• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

יוקר מחייה

לא מבין אנשים שקונים ג'אנק פוד
בשר ג'אנקי הוא כשאתה קונה המבורגר או קציצות בחוץ בלי לדעת מה נכנס פנימה. גם בשר מעובד ומוכן לחימום שקונים בסופר שייך לדעתי לאותה קטגוריה.
שווארמה זה 100% נתחי בשר ושומן, ובהנחה שהמסעדה שומרת על כללי היגיינה ואיכות הנתחים - אני לא רואה בעיה עם קנייה פעם בחודש. זה סוג מזון שאני לא מכינה בבית ולפעמים מתחשק לי.

בשר ג'אנקי הוא כשאתה קונה המבורגר או קציצות בחוץ בלי לדעת מה נכנס פנימה. גם בשר מעובד ומוכן לחימום שקונים בסופר שייך לדעתי לאותה קטגוריה.
שווארמה זה 100% נתחי בשר ושומן, ובהנחה שהמסעדה שומרת על כללי היגיינה ואיכות הנתחים - אני לא רואה בעיה עם קנייה פעם בחודש. זה סוג מזון שאני לא מכינה בבית ולפעמים מתחשק לי.
זה לא בדיוק נכון, הגדרה של ג'אנק פוד זה אוכל עם כמות קלוריות גבוה כאשר מקור משומן או סוכר. אני מסכים שאוכל מעובד זה גם ג'אנק פוד. לשווארמה מוסיפים שומן . והכי גרועה מבחינתי זה לא שומן אלא הכנה , שיטת בישול , כאשר שורפים את שווארמה נוצרים חומרים קרצינוגנים - מטרטנים. וכן יש הבדל ענק בין שריפה של בשר לבין נגיד טיגון ב-120-140 מעלות. אני מבין שאוכל ברחוב לא יכול להיות אחר. מה ש"טוב" בארץ זה כמות הבשר לא גדולה במנת פיתה למשל :)

נערך לאחרונה ב:
פשוט מאוד לפני 30 שנה היו 10% פרזיטים היום זה 30%. חוץ מהמגזר החרדי שגודל בצורה מבהילה וחי על קצבאות מבחירה גם המגזר הערבי/בדואי מתעלק על הביטוח לאומי והם אלופים בזה הרבה יותר מהראשונים שחיים יחסית בצניעות..
זה נכון אבל לדעתי סיבה ראשונה זה העדר התחרות. איפה שלא מסתכלים מונופולים, מונופולים ועוד פעם מונופולים ב-90+% מהמשק.
10 חברות גדולות מחזיקות מעל 50% משוק המזון בארץ אין כזה דבר באף מדינה של OECD והיום בארגון הזה יש 38 מדינות.
זה כשל ענק של כל הממשלות שהיו בעשרות שנים אחרונות ובעיקר אנחנו יודיעים מי היה בראש.

טוב, סטינו מעט מהנושא.
יש מספר דיונים בנושא אוכל ותזונה.
בבקשה לחזור לנושא הדיון.

פשוט מאוד לפני 30 שנה היו 10% פרזיטים היום זה 30%. חוץ מהמגזר החרדי שגודל בצורה מבהילה וחי על קצבאות מבחירה גם המגזר הערבי/בדואי מתעלק על הביטוח לאומי והם אלופים בזה הרבה יותר מהראשונים שחיים יחסית בצניעות..

ילודה.png
שלא תתבלבל עם עובדות. הילודה בקרב הערבים נמצאת בירידה משמעותית.
כל עוד אתה מושך את הקצבאות, זה ממש לא משנה אם אתה חי בפאר או בצניעות.

שלא תתבלבל עם עובדות. הילודה בקרב הערבים נמצאת בירידה משמעותית.
שים לב, הגרף מדבר על "ילדים לאישה"

אבל אם גבר מתחתן עם 4 נשים אז הוא נהנה מהבט"ל שכל הילדים מקבלים.
ואפשר לייבא נשים כאלה מהרש"פ. כך שלפי הגרף האוכלוסיה הבדואית מצטמצמת, במציאות זה לא המצב.

שים לב, הגרף מדבר על "ילדים לאישה"

אבל אם גבר מתחתן עם 4 נשים אז הוא נהנה מהבט"ל שכל הילדים מקבלים.
ואפשר לייבא נשים כאלה מהרש"פ. כך שלפי הגרף האוכלוסיה הבדואית מצטמצמת, במציאות זה לא המצב.
הגרף מדבר על מוסלמים, לא רק על בדואים. לא יודע לומר מה קורה ספציפית בקרב הבדואים וכמה ייבוא מהרש"פ נפוץ. יש לך נתונים?

רק אני לא הבנתי את כל השרשור הזה?
יש קרן השתלמות שכל 6 שנים תעשה 300 אלף שקל(באופן ממוצע כמובן ,וכדאי לשים את זה במסלול מנייתי
לאחר 12 שנה בהייטק (יש כבר קרוב למיליון או אפילו יותר)

והרי לנו הון משמעותי מאוד לדירה.(ואם גם על הדרך יחסוך לפחות חצי מההכנסה -כלומר במקום 25 נטו
יחסוך 12.500 אלף אז יהיה אחרי שתיים עשרה שנה
עוד מיליון וחצי בערך
ואפילו אם נוריד למיליון שקל (כתוצאה מאילוצים שונים ,ואני גם לא מחשבן את עלייות השכר שיהיו במהלך הזמן שישפיע גם על הקרן השתלמות וגם על החסיכון החודשי)

הרי בכלל יש כבר 2 מיליון שקל לפחות

נערך לאחרונה ב:

פראיירים לא מתים הם רק מתחלפים.​

לא מבין אנשים שקונים ג'אנק פוד ועוד בכאלה מחירים.
כנראה זה קשה להכין אוכל בבית
בחצי שעה שלוקח לי להכין אוכל אני יכול להרוויח 3 מנות שווארמה, הכל עניין של עלות תועלת

בחצי שעה שלוקח לי להכין אוכל אני יכול להרוויח 3 מנות שווארמה, הכל עניין של עלות תועלת
זה טיעון שתמיד היה לי מוזר. אתה אף פעם לא לוקח הפסקה מהעבודה? בישול היא דרך נהדרת להעביר את הזמן כשאני מאבד ריכוז. זה לא או לבשל או לעבוד. זה לעבוד כשמרוכזים ואז לבשל בתור הפוגה

כל הכבוד שאתה מרוויח כל כך הרבה. בסרט מנה מגיע עד 105 ש"ח ז"א אתה מרוויח 630 ש"ח בשעה נטו אחרי מסים, מאוד מכובד.
דבר שני לא הכל עניין של עלות תועלת , בריאות קצת קשה להעריך, מי שמעריך לעצמו.

זה נכון אבל לדעתי סיבה ראשונה זה העדר התחרות. איפה שלא מסתכלים מונופולים, מונופולים ועוד פעם מונופולים ב-90+% מהמשק.
10 חברות גדולות מחזיקות מעל 50% משוק המזון בארץ אין כזה דבר באף מדינה של OECD והיום בארגון הזה יש 38 מדינות.
זה כשל ענק של כל הממשלות שהיו בעשרות שנים אחרונות ובעיקר אנחנו יודיעים מי היה בראש.
Screenshot-20230711-154304-Opera.jpg

מונופולים משפיעים על יוקר המחיה אבל לא על המיסים. אם מדינה או עיר צריכים x כסף כדי להתקיים ורק 25% מהתושבים עובדים המיסים עליהם יגדלו. תמונה לדוגמא מהאתר של עיריית פתח-תקוה: 269,271 תושבים 73,983 מועסקים..

אני מעדיף להשקיע 3 שעות ולהכין אוכל ל-5 ימים מאשר לקנות כי מעבר לזה שזה הרבה יותר משתלם אתה גם יודע בדיוק מה אתה אוכל ויש מיליון חסרונות לאוכל קנוי לטווח הארוך על הגוף אז לא הכל זה רק עלות מול תועלת

מונופולים משפיעים על יוקר המחיה אבל לא על המיסים. אם מדינה או עיר צריכים x כסף כדי להתקיים ורק 25% מהתושבים עובדים המיסים עליהם יגדלו. תמונה לדוגמא מהאתר של עיריית פתח-תקוה: 269,271 תושבים 73,983 מועסקים..
בעקיפין מונופולים משפיעים גם על המיסים שלנו. מיסים עולים לא רק בגלל הפרזיטים וגם בגלל היוקר מחייה כי מונופולים דורשים יותר כסף (לא לפי אינפלציה) ממדינה או מעיר עבור אותה סחורה או עבודה.

לא יודע מי כתב את הנתונים האלו באתר אבל בביטו"ל כתוב מעודכן ל 1 ל5 2023
132505 אנשים בגיל העבודה
ו137210 אנשים שכירים ועצמאיים (כולל פנסיונרים שעובדים
פחות 10 אלף נכים וסיעודים שלא עובדים )
אז זה סתם פופוליזים זול שעשית

רק אני לא הבנתי את כל השרשור הזה?
יש קרן השתלמות שכל 6 שנים תעשה 300 אלף שקל(באופן ממוצע כמובן ,וכדאי לשים את זה במסלול מנייתי
לאחר 12 שנה בהייטק (יש כבר קרוב למיליון או אפילו יותר)

והרי לנו הון משמעותי מאוד לדירה.(ואם גם על הדרך יחסוך לפחות חצי מההכנסה -כלומר במקום 25 נטו
יחסוך 12.500 אלף אז יהיה אחרי שתיים עשרה שנה
עוד מיליון וחצי בערך
ואפילו אם נוריד למיליון שקל (כתוצאה מאילוצים שונים ,ואני גם לא מחשבן את עלייות השכר שיהיו במהלך הזמן שישפיע גם על הקרן השתלמות וגם על החסיכון החודשי)

הרי בכלל יש כבר 2 מיליון שקל לפחות
טעית קצת בחישובים

תקרת ההפקדה לקרן השתלמות היא 1571 בחודש, כלומר 18,852 שנתי
נניח תלך על הקרן השתלמות הכי יעילה שהיא IRA עם דמי ניהול 0.2
ותקנה את הנייר מחכה מדד הכי יעיל אתה תגיע בקירוב לתשואת שוק של 6.3 אחוז שנתי
אחרי 72 חודשים (6 שנים) יהיה לך בקרן השתלמות 137K סהכ
אחרי 144 חודשים (12 שנים) יהיה לך בקרן השתלמות 337K סהכ - די רחוק מהמיליון שאמרת

קיצר שימו לב למספרים ולא ללכת שבי אחרי הגזמות

*כמובן שיכול להיות שחברת הייטק מסויימת תבחר לשלם לך מעבר לתקרת ההפקדה עוד כסף אבל זה כמו לעלות עוד שכר (כמובן שלא יהיה לך משתלם להפקיד את זה בקרן השתלמות שלך וזה לא יהיה פתור ממס וכן יאכל לך הרבה דמי ניהול)
הכל נכון, אבל חלק מיוקר המחיה זה להסתכל על ההוצאה הממוצעת של האנשים
גם אני סולידי ומבין מאוד את ההגיון הזה

אבל ממש מתבאס לשלם 30 שקל על כוס בירה קטנה היום, שברוב המדינות בעולם אותה כוס בירה תעלה לי סביב ה5-10 שקלים..
כנ"ל מסעדות
ובכלל הרבה דבריים שאנחנו מוציאם עליהם פה בארץ

Back
למעלה