• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אלטרנטיבות לספארק

אלף בית

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
יש לי כבר שנים תיק מסחר באקסלנס.

קשה לי מאוד לעקוב אחרי התנועות ב"ספארק" של ני"ע זרים. במיוחד קשה לי לעקוב אחרי כניסה של דיבידנדים וחיובי/זיכויי מס.
עכשיו בסוף השנה הם כותבים שיש לי סכום מסויים כמגן מס, אבל אני יודע בוודאות שמכרתי בהפסד גדול בהרבה וכמעט לא מכרתי ברווח.

להשוואה - היה לי תיק קטן בלאומי טרייד והמערכת שלהם מאוד ברורה ונוחה - אבל העמלות שם גבוהות מדי.

יש פלטפורמה אחרת שהיא נוחה עם עמלות סבירות?

תודה מראש

בעיה ידועה.
כל בתי ההשקעות עם הספארק המחורבן, לבנקים יש מערכות טובות בהרבה.
מה שאני עושה כדי להתמודד עם ספארק - מבצעת קניות בלבד דרכה. את המכירות, אם צריך, ובשביל כל השאלות אני חוזרת למנהרת הזמן ומרימה טלפון לחדר המסחר.
בכל מכירה אני בודקת מראש עם הנציג את תחשיב רווח/הפסד המס, מבצעת דרכו את המכירה ומבקשת שישלח לי למייל פירוט של המכירה והרווח/הפסד.
מבאס מאד :(

עכשיו בסוף השנה הם כותבים שיש לי סכום מסויים כמגן מס, אבל אני יודע בוודאות שמכרתי בהפסד גדול בהרבה וכמעט לא מכרתי ברווח.
הפסדים שוטפים הם מקזזים גם כנגד דיבידנדים וריבית מאג"ח (אם יש).

שלום,
יש לי כבר שנים תיק מסחר באקסלנס.

קשה לי מאוד לעקוב אחרי התנועות ב"ספארק" של ני"ע זרים. במיוחד קשה לי לעקוב אחרי כניסה של דיבידנדים וחיובי/זיכויי מס.

להשוואה - היה לי תיק קטן בלאומי טרייד והמערכת שלהם מאוד ברורה ונוחה - אבל העמלות שם גבוהות מדי.

תודה מראש
אני מסתדר עם המערכת
יש אפשרות לייצא את התנועות לאקסל, שמת לב לאפשרות?

אגב, אקסלנס בקרוב הולכים להחליף פלטפורמה
היו עיכובים בלוח זמנים בגלל המלחמה.

יש לפסגות פלטפורמה חדשה, להתקנה על המחשב, באופן אישי העדפתי את הספארק.
לאי.בי.אי יש פלטפורמה שנקראת View Trade למסחר בני"ע ארה"ב וקנדה, לא ניסיתי.

אקסלנס גם תומכים במערכת של IB לדעתי (TWS) וגם VIEWTRADE לני"ע זרים, תנסה לברר בשירות לקוחות.

אקסלנס גם תומכים במערכת של IB לדעתי (TWS) וגם VIEWTRADE לני"ע זרים, תנסה לברר בשירות לקוחות.
באחת מהן אפשר להסתכל על עסקות, זיכויים וחיובים לאורך זמן, ולא רק מהשבוע האחרון?

לפני כמה ימים דיברתי עם נציג לגבי מעבר למערכת של IB דרך מיטב. הוא ציין שאין אפשרות לראות שם תנועות להפתעתי. ידוע לך/ם אם הוא טועה ומטעה?

חושב לחתום על חוזה מעבר לפלטפורמה הזו. אשמח לחוות דעת. היא נוחה לשימוש?
להבנתי כל ההמרות, ניהול חשבון וכו' יישארו זהים. רק עמלת מכירה/קנייה יורדת.
אך אני חושב לעבור בעתיד לIB זו דרך טובה להתנסות? מניח שהמערכת זהה דרך מיטב ודרך IB.

לפני כמה ימים דיברתי עם נציג לגבי מעבר למערכת של IB דרך מיטב. הוא ציין שאין אפשרות לראות שם תנועות להפתעתי. ידוע לך/ם אם הוא טועה ומטעה?

חושב לחתום על חוזה מעבר לפלטפורמה הזו. אשמח לחוות דעת. היא נוחה לשימוש?
להבנתי כל ההמרות, ניהול חשבון וכו' יישארו זהים. רק עמלת מכירה/קנייה יורדת.
אך אני חושב לעבור בעתיד לIB זו דרך טובה להתנסות? מניח שהמערכת זהה דרך מיטב ודרך IB.
נוחות זה דבר משתנה מאדם לאדם..
אני משתמש במערכת TWS דרך IB - זו אחלה מערכת לטעמי, מפורטת, קלה, טובה, בטח שלעומת המערכות בארץ (מנסיוני האישי בלבד)

לגבי תנועות - גם אני לא מכיר שיש שם, יש כמובן דוחות מסודרים אבל דרך הממשק של IB ולא TWS

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
C אלטרנטיבות איריות ל VOO בדולרים שוק ההון 10
G אלטרנטיבות לפיקדון צמוד מדד ל-5 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 7
N iShares ACWI האם דמי ניהול עלו מ-0.2 ל-0.6? + אלטרנטיבות שוק ההון 11
O השוואה בין אלטרנטיבות - קניית דירה אחת או שתי דירות (הון התחלתי זהה) נדל"ן 2
A השוואה בין שתי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 4
O בחינת אלטרנטיבות לזוג צעיר - דירה למגורים או להשקעה נדל"ן 48
S השקעה פסיבית לטווח ארוך- אלטרנטיבות לבנק שוק ההון 6
T התלבטות לגבי אלטרנטיבות השקעה נדל"ן 6
מ התלבטות בין מספר אלטרנטיבות להשקעה שוק ההון 20
TheMailMan קרן השתלמות זולה - אין אלטרנטיבות צרכנות פיננסית 5
unrealx אלטרנטיבות לאג"ח ממשלתי שוק ההון 15
נ אלטרנטיבות חיסכון בסכומים נמוכים לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 3
A האם יש בישראל קרן מחקה MSCI EAFE? אלטרנטיבות? שוק ההון 8
ו אלטרנטיבות להשקעה הפאסיבית הרווחת בפורום שוק ההון 63
ז אלטרנטיבות השקעה שוק ההון 13
A אלטרנטיבות ל IB שוק ההון 7
H אלטרנטיבות לקרנות אג"ח? שוק ההון 8
lemon אלטרנטיבות לאקסולידית צרכנות פיננסית 17
K גישה לבחירה בין אלטרנטיבות,חלוקת זמן ומשאבים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10

נושאים דומים

Back
למעלה