• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יוקר מחייה

טעית קצת בחישובים

תקרת ההפקדה לקרן השתלמות היא 1571 בחודש, כלומר 18,852 שנתי
נניח תלך על הקרן השתלמות הכי יעילה שהיא IRA עם דמי ניהול 0.2
ותקנה את הנייר מחכה מדד הכי יעיל אתה תגיע בקירוב לתשואת שוק של 6.3 אחוז שנתי
אחרי 72 חודשים (6 שנים) יהיה לך בקרן השתלמות 137K סהכ
אחרי 144 חודשים (12 שנים) יהיה לך בקרן השתלמות 337K סהכ - די רחוק מהמיליון שאמרת
נלך לפי מה שאתה אומר

12 שנים-350 אלף שקל
פלוס חיסכון של 12500 אלף שקל בחודש

= 150 בשנה =1.8 מיליון בשתיים עשרה שנה
ועוד 350 שווה 2.1 מיליון שקל(נוריד 300 אלף שקל ,לאילוצים שונים)

יצא 1.8 מיליון שקל

עדיין סכום הגון ויפה מאוד

נלך לפי מה שאתה אומר

12 שנים-350 אלף שקל

יצא 1.8 מיליון שקל

חיסכון של 50 אחוז מההכנסה שלך זה בכלל לא טריוואלי
בשונה אולי מקרן השתלמות
בודדים האנשים שמגיעים לזה, להערכתי האישיתי פחות מ1 אחוז מהאוכלוסיה (לפחות מאלה שיש להם הכנסה ממוצעת ולא מתכוון לטיקונים או עשירון עליון שמרווחים 100K)

אני יכול להגיד על עצמנו שאנחנו חוסכים 50 אחוז מההכנסה שלנו מתמיד בערך
ואם אני אתחיל את הספירה מהיום שהשתחררתי משירות סדיר (כי מאז המשכורות שלי הפכה להיות של 4 ספרות... במקום 3)
ועברו 17 שנה מאז, וכן חסכנו הרבה יותר מ1.8 מיליון

אבל מה זה עוזר בגילי כזה סכום?
אתה רוצה לקנות דירה לפני שהילדים נולדים (לא יכול להדגיש כמה זה עשה לנו בבית שינוי ללדת ולחזור לבית שלך , מאשר לעבור דירה עם תינוק או להיות בשכירות בין בתים בזמן הלידה)

אצלנו ומניח שאצל עוד הרבה אנשים, לרוב אתה מביא ילדים בערך מתי שאתה מסיים את הלימודים ומתחיל לעבוד פעם ראשונה בעבודה בשכר מלא/ גבוה
לחכות משם 12 שנה שהילדים גדולים כבר לדעתי מחטיא את המטרה

יקר בארץ מאוד, מבין את זה, ומבין את הקושי של רוב האנשים
ודווקא מהפוזיציה שאני נמצא אני חושב שלא צריך לבטל את הקושי של האנשים
כי אתה הצלחת לצאת ממרוץ העכברים
אני בהחלט מנסה לעזור לכל מי שבסביבתי להתנהל יותר נכון
ןגם מרגיש בשנה האחרונה הרבה יותר נכונות ורצון
וכתבתי על זה באריכות פה
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/יתרונות-למשקיע-הסולידית-בסביבת-אנפלציה-וריבית-עולה.27609/

שים לב, הגרף מדבר על "ילדים לאישה"

אבל אם גבר מתחתן עם 4 נשים אז הוא נהנה מהבט"ל שכל הילדים מקבלים.
ואפשר לייבא נשים כאלה מהרש"פ. כך שלפי הגרף האוכלוסיה הבדואית מצטמצמת, במציאות זה לא המצב.
אני לא יודע אם יש הרבה גברים שמתחתנים עם הרבה נשים וקשה לדבר על בני אדם במספרים קרים, אבל בסופו של מבחינה סטטיסטית, אפשר לספור את מספר הלידות באוכלוסיה כלשהי מבלי לערב גברים, גם אם כל הלידות הן מתרומת זרע, או ממבחנה. הוא בדיוק מספר לידות לאישה * מספר הנשים, לחילופין מספר הלידות לגבר * מספר הגברים. אלא אם הטענה שהנשים הן לא מאוכלוסיה המוסלמית, אבל אני לא חושב שזה קורה הרבה.

מה גם שהחברה הערבית היום הרבה יותר מערבית באופייה, ולדעתי פחות נהוג לשאת יותר מאשה אחת.

נלך לפי מה שאתה אומר

12 שנים-350 אלף שקל

יצא 1.8 מיליון שקל

זה לא מדויק, אני לא חושב שאפילו קרנות מחקות מגיעיות ל6.3, אני חושב שיש להם עוד דמי ניהול נסתרים(כמו למשל כשהם קונים ניירות ערך שהם בעצמם עוקבים, או למשל מיסוי דיבידנדים וכו). אני חושב שריאלי יותר לכוון ל6, או 5.5

מה גם שהחברה הערבית היום הרבה יותר מערבית באופייה, ולדעתי פחות נהוג לשאת יותר מאשה אחת.
לפי ויקיפדיה: מעל 30% פוליגמיה אצל הבדואים.
אלא אם הטענה שהנשים הן לא מאוכלוסיה המוסלמית
הטענה שם היא שהנשים מגיעות מירדן/הרש"פ ולכן באופן עקרוני מספרן לא מוגבל.

לפי ויקיפדיה: מעל 30% פוליגמיה אצל הבדואים.
הלכתי לקרוא את המאמר המקורי, שעליו נסמכת ויקיפדיה, מאתר הכנסת ומסתבר שנכון לשנת 2012 מדובר על פחות מ-1000 נשים לא נשואות במגזר הבדואי שקיבלו מענקי לידה (כ-10% מכלל נשות המגזר שמקבלות מענקי לידה). ההנחה היא שאין בדואיות שמביאות ילד ללא בן זוג ולכן כל הלא-נשואות הן נשים שניות ומעלה אצל משפחות פוליגמיות. אם זה נכון - זה כל-כך זניח שחבל להרחיב על זה.
אגב, אצל הבדואים בצפון זה חריג מאד ומתקבל בעין לא יפה ע"י הסובבים. סיפרתי כבר שהייתי פעם "מאומצת" אצל משפחה בדואית?

סיפרתי כבר שהייתי פעם "מאומצת" אצל משפחה בדואית?
נשמע מעניין, אם בא לך לפרט - אשמח לשמוע (ואני בטוח שגם אחרים).

איך נוצר הקשר?
ואיזו רמת "אימוץ"? (ביקור בסופ"שים / ממש מגורים משותפים לתקופה מסויימת / אחר)

לא שמעתי על מקרים כאלו, כך שמעניין לשמוע איך זה התפתח...

נערך לאחרונה ב:
נשמע מעניין, אם בא לך לפרט - אשמח לשמוע (ואני בטוח שגם אחרים).
אני יכולה לפתוח שרשור הקומזיץ של בת העמק, יש לי מלא סיפורים שעברתי בחיי :>
אבל זה לא קשור לשרשור הזה.

'משנת יוסף' מהשבוע:
שרוול שום 2.8
גבינה 500 גר' טרה 8.1
חלב קרטון 2 לי' 11
בטטה 4.9 לקילו
קמח כוסמין לבן 7.5
חמישית טישו 6.9
ילקוט מודן מבחר דגמים 179
חבילת דפים (A4ׂ) 14.9

אולי תפתחו תחנה גם בשכונה שלכם?!

נ.ב. מי שהכי משחק אותה הם המשפחות שבהם האשה מתכנתת, זה כמו לעבוד באוסטריה ולחיות בצ'כיה (או לעבוד בהר הצופים ולגור בבית חנינא)...

נערך לאחרונה ב:
ציטוט נוסף מתוך המאמר "פוליגמיה בקרב האוכלוסייה הבדואית בישראל":
לאור האמור לעיל, ברור כי הנתונים הרשמיים של הרשויות בישראל אשר יוצגו להלן, שלפיהם תופעת הפוליגמיה בקרב הבדואים היא מצומצמת ביותר, אינם מעידים על היקפה האמיתי. לפי הערכת רשויות הרווחה בדרום, כ-30% מהמשפחות הבדואיות בדרום מקיימות אורח חיים פוליגמי. הערכות דומות הועלו גם במחקרים שפורסמו בעשור האחרון, ונטען בהם כי לא רק שאין ירידה בשיעור הפוליגמיה אלא התופעה נפוצה גם בקרב משכילים וצעירים. עוד נטען כי התופעה קיימת בקרב האוכלוסייה הבדואית הן בנגב והן בצפון, אולם היא נפוצה יותר בנגב.

טעית קצת בחישובים

תקרת ההפקדה לקרן השתלמות היא 1571 בחודש, כלומר 18,852 שנתי
נניח תלך על הקרן השתלמות הכי יעילה שהיא IRA עם דמי ניהול 0.2
ותקנה את הנייר מחכה מדד הכי יעיל אתה תגיע בקירוב לתשואת שוק של 6.3 אחוז שנתי
אחרי 72 חודשים (6 שנים) יהיה לך בקרן השתלמות 137K סהכ
אחרי 144 חודשים (12 שנים) יהיה לך בקרן השתלמות 337K סהכ - די רחוק מהמיליון שאמרת

קיצר שימו לב למספרים ולא ללכת שבי אחרי הגזמות

*כמובן שיכול להיות שחברת הייטק מסויימת תבחר לשלם לך מעבר לתקרת ההפקדה עוד כסף אבל זה כמו לעלות עוד שכר (כמובן שלא יהיה לך משתלם להפקיד את זה בקרן השתלמות שלך וזה לא יהיה פתור ממס וכן יאכל לך הרבה דמי ניהול)
היום כבר בהרבה חברות משלמים מעל התקרה. אצלי ואצל חברים בד״כ משלמים על כל השכר. נכון אין על זה הטבת מס אבל זה לא רלוונטי כי בד״כ מדובר בתנאים רוחביים, כל מי שמקבל קרן השתלמות מקבל על כל השכר, אין לי איך לומר להם ״עזבו תנו לי את זה במשכורת במקום״ זה פשוט לא יקרה. ככה הכסף הזה מגיע ולא כחלק מהברוטו. בדיוק כמו שהסטנדרט היום הוא הפקדה לפנסיה על 100% מהשכר (מה שלא היה הסטנדרט לפני 10 שנים), אין לי דרך לומר למעסיק עזוב תפקיד לי לפנסיה רק עד X והשאר תן לי במשכורת.

היום כבר בהרבה חברות משלמים מעל התקרה. אצלי ואצל חברים בד״כ משלמים על כל השכר. נכון אין על זה הטבת מס אבל זה לא רלוונטי כי בד״כ מדובר בתנאים רוחביים, כל מי שמקבל קרן השתלמות מקבל על כל השכר, אין לי איך לומר להם ״עזבו תנו לי את זה במשכורת במקום״ זה פשוט לא יקרה. ככה הכסף הזה מגיע ולא כחלק מהברוטו. בדיוק כמו שהסטנדרט היום הוא הפקדה לפנסיה על 100% מהשכר (מה שלא היה הסטנדרט לפני 10 שנים), אין לי דרך לומר למעסיק עזוב תפקיד לי לפנסיה רק עד X והשאר תן לי במשכורת.

חברה יכולה להכריח אותך להפקיד מעל התקרה של קרן השתלמות? אני בקרוב מתחיל עבודה חדשה שהפרשות הן מ100% מהשכר וכששאלתי לגבי זה אמרו לי שאני יכול לעשות מה שאני רוצה בתחושה שזה לא עניינם בכלל

וכדרך אגב, אני יודע שזה מקרה פרטי אבל עד עכשיו עבדתי במקום שנותן קרן השתלמות עד התקרה ופנסיה רק על 80% מהשכר (כלומר שעות נוספות והחזר נסיעות לא נכללים בתנאים הסוציאלים) אז לא יודע לומר אם זה באמת סטנדרט, בסוף מדובר בהטבה מאוד מאוד יקרה למעסיק

אני מעדיף את זה, מונע ממני לבזבז

חברה יכולה להכריח אותך להפקיד מעל התקרה של קרן השתלמות? אני בקרוב מתחיל עבודה חדשה שהפרשות הן מ100% מהשכר וכששאלתי לגבי זה אמרו לי שאני יכול לעשות מה שאני רוצה בתחושה שזה לא עניינם בכלל

וכדרך אגב, אני יודע שזה מקרה פרטי אבל עד עכשיו עבדתי במקום שנותן קרן השתלמות עד התקרה ופנסיה רק על 80% מהשכר (כלומר שעות נוספות והחזר נסיעות לא נכללים בתנאים הסוציאלים) אז לא יודע לומר אם זה באמת סטנדרט, בסוף מדובר בהטבה מאוד מאוד יקרה למעסיק
אני חושב שאם תגיד להם שאתה רוצה שיפקידו לך פחות לקרן השתלמות יסתכלו עליך מוזר כי זה מגוחך. אבל כנראה שיהיה לך קשה לקבל את אותם סכומים לברוטו, פשוט כי זה שונה באיך שמסתכלים על זה בטבלאות.
אני מעדיף את זה, מונע ממני לבזבז
לא אמרתי מה אני מעדיף

Back
למעלה