• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מאגר "אל תתקשר אלי"

איניגו מונטויה

משתמש בכיר
דירוג
5,655
לידיעת המעוניינים:

נפתח מאגר ממשלתי של "אל תתקשר אלי".
חברה שתתקשר לאדם שרשום במאגר עלולה להיקנס ב46 אש"ח (בניגוד ל1000 ש"ח בלבד בחוק הספאם).

כמובן שהמאגר חל רק על חברות מסחריות (לא כולל סקרי דעת קהל ובקשות לתרומות ;) ),
ואפילו לא על כולן (לא חל על מוסדות פיננסיים ועל עוסקים בתחום הביטוח).
אבל גם זה משהו...

אחד היתרונות הוא גם שאפשר לרשום למאגר בני משפחה מבוגרים, למניעת ניצול על ידי חברות טלמרקטינג.

נערך לאחרונה ב:
בארה"ב מאגר דומה דווקא משמש נוכלים למטרה ההפוכה.

בארה"ב מאגר דומה דווקא משמש נוכלים למטרה ההפוכה.
מעניין,
בדיוק ראיתי כתבה שהעלתה דרך פעולה אפשרית לנוכלים כאלו.

בקצרה:
לעסקים שהזדהו במערכת ההזדהות הממשלתית יש אפשרות לבצע שאילתה המונית.
אם קיים גורם עסקי שבידו מאגר של מספרי טלפון (חלקם מאומתים וחלקם לא), הוא יכול לבצע שאילתה על כל המאגר שבידו, ולדעת מי מתוכם נמצא במאגר "אל תתקשר אלי". כך בעצם הוא מקבל מאגר של מספרים מאומתים בלבד.

את המאגר המאומת אפשר להדליף או למכור -
במקרה הטוב למפלגות או לעמותות (שמוחרגות כמובן מהחוק של "אל תתקשר אלי"),
במקרה הרע לגורמים מפוקפקים שאינם חוששים מקנסות (נניח ממוקמים בחו"ל).

לא בטוח שזה מדאיג מאוד -
הנתון היחיד שמסופק למאגר הזה הוא מספר טלפון (ללא שם, מספר זהות וכדומה).
לכן היתרון של מאגר מאומת מחוויר לדעתי מול מאגרים אחרים שזמינים לגורמים מפוקפקים ומכילים מידע נוסף.

בכל אופן, בחזרה למאגר בארה"ב -
לפי ויקיפדיה נראה שהמאגר שם מאוד פופולרי, והתוצאות דווקא חיוביות (ירידה משמעותית במספר שיחות הטלמרקטינג).

נערך לאחרונה ב:
לא צריך אפילו מאגר של מספרי טלפון.
אפשר להריץ את כל המספרים האפשריים בסדר רץ עם הקידומות הקיימות וזה יבנה את המאגר כנראה בלא יותר מכמה דקות.
ואני לא בטוח שאפילו את זה יהיה צריך להתאמץ, לאור איך שבנו אותו (הפורטל לא עלה בכלל למפעילים, אין סביבת בדיקות או טוקנים לחברות טלמרקטינג), מעלה בי חשש לגורל המידע שבו.
על הצד החיובי, זה רק המספרים שנרשמו אליו ורוב המקומות לא יכולים להתקשר אליך גם ככה בלי לחטוף תביעה.

יכול לשתף קישורים או סיפורים ששמעת לגבי שימוש אמיתי במאגר של ארה"ב לצורך נוכלות
היה (או עדיין יש) עוקץ שבו מתקשרים ומתחזים לעובדים של המאגר ומבקשים פרטי תשלום. בטח יש אזכור של זה ברשת.

כמובן שהמאגר חל רק על חברות מסחריות (לא כולל סקרי דעת קהל ובקשות לתרומות ;) ),
ואפילו לא על כולן (לא חל על מוסדות פיננסיים ועל עוסקים בתחום הביטוח).
אבל גם זה משהו...
נרשמתי אתמול, אבל אני סקפטית.
רוב שיחות השיווק שמגיעות אלי הן בדיוק מאלה שהוחרגו - תרומות, ביטוחים ופוליטיקאים.

לא צריך אפילו מאגר של מספרי טלפון.
אפשר להריץ את כל המספרים האפשריים בסדר רץ עם הקידומות הקיימות וזה יבנה את המאגר כנראה בלא יותר מכמה דקות.
ואני לא בטוח שאפילו את זה יהיה צריך להתאמץ, לאור איך שבנו אותו (הפורטל לא עלה בכלל למפעילים, אין סביבת בדיקות או טוקנים לחברות טלמרקטינג), מעלה בי חשש לגורל המידע שבו.
לפי תגובת הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן בכתבה שקישרתי למעלה:
עוסקים במדינת ישראל יכולים לגשת אל ממשק השאילתות למאגר "אל תתקשר אלי". החיבור לשירות מתבצע באמצעות פורטל "אל תתקשר אלי" לעוסקים שיעלה לאוויר בימים הקרובים. הכניסה מחוייבת ברישום, זיהוי ואימות על ידי שימוש במנגנון ההזדהות הלאומית הממשלתי.

אני יכול רק לקוות שהמערכת תדע לאתר ולקנוס עסקים שמעלים שאילתות עם כל המספרים האפשריים...
אפשר גם לטמון מלכודות למי שמעלה שאילתה עיוורת (למשל יצירת מספרי טלפון שמיועדים אך ורק ללכידת ספאם, בדומה לזה).

יש המון פתרונות אפשריים, והרבה מאוד תלוי באופן המימוש של המערכת.
כמובן שצריך גם אכיפה ראויה, ובזה לדעתי ישראל לא ממש מצטיינת (בהשוואה לארה"ב למשל).

נרשמתי אתמול, אבל אני סקפטית.
רוב שיחות השיווק שמגיעות אלי הן בדיוק מאלה שהוחרגו - תרומות, ביטוחים ופוליטיקאים.
כן בדיוק. רוב שיחות ההטרדה הם בדיוק מאלה. מעניין מה היתה הסיבה להחרגות.

יש את אפליקציית truecaller .
עושה עבודה לא רעה בלחסום ספאמרים.

יש לה איזה שהיא בעייה של פרטיות , היא חושפת לשאר משתמשי התוכנה את הקישור בין מס הטלפון לשם.

מעניין מה היתה הסיבה להחרגות.
פוליטיקאים תמיד מחריגים את עצמם בחוקים שהם מחוקקים לטובת הציבור עאלק.
עמותות ותרומות הן חלק חשוב מכספי הפוליטיקאים והמפלגות.
לביטוח והבנקים יש לוביסטים מצויינים וכוח גדול.

רשמתי אתמול, אבל אני סקפטית.
אני לא נרשמתי (עדיין?) אבל גם אצלי, רוב השיחות זה שיחות שהוחרגו. יחד עם זה, זו חדשה טובה בעיקר עבור בני משפחה מבוגרים.

ש לה איזה שהיא בעייה של פרטיות , היא חושפת לשאר משתמשי התוכנה את הקישור בין מס הטלפון לשם.
היא עושה את זה בכל מקרה. גם אם התקנת אותה וגם אם לא.

המאגר הזה חל גם על הודעות? לא מעוניינת בבוטיק, חממה או רפואי על אף המחירים האטרקטיביים, תודה.

המאגר הזה חל גם על הודעות? לא מעוניינת בבוטיק, חממה או רפואי על אף המחירים האטרקטיביים, תודה.
תורידי google messages, זה מחליף את האפליקציה (לפחות באנדרואיד) ומסנן אוטומטית ספאם

כל הקונספט הזה לא ברור.

הבעיה אף פעם לא הייתה היעדר מאגר אלא היעדר אכיפה נגד מפירי חוק.

בשיחת מכירה לא רצויה הבאה שאקבל ממשווקי קרקעות להפשרה, בדיקת ביטוחים, איתור כספים אבודים וכו' - מה בדיוק יקרה?

מיטב המוחות והכישרונות מ 8200, מערך הסייבר והיחידה הטכנולוגית של השב"כ יפצחו בפעולות איתור נמרצות וחובקות עולם ללכידת הספאמרים? לא. יקרה בדיוק מה שקרה עד היום. כלום.

כל הקונספט הזה לא ברור.

הבעיה אף פעם לא הייתה היעדר מאגר אלא היעדר אכיפה נגד מפירי חוק.

בשיחת מכירה לא רצויה הבאה שאקבל ממשווקי קרקעות להפשרה, בדיקת ביטוחים, איתור כספים אבודים וכו' - מה בדיוק יקרה?

מיטב המוחות והכישרונות מ 8200, מערך הסייבר והיחידה הטכנולוגית של השב"כ יפצחו בפעולות איתור נמרצות וחובקות עולם ללכידת הספאמרים? לא. יקרה בדיוק מה שקרה עד היום. כלום.
בול.

וחוץ מזה - אנחנו לא צריכים עוד מאגר ממשלתי. גם ככה המאגר הביומטרי יתפוצץ לנו יום אחד בפרצוף.

לא חושב שלסוחרי הטלגראס אכפת מרגולציות ממשלתיות

הרבה יורד הגיוני מאגר ל-opt-in, ולא ההפך.

ואכן, יותר חשוב טיפול בחוסרים שבחוק הספאם.
למשל, הטלת חובות ואחריות על החברות למשלוח SMS המוני. חובת זיהוי הלקוחות שלהן, וכתיבת הח"פ/ת"ז בהודעות שנשלחות + ח"פ חברת המשלוח.

למשל, הטלת חובות ואחריות על החברות למשלוח SMS המוני. חובת זיהוי הלקוחות שלהן, וכתיבת הח"פ/ת"ז בהודעות שנשלחות + ח"פ חברת המשלוח.
רוב הספאם גם ככה נשלח מחו"ל ואלה שדרך החברות הישראליות יוצא מרישום עם כרטיסי אשראי גנובים (יש לי לקוח שמוכר SMSים והיו לו כמה מקרים כאלה)

אם כבר אני מנסה עכשיו בשבילו להתממשק למאגר כעסק - ונראה שמישהו שם שכח לפתוח אותו (אני מקבל תגובה שחסר אימות מול אמאזון...)

בסימים פרטיים אפשר להציב מגבלות קצב וכמות משלוח.

מחו"ל אפשר גם לעשות רגולציה דומה, בממשק עם החברות הישראליות שהן הממסר הסופי.

(אני מקבל תגובה שחסר אימות מול אמאזון...)
נשמע כמו עוד מאגר שבדרך לדלוף. מה השדות שיש שם?
אנשים שירשמו שם יהיו בעלי נטיה לסגנון מסוים. לכל הפחות זה יאפשר לקשר מספרי טלפון לאנשים מפלח האוכלוסיה הזה. :)

נושאים דומים

Back
למעלה