• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
חברים, מצאתי תבנית לתנועות הבורסה! יום אחרי שאני מכניס כסף הכל מתרסק :lol:

האמת שזה קרה לי לפחות 5 פעמים עם טבע, נבידיה, טוויטר, אפל וסנופי, בנוסף קניתי את הספר של בוגל ואחרי שבוע הלך לעולמו :|

יש למישהו הערכה למה יש ירידות כאלה?

ביום שלישי ביצעתי מכירות של כ 8% מהתיק (היה מעל 100% - עם קצת מינוף במארג'ין), כשהדיבורים על מיכסים העלו הילוך, ונהיה לי דה ז'ה וו.
זה פחות פשוט ממה שזה נשמע כשיש לך תיק עם הרבה מאוד מניות וצריך להחליט איפה לחתוך.
מעבר לכמות שמכרתי, נהיה לי קשה להחליט היכן לחתוך, אז אני משאיר כמו שזה.
הצבתי מטרות חדשות לרכישות חדשות וחוזרות.
נראה איפה נגמור.

ביום שלישי ביצעתי מכירות של כ 8% מהתיק (היה מעל 100% - עם קצת מינוף במארג'ין), כשהדיבורים על מיכסים העלו הילוך, ונהיה לי דה ז'ה וו.
זה פחות פשוט ממה שזה נשמע כשיש לך תיק עם הרבה מאוד מניות וצריך להחליט איפה לחתוך.
מעבר לכמות שמכרתי, נהיה לי קשה להחליט היכן לחתוך, אז אני משאיר כמו שזה.
הצבתי מטרות חדשות לרכישות חדשות וחוזרות.
נראה איפה נגמור.
לא מומלץ למכור. היה פה מישהו שמכר הכל בפברואר 2017 כי מהמחירים של אז יכולות להיות רק ירידות:
לא מייעץ או ממליץ
באופן אישי אני זזתי למזומן באופן מוחלט כבר בפברואר (עריכה שלי: מדובר בפברואר 2017). עד אז הייתי חלוק והחזקתי חצי חצי אבל עכשיו אני במזומן ומטבעות קריפטו.
ה-FED התחיל להקטין את ה-balance sheet שלו. אני מאמין שהם מנסים לפוצץ בכוונה עכשיו את הבועה שיצרו ולהפיל את "האשמה" על טראמפ.
ובלי קשר לזה - השווקים מעבירים רק 5% מהזמן שלהם בקביעת שיאים חדשים - שאר הזמן ב-"החזרת" הפסדים. דווקא בגלל שהמשבר האחרון היה לפני כמעט עשור והמחירים של כל הנכסים כל כך גבוהים, אני מאמין שהכי טוב בשבילי להיות במזומן ומט"חים למיניהם.
תבדקו מה קרה לסנופי מאז פברואר 2017...

לא מומלץ למכור.
תלוי מה וכמה. אני מרגיש יותר בנוח כשאני לא ממונף ועם קצת מזומן אחרי רצף עליות מהיר וטרמפ והפה שלו.
גם אם בסוף לא תהיה העלאת מיכסים, אני כבר אמצא מה לקנות בסכום שהתפנה.
עד הטריגר הבא..

לא מומלץ למכור. היה פה מישהו שמכר הכל בפברואר 2017 כי מהמחירים של אז יכולות להיות רק ירידות:

תבדקו מה קרה לסנופי מאז פברואר 2017...
ומה עשה קריפטו ב-2017?
@AlexNOSAM תועיל לעדכן מה קרה בתיק שלך מאז?

אני אוכל בורקס, ובדיוק יורד גשם, נא להשתחוות לבורקס שמוריד גשמים כשהוא נאכל.

הגישה הזאת נכונה 95 אחוז מהזמן אבל זה אחד מהמקרים של ה5 אחוז. יש חדשות שכן משנות. השוק מתמחר מחדש את הסיכוי של עימות סחר אחרי עדכון לא צפוי.

הגישה הזאת נכונה 95 אחוז מהזמן אבל זה אחד מהמקרים של ה5 אחוז. יש חדשות שכן משנות. השוק מתמחר מחדש את הסיכוי של עימות סחר אחרי עדכון לא צפוי.
אז אם היום היה נפתח בירידה שראינו ומסיים בעליה של 3%, זה אומר שהשוק חושב שמלחמת סחר זה טוב. אוקיי.

כתבו "מאז 2017" ואלא אם כן מימשת בסוף 2017, זה לא באמת משנה מה הקריפטו עשה ב2017
כל מי שקנה ברבעון הראשון של 2017 והמשיך להחזיק עדיין נמצא ברווח של עד 1000%
גם כל מי שקנה לפחות עד אוקטובר, נמצא ברווח

כל מי שקנה ברבעון הראשון של 2017 והמשיך להחזיק עדיין נמצא ברווח של עד 1000%
גם כל מי שקנה לפחות עד אוקטובר, נמצא ברווח
מה גובר - ההרגשה הטובה מ1000% תשואה, או ההרגשה הרעה שזה היה לפני כן 10,000%?

כתבו "מאז 2017" ואלא אם כן מימשת בסוף 2017, זה לא באמת משנה מה הקריפטו עשה ב2017
מעבר למה ש @קפה שחור רשם, כיוון שמדובר במתזמן שוק, השאלה החשובה היחידה היא מה התיק עשה בכולל מאז כיוון שאחרי ההחלטה בפברואר 2017 הוא יכל לקבל עוד עשרות החלטות, שזה מה ששאלתי ועדיין לא קיבל מענה.

ומה עשה קריפטו ב-2017?
אתם מפספסים את הנקודה העיקרית בהודעה שלי. הנקודה היא שהניתוח:
"ה-FED התחיל להקטין את ה-balance sheet שלו. אני מאמין שהם מנסים לפוצץ בכוונה עכשיו את הבועה שיצרו ולהפיל את "האשמה" על טראמפ."
התברר כמוטעה ולכן זו הייתה טעות לצאת מהסנופי. כמו שהיום הניתוח של @יבגני_ל בנוגע למלחמת הסחר יכול להיות מוטעה.

בנוסף, לפי ההודעה שלו ובמיוחד מהביטוי "מזומן ומט"חים למיניהם" אני מבין שהוא מסתכל על קריפטו כעל סוג של מט"ח.
לכן לא משנה אם הסתכלות זו היא נכונה או לא, מטרת המעבר לאותם "מט"חים" (שכוללים קריפטו) הייתה להינצל מהמפולת שלא הייתה ולא להרוויח (כמו שקרה בפועל בעקבות נסיקת הביטקוין). כך שגם אם היה פה רווח פנומינלי בקריפטו, הניתוח שהוביל לזה היה שגוי.

אתם מפספסים את הנקודה העיקרית בהודעה שלי. הנקודה היא שהניתוח:
"ה-FED התחיל להקטין את ה-balance sheet שלו. אני מאמין שהם מנסים לפוצץ בכוונה עכשיו את הבועה שיצרו ולהפיל את "האשמה" על טראמפ."
התברר כמוטעה ולכן זו הייתה טעות לצאת מהסנופי. כמו שהיום הניתוח של @יבגני_ל בנוגע למלחמת הסחר יכול להיות מוטעה.

בנוסף, לפי ההודעה שלו ובמיוחד מהביטוי "מזומן ומט"חים למיניהם" אני מבין שהוא מסתכל על קריפטו כעל סוג של מט"ח.
לכן לא משנה אם הסתכלות זו היא נכונה או לא, מטרת המעבר לאותם "מט"חים" (שכוללים קריפטו) הייתה להינצל מהמפולת שלא הייתה ולא להרוויח (כמו שקרה בפועל בעקבות נסיקת הביטקוין). כך שגם אם היה פה רווח פנומינלי בקריפטו, הניתוח שהוביל לזה היה שגוי.
מיליון אנשים עושים מיליון תחזיות כל שנה. מה שמשנה זה רק התוצאה הסופית. הייתי מוכן לקנות ביטקוין מכל הסיבות הלא נכונות אם רק הייתי עושה את זה בעיתוי ובכמות הנכונה.

מה שמשנה זה רק התוצאה הסופית
הבעיה היא שזה לא התוצאה הסופית, אלא רק תוצאת ביניים שעשויה להשפיע או לא על קבלת ההחלטות להמשך.

לא חסר סיפורים על ברי מזל שהניחוש הראשון שלהם בשוק ההון צלח, והם חשבו שהם הבאפט הבא, והפסידו את התחתונים אחר כך.

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה