1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

גלריית התיקים שלנו

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י adamshalev, ‏30/7/15.

1. Glazgo

Glazgo משתמש בכיר

נערך לאחרונה ב: ‏9/6/18
    משקיע חדש, Yevgeny ו-FIYaacov אוהבים את זה.
  2. מתכנת

מתכנת מודרטור

i3arnon ו-לומדת מההתחלה אוהבים את זה.
  3. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

קפה שחור אוהב/ת את זה.
  4. Glazgo

Glazgo משתמש בכיר

מלא? :) אני מתבסס על דברי הכותב, מבלי שקראתי את הספר כדי להשוות..

5. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

לתרגם רק חלקים אכן היה הרעיון כשכתבתי את סיכום הספר.
    לאחר מכן החלטתי לתרגם את כולו.
    אם תסתכל בלינק שאתה מכווין אליו, באמת תרגמתי את כולו מלבד פרקים 19-22 שאינם רלוונטיים כלל לקהל ישראלי.

Glazgo אוהב/ת את זה.
  6. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

היי, מתכנת :)
    יש לי נטייה להתמכר ולבלות שעות בקריאת פוסטים אז אני מתרחקת באופן יזום. מדי פעם קופצת לעדכן במשהו :)

מתכנת ו-i3arnon אוהבים את זה.
  7. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

מקווה שקיבלת רשות מהסופר? אחרת זו הפרה של זכויות יוצרים.

8. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

המשטרה כבר מחפשת אותי שנה +++ ;)
    בעיקרון (ואולי המשפטנים יתקנו אותי) זה לא הפרת יוצרים. אני צריך לקבל אישור רק אם אני מתכוון להרוויח כסף מהזכויות של היוצר.

בלי קשר, קיבלתי את הסכמתו בדיעבד. הוא דווקא התרגש מהמחווה.

9. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

זה לא נכון.

יותר בקטע של לכבד את הקניין של מישהו שאתה מעריך. וגם לא לבצע עבירה על החוק אבל אולי זו רק אני.

יפה. תכלס זה מה שחשוב.

10. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

בקטע מוסרי, מסכים. בגלל זה גם ציינתו לו את זה בדיעבד.
    לגבי החוק, שאלה לדיון אחר, יש הרבה חוקים שהם לא הגיוניים ולא מוסריים (דווקא זה אחד מהיותר הוגנים).
    בכל מקרה הוא רצה ורוצה שהמידע יתפרסם בכל מדיה אפשרית בחינם (ואם אפשר אז גם בשפות שונות), ולכן הספר אינו כולל שום מידע מעבר למה שיש בבלוג שלו (לצורך העניין היית יכול לתרגם את הבלוג שלו).

עריכה: קראתי את החוק הישראלי, וצדקת, ללא הסכמה שלו עברתי על זכויות יוצרים.

מתכנת ו-לומדת מההתחלה אוהבים את זה.
  11. גרהם

גרהם משתמש בכיר

והדוגמה המובהקת היא מס הירושה המוטל על זרים בארהב שנדון כאן רבות.

12. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

דווקא נראה לי שלא עברת על החוק גם אם לא ביקשת את רשותו, העובדה שלא דרשת כסף עבור היצירה (תרגום שלה) מהציבור מעקרת כמעט כל טיעון ל"פגיעה" בזכויות
    (לא משפטן)

FIYaacov אוהב/ת את זה.
  13. גרהם

גרהם משתמש בכיר

לפי ההיגיון הזה מותר לי להפיץ לכל חבריי תוכנת אופיס, למשל, כל זמן שזה בחינם.
    סביר מאד שאי גביית כסף על ההפצה תהיה הגנה טובה בפלילי (אם כי לשונית גם הפצה בלי תמורה היא עבירה פלילית), אולם במישור האזרחי אין לכך שום רלוונטיות. שים לב גם שבמישור האזרחי ניתן לפסוק פיצויים גם בלי הוכחת נזק.

לומדת מההתחלה אוהב/ת את זה.
  14. roneng

roneng משתמש בכיר

אם הוא מפיץ גם ככה את תוכן הספר בחינם, נניח נותן עותק דיגיטלי שלו להורדה בחינם (או במקרה הזה מפרסם את הכל בבלוג שלו), אני מניח שזה שונה מאשר הפצה של אופיס שמקרוסופט גובה עליו כסף

15. לומדת מההתחלה

לומדת מההתחלה משתמש ותיק

ברמת לשון החוק היבש:
    כל עוד לא קיבלת אישור מהיוצר זו הפרה של זכויות יוצרים, בין אם אתה מקבל מזה רווח כספי או לא, ובין אם התוכן הוא חינמי או לא.

ברמת ההגיון, זה ההסבר שלי:
    • נניח שכתבת ספר ואני קונה אותו ונותנת עותקים לכל החברים שלי בחינם. אז אתה מפסיד רווחים פוטנציאליים. זה הגיוני שאסור לי להפיץ את הספר, גם אם חינם, בין אם אני מציינת שאתה הוא המקור ובין אם (חמור מכך) אני יוצרת את הרושם שזה תוכן מקורי שלי.
    • נניח שאתה נותן ספר דיגיטלי בחינם באתר שלך ואני מעתיקה אותו ומפיצה לכל החברים שלי (או באתר שלי). אז פוטנציאלית אני מרחיקה אנשים מהאתר שלך, ולפיכך אתה מפסיד פירות עקיפים של הספר כמו תעבורה, פירסום עצמי, הגדלת הקהל של האתר שלך, וכו'. אני מעצימה את האתר שלי בעזרת תוכן איכותי שאתה יצרת ושאני פשוט לקחתי בלי רשות.
    אולי אתה תבחר לכתוב באתר שלך: "אתם מוזמנים להפיץ את הספר בתנאי שתצרפו קישור לאתר שלי" (או בלי תנאי, או בתנאי אחר). זו החלטה שלך מה לאפשר ומה לא. בלי אישור שכזה, זו הפרה של זכויות יוצרים.

בדר"כ מי שיתבע אותך על הפרת זכויות יוצרים (או פשוט יבקש ממך להסיר את התוכן או יבקש כל בקשה אחרת או לא יבקש ממך כלום) זה בעל זכויות היוצרים. הוא יחליט אם שווה לו לעשות את זה או לא. זה לא ש"המשטרה" או הרשויות יתנו לך קנס או יקחו אותך לבית משפט.

יש אתרים כמו YouTube ש"מקדימים תרופה למכה" ומענישים את מי שדווח עליו שהוא מפר זכויות יוצרים.
    כמובן יש הרבה הפרות של זכויות יוצרים שלא הובילו לתביעה ולבלגאן ולכל השלכה שהיא.

לדעתי שווה להכיר את החוק באופן כללי ולחשוב למה הוא קיים ולכבד תוכן שאחרים הם הבעלים שלו. אבל זו רק דעה אישית שלי.
    ברור לי שהרבה אנשים עושים את זה מתוך חוסר ידיעה ולא מכוונה רעה.

yotamd ו-גרהם אוהבים את זה.
  16. roneng

roneng משתמש בכיר

@לומדת מההתחלה
    צודקת. אני רגיל מעולם התוכנה שמי שמפיץ תוכנה (יותר נכון את קוד המקור שלה) באופן חינמי באתר שלו, בד"כ מפיץ אותה תחת רשיון שימוש חינמי כלשהו (בין אם GPL לסוגיו או רשיונות חינמים אחרים יותר מתירניים).

לומדת מההתחלה אוהב/ת את זה.
  17. גרהם

גרהם משתמש בכיר

עניתי לטענה שאם המפץ לא גובה כסף אז הוא לא מפר. ברור שאם מדובר בחומר שממילא מופץ ברשת בחינם קשה לראות מה חטאו של מי שמפיץ את זה במקום אחר.
    באופן יותר כללי - המהות של קניין רוחני היא זכות שמישהו אחר לא ישתמש בפרי המחשבה שלי בלי קשר לשאלה מה בדיוק השימוש שאני עושה במחשבה הזו ובתוצריה. הפרת הזכות הזו גוררת חבות בפיצויים שלא נגזרים רק מההפסד שנגרם לבעל הזכות כתוצאה מאובדן רווחים.

roneng ו-לומדת מההתחלה אוהבים את זה.
  18. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

חוץ מיותר מ 10 סייגים למה שכתבת בפרק ד "שימושים מותרים" , של החוק ללא אישור היוצר

בכל מקרה, ניתן להמשיך לדון בשירשור ייעודי בנושא

אנון נימוס אוהב/ת את זה.
  19. Rahash

Rahash משתמש ותיק

התיק שלי, משקיע מגרמניה:

41.5% - iShares Core MSCI World UCITS ETF (traded in Germany with ticker EUNL)
    16% - ISHARES TECDAX UCITS ETF DE (EXS2)
    9.5% - ISHARES CORE DAX UCITS ETF DE (EXS1)
    33% - iShares Global AAA-AA Government Bond UCITS ETF (traded in Germany with ticker IS0Z)

מלבדו יש לי קרן פנסיה (מניות פאסיבי של מיטב דש), קרן השתלמות וקופת גמל להשקעה (S&P500 אצל IBI) בישראל. סך היחס בין מניות ואגח אם מתייחסים לכל התיק הוא 77:23 לטובת המניות.

עוד מידע בפוסט הייעודי שפתחתי
    https://www.hasolidit.com/kehila/threads/התיק-שלי-ישראל-גרמניה.8162/

adamshalev ו-Fitch אוהבים את זה.
  20. FullStack

FullStack משתמש סולידי

אהבתי את הפשטות, אני מבין שבחרת רק בקרנות איריות (בתיק הממוסה והפטור) אשמח לדעת מה היו הסיבות?
    אני מתבלט בין איריות לבין אמריקאיות בחשבון הממוסה, באמריקאיות אני אוהב את הפיזור הגדול ודמי הניהול הנמוכים ויש לומר הקבועים, מצד שני יש את החשיפה למס ירושה שאני עדיין מברר עד כמה הוא עילה מספקת לפסילת הקרנות האמריקאיות.

תוכל לשתף באיזה קרנות מחקות אג"ח ישראלי בחרת?

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שיטת שני התיקים של כהנמן פינת המשקיעים ‏29/6/18
מנהל התיקים של איש התמלוגים פינת המשקיעים ‏28/2/17
רווחי התיקים הסולידים. פינת המשקיעים ‏23/7/16
זה אחד מהתיקים שלי (בארה"ב) פינת המשקיעים ‏21/4/16
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.