• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה יחסכם לתשלום "בשחור"? האם אתם תומכים בחובת דיווח כללית למס הכנסה?

• פותח הנושא RLM
  • פורסם בתאריך
אני מאמינה שחינוך ובריאות ותחבורה ציבורית יכולים להיות תחומים פרטיים בלי תמיכה ממשלתית.
המיסים צריכים ללכת בעיקר לדברים שחברות פרטיות לא יספקו כי זה לא משתלם/לא כדאי להפקיד בידיהן.
אז תשתיות- כי לחברה פרטית כנראה שלא יהיה אינטרס לבנות כביש בשביל להגיע לרחוב הקטן שלי
ביטחון- כי להעביר את זה לשכירי חרב זה רע. אין להם את המחויבות לשמור על המדינה כמו שלמדינה יש את המחויבות לשמור על המדינה.
הכל יכול להיות פרטי, השאלה היא מהו המחיר.
את מדברת מפוזיציה שכדאי לך שהחינוך והבריאות יהיו פרטיים וסלילת הכבישים והבטחון, לא. למישהו אחר כדאיות אחרת.
יש בעולם המערבי קשת שלמה של הסדרים בחינוך ובריאות עם רמות מעורבות ממשלתית שונות. לא חושב שיש תשובה חד משמעית מה יותר יעיל כלכלית, ובוודאי שלא יכולה להיות תשובה מה יותר צודק חברתית.

איך הגילוי הנאות מסתדר עם הרישא של הדברים שלך? מתוך סקרנות
זה היה בציניות :)
לא חושב שהמצאנו משהו במישור הזה. בכל מקום, מאז ומעולם, אנשים לא אהבו לשלם מיסים וסיבות לכך לא חסרות. ישראל כן חריגה ביחס הרך מאד למעלימים.
אם אתה רוצה לדעת כמה מהכסף שלך הולך לתשתיות, חינוך ובריאות, הנתונים גלויים ברובם. אגב, למה לא כתבת בטחון שהוא ההוצאה הגדולה ביותר?
מסכים, ביטחון, שזה בעצם גם פנסיות גישור בעיקר.

הצבא לא השתנה בעשורים האחרונים, הוא עדיין טיפש ושולח אנשים למות בגלל הפוליטיקאים.
בין אם החיילים ימותו עם M16 עם מפרולייט דגם 2019 או אלביט דגם 1990, לא רלוונטי.
כל הכסף נעצר בדרגות הגבוהות ולא מגיע לאחרון החיילים.
שתדע כל אם עבריה/ערביה/דרוזית שגורל ילדיה מצוי בידי פוליטקאים שלא ראויים לשלוח את ילדיה למכולת הקרובה.
הצבא מקיא את הקצינים הראויים כי הם מבינים שהמערכת לא תתגמל אותם.
מי שרוצה, מוזמן לפרטי, אציף אותו במידע.

@גרהם ספציפית, רק על עצמי לספר ידעתי.
יש לי משפחה קרובה בארה"ב / אירופה.
הם לא מתרעמים כי הם מרגישים שהריבון ממש דואג להם.
הם קמים בבוקר ויכולים אשכרה להגיע ממקום למקום בלי שנהג קטר יהיה חולה או שהממשלה תחליט שיש שביתה כי עבדו בשבת קודש.

אפשר רק להסתכל בוועדות הכלכליות ולראות איך הכסף נשפך לפי פוליטיקה ולא ממש לפי צורך,
מערכת בריאות שכבר קרסה ועוד שאר מרעין בישין.
מי שמחליט כמה שיותר להעלים מס, לדעתי, צריך לשאול אותו למה, לא רק ישר להגיד פויה.

יש לי משפחה קרובה בארה"ב / אירופה.
הם לא מתרעמים כי הם מרגישים שהריבון ממש דואג להם.
ברצינות? אתה חושב שהבחירה בטראמפ על ידי עשרות מיליוני אמריקאים משקפת תחושה כללית שהריבון דואג להם? כאשר אובמה החליט לשלם כ-800 מיליארד דולר מכספם של קרוביך לחברים (שלו, לא שלהם) מוול סטריט ב-2008, הם הרגישו שמחה גדולה שהריבון ממש דואג להם? האפודים הצהובים משקפים דעה של מיעוט זניח לדעתך? ואפשר להמשיך עם אינספור דוגמאות ממדינות שונות.
אתה יכול לשמוח בשביל קרוביך שמצאו מקום בו הם מצליחים לרגיש שהריבון ממש דואג להם ואני מאחל להם להרגיש כך גם אחרי שהם יפעלו בהתאם להמלצה שלך לבחון היטב את ספר התקציב ולראות "איך הכסף נשפך" ולאן.
גם אני בעיקר על עצמי ידעתי לספר.
ישראלים שאני מכיר שמהגרים לחו"ל עסוקים בלבנות את חייהם והם אסירי תודה למדינה המארחת לפני שהם מתחילים לחפש מה רע בפוליטיקה המקומית. בנוסף, הם בדרך כלל שייכים למעמד הכלכלי הגבוה. חולפות הרבה מאד שנים עד שהם מכירים לעומק את הפוליטיקה והזהויות במדינתם החדשה ומבחינים בעוולות המקומיות.

ברצינות? אתה חושב שהבחירה בטראמפ על ידי עשרות מיליוני אמריקאים משקפת תחושה כללית שהריבון דואג להם? כאשר אובמה החליט לשלם כ-800 מיליארד דולר מכספם של קרוביך לחברים (שלו, לא שלהם) מוול סטריט ב-2008, הם הרגישו שמחה גדולה שהריבון ממש דואג להם? האפודים הצהובים משקפים דעה של מיעוט זניח לדעתך? ואפשר להמשיך עם אינספור דוגמאות ממדינות שונות.
אתה יכול לשמוח בשביל קרוביך שמצאו מקום בו הם מצליחים לרגיש שהריבון ממש דואג להם ואני מאחל להם להרגיש כך גם אחרי שהם יפעלו בהתאם להמלצה שלך לבחון היטב את ספר התקציב ולראות "איך הכסף נשפך" ולאן.
גם אני בעיקר על עצמי ידעתי לספר.
ישראלים שאני מכיר שמהגרים לחו"ל עסוקים בלבנות את חייהם והם אסירי תודה למדינה המארחת לפני שהם מתחילים לחפש מה רע בפוליטיקה המקומית. בנוסף, הם בדרך כלל שייכים למעמד הכלכלי הגבוה. חולפות הרבה מאד שנים עד שהם מכירים לעומק את הפוליטיקה והזהויות במדינתם החדשה ומבחינים בעוולות המקומיות.
בעיניי, האפודים הצהובים לא שונים מהפריפריה בארץ או החברים שנזנחו בדטרויט/רצועת החלודה בארה"ב.
אם איני טועה ולפי עדות של חבר מהפורום כאן, המחאה התחילה בעניין התחבורה מחוץ לפריז וההרגשה שכל הכסף מושקע דווקא שמה ולא בשאר האנשים.

התהיות שלי:
א. האם אובמה החליט או שהחבר מהפד אמר לו או שתציל אותנו או שלא תהייה כלכלה מחר בבוקר ? ושום מילה על זה שהוא היה בנקאי בעבר.
ב. אדרבא, נאמר ואני טועה והכסף שלהם הולך פייפן, זה רק מחזק את הטענה שלי שאם אני הייתי בפריפריה.בין אם אני אתיופי/רוסי/אשכנזי/תימני ומרגיש שאפילו רכבת או בית ספר ראוי אין באיזורי, ילדיי כצאן לטבח מוסללים לאיזו עבודה במפעל הקרוב לביתם.
לא היה לי כל נימוק כנגד להגיד להם, בגללכם אין מיסים -> תשתיות ->כסף לטילים ל-F15I וכו' וכו'.
ג. יושב על הגדר, מחכה שהמחזור הבא של הכלכלה יגיע. השרשור "האם הקריסה הגדולה תגיע" יהיה פעיל יותר ויותר.
ואז נראה את המחאה הבאה. לדעתי הרוחות נושבות לכיוונים לא סימפטיים.

אם איני טועה ולפי עדות של חבר מהפורום כאן, המחאה התחילה בעניין התחבורה מחוץ לפריז וההרגשה שכל הכסף מושקע דווקא שמה ולא בשאר האנשים.
כלומר, גם במדינות של קרוביך, רבים מאד מרגישים שהריבון ממש לא דואג להם.
א. האם אובמה החליט או שהחבר מהפד אמר לו או שתציל אותנו או שלא תהייה כלכלה מחר בבוקר ? ושום מילה על זה שהוא היה בנקאי בעבר.
ומי לא פיקח על הגופים האלו? ומי היה אחראי שהגיעו למצב הזה? לפני ההחלטה על ההוצאה אתה חושב שערכו היוועצות עם נציגי העניים ובחנו כמה ביטוח רפואי אפשר לרכוש ב-800 מיליארד דולר?
ובעיקר, מי שילם את מחיר הכשלון בסופו של יום? בעיני הקרובים שלך ה-800 מיליארד האלו שימשו לרווחתם?
קח בחשבון שתושב הפריפריה שלך ממילא משלם כנראה הרבה פחות מיסים. כלומר, הוא מקבל הרבה פחות, אבל גם תורם הרבה פחות ויש אפילו טענה כאן בפורום שהעשירים שכותבים כאן מקבלים הרבה פחות שרותים ציבוריים מאשר תרומתם לעוגה הכללית (לדעתי טענה שנויה במחלוקת).

קח בחשבון שתושב הפריפריה שלך ממילא משלם כנראה הרבה פחות מיסים.
למה ?
הוא נכנס לסופר ומשלם מע"מ כמו כולם.
א. הוא בהגדרה בעל פחות משאבים כך שיש לו פחות זמן ותשתיות להשתמש ביועץ פנסיוני/כלכלן שיעזור לו להוריד מסים.
ב. הוא עובד באיזה מפעל שקרכלשהו שסביר להניח שהסוכן ביטוח שלו ידאג שיהיה לו ביטוח מנהלים כושל.
אינני בא להגן על אף אחד, בתור אחד שלא גר בפריפריה, אני חושב שמן הראוי שמי שלא גר שמה, יגיד שנעשתה טעות והם אכן נשכחו...

למה ?
הוא נכנס לסופר ומשלם מע"מ כמו כולם.
א. הוא בהגדרה בעל פחות משאבים כך שיש לו פחות זמן ותשתיות להשתמש ביועץ פנסיוני/כלכלן שיעזור לו להוריד מסים.
ב. הוא עובד באיזה מפעל שקרכלשהו שסביר להניח שהסוכן ביטוח שלו ידאג שיהיה לו ביטוח מנהלים כושל.
אינני בא להגן על אף אחד, בתור אחד שלא גר בפריפריה, אני חושב שמן הראוי שמי שלא גר שמה, יגיד שנעשתה טעות והם אכן נשכחו...
כי הוא משלם מעט מאד מס הכנסה. אני משלם את אותו אחוז מע"מ על הוצאותיי, ובנוסף בין שליש לחצי ממה שהמעביד משלם לי בכלל לא מגיע אלי, וזה הרבה יותר מאשר האחוז אצל מי שמרוויח מעט. בנוסף, העסקים שיש לי בעלות בהם משלמים המון מס ואילו ידידי מהפריפריה כנראה משקיע הרבה פחות ולכן חלקו בתשלומי המס הנוספים קטן עד אפסי.
אני יודע שבפורום מדברים הרבה על איך לחסוך בביטוח פנסיוני, אבל זה לא עיקר ההוצאה אצל משפחה ישראלית. גם העובד הפריפריאלי שלך יכול להשקיע בקרן ברירת מחדל והפער בינו לבין מי שמשקיע כאן שעות בלמצוא קבוצת רכישה כדי לחסוך שני פרומיל על ה-IRA לא דרמטי.
אני בוודאי האחרון שיגן על הממשלה הקיימת, אבל המציאות מוכיחה שאתה טועה. הם מצביעים בהמוניהם למפלגות המרכיבות את הממשלה הקיימת ובשיעור ניכר לאלו מתוכן שמבטיחות להם חיי עוני גם בדור הבא ובזה שאחריו (ש"ס למשל). כנראה שמבחינתם הם לא נשכחו. להפך, מצבם מצויין והם רוצים שימשיך כך.

נערך לאחרונה ב:
כי הוא משלם מעט מאד מס הכנסה. אני משלם את אותו אחוז מע"מ על הוצאותיי, ובנוסף בין שליש לחצי ממה שהמעביד משלם לי בכלל לא מגיע אלי, וזה הרבה יותר מאשר האחוז אצל מי שמרוויח מעט.
אני יודע שבפורום מדברים הרבה על איך לחסוך בביטוח פנסיוני, אבל זה לא עיקר ההוצאה אצל משפחה ישראלית. גם העובד הפריפריאלי שלך יכול להשקיע בקרן ברירת מחדל והפער בינו לבין מי שמשקיע כאן שעות בלמצוא קבוצת רכישה כדי לחסוך שני פרומיל על ה-IRA לא דרמטי.
אני בוודאי האחרון שיגן על הממשלה הקיימת, אבל המציאות מוכיחה שאתה טועה. הם מצביעים בהמוניהם למפלגות המרכיבות את הממשלה הקיימת ובשיעור ניכר לאלו מתוכן שמבטיחות להם חיי עוני גם בדור הבא ובזה שאחריו (ש"ס למשל). כנראה שמבחינתם הם לא נשכחו. להפך, מצבם מצויין והם רוצים שימשיך כך.
חולק עליך,
א. הרבה מצביעים בהמוניהם לא בגלל המצב הכלכלי שלהם עכשיו אלא בגלל ש"דפקו אותם" בשנות ה-50-60 השמאלנים/אשכנזים/הסתדרות וכו' וכו'.
ב. מזכיר לך שהיו הרבה עבדים שהתרגלו למצב של אדונים מעליהם ולא הסכימו לעזוב את האחוזות אפילו לאחר תום מלחמת האזרחים בארה"ב. יש רוב בארץ שחושב שהמצב הנוכחי הוא האופטימלי ונולדנו לאכול חרב ולעבוד כל היום.
ג. העובד הפריפיאלי שלי לא יכול להשקיע בקרן ברירת מחדל, כי אין לו את הזמן,יכולת,רצון להבין מה זו קרן פנסיה בכלל.

אני מרגיש מגן העובדים/סוציאליסט ולא לשום אני חותר.

שורה תחתונה, איני חושב שהמיסים שלי תורמים למישהו במדינה, ואם הייתי יכול הייתי רוצה שיעזבו לי את כיסי במנוחה :)

א. הרבה מצביעים בהמוניהם לא בגלל המצב הכלכלי שלהם עכשיו אלא בגלל ש"דפקו אותם" בשנות ה-50-60 השמאלנים/אשכנזים/הסתדרות וכו' וכו'.
אני חושב שיש בגישה הזו התנשאות ומניח שרוב האנשים מצביעים בגלל מה שטוב להם ולא בגלל סיפורי סבתא ששמעו בילדותם.
שורה תחתונה, איני חושב שהמיסים שלי תורמים למישהו במדינה, ואם הייתי יכול הייתי רוצה שיעזבו לי את כיסי במנוחה :)
מה אני אגיד לך. סיכוי קטן שבעקבות המחאה שלך המושחתים יפתחו מצפון ויפסיקו לגנוב. הרבה יותר סביר שיקצצו לפריפריאלי משעות הלימוד של ילדיו או ידחו את רכישת ה-MRI לבית החולים במקום מגוריו שגם כך לא היה בטופ הארצי עד היום. אבל כשמדובר בכסף כבר למדתי שלכל אחד ההצדקה שלו למה לא לשלם. אתה ממש לא יוצא דופן.

אני חושב שיש בגישה הזו התנשאות ומניח שרוב האנשים מצביעים בגלל מה שטוב להם ולא בגלל סיפורי סבתא ששמעו בילדותם.
מתנצל אם יצאתי מתנשא, מודע להטייה קוגניטיבית, נזהר בדבריי, אסביר:
גר ביישוב של מזרחיסטים. ובגלל שאני "פעיל" קצת בפוליטיקה ומתעניין אשתמש בעובדות:
כל מי ששאלתי למה בוחר ביבי/כחלון.
א. כחלון משלנו [הוא מגבעת אולגה], גם מהשכונות וגם מזרחיסט.
לאנשים אין מושג מה זה גירעון, מהיכן מגיע נטו כחלון וכו' וכו'.
ב. למה אתה מצביע ביבי ? הרי אתה בוכה שאין כסף, שהאשכנזים גנבו לנו את האדמות והם עשירים ואתה פה רב על האדמה של סבתא שלך וכו'.
כי הוא מעניש את התקשורת ואת העבודה על מה שהם עשו לנו כל השנים.
אנחנו במעברה לא קיבלנו מים וגנבו לנו את הילדים וכו' וכו'.
ג. אם אתה לא מאמין לי בנוגע לב', אתה מוזמן אליי לכוס קפה, אבא שלי ישמח להרביץ את התורה לכל מי שלא מצביע ביבי :)
ד. לא נכנס לדיון של ביבי ביטחון/כלכלה/כן טוב לא טוב, רק שזה לא כלכך מעניין, אנשים בוחרים לפי מה שהיה לפני 30-40 שנים.
וזה האבסורד אם אתה שואל אותי.
בפה מלא, למזרחיסטים קשה להצביע למישהו מ"שלהם" , הזייה.
מקווה שהמחאה של האתיופים+איזה פנתרים תעלה משהו בחכה.

בלת"ק:
בעיני, עבודה בשחור תהיה מוצדקת כל עוד אנשים נאלצים לעבוד בשחור בגלל מערכת רווחה מעוותת שמונעת מהם לפרנס את עצמם בכבוד בצורה הרגילה (דוגמא מהכרות אישית: מקבלי השלמת הכנסה מביטוח לאומי שאם הם עובדים קשה מדי לפרנס את עצמם, נשללות מהן ההטבות שהם מקבלים, ומצד שני עקב מצבם הרפואי - שאינו מספיק כדי לזכות בקצבת נכות - אין להם אפשרות לוותר על הקצבאות).

בלת"ק:
בעיני, עבודה בשחור תהיה מוצדקת כל עוד אנשים נאלצים לעבוד בשחור בגלל מערכת רווחה מעוותת שמונעת מהם לפרנס את עצמם בכבוד בצורה הרגילה (דוגמא מהכרות אישית: מקבלי השלמת הכנסה מביטוח לאומי שאם הם עובדים קשה מדי לפרנס את עצמם, נשללות מהן ההטבות שהם מקבלים, ומצד שני עקב מצבם הרפואי - שאינו מספיק כדי לזכות בקצבת נכות - אין להם אפשרות לוותר על הקצבאות).
וואו, יש מי שמצדיק עבודה בשחור כדי לא לשלם מיסים, כלומר כי יש לו זכות שלא יקחו לו את הכסף שהוא עבד עבורו.
אתה מדבר על עבודה בשחור על ידי מי שבכל מקרה לא משלם מס, כדי שיוכל להמשיך לקחת כסף של אנשים אחרים!

וואו, יש מי שמצדיק עבודה בשחור כדי לא לשלם מיסים, כלומר כי יש לו זכות שלא יקחו לו את הכסף שהוא עבד עבורו.
אתה מדבר על עבודה בשחור על ידי מי שבכל מקרה לא משלם מס, כדי שיוכל להמשיך לקחת כסף של אנשים אחרים!
ובכן - מה אתה מציע לאותם האנשים כדי שיוכלו להמשיך להתקיים?

ובכן - מה אתה מציע לאותם האנשים כדי שיוכלו להמשיך להתקיים?
אני מניח שזה תלוי ברמת הצורך. יש מקרים שבעיניי מוסרי לגנוב (הזכות לחיים עולה על הזכות לקניין), אבל שיהיה ברור שבזה מדובר.

אני מניח שזה תלוי ברמת הצורך. יש מקרים שבעיניי מוסרי לגנוב (הזכות לחיים עולה על הזכות לקניין), אבל שיהיה ברור שבזה מדובר.
אז נסכים לא להסכים.
לא רואה בזה גניבה,כשמאלצים את הבן אדם להגיע למצב הזה.

מה זאת אומרת? מאיפה בא הכסף?
בן אדם נמצא ללא אמצעי קיום מספיקים.
הוא עושה את הדבר היחיד ההגיוני במצב הזה - עובד קשה לפרנס את עצמו.
שוללים ממנו את המעט שנותנים לו.
הוא נאלץ לעבוד בשחור כדי לא להגיע לחרפת רעב.
הוא צריך להתבייש בעצמו ולהבין שהוא גנב?
בעיני מי שצריך להתבייש זה מי שהביא אותו למצב כזה מלכתחילה.
*אומר את זה בתור מי שמשלם אלפי שקלים למס הכנסה כל חודש. אז משם למשל בא הכסף.
אני לא מומחה לכלכלה ולא מתיימר לדעת מה הפיתרון למצב הזה.אבל ברור לי שהפיתרון הוא לא לקרוא לנזקק שעושה את כל מה שביכולתו לדאוג לעצמו,גנב

הוא נאלץ לעבוד בשחור כדי לא להגיע לחרפת רעב.
אפשר להרוויח עד 6,000 לחודש ולשלם מס מזערי של 3.5% לביטוח לאומי וכלום למס הכנסה. אז לא כאן נמצא ה"נטל" והמקור לחרפת הרעב.

אפשר להרוויח עד 6,000 לחודש ולשלם מס מזערי של 3.5% לביטוח לאומי וכלום למס הכנסה. אז לא כאן נמצא ה"נטל" והמקור לחרפת הרעב.
הוא מדבר על עבודה בשחור עבור השלמת הכנסה, לא כדי לא לשלם מס...

נושאים דומים

Back
למעלה