עבודה בשחור במגזר החרדי

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
1,823
השרשור הזה פוצל מהשרשור על "הכלכלה הסודית של החרדים". אדם.

כמובן שיש לזכור שבהרבה מאוד משפחות הבעל עובד ב"שחור" (אני מדבר מידע) ולמעשה הכנסות המשפחה גבוהות יותר מהנתונים הרשמיים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,792
כמובן שיש לזכור שבהרבה מאוד משפחות הבעל עובד ב"שחור" (אני מדבר מידע) ולמעשה הכנסות המשפחה גבוהות יותר מהנתונים הרשמיים.
אתה יכול לטעון אותו דבר גם על השכר הממוצע והחציוני שמתעלם מכסף שחור.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

Holonit

משתמש רשום
דירוג
4

מספיק כבר עם השקר הזה, מדובר לרוב באנשים אמנם פקחים אך לא משכילים וחסרי כישורי עבודה. כמה כבר מוכרי תשמישי קדושה ומורים לבר מצווה יכולים להרוויח בשחור?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
13,873
מורים לבר מצווה
תכפילי 100-150 לשעה (לא צוחק) ב-4-6 שעות ביום (אם זה עיקר העיסוק שלך). לא יודע לגבי רמת האמונה של חרדים ואם זה הלכתי או לא, אבל בזמנו הייתי מלמד לבר מצווה גם בשבתות והיו משלמים לי ביום אחר. (ג.נ. אני חובש כיפה מבית דתי מודרני).

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,860
מספיק כבר עם השקר הזה, מדובר לרוב באנשים אמנם פקחים אך לא משכילים וחסרי כישורי עבודה. כמה כבר מוכרי תשמישי קדושה ומורים לבר מצווה יכולים להרוויח בשחור?
אני לא יודע אם יש יותר חרדים שעובדים ב"שחור" מאשר אחרים ובכל מקרה, השוואה כזו צריכה לקחת בחשבון גם את מאפייני העבודות של כל מגזר.
עם זאת, הרווח הוא לא רק החסכון במס הכנסה, אלא האפשרות לקבל הבטחת הכנסה, הנחות על ארנונה, מעונות יום, גנים (כולל צהרון) ועוד.
מי שעושה דבר כזה (חרדי או חילוני) הוא ממש עבריין. אני חושב שגם מי שחושב שלהעלים קצת מיסים זה לא נורא, לא יכול להסכים לקבלת הטבות מהמדינה על בסיס הצהרות שקריות.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
11,860
@גרהם - זה לא תורם לדיון וביקשתי לא להסיט את השרשור לנושא עבודה בשחור.
אתה מוזמן לפתוח שרשור נפרד ואשחזר את ההודעה שלך ושאר ההודעות בנושא לשם.
אדם.
המחיקה וההערה הפומבית שלך לא הוגנות ולכן אני עונה לך במקום בו מצאת לנכון לפנות אלי.
עניתי למי ששאלה מה הרווח באי דיווח למי שמרוויח מעט וכתבתי במפורש שאני לא יודע אם יש יותר חרדים שעובדים בשחור מאשר חילונים. משום מה, מחקת בצורה בוטה והשארת את הטענה שמי שטוען כך משקר, כך שמתקבל הרושם (השקרי) שאני טוען זאת.

Holonit

משתמש רשום
דירוג
4
בהמשך לדיון על הכלכלה הסודית של החרדים, מספיק כבר עם השקר הזה, מדובר לרוב באנשים אמנם פקחים אך חסרי כישורי עבודה ולא משכילים. כמה כבר מוכרי תשמישי קדושה ומורים לבר מצווה יכולים להרוויח בשחור?

תכפילי 100-150 לשעה (לא צוחק) ב-4-6 שעות ביום (אם זה עיקר העיסוק שלך). לא יודע לגבי רמת האמונה של חרדים ואם זה הלכתי או לא, אבל בזמנו הייתי מלמד לבר מצווה גם בשבתות והיו משלמים לי ביום אחר. (ג.נ. אני חובש כיפה מבית דתי מודרני).

נראה לך הרבה חרדים יכולים להרשות לעצמם כאלה סכומים על הכנה לבר מצווה?

Holonit

משתמש רשום
דירוג
4
מכובדיי, ברשותכם פתחתי שרשור בנושא באוף טופיק.

המחיקה וההערה הפומבית שלך לא הוגנות ולכן אני עונה לך במקום בו מצאת לנכון לפנות אלי.
עניתי למי ששאלה מה הרווח באי דיווח למי שמרוויח מעט וכתבתי במפורש שאני לא יודע אם יש יותר חרדים שעובדים בשחור מאשר חילונים. משום מה, מחקת בצורה בוטה והשארת את הטענה שמי שטוען כך משקר, כך שמתקבל הרושם (השקרי) שאני טוען זאת.

adamshalev

מודרטור
דירוג
19,632
לא הערתי לגבי תוכן התגובה שלך (שהיא בסדר גמור לדעתי) אלא לגבי העובדה שהיא מסיטה את הדיון לנושא לא קשור אחרי שביקשתי שלא. אם אתה "רק עונה" ומישהו "רק עונה" לך וכן הלאה זה בדיוק ההפך מלעצור את ההסטה של הדיון.
חולונית הועילה בטובה לפתוח שרשור חדש, ואפשר להמשיך את הדיון כאן בניחותא.

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,792
אם זה הלכתי או לא, אבל בזמנו הייתי מלמד לבר מצווה גם בשבתות והיו משלמים לי ביום אחר
אם השירות ניתן גם באמצע השבוע וגם בשבת מותר לגבות תעריף גבוה יותר ביום חול שיגלם את השעות של שבת.
תכפילי 100-150 לשעה (לא צוחק) ב-4-6 שעות ביום (אם זה עיקר העיסוק שלך)
א. המחירים זולים בהרבה ממה שציינת.
ב. כל העיסוקים המאולתרים הללו לרוב מדובר על "השלמת הכנסה" שעות בודדות בערב.
אני לא יודע אם יש יותר חרדים שעובדים ב"שחור" מאשר אחרים ובכל מקרה, השוואה כזו צריכה לקחת בחשבון גם את מאפייני העבודות של כל מגזר.
עם זאת, הרווח הוא לא רק החסכון במס הכנסה, אלא האפשרות לקבל הבטחת הכנסה, הנחות על ארנונה, מעונות יום, גנים (כולל צהרון) ועוד.
מי שעושה דבר כזה (חרדי או חילוני) הוא ממש עבריין. אני חושב שגם מי שחושב שלהעלים קצת מיסים זה לא נורא, לא יכול להסכים לקבלת הטבות מהמדינה על בסיס הצהרות שקריות.
מסכים עם כל מילה.
לגבי עצם הדיווח/העלמת מס, אדם שהכנסתו החייבת נמוכה ולא מגיע לסף המס 1-3K, ביטוח לאומי משלמים גם מאובטלים, לפעמים ההתעסקות עם הדיווח + תשלום ליעוץ מקצועי פשוט לא שווה את המאמץ ולא יביא תועלת לא לנישום ולא למדינה, בנוסף אנשים כאלה פשוט רועדים רק מלחשוב על אינטרקציה כלשהי עם רשות המסים, לא שזה בהכרח מוצדק ומן הסתם גם לא חוקי אבל זה הרבה פעמים זה המצב.

כמובן שאני לא מדבר על העלמת מס במובן הקלאסי.

האם זה בסדר להעלים מסים? זה מה שחושבים הישראלים
יותר ממחצית האוכלוסייה בישראל (54%) סבורה במידה רבה או רבה מאוד כי העלמת מס היא נורמה מקובלת בחברה הישראלית.
http://www.themarker.com/law/1.3127953
ההודעות האחרונות הועברו לשרשור: הפשע כנראה משתלם במדינת ישראל !!!

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ הייטק - מחשבות על מעבר עבודה התפתחות אישית 5
ז עבודה זמנית של תחביב כפרילנסר התפתחות אישית 2
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 43
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
נ החזרי מס על עבודה ב2021 מיסים 1
deussex בילבול בנושא אובדן כושר עבודה מהעבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
המהנדל מיסוי דרקוני על עבודה מיסים 137
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
E שעות עבודה אוף טופיק 12
B החזר הוצאות עבודה מהבית לשכיר בעקבות הקורונה מיסים 1
1 דרישה לתשלום עבור אכ"ע פרטי לאחר הפסקת עבודה צרכנות פיננסית 3
L משיכת פיצויים לאחר סיום עבודה מיסים 4
א הערות על שיטת עבודה עם תיק ממוסה, עסק עצמאי, חיסכון פנסיוני ומה שבניהם שוק ההון 16
R תואר באוניברסיטה הפתוחה (בשילוב עבודה) או תואר בבן גוריון (ללא עבודה) התפתחות אישית 32
R חשבונית חד פעמית לעומת עבודה כשכיר לתקופה קצרה מיסים 26
E אני פרילנסר. האם כדאי לקחת עבודה בכל מחיר? או עדיף כלום? אוף טופיק 26
ה עבודה גמישה וחלקית מאוד התפתחות אישית 6
A מדיניות מקום עבודה לגבי מסחר בני"ע של החברה אוף טופיק 2
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
ה שימור ביטוח אבדן כושר עבודה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Ghost חשמלאי מוסמך בלי עבודה התפתחות אישית 2
L ביטוח אובדן כושר עבודה נפרד, וקופת גמל פנסיונית נפרדת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
י קופת גמל עם אובדן כושר עבודה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
D עבודה חדשה התפתחות אישית 2
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
ס לחזור למסלול תואר שני אחרי עבודה התפתחות אישית 4
Y עצות לבחירת עבודה התפתחות אישית 7
A החזרי מס בגין עבודה מהבית מיסים 5
סרגיי אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים - לעומת מטריה ביטוחית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
G להתמיין ליותר ממקום עבודה אחד במקביל התפתחות אישית 2
D עבודה במשרה מלאה כפרילנסר ומעבר לעוסק מורשה צרכנות פיננסית 3
G עבודה לקשישים בזמן קורונה? אוף טופיק 7
Y אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 3
S גר בשפלה ומחפש גבולות צפוניים לחיפוש עבודה מבחינת זמן נסיעה אוף טופיק 9
Captain Sparo ראיונות עבודה בהייטק - הצד של המעסיק אוף טופיק 127
צ כמה זמן אתם יושבים במהלך יום עבודה? אוף טופיק 48
T התחלתי עבודה חדשה - איך לא לאבד וותק בקרן השתלמות? שוק ההון 8
E ביטוח אובדן כושר עבודה וקרן הפנסיה צרכנות פיננסית 1
Lemonade כמה שאלות בנושא עבודה בהייטק מכירות התפתחות אישית 1
ד פרישה מוקדמת הייטק איך לנהל את הפיצויים בין מקומות עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
ר כל כמה זמן נהוג להחליף מקום עבודה בהייטק? התפתחות אישית 26
M אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים - תקופת אכשרה / כיסוי מחלות קודמות צרכנות פיננסית 8
G המשך עבודה כשכיר ומשיכת קצבה מביטוח מנהלים במקביל מיסים 0
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 168
G קושי רב במציאת עבודה אוף טופיק 17
V כתב ויתור תביעות בסיום יחסי עבודה אוף טופיק 10
G עבודה במגזר הציבורי או הפרטי התפתחות אישית 3
R קושי במציאת עבודה? השוק משתנה? התפתחות אישית 22
cypriano de rore מענק עבודה (מס הכנסה שלילי) אוף טופיק 12

נושאים דומים

למעלה