• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
@Nina Tax Adviser
תשמעי, הטון\סגנון שלך הוא כמו של איש מכירות\יועץ השקעות שכל תפקידו הוא לבצע פעולות עבור הלקוחות
אנחנו הלקוחות שלא מבצעים פעולות.
יש לנו הסכם מסודר עם עצמינו שבו אנחנו:
- מכניסים כסף פנוי להשקעה במועד שנקבע
- פועלים לפי תוכנית לעשרות שנים

ומה שאת עושה הוא, לקום בבוקר, לקרוא עיתון ולשנות את דעתך
כל יום.
אשמח לדעת איפה שיניתי דעה לדעתך

@Nina Tax Adviser
תשמעי, הטון\סגנון שלך הוא כמו של איש מכירות\יועץ השקעות שכל תפקידו הוא לבצע פעולות עבור הלקוחות
אנחנו הלקוחות שלא מבצעים פעולות.
יש לנו הסכם מסודר עם עצמינו שבו אנחנו:
- מכניסים כסף פנוי להשקעה במועד שנקבע
- פועלים לפי תוכנית לעשרות שנים

ומה שאת עושה הוא, לקום בבוקר, לקרוא עיתון ולשנות את דעתך
כל יום.

זה לא דבר רע אם זה מה שעובד עבורה.
לא טענתי על טוב\רע, טענתי על הסיגנון
בכל פעם שאת מתכוונת למכור את מה שברשותך בלי שום סיבה שלא קבעת מראש - זה שינוי דעה

אנשים לא נכנסו מהפחד כשהסנופי היה על 2000, והיום הם רוצים להכנס ב 2600, כאשר 2800 יקר להם

לא טענתי על טוב\רע, טענתי על הסיגנון

בכל פעם שאת מתכוונת למכור את מה שברשותך בלי שום סיבה שלא קבעת מראש - זה שינוי דעה

אנשים לא נכנסו מהפחד כשהסנופי היה על 2000, והיום הם רוצים להכנס ב 2600, כאשר 2800 יקר להם
שמע אני מנהלת יומן מסחר ורושמת את הסיבות בעד ונגד כל מהלך. מתעדת את זה כדי לבחון מאוחר יותר הצלחה או כשלון ולנתח את הגורמים, אני לא חושבת שהשיקולים שלי אימפולסיביים, למרות שכשהסתכלתי במסך ב22.10.18 ולא היו שום חדשות על תיקון - כל המדדים צעקו לי שזהו זה מתחיל. כל הזמן התעניינתי בנושאים של קריסה וצפיתי שהיא תקרה בשנה-שנתיים הקרובות והיו כל הסיבות. אבל כן- בנקודה הזו הבטן שלי צעקה שמתחילות ירידות קשות - אבל זה היה מבוסס על עיבוד קודם ומחקר על נושא של קריסה אפשרית ואם תשים לב- כל הודעה שלי כאן מדברת על קריסה. למרות שלדעתי זה הכי בסדר להיות גמיש וזריז ולהגיב לשוק ולמידע ודווקא העובדה שאני מחזיקה בדעה על קריסה, היא בעייתית ויכול להיות שהיא מגובה בבעיה פסיכולוגית של הצדקה עצמית, שזה דווקא בעייתי לדעתי, יכול להיות שאני לא מעבדת מידע שהוא דווקא נגד הדעה שלי. הפכפכות לא מאפיינת אותי, אז אני לא מסכימה עם דעתך

שמע אני מנהלת יומן מסחר ורושמת את הסיבות בעד ונגד כל מהלך. מתעדת את זה כדי לבחון מאוחר יותר הצלחה או כשלון ולנתח את הגורמים, אני לא חושבת שהשיקולים שלי אימפולסיביים, למרות שכשהסתכלתי במסך ב22.10.18 ולא היו שום חדשות על תיקון - כל המדדים צעקו לי שזהו זה מתחיל. כל הזמן התעניינתי בנושאים של קריסה וצפיתי שהיא תקרה בשנה-שנתיים הקרובות והיו כל הסיבות. אבל כן- בנקודה הזו הבטן שלי צעקה שמתחילות ירידות קשות - אבל זה היה מבוסס על עיבוד קודם ומחקר על נושא של קריסה אפשרית ואם תשים לב- כל הודעה שלי כאן מדברת על קריסה. למרות שלדעתי זה הכי בסדר להיות גמיש וזריז ולהגיב לשוק ולמידע ודווקא העובדה שאני מחזיקה בדעה על קריסה, היא בעייתית ויכול להיות שהיא מגובה בבעיה פסיכולוגית של הצדקה עצמית, שזה דווקא בעייתי לדעתי, יכול להיות שאני לא מעבדת מידע שהוא דווקא נגד הדעה שלי. הפכפכות לא מאפיינת אותי, אז אני לא מסכימה עם דעתך
הבעיה הינה שאף אחד לא יודע, מתי תגיע הקריסה הרצינית ומה יהיה עומקה
ואם תיכנסי אחרי ירידה של 25% והשוק ימשיך לרדת ועוד לרדת
אין לאף אחד מושג, לצאת בהצהרות כמו:
כן, אבל למה להכנס אם אתה על הקצה של הקריסה- חסוך לך כ25% ירידות
זה מתאים יותר למקומות שבו לא ממש מבינים שלשוק לא איכפת מהתחושות של המשקיע

אם היית כותבת:" לדעתי הולכת להיות קריסה של 25%", הייתי מקבל
אבל את משתמש בפעלים שמגדירים עובדות
יש לי בעיה מאוד גדולה עם עובדות לגביי דברים שעוד לא קרו ולא בטוח שיקרו
זה מטעה ומכוון אנשים למשאלות לב, ("וואי אולי זה באמת נכון..")

אוקיי, לא שמתי לב לצורת הניסוח הזו, כן זה בעייתי לומר דברים בנחרצות במיוחד על משהו כל כך לא צפוי ומפתיע. לקחתי לתשומת לבי

יום אחד תצדקי, ואז כולם ירצו שתנהלי להם את הכסף
אם תסתכל בפורום דיבידנדים תראה שכתבתי בחמישי ושישי שלדעתי יש להשתמש בTVIX ביום שני, דהיינו היום והסברתי מדוע. אז לא כל כך טעיתי- תשואה של 25%. ימי שני אני בלימודים ונסיעות ואם הייתי יודעת איך ופותחת הרשאות ולא משתמשת בכלי יומי , ייתכן והייתי עושה שורט. בסך הכל שנה בעניין של השקעות ויש לי עוד הרבה ללמוד

לקראת אוקטובר שנה שעברה חשבתי מסיבות שתיארתי פה שאנחנו נמצאים לקראת ירידות משמעותיות במניות שימשכו זמן רב. הירידות אכן הגיעו. עם זאת, בשיא הירידות בדצמבר התקשיתי למצוא מציאות. אני יודע מה זה מציאות. לא פעם מצאתי בעבר מניות במחירים מצחיקים. כמה שחיפשתי, לא מצאתי. זה לא אומר שלא היו כאלה, אבל אני לא ידעתי למצוא אותן. היו מניות שהרגישו לי שנסחרות במחיר סביר, אבל לא מעבר לזה. הרגיש לי שהשוק עדיין לא זול בכלל. כן חשבתי שזה זמן טוב לסגור פוזיציות שורט ומכרתי את רוב אופציות הפוט שהחזקתי בסוף דצמבר והימים הראשונים של ינואר.
העליות שבאו אחר כך הפתיעו אותי מאוד. לא ציפיתי שהשוק יתאושש כל כך מהר. בשלב מסוים החלטתי לקנות קצת אופציות פוט על מניות מסויימות, שבהתאם לכל מה שהכרתי מהעבר היו צפויות לרדת והיו לי סיבות טובות להעריך שהן יירדו. בניגוד מוחלט לעבר הן דווקא עלו. זה גרם לי קצת להתחיל לפקפק באם אני מבין מה קורה פה ואם השוק מתנהג כמו שאני רגיל או שאולי אין לי מושג מה קורה עכשיו. לאחרונה התחלתי להרגיש שהשוק קצת חוזר לעצמו ומתנהג בצורה קצת יותר מוכרת. אני עדיין לא מחזיק פוזיציות לונג ומקווה שהמניות יירדו מספיק כדי שיהיו מציאות.

והנה גרף שממחיש כמה התנהגות השוק עכשיו מוזרה.
https://www.yardeni.com/pub/peacockfeval.pdf
תסתכלו על הקו הכחול באיור 11 ותשוו אותו להתנהגות מדדי המניות באותו הזמן. הגרף תנודתי באופן חריג מאוד, אבל מה שממש מוזר הוא הקורצליה השלילית בין השינוי בתחזיות האנליסטים על רווחי החברות לבין השינוי במחירי המניות. בתקופות שבהן תחזיות הרווחים קרסו, המניות זינקו ובתקופות שתחזיות הרווח זינקו, המניות קרסו.

היה פה מישהו שמכר הכל בפברואר 2017 כי מהמחירים של אז יכולות להיות רק ירידות
ואם אני לא טועה, הסולידית כתבה את "מי המשוגע שנכנס עכשיו לשוק" עוד לפני הפורום.
אני אוהב לחזור לתגובה של אותו פלוני שבינואר 2014 חשש שאנחנו לפני קריסה (כמו ב2008 וב2000) כי מדד שילר גבוה.
ועוד יותר לתגובה של הסולידית שמספרת לו ש"יש אנשים שחשבו שהשוק הגיע לשיאו כבר ב-2011, 2012 ו-2013, ולכן עדיין יושבים על הגדר".
בטח כשאני יודע מה קרה בשנים מאז....

[אגב, אולי התגובה הזו הייתה אחד הטריגרים לפוסט הנ"ל]

אם השקעת ב36 כמדומני לפני הביג דיפרסיון לקח לך כ20 שנה להחזיר את המצב לקדמותו
אם השקעת בבורסה ביפן בשנות ה90- עדיין לא החזרת את כספך
אם השקעת בבורסה האוסטרלית ב2007- עדיין לא החזרת את כספך
סליחה על הקטנוניות, אבל הציק לי שאף אחד לא תיקן אותך.
גם אם השקעת בחוד של השפיץ של יום חמישי השחור, לקח כולה 7 שנים להחזיר את כוח הקניה שלך.
מי שהשקיע במדד האוסטרלי ב 2007 היום בתשואה חיובית.
מי שהשקיע במדד היפני רגע לפני הקריסה (מעניין כמה כאלה כבר יש) - היום פחות או יותר break even מבחינת כוח הקניה (אבל אם השקיע ב 91 והלאה - הגדיל את כוח הקניה שלו).

סליחה על הקטנוניות, אבל הציק לי שאף אחד לא תיקן אותך.
גם אם השקעת בחוד של השפיץ של יום חמישי השחור, לקח כולה 7 שנים להחזיר את כוח הקניה שלך.
מי שהשקיע במדד האוסטרלי ב 2007 היום בתשואה חיובית.
מי שהשקיע במדד היפני רגע לפני הקריסה (מעניין כמה כאלה כבר יש) - היום פחות או יותר break even מבחינת כוח הקניה (אבל אם השקיע ב 91 והלאה - הגדיל את כוח הקניה שלו).
מאד אשמח אם תשים תמונה של גרף בכל הגרפים אני רואה את הטענה על שוק האוסטרלי והנפילה הגדולה בשנות ה30 משנת 29 עד שנות ה50 השוק לא שוקם. 20 שנה לקח להחזיר את הקרן, שלא לדבר על רווחים
אני מותחת קו מ1929 ורק בשנןת ה50 יש מעליו
https://www.macrotrends.net/1319/dow-jones-100-year-historical-chart

נערך לאחרונה ב:

אני רואה פה כל כך הרבה הודעות בסגנון הזה בזמן האחרון, וזה פשוט כואב.
כן יש אנשים שיודעים פחות או יותר מתי יהיה שינוי מגמה בשוק והם עושים מזה המון כסף.
בנוסף לכך, כן, הפורום הזה הוא הסולידית והרב פה דוגלים בקנייה מתמשכת ודגירה ולבן אדם הממוצע זה בהחלט הכי משתלם.

יש פה צבא של אנשים שדואגים מאוד שכל חדש שנכנס לפורום ייכנס חזק למניות וכולם פה תומכים בצורה עיוורת פחות או יותר בדיוק באותו פרופיליו.
מהניסיון שלי ככה בדיוק נראת בועה, והמרקט מייקרס צריכים למכור את הנכסים שלהם לפראייר התורן לפני שנגמר הסייקל.
מיום ליום זה נראה קרוב ביותר, סיכוי מאוד גבוה שאנחנו ממש בימים אלה לקראת שינוי מגמה.

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה