• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
אז אם היום היה נפתח בירידה שראינו ומסיים בעליה של 3%, זה אומר שהשוק חושב שמלחמת סחר זה טוב. אוקיי.

השוק לא צריך חדשות כדי לזוז, אבל יש חדשות שכן מזיזות את השוק.

לחשוב שזה שטראמפ עשה פארסה והעלה מכסים על סין לא קשור לזה שהיו עכשיו 5 ימי מסחר אדומים רצופים זה ללכת רחוק מדי עם הדוקטרינה (הנכונה בדר״כ) שהפרשנות מצמידה את החדשות לתנודות השוק בדיעבד.

הרי אנחנו לא חושבים הבורסה נפלה 7 אחוז ביום אחרי הפיגוע בתאומים במקרה.

מלחמת סחר בין ארה״ב לסין זה ביג דיל. כשהסיכויים עולים מ5 אחוז ל25 אחוז (כל אחד וההערכה שלו) זה יתומחר ובצדק.

אם כבר הזכירו אותי, אז עשיתי מכירות באחזקות אצלי שרצו מהר בזמן קצר.
מהתצפיות שלי, ואני עוקב באדיקות אחר האחזקות שלי, ריצה מהירה כזאת במספר יחסית נרחב של אחזקות סופה במימוש אגרסיבי אם יהיה טריגר מסוכן, כמו האיום במיכסים.
והאמת, נהייתי tipsy לאחרונה, וכל חברה שמדווחת על דוחות עם תחזיות פושרות לשנה הקרובה, אני משתדל לחתוך חלקית או לגמרי (ירדתי בהדרגה ממינוף מארג'ין).
לא מכרתי חברות בעלות moat נרחב שהולכות לשלוט בעולם יותר ויותר (גוגל ושות), כי אליהן אני מעוניין להיצמד, אלא אחזקות מהשורה השניה, וציקליות למיניהן.
בסך הכל, מכרתי די מעט מתוך סך התיק, אבל הגעתי לטווח הנוחות שלי, וזה ספציפית לי, חשוב.
חשוב לי להישאר רגוע ולדעת שאני יכול לקנות בירידות.

ולעניין עצמו, המכסים הם עניין רציני שיש להם השפעה ישירה על חלק מהחברות, והשפעה עקיפה על שאר החברות. לדעתי, כן צריך לקחת אותם בחשבון בשיקולי הרכישה/מכירה.

אני לא מתיימר להיות נביא או להבין באופן יוצא דופן בכלכלה, וחלק מהדברים נעשים משיקולי אינטואיציה.
לכן, לא ממליץ, רק משתף :)

נערך לאחרונה ב:
תתכוננו לירידות היום

בפורום הזה, לפחות כמה שנים טובות :)
בסדר, מאד מסכימה שאנחנו על הקצה, בסוף 18 לא הייתה העלאת ריבית וכסף זול נכנס והעלה את המחירים שוב- דחף את הקריסה לעתיד וגרם לה להיות בעתיד יותר גבוהה. פשוט בשני למרות ההודעות של טראמפ לאורך החודשים שהכל הולך טוב, הוא צייץ על העלאת מכסים והיום סין הגיבו.

פשוט בשני למרות ההודעות של טראמפ
כל שבוע יש כתבה חדשה
ככה מוכרים קליקים, מספיק להיות פתיונות
להשקיע בשוק המניות צריך לטווח ארוך, לא לשנות פוזיציה כל שני וחמישי

כל שבוע יש כתבה חדשה
ככה מוכרים קליקים, מספיק להיות פתיונות
להשקיע בשוק המניות צריך לטווח ארוך, לא לשנות פוזיציה כל שני וחמישי
טוב, נדבר עוד חודשיים.

כן, אבל למה להכנס אם אתה על הקצה של הקריסה- חסוך לך כ25% ירידות
עזבי למה להיכנס, למה לא לצאת לגמרי ובנוסף לעשות שורט.
לפי ההחלטיות שלך אני מניח שזה מה שאת עושה.

פספסת את הנקודה.
אם כבר, נדבר עוד עשור או שניים :)
אגב, ההנחות האלה לא מדויקות.
אם השקעת ב36 כמדומני לפני הביג דיפרסיון לקח לך כ20 שנה להחזיר את המצב לקדמותו
אם השקעת בבורסה ביפן בשנות ה90- עדיין לא החזרת את כספך
אם השקעת בבורסה האוסטרלית ב2007- עדיין לא החזרת את כספך
אז למה להכנס באמצע סכין נופלת? כנס בשפל

אגב, ההנחות האלה לא מדויקות.
ההנחות שלך לא מדויקות
את חושבת שפעם בחיים נכנסים ומבצעים קנייה לכל החיים
ההשקעה החודשית\רבעונית\שנתית מבטלת את כל ה"רעש" לאורך עשרות שנים

עזבי למה להיכנס, למה לא לצאת לגמרי ובנוסף לעשות שורט.
לפי ההחלטיות שלך אני מניח שזה מה שאת עושה.
אני בסך הכל שנה מתעניינת בנושא. אין לי היתר לעשות שורטים. עשיתי TVIX בהצלחה פעמיים. התכוונתי לעשות היום ועל הפתיחה הוא היה 10% למעלה. הסיכוי שהסנפי ירד עוד מתחת ל1% הוא 9%, לכן הסיכוי היה קלוש- למרות שאם הייתי נכנסת בדיעבד הייתי מרווחה. ניסיתי את תעודות סל שורט הישראליות- אבל זה בעיה שהן סגורות בשישי וזה בעיה כי עדיין לא הבנתי מתי ואיך הן מאזנות את החוזים העתידיים. הפנסיה שלי על סנפי העברתי אותה בחמישי לאגחים ממשלתיים

ההנחות שלך לא מדויקות
את חושבת שפעם בחיים נכנסים ומבצעים קנייה לכל החיים
ההשקעה החודשית\רבעונית\שנתית מבטלת את כל ה"רעש" לאורך עשרות שנים
כן, מיצוע הוא דרך מצוינת

@Nina Tax Adviser
תשמעי, הטון\סגנון שלך הוא כמו של איש מכירות\יועץ השקעות שכל תפקידו הוא לבצע פעולות עבור הלקוחות
אנחנו הלקוחות שלא מבצעים פעולות.
יש לנו הסכם מסודר עם עצמינו שבו אנחנו:
- מכניסים כסף פנוי להשקעה במועד שנקבע
- פועלים לפי תוכנית לעשרות שנים

ומה שאת עושה הוא, לקום בבוקר, לקרוא עיתון ולשנות את דעתך
כל יום.

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה