, יוקר המחיה, אינפלציה וכו', 10 שנות עבודה נוספות עם עליה בשכר על הדרך זה לא מעט
קח בחשבון שלפי ההגיון הזה לרווק בן 50 יהיה יתרון משמעותי עליך כשתהיה בן 40.
לא, אבל זה בגלל שמראה חיצוני חשוב לי מאוד (מודה שאני שטחי בנושא הזה)
חשוב לציין שקיימות גם לא מעט נשים שיימשכו פחות לגבר שמבוגר מהן ב-15 שנה, גם אם יש לו ארנק מלא בשטרות.
יש מצב, מצד שני אני בטוח שזה יוכל לעבוד אם שמים את זה כמטרה כשהפרמטרים שלך בתור גבר הם טובים, אפשר למצוא מישהי בגילאים האלו שתהיה בראש שלך, כנראה
להערכתי אפשר לתפוס טייפקאסט מאוד מסויים של בנות 22 בהנתן הנתונים הנ"ל אבל איש איש באמונתו יחיה.
ואו איזו צפירת הרגעה
אחת מ185 לידות, לא יודע אם הייתי מגדיר את זה כמאורע זניח לחלוטין.

קח בחשבון שלפי ההגיון הזה לרווק בן 50 יהיה יתרון משמעותי עליך כשתהיה בן 40.
ברור שיש גבול עליון ליתרון הזה...אבל גיל 40 נראה לי כמו גיל שעדיין יש בו מספיק אטרקטיביות חיצונית לגבר

חשוב לציין שקיימות גם לא מעט נשים שיימשכו פחות לגבר שמבוגר מהן ב-15 שנה, גם אם יש לו ארנק מלא בשטרות.
אני לא יודע עד כמה הסטיגמה הבאה נכונה, אבל כביכול לנשים שבראש שלהן להתמסד ולגדל ילדים, יש יותר משיכה באופן טבעי לגבר שיכול להוכיח אפשרות לגדל ילדים ולדאוג לעתידם (לא רק מבחינה כלככלית, אלא גם מבחינת בגרות נפשית ושלב בחיים), ופחות למראה החיצוני שלו...

אחת מ185 לידות, לא יודע אם הייתי מגדיר את זה כמאורע זניח לחלוטין.
אוקיי, זה עדיין מאורע עם סיכוי מאוד נמוך, אבל יש לנו גם את הנתון הבא:

בכל מקרה, אני כבר עם רגל אחת בגיל 40 ולא מרגיש בשל לגדל ילדים כרגע, אז אין לי ממש ברירה, רק לקוות לטוב...האמת שזה ממש מוזר, אני מרגיש שרק אתמול הייתי בן 20...לא יודע איך אני פתאום כמעט בן 35...

עריכה: הטענה שלי אם זה לא היה ברור שאני מרגיש שפותח האשכול לא כנה עם עצמו ולא איתנו (או לא מודע?) אלא רק מחפש איזה פתרון קסם בלי להתמודד ישירות בעיות שאולי קיימות והן אולי הגורם לכך שהוא טרם מצא זוגיות. כמובן יכול להיות שאני טועה.
מעניין אותי, במה אני לא כנה איתך או עם עצמי ?
האם אתה היית יוצא עם מישהי מבוגרת ממך ב-10 שנים? התשובה לזה לא שונה משמעותית אצל נשים.
בטח ששונה, חבר. גברים נמשכים בעיקר ליופי, נשים נמשכות לסטטוס, לניסיון חיים. לא ראית בתיכון בנות 17, 18 שיצאו עם חיילים, סטודנטים ואפילו מבוגרים יותר ? ראית מצב הפוך ?

באופן כללי, יש המון זוגות עם הפרשי גילאים גדולים, והרוב של הרוב, הגבר הוא המבוגר.

לפני כמה זמן ראיתי פוסט של אישה שפירסמה, בהיותה בת 40, לבנות 20-25 שלא להיגרר לקשרים עם גברים אחרי 40, למרות שהן נמשכות. הדגש - למרות. כלומר היא לוגית מנסה לשכנע אותן שזה לא נכון, כשהן מוצאות את זה מושך.

אגב, לא שאני הולך לחפש אקטיבית צעירות כאלה - למשל היום יתכן שיהיה לי דייט עם בת 39, שהיא נראית סבבה לגמרי. אבל כן ראיתי תגובות סבבה מבנות 25-28, כשהן לא ידעו מה גילי.
שרון גל בן 48, בימים אלו מתחתן עם מישהי בשנות ה 20.

ובאופן כללי, אם אתה מכוון לקשר רציני, אתה צריך אישה אחת. אתה לא צריך מיליון נשים, וגם אם לוקחים את כל מה שאתה אומר כאמת לאמיתה, תמיד אפשר למצוא את זאת שהיא צעירה יחסית, מוכנה להיות ביחסים עם מישהו מבוגר יותר, איכותית, יפה וכו'. אפשר למצוא אחת כזאת מתוך 100.

בכל מקרה, אני כבר עם רגל אחת בגיל 40 ולא מרגיש בשל לגדל ילדים כרגע, אז אין לי ממש ברירה, רק לקוות לטוב...האמת שזה ממש מוזר, אני מרגיש שרק אתמול הייתי בן 20...לא יודע איך אני פתאום כמעט בן 35...
מבין אותך לגמרי, גם אני אותו דבר. פחדתי מהתאריך הזה, ה 40. אבל לא קרה שום דבר. תצא, תהנה - אני רואה משהו שחוזר על עצמו וגם בחיי.

בשנות ה 20 שלי הייתי די פרוע, וכולם אמרו לי תהיה רציני תהיה רציני. אז נהייתי, ואת שנות ה 30 שלי השקעתי בצורה רצינית. וכל מה שרציתי בשנות ה 20 - רכב יפה, ובנות זוג, לצאת - אני כבר לא רוצה כל כך, לא בעוצמות האלה, גם אין חשק, ואין את הליבידו. ה 10 שנים האלה חלפו בשניה, אבל עכשיו אני כבר לא רוצה ולא צריך כמעט כלום. ואני מאמין שעם הגיל זה יחמיר אצל כולנו.

זה טוב שהפורום הזה והסולידית מחנכים למינימליזם, ללהיות רציני ולחסוך, אבל לדעתי - זה מודגש יתר על המידה. ההגזמה תביא שהרוב כאן יגיע לגיל מבוגר עם הרים של כסף, חיסכון של 70% ומעלה של ההכנסה, ו 0% הנאה מהחיים, ואנשים ילכו מהעולם הזה עם המון כסף, שילך למישהו אחר. הרוב כאן יחסוך את הכסף הזה, על חשבונם שיעבור בסוף לאנשים שהם לא סולידיים בכלל.

אנשים חושבים שהחיים מתחילים לאחר הפרישה, או אולי בפנסיה, ואני חושב שהם טועים. אני כבר מבזבז ימים שלמים על עבודה ולימודים לראיונות, במקום לצאת עם נשים ולנסוע על רכב יפה, כל מה שחלמתי עליו לפני 12 שנים. אני מאוד עובד על עצמי, להתחיל לחיות כמו שצריך - שנים של עבודה, והחינוך שעברתי בפורום, לדעתי קצת עשו לי באקפייר, לא שאני מתלונן, אבל אסור לתת לחיים לחלוף תמורת כסף, אם בסוף לא תהנה ממנו.

קצת סטיתי מהנושא, פשוט עוררת אצלי מחשבה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
N לא בטוח מה קרה עם הדיבידנדים שקיבלתי ב-IB שוק ההון 5
L מה קרה לטוויטר? אוף טופיק 1
B שרות לקוחות מיטב דש - הוראת קבע שנתתי וכלום לא קרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
P קרה"ש כעצמאי, עם דמי ניהול סבירים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G קרה למישהו פעם ? מכירה רעיונית שוק ההון 5
P הגדרת החוק - מי רשאי לפתוח קרה"ש כעצמאי? צרכנות פיננסית 6
bobby חשיבות של בחירה נכונה בETF בחשבון פטור (פנסיה+קרה"ש) אם אפשר תמיד למכור ולקנות אחרת? צרכנות פיננסית 0
W מה קרה לבלוג "התמונה הגדולה"? אוף טופיק 2
ת מה קרה לתכלית TTF S&P 500 ב-2014? שוק ההון 3
adamshalev מישהו יכול להסביר מה קרה היום בשוק? שוק ההון 56
Gentlemen מה קרה למחירי הזהב והכסף? שוק ההון 1
Jane Doe הבלתי יאומן קרה - קיבלתי פיצוי מחברת תעופה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
ERE בלי ה E מה קרה להראל???? השתגעו!!! 0.8% דמי ניהול על קרן מחקה שקלי 2-5 שוק ההון 1
Avi משהו יודע מה קרה בתחום הפיננסים בארץ שוק ההון 4
S פתח לעולם המחשבים למבוגרים התפתחות אישית 2
A לעולם לא מאוחר מדי יומני מסע אישיים 8
י להיכנס לעולם הפיננסי התפתחות אישית 7
לאץ' "פקטור השינה הערבה" מחוץ לעולם ההשקעות. התפתחות אישית 45
A לאן מגיעים הכספים שמושקעים במדדים? מי נהנה מהם? והאם זה יכול לעזור לעולם? אוף טופיק 31
סול התאמה לעולם התפתחות אישית 37
נ מעבר לעולם סולידי? יומני מסע אישיים 2
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
ר כניסת רגל לעולם ההשקעות - כאזרח אמריקאי שוק ההון 2
L כניסה לעולם אבטחת המידע התפתחות אישית 17
P חדש לעולם ההשקעות - מחפש עצות שוק ההון 5
M כניסה לעולם ה- IRA - תמהיל השקעות שוק ההון 6
J התלבטות בין מניות ארה״ב לעולם שוק ההון 7
amidar האם יש כאן מישהו שקשור לעולם הפסיכולוגיה בצבא? אוף טופיק 0
c881 צריכת מזון שבועית מסביב לעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10

נושאים דומים

Back