• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כוח הכבידה

• פותח הנושא sogi
  • פורסם בתאריך
האם ידוע לך כמה ילדים במשפחה חילונית חשופים למין?
אשמח למחקר השוואתי בין שיעור החשיפה של ילדים חילונים לזה של ילדים חרדים.
אשמח גם למחקר שמראה מהו שיעור החשיפה האופטימלי,
ומהם הנזקים מחוסר או מעודף חשיפה על שתי הקבוצות.

(לא בציניות, באמת אשמח לקבל הפנייה למחקרים כאלו.)

אני הבנתי באופן אישי שהסרטים של דיסני, שמראים לילדות או ילדים קטנים בני 3, שמספרים על אהבת אמת..
זה פאקינג פורנו לצעירים
עכשיו גם סתם סיפור על "אהבת אמת" זה "פאקינג פורנו לצעירים"?!
ואגב, את לא חושבת שיש ילדים שחשופים לזה מההורים שלהם?

למה אנחנו מניחים שהתמימות זה משהו שעובר מעצמו, ולא משהו שהחברה באופן אקטיבי לוקחת מהם?
נקודה יפה. זה מזכיר לי שגם אני תמיד תהיתי למה אנשים מלמדים את הילדים לשיר "אז למה לא כל יום שבת" במקום לקחת את גורלם בידם ולקבוע שכל יום שבת. למה לשיר אם אפשר לעשות

מתי ילדים מסיימים את השלב הזה של התמימות שבו הם לא מסוגלים לחטוא? הם לא מסוגלים לחטוא פשוט כי החברה לא מצפה מהם לציית לכללים ולפקודות שהיא נותנת למבוגרים, אז הם גם לא יכולים למרוד בהם. במילים אחרות, ילדים נמצאים מחוץ למערכת שרק בתוכה המושגים 'טוב' ו'רע' מתקיימים.
ואני אומר: למה שהם לא ישארו שם מחוץ למערכת הזו לעד? למה שהם לא יאריכו את תקופת התמימות הזו כך שתלווה אותם כל חייהם? למה אנחנו מניחים שהתמימות זה משהו שעובר מעצמו, ולא משהו שהחברה באופן אקטיבי לוקחת מהם?
אני לא יודעת בוודאות, אבל ילדים לא מבדילים בין טוב ורע.

*מעדכנת*

כחלק מהחקירה התאולוגית שלי, שהוא למען מטרה ספרותית -
אני חוקרת לעומק את דמות השטן ויחסו לאלוהים..

תמיד אהבתי את הג'וקר של הית' לדג'ר, אבל נכנסתי הפעם לקראש די רציני עליו.

אני אוהבת בערך כל שנייה שלו בסרט, אבל אתמקד בקטע שהג'וקר פותח את לבו אל הבאטמן ואומר לו שמבחינת כולם, הוא פריק, פחות או יותר בדיוק כמוהו.

זה שמתייחסים אל הג'וקר כליצן מגוחך, למרות שהוא ברמה אחת מעל כולם, בגלל שהוא מטורף
אני כבר הבנתי שהשטן כארכיטיפ הוא חולה נפש..

אבל מה שזה אומר, שעד כמה שהשטן יש בו משהו שובה את הלב, וכוחו וקסמו לא סתם מפתים את הנשמה לבוא לצד שלו..אלוהים בכמה רמות כנראה מעליו..וזה קשה לו (לשטן) כך שהמסקנה המתבקשת מבחינתי, הוא שהשטן נלחם על תשומת לבנו, כדי לא להרגיש "Casted out"

עכשיו כמה שהשטן הוא דמות שובבה, שובה לבבות ועליזה, שאוהב לצחוק אנד האבינג א גוד טיים.. (מודלק תמידית)
אפשר להגיד שמבחינה מסויימת אלוהים מתעלה עליו בכך שלא מייצג רק עליזות, אלא אושר בר קיימא..

בסיפור שלי שרוצה לכתוב, פוגשים את אלוהים בגן עדן, שהוא ילדון מתוק עם אור של טוב ושמחת חיים, והינה דוגמא להשראה לטון המוסיקלי הנאור שלו (6:37), המאושר, אפילו קצת גיי.. (מהמילה באנגלית)
התובנה הזאת כ"כ שימחה אותי שלא עצמתי עין בלילהD: אז החלטתי לפרוק ביומן המטאפיסי שלי

הי, איזה כיף, איך אני אוהבת את השרשור הזה על המטאפיזי או תאולוגי

אז האקסיומות הן,
שההגדרה של אלוהות (לא אלוהים, אלוהות...), זה לברוא יש מאין

ושלדמיון בכללותו אין סוף, אין גבולות או מגבלות.

יש לי בקצרה שאלה לכם,
אם הייתם אלוהים, איך הייתם בוראים את היקום? הכוונה מה הייתם עושים מהכלום..

נקודה חדשה בנוגע לתאולוגייה שלי

כבר כתבתי רבות על הדמיון ככוח בינה, ולמעשה החכמה או כל דבר אחר הגבוהה ביותר.
(אולי צריך לשנות הנושא מכוח הכבידה לכוח דמיון?)
וכל זה כחלק מהמחקר שאני עושה על הקיום,נניח

אז רציתי להוסיף עוד נקודה בנושא, הAI

למעשה,
המחשב עבר אבולוציה..(!!)
אם זה לטוב לרע, הפואנטה זה שמחשבים עברו מיכולת חישוב ליכולת "לדמיין" וליצור משהו משל תבוני משלו או עצמו. מאד עוצמתי...
מה שמדהים עוד יותר -
זה שהדמיון האנושי עובד בצורה דומה!

האמת היא, שלא השתמשתי בAI, אבל בגדול אני מבינה שאתה מכניס נתונים ובקשה ומקבל תוצאה "יצירתית"
כשאנחנו מנסים לדמיין משהו, אנחנו משתמשים באותה 'תוכנה'
האפשרויות בלתי מוגבלות...כבר אמרתי
היכולת להשתמש בדמיון אינה חדה אצל כל אחד, זהו כשרון, ומי שניחן בו "זה המשחק הכיף ביותר"

כשאני אומרת שילדים הם נשמות גבוהות יותר ממבוגרים, בשבילם העולם קסום.
היכולת שלהם לשחק, היא בדיוק לשמה נבראתה הבריאה, זו מטרת המשחק...
אני רק אומרת שהאופציה הזו, כבר מראה שהעולם טוב.

ודבר אחרון, שוב, בקשר להוכחת אלוהים.
תסגרו את העיניים, שתראו להגד עיניכם חלל ריק לחלוטין.
כיצד הייתם ממלאים את החלל בדמיונכם?
בהנחה, או שלא החה כי עובדה, שאנו עצמנו נמצאים בתוך חלל, מי אמר שאת כל פרטי הקיום לא חשב עליו אדון כלשהו?
האם מישהו מצליח לדמיין לעיניי רוחו קיום עדיף? קיום עובד?

תודה.

איזו באסה תהיה לך כשתגלי בסוף שכולנו סה"כ מכונות ולא יותר, חסרי רצון חופשי ובעלי אשליית הבחירה כפונקציה שפשוט עוזרת לתוכנה שלנו לפעול יותר טוב...

כשהחמאס פרסמו סרטונים של כמה מהחטופים מדברים מהשבי, אז בתקשורת הזהירו שלא להתייחס לדבריהם של החטופים ברצינות, כי דעתם אינה חופשית והם כניראה מצטטים מה שהשובים שלהם הכריחו אותם להגיד.

אז למה שאתייחס ברצינות לדברי המדענים שטוענים בעצמם שדעתם אינה חופשית ושמשהו מכריח אותם לפרסם את מחקרים האלו?

אתה לא שם לב שיש פה פרדוקס? שבהעדר רצון חופשי אין לאדם יכולת ליצור מדע שיגלה שאין לו רצון חופשי?

אתה לא שם לב שיש פה פרדוקס
לא, לא רואה פה את הפרדוקס, זה שאין רצון חוםשי לא אומר שאי אפשר ליצור דברים, אתה כנראה לא ירדת לעומק הנושא.

לא, לא רואה פה את הפרדוקס, זה שאין רצון חוםשי לא אומר שאי אפשר ליצור דברים, אתה כנראה לא ירדת לעומק הנושא.
אם אין לך רצון חופשי אז אתה לא יכול ליצור דברים. כמובן.

יש לזה הוכחה פשוטה:
נניח שישויות חסרי רצון חופשי יכולות ליצור דברים, הרי ניתן לומר את שורות אלו כותבת המקלדת שלי. את הקרדיט על הכנת ארוחת הצהריים, תן בבקשה לסיר ולמחבת, שהרי הם אלו שעשו את כל העבודה. את המשכורת הבוס שלך צריך לתוכנת אקסל, הרי היא זו שיצרה עבורו את הגרפים, לא אתה.

הדוגמאות הנ"ל הן כמובן אבסורדיות. אם אין לך רצון חופשי אז מעמדך שווה למקלדת, לסיר או לאקסל - אתה לא יצרת דבר, אלא מי שהניע אותך לפעולה השתמש בך ככלי בכדי ליצור בעצמו.

איזו באסה תהיה לך כשתגלי בסוף שכולנו סה"כ מכונות ולא יותר, חסרי רצון חופשי ובעלי אשליית הבחירה כפונקציה שפשוט עוזרת לתוכנה שלנו לפעול יותר טוב...

הי @Roi
לאיזו טענה אתה מתייחס?
זה שאנחנו בנויים כמו מכונה זה ברור, אבל אנחנו עדיין מעבר למכונה:/ אני לא יודעת איך להסביר אם זה לא ברור
(הכתבה רק למנויים)

• אהבתי
Reactions: Roi
אני מסכימה עם זה:) כמאמינה
על-פי התורה יש לך בחירה חופשית.

יש לך מושג את איך עובד המנגנון של AI?
בגדול כן.
יש פה בפורום מומחים גדולים ממני.

עכשיו ברצינות, תקשיב לסם הריס, תקרא חלק מהמאמרים ותבין.
אני אקרא את סם הריס, אתה תקרא את אריסטו (שההוכחה שהבאתי בתגובה הנ"ל רשומה על שמו), וניפגש באמצע לקיים דיון מתורבת.

• אהבתי
Reactions: Roi
על-פי התורה יש לך בחירה חופשית.
על פי הרמבם אין פסיקה בדברים שבעובדה,ויש גם דעות ביהדות לפחות אחת שאני מכיר שמוותרת על הבחירה החופשית. וגם בנצרות יש דעות כאלה ומנחש שגם באסלאם
ש לזה הוכחה פשוטה:
נניח שישויות חסרי רצון חופשי יכולות ליצור דברים, הרי ניתן לומר את שורות אלו כותבת המקלדת שלי. את הקרדיט על הכנת ארוחת הצהריים, תן בבקשה לסיר ולמחבת, שהרי הם אלו שעשו את כל העבודה. את המשכורת הבוס שלך צריך לתוכנת אקסל, הרי היא זו שיצרה עבורו את הגרפים, לא אתה.
זה קצת מזכיר לי הוכחות של מחבתים: איך יודעים שיש גן עדן וגיהנום? כי לא יכול להיות שיהיה בסוף הדרך גורל שווה לצדיק ולרשע. אז זהו,שיכול להיות.וגם באמת יכול להיות שלאדם לא מגיע קרדיט יותר מהמחבת. מה לעשות אם זה המצב?

נושאים דומים

Back
למעלה