• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אישתי נכשלה, במה יכולה לעבוד?

PassiveInvest

משתמש רגיל
דירוג
133
אישתי לצערי הרב נכשלה במבחני הלשכה זאת כבר הפעם השניה, הפעם הייתה קרובה מתמיד אך לצערנו שוב נכשלה.
היא כבר מעל לשנה בבית לא עובדת ורק למדה למבחנים הארורים האלה.
היא בדכאון ועל סף ויתור לגבי הרישיון.
אני מנסה בינתיים לעודד אותה לחפש עבודה כדי לנסות להתקדם הלאה בחיים אך קצת מגששים באפלה.
אני חושב שמגיע לה לפחות משכורת של 8 ברוטו ומנסה לעזור לה למצוא אפיקים בהן תוכל לעבוד.
היא אישה הכי חרוצה שאני מכיר, תקתקנית חבל על הזמן. והיא פשוט מתבזבזת בבית ושוקעת בדיכאון.
התואר הזה (משפטים) רחוק ממני שנות אור, אני בכלל עובד בתפקיד טכני, "עבודה שחורה".
איך לדעתכם אני אוכל לעזור לה?
אנחנו חורשים allJobs ומודעות דרושים ואף הייתה בראיון עבודה, אך מבחינת שכר לא התאים הציעו 7000 וזה לא כולל הואות נסיעות מרובות שיש במסגרת התפקיד)
אודה נורא על כל כיוון אפשרי שתציעו

לא מכיר.
אין משרות למתמחים במשפטים לפני בחינות לשכה? משרות סטודנט או משהו בסגנון?

אישתי לצערי הרב נכשלה במבחני הלשכה זאת כבר הפעם השניה, הפעם הייתה קרובה מתמיד אך לצערנו שוב נכשלה.
אני מנסה בינתיים לעודד אותה לחפש עבודה כדי לנסות להתקדם הלאה בחיים אך קצת מגששים באפלה.
אני חושב שמגיע לה לפחות משכורת של 8 ברוטו ומנסה לעזור לה למצוא אפיקים בהן תוכל לעבוד.
היא אישה הכי חרוצה שאני מכיר, תקתקנית חבל על הזמן. והיא פשוט מתבזבזת בבית ושוקעת בדיכאון.
התואר הזה (משפטים) רחוק ממני שנות אור, אני בכלל עובד בתפקיד טכני, "עבודה שחורה".
איך לדעתכם אני אוכל לעזור לה?
אנחנו חורשים allJobs ומודעות דרושים ואף הייתה בראיון עבודה, אך מבחינת שכר לא התאים הציעו 7000 וזה לא כולל הואות נסיעות מרובות שיש במסגרת התפקיד)
אודה נורא על כל כיוון אפשרי שתציעו
הכל לטובה .

מה ההבדל בין להתחיל עבודה ב7000 לבין למצוא עוד חודש חודשיים עבודה ב8000? קחו מה שיש ותרוצו עם זה , אפשר תמיד לחפש משרה אחרת בלי לחץ .

יש מלא משרות שאפשר להתקדם בהן למשכורות גבוהות מ10,000. מזכירות, הנהלת חשבונות. במשרדי רואי חשבון והנהלת חשבונות -מזכירות ומנהלות חשבונות מרוויחות יותר מהמתמחים.

הייתה כתבה על מישהי שניגשה כ20 פעמים למבחני ההסמכה ברפואה ובסוף עברה. השוס היה שהיא בכלל לא למדה רפואה וזייפה מסמכים. עבדה תקופה בכמה בתי חולים עד שעשתה כמה טעויות שהסגירו את המרמה.

הפואנטה שאסור לה לוותר. היא למדה מקצוע שהיא כנראה אוהבת ורואה בו את עתידה. אני בטוח שהיו לה מכשולים בדרך ובטוח יהיו עוד, גם אחרי שתעבור את ההסמכה. החיים לא קלים לרובנו אבל זה מה שהופך את המסע למעניין ומאתגר.

מציאת משרה טובה רק תכניס אותה לאיזור נוחות והיא תוותר על הלימודים. עדיף לה למצוא עבודה סטודנטיאלית שתאפשר לה ללמוד או להתמקצע בתחום כדי להגיע למועד הבא מרוכזת.

בהצלחה!

אם היא הייתה ממש קרוב לעבור אולי שווה לנסות להגיש ערעור.

יש עו"ד שמתמחים בהגשת ערעורים לבחינות לשכה.

שווה לשים לב שהיא אומנם לא עורכת דין כיוון שהיא לא עברה את המבחנים אבל היא כן מוגדרת כמשפטנית. אז שווה לבדוק האם יש עבודות למשפטנים.

ברור שהמחסור בהסמכה יחסום הרבה תפקידים בתחום אבל אני בטוח שיש מקומות שישמחו להכשרה המקצועית שלה גם אם אין לה את התעודה הרשמית

(אולי כמתמחה במשרד עורכי דין כמו שנכתב כאן)

נערך לאחרונה ב:
מעבר לתחושת הכשלון (בבחינה) שהיא ללא ספק קיימת ומבאסת, הייתי ניגש לזה באופן אחר לחלוטין.

כבר הרבה מאוד שנים יש תהליך/שיח ער על נטישת מקצוע. בתקופה אחרונה זה התגבר בעקבות עזיבת עו"ד לטובת ההיי טק.

זו בהחלט נקודת זמן טובה עבורה לחשב מסלול מחדש. יש מספיק כתבות אונליין וגם דיונים בפורום על הנושא. סיבות, שיקולים וכו'. שתתעמק בזה. גם אם היא תעבור בחינות לשכה, סיכוי טוב שהיא תמצא את עצמה באותה דילמה, רק אחרי שביזבזה כמה שנים טובות בעבודה קשה, שוחקת ולא מתגמלת.

אולי אפילו תזמין אותה להצטרף לפורום, לשתף אותנו בחוויות, תחושות, לשאול ולקבל השראה לכיוונים חדשים.

נערך לאחרונה ב:
למה הניסוח "אשתי נכשלה"?
למה לעודד אותה למצוא עבודה שתמשיך הלאה?
השקיעה כל כך הרבה והיא עוד רגע נוגעת בקיר, חד משמעית ההחלטה הכי נבונה לטווח הארוך זה להשלים את המסלול שלה ולגשת שוב. אם יש לה יותר מדי זמן פנוי יכולה למצוא עבודה במשרה חלקית אבל לא כזאת שתסיח את דעתה מהמטרה אחרת תעבוד בעבודות מזדמנות עד סוף חייה.

אפשר תמיד לחפש משרה אחרת בלי לחץ
נכון מאוד. עדיף לחפש משרה אחרת כשיש עבודה, כי אז באים מעמדה של בטחון עצמי. כשמחפשים משרה בעמדה של מובטלים קשה יותר (מנטלית).

ניסיתם להפעיל קשרים? לחפש ברשתות החברתיות? תפיצו את הבשורה.

אני חושב שמגיע לה לפחות משכורת של 8 ברוטו
זה מה שאתה חושב. האם זה תואם למציאות? האם חיפשת נתונים על השכר בעבודה כזאת?

זה לא כולל הואות נסיעות מרובות שיש במסגרת התפקיד
אולי אפשר להמיר את הנסיעות במשהו אחר? למשל במקום פגישה פרונטלית, ''פגישה'' בזום. או אם יש דברים שאפשר לסגור בטלפון או במייל במקום פגישה פנים אל פנים (סתם זורקת רעיונות, לא יודעת אם זה אפשרי).

הפוסט שלך אבסורדי, אשתך עשתה בחירה ללכת וללמוד תואר במשפטים אותו היא סיימה(שזו חתיכת השקעה והישג) ועכשיו מה שמפריד בינה לבין היכולת "לחותם על מסמכים" זה מבחן שהינו בהגדרה "proof of work" מה שאומר שאם תשפוך עליו מספיק מאמץ ותייצר מספיק "muscle memory" היא תעבור אותו.

ברמה הפרקטית מי שמצליח בחיים הוא פשוט מי שמתמיד מספיק זמן בכיוון שבו הוא הולך כאשר בדרך הוא נופל.

העלו פה לא מעט רעיונות יפים. בסופו של דבר, אתה רק השליח. תתמוך בה, אבל תיתן לה להוביל את זה. למשל, להצטרף לפורום בעצמה.

בנוסף, שווה לעקוב אחרי משרות באתר נציבות המדינה ולאתר הזדמנויות לבוגרי תואר ראשון. גם מסלולים ייעודיים כמו צוערי משרד החוץ יכולים להיות אופציה מעניינת. ובהצלחה!

הפוסט שלך אבסורדי, אשתך עשתה בחירה ללכת וללמוד תואר במשפטים אותו היא סיימה(שזו חתיכת השקעה והישג) ועכשיו מה שמפריד בינה לבין היכולת "לחותם על מסמכים" זה מבחן שהינו בהגדרה "proof of work" מה שאומר שאם תשפוך עליו מספיק מאמץ ותייצר מספיק "muscle memory" היא תעבור אותו.

ברמה הפרקטית מי שמצליח בחיים הוא פשוט מי שמתמיד מספיק זמן בכיוון שבו הוא הולך כאשר בדרך הוא נופל.
זה לא נכון. אתה כנראה לא מכיר. המבחן בשנים האחרונות מיועד באופן מוצהר לסנן, ככה שעשרות אחוזים לא יעברו, זה בגלל ששומרי הסף במקצוע לא מעוניינים בעוד ועוד עורכי דין (אולי בצדק, יש פה הרבה וזה לא ארצות הברית כאן שלכיסוח הגינה יש תקנות משפטיות).
אפילו מתפרסמות סטטיסטיקות על כמה עוברים בפעם השנייה, וכמה בשלישית - אחוזים נמוכים.

בפועל, לא יודע מה זה אומר. היו דברים בחיים שויתרתי והיו דברים ש"עברתי" בהם לאחר מאמץ וכשלון, מאמץ וכשלון.
דוגמא כמו צבא - מי שנפל מטיס, נפל מטיס ואין לו ברירה אלא להמשיך בחיים. ויש דוגמאות כמו פסיכומטרי שניתן לגשת גם 40 פעם.
השאלה מה קורה במקרים גבוליים כמו כאלה, אם תרגיש שנים כשלון בגלל זה, סביר שכדאי ותשקיע בללמוד שוב ולנסות שוב.
ואולי לא, אולי כדאי להבין שהמצב בתחום אבסורדי, ויש ים תחומים אחרים (כמו גם עבודות למשפטנים), ואפילו הסבות.

את התשובה רק היא יכולה לתת, מה עדיף לה

אני עברתי טסט על טרקטור בפעם השלישית. פעם אחת כי איחרתי והבוחן העיף אותי לכל הרוחות, ופעם שנייה כי דפקתי את הרוורס עם העגלה. בשלישית הכל היה פיקס. בקיצור, שתנסה לגשת עד פעם, לא רק כי היא מושקעת בזה. אלא כי היא יכולה לעבור את זה(אני די בטוח בזה).

זה לא נכון. אתה כנראה לא מכיר. המבחן בשנים האחרונות מיועד באופן מוצהר לסנן
ויחד עם זאת יש אנשים שעוברים אותו וככל הנראה הם בשר ודם. המבחן לא שונה מהותית מסינון של מבחן פסיכומטרי. יושבים X זמן עד שמתחלים לראות תבניות ואז יושבים עוד Y זמן ומחזקים את התבניות, ניגשים לבחינה מקיאים את הידע ושוכחים אותו יום למחרת.

הצלחה במבחן היא פונקציה של זמן*מאמץ. אף אחד לא נולד עם יכולות המיסטיות לעבור מבחן שרירותי של לשכת עורכי הדין בישראל :)

דוגמא כמו צבא - מי שנפל מטיס, נפל מטיס ואין לו ברירה אלא להמשיך בחיים
אבל זה לא המקרה, פה אתה פשוט "buy the ticket take the ride" מספיק פעמים עד שעוברים את הבחינה. אם כבר תשווה את זה להוצאה של רשיון טיס אזרחי.

אם אנשים היו מרימים ידיים אחרי 2 כשלונות רצופים סביר להניח שהטכניון לא היה מוציא הרבה מהנדסים בשנה :)

פונקציה של זמן*מאמץ.
*יכולות קוגניטיביות (מולדות ושנרכשו באמצעות הסביבה).

Having said that, גם אני חושב שהיא צריכה לנסות שוב.
העובדה שאנשים פה מייעצים לה בהינף יד ללכת להיות מזכירה אחרי שלמדה תואר ועשתה התמחות בגלל שנכשלה פעמיים מאוד מוזרה בעיני.

עשיתי את בחינות הלשכה לפני שנים רבות אז אני חושב שלניסיון שלי רלוונטיות מוגבלת ובכל זאת.
בחינות הלשכה שונות מאד מהמבחנים בתואר או בתיכון. במחזור שלי, בחור שלימים קיבל דוקטורט בהרווארד, נכשל כי חשב שמספיק שהוא נבון וקרא כל פסק דין שמרצה צייץ עליו בשיעורים.
אני חושב שיש מעט מאד אנשים שלא מסוגלים אינטלקטואלית לעבור, אבל יש המון שבעצם לא לומדים מספיק, או לא לומדים נכון, או יש להם add שהפריע פחות בתואר ומקשה מאד כאן ועוד אינספור סיבות. הייתי ניגש פעם שלישית למבחן, אבל לפני כן מתייעץ עם מישהו כדי להפיק לקחים מהפעמים הקודמות.

הניסוח שלך ממש לא יפה, ״אישתי נכשלה״, אישתך לא עברה את מבחן הלישכה פעמיים אחרי שלמדה וסיימה בהצלחה לימודי משפטים ! זה חתיכת הישג ! יש הרבה מאוד אנשים שפורשים באמצע התואר או לא מסיימים בכלל או לא מתקבלים זה לא בדיוק החוג לכדרות במתנס מדובר על תואר אקדמי שקשה להתקבל אליו ולסיים אותו.

אחרי שכתבתי את זה. השאלה אם אישתך רוצה להיות עו״ד . אם התשובה היא כן, אז צריך לקחת חופש מנטלי מלימודים של כמה חודשים (לא יודעת מתי המועד הבא או כמה יש בשנה אבל לקחת קצת הפסקה) לנשום לא להתעצבן לא להתחיל לחפש עבודה אחרת ולהיכנס לסיחרור של אין לי זמן (או כוח) ללמוד.

להתאושש לשנס מותניים ויאללה להתחיל ללמוד. אם חסר לה ממש קצת היא רק צריכה לחדד את מה שהיא כבר יודעת לגרוף עוד כמה נקודות, ולשים את המבחן מאחוריה.

אין דבר כזה מבחן לא עביר. וזה בסה וקשה ותקופה כל כך קשה אבל בסוף שעוברים והיא תוכל לעסוק במקצוע אותו בחרה ולמדה והשקיע בו, המבחן יהיה זיכרון רחוק ועוד אירוע שקרה לה פעם מזמן.
לא לוותר.

ויחד עם זאת יש אנשים שעוברים אותו וככל הנראה הם בשר ודם.
כן, אוקיי.
המבחן לא שונה מהותית מסינון של מבחן פסיכומטרי. יושבים X זמן עד שמתחלים לראות תבניות ואז יושבים עוד Y זמן ומחזקים את התבניות, ניגשים לבחינה מקיאים את הידע ושוכחים אותו יום למחרת.
שונה לחלוטין, גם מבחינת איך החומר נבדק - גם בפסיכומטרי לא בדיוק מקיאים, אבל במידה מסויימת כן, בעוד שבבחינה אני סמוך ובטוח שיש המון ניתוח מקרים.
מהבחינה החשובה הרבה יותר - הפסיכומטרי מסנן על סקאלה, מה תוכל ללמוד ומה לא. וגם זה מאוד גמיש.
הוא ממש לא מבחן שבו אתה מקבל תוצאה בינארית אם תוכל חוקית לעסוק בתחום אותו למדת 3-4 שנים.
הצלחה במבחן היא פונקציה של זמן*מאמץ. אף אחד לא נולד עם יכולות המיסטיות לעבור מבחן שרירותי של לשכת עורכי הדין בישראל :)
יש הרבה גורמים אחרים. זה נכון שעל כולם כמעט יכול יכול לפצות מאמץ, אבל להתעלם מהגורמים האחרים זה לא נכון.
אבל זה לא המקרה, פה אתה פשוט "buy the ticket take the ride" מספיק פעמים עד שעוברים את הבחינה. אם כבר תשווה את זה להוצאה של רשיון טיס אזרחי.

אם אנשים היו מרימים ידיים אחרי 2 כשלונות רצופים סביר להניח שהטכניון לא היה מוציא הרבה מהנדסים בשנה :)
https://www.ynet.co.il/news/article/By0OyecAw
74% מאלו שניגשו בפעם הראשונה עברו בהצלחה, בקרב אלו שניגשו בפעם השנייה עברו רק 36% ואילו אחוז המעבר בקרב אלו שניגשו לבחינה פעם שלישית ומעלה עומד על 22% בלבד.
שוב... מה הקשר למהנדסים... זו לא בחינה של המדינה, בהנדסה. ואם כבר ככה - זו הטיית השורד הקלאסי. אתה חושב שאין אנשים שנמאס להם לקחת בפעם השלישית חדווא ב' ולכן פרשו? אין קשר לזה שיש "הרבה" שכן עברו (בהקשר הזה, כן, שניהם נועדו לסנן, ובהחלט עושים את זה. אין אף פעם100% מעבר, גם לא 80% - בייחוד במבחני הלשכה שכמדיניות נועדו לסנן ברמה הלאומית.)

אין דבר כזה מבחן לא עביר. וזה בסה וקשה ותקופה כל כך קשה אבל בסוף שעוברים והיא תוכל לעסוק במקצוע אותו בחרה ולמדה והשקיע בו, המבחן יהיה זיכרון רחוק ועוד אירוע שקרה לה פעם מזמן.
לא לוותר.
מבחן IQ. הוא בסך הכל נועד למדוד רמה. כנ"ל מבחן הלשכה, הוא נועד למדוד כמה אתה טוב (במידה גרועה, יש להניח) ובאופן שרירותי הוחלט שאם אתה טוב X - שישים נקודות - אתה יכול לעסוק במקצוע. בינארית. כמדיניות להפחתת עוסקים במקצוע. התוצאה הייתה יכולה להיות גם 100, אם מחר יחליטו שלא צריך כבר עורכי דין, אז יעבירו שלושה בשנה.
סתם כדוגמא, למי שלא זוכר - שקד ביטלה בזמנו דרישה של הלשכה, שנבחני המבחן חייבים לקבל X נקודות בכל חלק במבחן. כך שגם מי שקיבל 95, אבל בחלק ב' קיבל 29 - נכשל. משהו דרקוני שכזה.

כל זה אני אומר לא כדי לבאס את פות"ש, כן כדאי לנסות שוב, אבל הגישות של חלק מהכותבים כאן לא מחוברות למציאות. עובדתית, יש מבחנים שרוב מוחלט מהאוכלוסיה לא יכול לעבור, מהמון סיבות שונות. כשיש מדיניות מוצהרת של הלשכה להפחית בקבלה כי יש עוסקים רבים מדי בתחום - הרף של אלה שמסוגלים לעבור עולה גם הוא.

כשיש מדיניות מוצהרת של הלשכה להפחית בקבלה כי יש עוסקים רבים מדי בתחום - הרף של אלה שמסוגלים לעבור עולה גם הוא.
אני מסכים בעקרון עם מה שכתבת.
אבל, ההשערה שלי היא שאם תבדוק אחוזי מעבר של אנשים עם יכולות דומות (למשל, לפי פסיכומטרי, אבל אפשר גם מדדים אחרים), אז אחוזי המעבר של בחינות הלשכה לא השתנו באופן משמעותי בעשרים השנים האחרונות.
המצב שנוצר הוא גרוע לעורכי הדין, לסטודנטים למשפטים, לציבור ולמערכת המשפט. אין לי פתרון שאף אחד לא חשב עליו, אבל הפתרון של "בואו נקבל את כולם כדי שחלק ניכר מהם יגלו אחרי 4 שנים והוצאות גדולות שהם לא יהיו עורכי דין" זה פתרון די גרוע ולא הוגן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P אישתי פתחה דוא"ל פישינג והורידה את הקובץ אוף טופיק 9
N איך לשכנע את אישתי לעבור דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
T העברת מסב לIB נכשלה? צרכנות פיננסית 17
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
Y שיפוץ צפוי בבניין - השערות במה מדובר? נדל"ן 3
נ שאלה על קרנות אג"ח זר, לוודא במה משקיעות שוק ההון 0
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
Z כסף שמיועד לרכישת לדירה - במה להשקיע נדל"ן 15
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
כ לא מצליח להחליט במה להשקיע יומני מסע אישיים 7
N במה אתם משקיעים ומה הניסיון לימד אתכם ? שוק ההון 34
תפוזינה רוברט קיוסאקי שוב מקבל במה אוף טופיק 12
M מתלבט במה להשקיע כסף ששוכב בבנק שוק ההון 25
S שאלת נדל"ן, במה הייתם בוחרים? נדל"ן 17
L חישוב מס רווחי הון. במה מותר להתחשב? שוק ההון 6
SpidiMan זקוק לעצה מהמומחים - במה להשקיע בארץ? שוק ההון 29
adamshalev במה משקיע אדם ממוצע שוק ההון 36
R המחקר של כל הזמנים: במה היה כדאי להשקיע? שוק ההון 2
ממהרת במה כדאי להתמקד בקריאה בפורום אוף טופיק 9
ל במה אפשר להשקיע סולידית/פאסיבית ב-IRA? שוק ההון 19
adamshalev פינת האפליקציות - במה אתם משתמשים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73

נושאים דומים

Back
למעלה