• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה יחסכם לתשלום "בשחור"? האם אתם תומכים בחובת דיווח כללית למס הכנסה?

• פותח הנושא RLM
  • פורסם בתאריך
אם המדינה הייתה לוקחת לי פחות מיסים
אני בעד.
בעד להוריד את שיעורי המס באופן כללי, ובעד מיסוי ישיר על פני מיסוי עקיף.
לבחור מוסד חינוך שאני רוצה לפי השקפות העולם שלי ולא לפי השקפות המדינה.
גם בעד.
אני חושב שצריך לעודד את זה בצורה של מימון ציבורי ויצור פרטי (ואוצ'רים), או אם אתה מתעקש במימון פרטי.
כמו כן, מה מוסרי בלקיחת מיסים וחלוקתם רק לחלק מהאוכלוסיה (אלה הזכאים להתקבל למוסד לימודים גבוה, למשל)
לדעתי, מאוד מוסרי. קודם כל, זה מעלה את רמת החיים של כולנו כחברה. ושנית זאת אחת ההשקעות הכי טובות שאנחנו יכולים לעשות כחברה.

אבל זאת בכלל לא השאלה. אם זה נראה בעיניך לא מוסרי או לא יעיל, או לא טוב, אתה מוזמן לפעול על מנת לשנות את המדיניות הזאת.

אנחנו, כחברה, החלטנו (בצורה כזאת או אחרת) לממן שרות ציבורי מסויים (לצורך דוגמה וההפשטה). אתה לא מרוצה מההחלטה - אתה מוזמן לנסות לשנות אותה. אם זה עד כדי כך לא מוסרי בעיניך אתה מוזמן ללכת לרשות המיסים, ולהצהיר שאתה מסרב לשלם מס, וללכת לכלא כאסיר מצפון מטעמי מס.

מה שלא מוסרי בעיני זה להשתמט מההחלטה הזאת בסתר, במיוחד אם אתה נהנה מפרותיה.

ואני ממש לא טוען פה שעצם האי ציות לחוק הוא בלתי מוסרי, אלא ההשתמטות בסתר מחובותיך כאזרח, והפגיעה ביכולתה של החברה שלנו לתפקד כחברה מאורגנת (במובן של מדינת לאום, דמוקרטית)

כלומר אם אתם רוצים להיות אנרכיסטים זה סבבה...
אבל תמלאו את התפקיד, אם דגל, ובגדים קרועים, וקומונה והכל...

להיות Part of the system בחיי היום יום, ולנסות לתחמן ולעקוץ אותה, ולהיות אנרכיסט בפורומים, זה פחדני משהו...

כלומר אם אתם רוצים להיות אנרכיסטים זה סבבה...

להיות Part of the system בחיי היום יום, ולנסות לתחמן ולעקוץ אותה, ולהיות אנרכיסט בפורומים, זה פחדני משהו...
מצטער, לא כל דעה שונה מהמיינסטרים, אוטומטית מוגדרת כאנרכיסטית.

מותר לי לרצות שיהיה פה שונה ולא להסכים עם הקונצנזוס, ועדיין לא לרצות להיכלא. זה לא אוטומטית גורר שאני צריך ללכת לכלא.

מותר לי גם לשלם את המסים המוטלים עלי משיקול תועלתי (אי-כניסה לכלא), גם אם אני חושב שזה שוד.

מצטער, לא כל דעה שונה מהמיינסטרים, אוטומטית מוגדרת כאנרכיסטית.
חס וחלילה...
ולא התכוונתי לזה במובן שלילי.
@נתן הציג פה כל מיני עמדות שהן אנרכיסטיות, כלומר מתנגדות למדינה, לשלטון ריכוזי וכו' (כמו אנרכו-קפיטליזם). זאת הייתה כוונתי.
מותר לי לרצות שיהיה פה שונה ולא להסכים עם הקונצנזוס, ועדיין לא לרצות להיכלא. זה לא אוטומטית גורר שאני צריך ללכת לכלא.
בוודאי! בסה"כ הצעתי לך דרכים לעשות שיהיה פה שונה - הדרך הדמוקרטית, ודרך של Civil disobedience . אגב, בעיני מעשה מכובד מעין כמוהו. גם אם לא בהכרח חכם....

מותר לי גם לשלם את המסים המוטלים עלי משיקול תועלתי (אי-כניסה לכלא), גם אם אני חושב שזה שוד.
בהחלט. מותר לך לחשוב ולומר ככל העולה על רוחך. יש שיאמרו שזאת חובתך ;)

@מתכנת
לפני שאתה קורא את לשון החוק (הקישור לנבו) - ממליץ לך לעיין באתר של נדב טסלר / "פנסיוני", כתבה בשם "הטבות מס לשכירים בקרן הפנסיה".

@מתכנת
לפני שאתה קורא את לשון החוק (הקישור לנבו) - ממליץ לך לעיין באתר של נדב טסלר / "פנסיוני", כתבה בשם "הטבות מס לשכירים בקרן הפנסיה".
אני מכיר את זה טוב מאוד.
אך ייתכן שבכל זאת פספסתי משהו, אבדוק שוב.
אני יכול לחסוך לך, זה לא מופיע שם. כששאלתי בתגובות, נעניתי שיש דבר כזה אבל ללא הסברים נוספים.
לקח לי הרבה זמן להבין את הניסוח בחוק. לא יודע אם הוא מעורפל בכוונה.

אם אתם רוצים להיות אנרכיסטים זה סבבה...
אני אנרכיסט.
  1. אין לי דגל.
  2. אני לא מבין למה לקרוע בגדים.
  3. מה הקשר לקומונה?
אני חושב שיש לך תמונה מעוותת על משמעות החירות.

אני אנרכיסט.
  1. אין לי דגל.
  3. מה הקשר לקומונה?
זה בסדר, אני חושב שאני מבין טוב מאוד מה זה חירות, ומה חשיבותה ומשמעותה.

ואני לא רואה בעיה לשלב בין ליברליזם (במובן האירופי), לבין מידה כלשהיא של רפובליקניות, והכרה ביתרנות מסויימים שהמדינה יכולה לתת (בעיקר בתחום מימון שרותים ציבוריים, איזושהיא רשת בטחון חברתית, ופה ושם גם חירויות חיוביות)

אם כך, אשמח אם תסביר את הבדיחה.
לעגתי לצורה שהחברה תופסת את המושג "אנרכיסט", לאנשים שמייחסים לעצמם את התואר כשמה שהם מתכוונים אליו הוא בעצם "חוליגנים", ולעגתי לכם (לא ברור למי) על ההשתייכות לקבוצה המאוד misrepresented הזאת, אם כי האחרון היה במידת מה של אמפתיה.

כל הלעג. הזה בכל כך מעט מילים...

אני אנרכיסט.
  1. אין לי דגל.
  3. מה הקשר לקומונה?
ואיך אנרכיזם ויהדות אורתודקסית(כי גם נדמה לי שכתבת פעם שאתה חרדי) מסתדרים יחד? "איש הישר בעיניו יעשה" נחשב לתיאור התנ"כי של המצב הרע ביותר שיכול להיות...

כל מדינה/חברה מקיימת אמצעי כפיה על החבר חלקם גלויים וחלקם סמויים
משטרה/צבא/בתי משפט/ארנונה/ביטוח לאומי/חוקים/תקנות
גם חברות שמתאגדות וולונטארית יכולות להטיל סנקציות מאוד אלימות על הפרט (לדוגמא חרם ונידוי ביהדות האורתודוקסית)
בין כל סוגי האלימות המיסוי (עד רמה מסויימת) בעייני הכי פחות מרגש
כלומר בין להיכלא בבית כלא ללא משפט ועורך דין תוך כדי חטיפת מכות חשמל בביצים/או הוצאה להורג ללא משפט
ובין לשלם מס , אני צריך לישון על זה קצת אבל בכל זאת מיסוי פחות נורא.

מי ששם חופש מעל הכל אבל מסרב ללכת עד הסוף חי בהכחשה מאחר וכנראה שיש לו עוד כמה ערכים שחשובים לו לא פחות (ובצדק -
חופש אישי, חיים נוחים, משפחה ) ולכן מאוד נחמד להציג עולם בצורה חד ממדים על ציר בודד (חופש) ולדבר גבוהה על הפעולה מוסרית שבהעלמת מס
אבל בפועל (אולי ללא מודעות) לנחזיק מספר צירי ערכים שיש ביניהם מתח מובנה.

אני זוכר דיון של קאמי סארטר ,בדוגמא של בחור צעיר שרוצה להצטרף לרזיסטאנס כדי להילחם בכיבוש הגרמני אבל אם יעזוב את ביתו ידון את אמו הזקנה לחרפת רעב עוני ואף מוות

אם הוא שומר אמונים לאימו הוא "בוגד" באידאל החרות ואם הוא מצטרף לחבריו הוא בוגד באימו ודן אותה ליסורים, הפתרון הוא שאין פתרון זו דילמה אקזיסטנציאליסטית פאר-אקסלנס, ההתעלמות מהדילמה ומכך שיש שני ממדים ערכיים בו זמניים היא התכחשות למציאות ומגלמת בתוכה תפיסה לא בוגרת.

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה