• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אישתי נכשלה, במה יכולה לעבוד?

במיוחד מתרסקים לקרקע המציאות כשמנסים להתמודד עם שאלות שאין להן בכלל "תשובה נכונה", עצם כך שציינת שבמבחן אמורה התשובה לקפוץ לראש לפני שסיימת לקרוא מחזקת את זה שאתה לא מכיר את התחומים הנ"ל. ראיתי הרבה אנשים "ריאליים" שלא מתמודדים כמו שצריך עם שאלות בתחומים אחרים, כי לא מבינים את הקאץ'.
משעשע שהחלטת מה אני יודע ולא יודע בהתחשב שאני נמצא בתהליך לקבל תואר בפילוספיה. התשובה בכל מקרה קופצת לקרש בהינתן שעשית מספיק מעברים על נושא. בסוף גם תשובות "בלי תשובה מוגדרת היטב" אפשר לפרק לגורמים קטנים עם ניתוחים וגישות שמישהו כבר עשה.

גנטיקה למשל? היא מרכיב קריטי.
יפה שהחלטת שאתה יודע את התשובה לשאלה "nature vs nurture" ושאתה יכול לכמת הצלחה לפי לוטו גנטי. כי להבנתי בינתיים לאף אחד אין תשובה ברורה.

צריך להיות ריאליים. כמה אחוזים בהייטק פרופר? כל מי שלא שם (הרוב המוחלט) זה רק כי הוא א. עצלן ב. מצא את יעודו התכליתי והכספי במקצוע אחר?
זה קצת יותר מורכב(נובע חלק מהזמן מחוסר חשיפה לתחום(זו הסיבה שאני למשל הלכתי ללמוד הנדסת מכונות), חלק מהזמן בטחון עצמי נמוך) אבל בגדול כן. ההייטק מלא במפתחים בינוניים לגמרי שאין בהם שום דבר מיוחד.

מאמץ יכול לפצות על חוכמה וכשרון ממוצעים פלוס מינוס
זה מסוג הטעונים שאני אוהב, כי הרי חוכמה וכישרון הן כידוע תכונות מולדות ולא קשורות בשום צורה לשיבה ממושכת על התחת באופן חזרתי.

בוודאי. כל הכנה כזו עולה בערך 3500 שח אם אני לא טועה.
א.
אתחיל מהסוף, שם את כספי בפי.
אני מוכן לתרום לכם לטובת הילד/ה המדהים את הסכום בשביל שאיתך תנסה שוב ותעבור [אמן]

ב.
לאחרונה, או יותר נכון, אמש. עברתי מבחן ממשלתי שחיכיתי לתוצאה שלו חודש.
אין דבר השנוא עליי יותר מרגולציה מטופשת שלא מתעסקת במהות אלא בסינון, אבל It Is What It Is.
התחלתי משהו ומבחינתי עד שלא אסיים מת, לא אוותר לעצמי.
לא כי בקטע בודהיסיטי אלא בקטע ש
אני מפחד מההרגשה של "להתעורר" עוד שנה שנתיים ולהתבעס שלא המשכתי לצעוד.

ג.
לדעתי, ואני אחרון המבינים, ממה שאתה מתאר, זו המטרה שלה בחיים והיא מרגישה שזה הייעוד שלה.
אין מנוס, צריך לחזור מהתחלה ולעשות את זה שוב. בעוד 10 שנים כשיהיה לה משרד משלה [ולכם בית משלכם]
ותהייה תותחית על חלל, אתם תצחקו על זה.

אמ;לק
לחזור אחורה, אולי לשנות נוהל לימודים, אולי לנסות להתייעץ עם אחרים בתחום שעברו יותר בקלות.
אבל היא חייבת לנסות שוב, לעבור את המבחן ואז להחליט אם זה המקצוע או לא.

בהצלחה!

נ.ב.
תפסיקו לחטוף שרשורים, 2022 והבטחנו ל @yossik שההרגל הזה נגמר.

משעשע שהחלטת מה אני יודע ולא יודע בהתחשב שאני נמצא בתהליך לקבל תואר בפילוספיה. התשובה בכל מקרה קופצת לקרש בהינתן שעשית מספיק מעברים על נושא. בסוף גם תשובות "בלי תשובה מוגדרת היטב" אפשר לפרק לגורמים קטנים עם ניתוחים וגישות שמישהו כבר עשה.
כתבת דברים לא נכונים על המבחן הזה. כתבת שבמבחן התשובה "צריכה לקפוץ לראש", מה שמחזק את ההנחה שאתה לא מכיר את התחומים הנ"ל.
פילוסופיה, מפתיע, אבל זה עדיין לא משפטים. לא הייתי ממהר לצמצם את כל העולם לדבר אחד - בהחלט יש סוגי מבחנים שונים ומשונים שדורשים סטי כישורים אחרים אחד מהשני.
יפה שהחלטת שאתה יודע את התשובה לשאלה "nature vs nurture" ושאתה יכול לכמת הצלחה לפי לוטו גנטי. כי להבנתי בינתיים לאף אחד אין תשובה ברורה.
למען האמת כתבתי פסקה די ארוכה ומיותרת על כך שפעם חשבו שהכל מולד, ואז חשבו שכלום, והיום שוב המטוטלת חוזרת. ומחקתי.
תשובות מלאות אין לאף אחד, אבל זה לא אומר שאין לנו שום כיוון. אני לא רואה את עצמי עובר מבחן בפיזיקה גרעינית, גם אם אלמד שנה, זה פשוט לא כל כך ריאלי, מכל מיני סיבות, שחלקן גנטיות, חלקן התנהגותיות, אבל זה גם מסתכם בזה שאתה לא באמת יכול ללמוד מעבר לפופיק שלך - אתה לא תצליח להתמיד ככל הנראה.
אתה לא תוכל ללמוד עכשיו קורס פילוסופיה בסינית, כי זו קפיצה גדולה מדי בשבילך. אחרי 5 שנות לימוד סינית - אולי.
בכל מקרה ממש לא התיימרתי לכמת הצלחה לפי לוטו גנטי, אך ורק להכניס את הלוטו הגנטי לסט השיקולים שקובע הצלחת אדם במבחן ספציפי להחריד.

זה קצת יותר מורכב(נובע חלק מהזמן מחוסר חשיפה לתחום(זו הסיבה שאני למשל הלכתי ללמוד הנדסת מכונות), חלק מהזמן בטחון עצמי נמוך) אבל בגדול כן. ההייטק מלא במפתחים בינוניים לגמרי שאין בהם שום דבר מיוחד.
מעולה. אם הוא מלא במפתחים בינוניים, וכל ההייטק 10-20 אחוז מהאוכלוסייה, כמה באמת מוכשרים?
אותם מפתחים בינוניים, בתחומים הנ"ל, עדיין טובים יותר מרוב מוחלט של האוכלוסייה. זה עד כמה הסקאלה רחבה.

לא הייתי ממהר לצמצם את כל העולם לדבר אחד - בהחלט יש סוגי מבחנים שונים ומשונים שדורשים סטי כישורים אחרים אחד מהשני
עובדתית יש לא מעט אנשים שעוברים את המבחן אז הם בפירוש עושים משהו מסויים נכון. בסוף כל פיל אפשר לפרק לחתיכות קטנות ומוגדרות.

אני לא רואה את עצמי עובר מבחן בפיזיקה גרעינית
זה אומר שאתה מרים ידיים עוד לפני שבכלל ניסיתה. לי יצא לקחת קורסים מאוד כבדים בטכניון על יד brute force. מצד אחד לא הלכתי להרצאות או לתרגולים ןהעתקתי את השיעורי בית מצד שני הייתי משיג סיכום הרצאות ותרגולים ומבחנים פתורים משנים קודמות. במעבר הראשון החומר באמת נראה כמו סינית ומצאתי את עצמי פותח לא מעט את המחברות ואת גוגל. במבחן העשירי החומר היה כבר מובן לי...ואני בפירוש מדבר על קורסים שהיה לי בהם קרוב לאפס ידע.

אתה לא תוכל ללמוד עכשיו קורס פילוסופיה בסינית
אין סיבה :) הדיון פה הוא על מבחן לשכת עורכי הדין בשפה העברית לאנשים שלמדו משפטים לפני.

כמה באמת מוכשרים?
העניין הוא שגם כישרון\להיות חד במה שאתה עושה\זה שמוביל תהליכים....הוא בסופו של דבר ישיבה מאוד ממשוכת על התחת וחשיפה לתחומים רבים תוך כדי יציאה מאזור הנוחות שלך. רוב האנשים פשוט עצלנים\טוב להם איפה שהם או שלא מספיק רע להם. התקופות הכי פוריות שלי(זמן שעבר ביחס לידע שצברתי) היו בתהליך החלפת תפקיד\עבודה. זה נכון לכל תחום לא רק לתוכנה.

חברים אני חייב לעדכן שהלשכה פסלו 2 שאלות בעייתיות שאשתי טעתה בהם וזהו היא עברה חחח זה מדהים.
תודה רבה על הרעיונות תודה על הטיפים, אשתי עורכת דין מן המיין:)
תודה לשלומיZ ותודה ל rosebud שרצו להכנס בשותף בקורס זה באמת מחמם את הלב, איזה כיף.
עכשיו נותר לי רק לפנק אותה

אישתי לצערי הרב נכשלה במבחני הלשכה זאת כבר הפעם השניה, הפעם הייתה קרובה מתמיד אך לצערנו שוב נכשלה.
היא כבר מעל לשנה בבית לא עובדת ורק למדה למבחנים הארורים האלה.
היא בדכאון ועל סף ויתור לגבי הרישיון.
אני מנסה בינתיים לעודד אותה לחפש עבודה כדי לנסות להתקדם הלאה בחיים אך קצת מגששים באפלה.
אני חושב שמגיע לה לפחות משכורת של 8 ברוטו ומנסה לעזור לה למצוא אפיקים בהן תוכל לעבוד.
היא אישה הכי חרוצה שאני מכיר, תקתקנית חבל על הזמן. והיא פשוט מתבזבזת בבית ושוקעת בדיכאון.
התואר הזה (משפטים) רחוק ממני שנות אור, אני בכלל עובד בתפקיד טכני, "עבודה שחורה".
איך לדעתכם אני אוכל לעזור לה?
אנחנו חורשים allJobs ומודעות דרושים ואף הייתה בראיון עבודה, אך מבחינת שכר לא התאים הציעו 7000 וזה לא כולל הואות נסיעות מרובות שיש במסגרת התפקיד)
אודה נורא על כל כיוון אפשרי שתציעו
יש איזו מניעה לעבוד בינתיים במשרד עורכי דין?

מזל טוב והמון בהצלחה בהמשך ! בבקשה תערוך את הכותרת זה כל כך צורם.
אין לי מושג איך משנים כותרת, אני לא רואה את האופציה.
תודה לכולם שוב פעם.

חברים אני חייב לעדכן שהלשכה פסלו 2 שאלות בעייתיות שאשתי טעתה בהם וזהו היא עברה חחח זה מדהים.
תודה לשלומיZ ותודה ל rosebud שרצו להכנס בשותף בקורס זה באמת מחמם את הלב, איזה כיף.
איזה כיף! ממש מרגש.
אחלה מתנה לסופש הבאת לנו.

כיף לשמוע!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P אישתי פתחה דוא"ל פישינג והורידה את הקובץ אוף טופיק 9
N איך לשכנע את אישתי לעבור דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
T העברת מסב לIB נכשלה? צרכנות פיננסית 17
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
Y שיפוץ צפוי בבניין - השערות במה מדובר? נדל"ן 3
נ שאלה על קרנות אג"ח זר, לוודא במה משקיעות שוק ההון 0
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
Z כסף שמיועד לרכישת לדירה - במה להשקיע נדל"ן 15
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
כ לא מצליח להחליט במה להשקיע יומני מסע אישיים 7
N במה אתם משקיעים ומה הניסיון לימד אתכם ? שוק ההון 34
תפוזינה רוברט קיוסאקי שוב מקבל במה אוף טופיק 12
M מתלבט במה להשקיע כסף ששוכב בבנק שוק ההון 25
S שאלת נדל"ן, במה הייתם בוחרים? נדל"ן 17
L חישוב מס רווחי הון. במה מותר להתחשב? שוק ההון 6
SpidiMan זקוק לעצה מהמומחים - במה להשקיע בארץ? שוק ההון 29
adamshalev במה משקיע אדם ממוצע שוק ההון 36
R המחקר של כל הזמנים: במה היה כדאי להשקיע? שוק ההון 2
ממהרת במה כדאי להתמקד בקריאה בפורום אוף טופיק 9
ל במה אפשר להשקיע סולידית/פאסיבית ב-IRA? שוק ההון 19
adamshalev פינת האפליקציות - במה אתם משתמשים ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 73

נושאים דומים

Back
למעלה