• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך להתייחס לכתבה הזו?

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,052
נראה לי שהוא בעיקר יורד על עצמו כאן: כל המטרה של הכתבה היא להראות שלמרות הנטיה להתלונן, המצב היחסי של אלו שמתלוננים על יוקר הקייטנות הוא עדיף לאין שיעור על המצב של רוב האוכלוסיה בעולם. אז זה שהוא מזכיר שהיה בחו"ל בפסח בא רק להדגיש כמה שהמצב שלו בעצם לא כל כך נורא וכמה התלונות קצת מוגזמות.

הוא כותב יפה מאוד. מאוד.
בעיני זו רשומה נוקבת על עידן הפוסט מודרניזם שמטרתה להציף ולעצבב. הבטן שבעה, אבל יש דיכאון והומר ציני וחוסר יכולת להתענג באמת על מי הים.

חבל שמתייחסים לחופשות של כמה ימים בחו"ל בתור luxury שרק עשירים מופלגים יכולים להרשות לעצמם. יש כרטיסי טיסה במאות בודדות של דולרים. אולי במאה הקודמת נסיעה לחול (כנראה ע"י הפלגה שלוקחת המון זמן) הייתה משהו מיוחד במינו, אבל אנחנו כבר נמצאים במאה הנוכחית(המשפט הזה יהיה נכון לעד!), וצריך לקחת את זה בפרופורציה.

העובדה שמשפחה לא מסוגלת למצוא פתרון ל"בעיה" שחוזרת כל שנה בדיוק באותו זמן והיא תמיד צפויה, זאת בעיה אחרת לגמרי. אם 2 הורים מפרנסים לא מסוגלים להרשות לבן שלהם קייטנה, אולי "מפרנסים" היא לא מילה מתאימה, ובמקרה הזה הישארות של אחד מהם בבית עם הילדים גם יפתור את הבעיה, וגם כנראה אפילו ייטיב איתם כלכלית יותר מאשר לעבוד

• אהבתי
Reactions: HHH
חבל שמתייחסים לחופשות של כמה ימים בחו"ל בתור luxury שרק עשירים מופלגים יכולים להרשות לעצמם. יש כרטיסי טיסה במאות בודדות של דולרים. אולי במאה הקודמת נסיעה לחול (כנראה ע"י הפלגה שלוקחת המון זמן) הייתה משהו מיוחד במינו, אבל אנחנו כבר נמצאים במאה הנוכחית(המשפט הזה יהיה נכון לעד!), וצריך לקחת את זה בפרופורציה.

קח כרטיס טיסה של 100$...
2 מבוגרים+ 2 ילדים = 400 דולר.
ובעצם, אחרי שהגעת לשם, אם לא קפצת לבקר משפחה - אז לינה/רכב/בילויים...

אם 2 הורים מפרנסים לא מסוגלים להרשות לבן שלהם קייטנה, אולי "מפרנסים" היא לא מילה מתאימה, ובמקרה הזה הישארות של אחד מהם בבית עם הילדים גם יפתור את הבעיה, וגם כנראה אפילו ייטיב איתם כלכלית יותר מאשר לעבוד
גם אם יש חודשיים בשנה שהעלות שלהם עבור ההורים גדולה מהמשכורת של אחד מהם, עדיין לא כדאי להם כלכלית לא לעבוד. כי הם יאבדו את העבודה ואז גם כל שאר השנה, בזמן שלא צריך לשלם על קייטנות, לא תהיה להם עבודה.

או לחסוך כמה חודשים מראש (100~400 שח כל חודש להוצאה חד פעמית).
שזה לדוגמה - מה שפעמונים מלמדים - לבנות חודש ממוצע ולחסוך את הסעיפים שלא יורדים כל חודש לחודשים שכן יורדים.

בהקשר הזה, אצלנו גבו תשלום חודשי מסוים בצ'קים. בגלל תקלה טכנית חלק מהצ'קים לא ירדו בזמן אלא רק כמה חודשים אחרי כן, כך שכמה תשלומים ירדו בבת אחת. חלק מהמשפחות אמרו שהן לא יכולות לעמוד בתשלום כל כך גדול בבת אחת. זה שחודש לפני כן הם לא היו צריכים לשלם את התשלום הזה כנראה לא נראה להן רלוונטי - הן לא שמרו אותו בצד.

קורה להרבה.
מתכננים חודש מסויים.
אם איכשהו פתאום יש כסף בצד - או שמכסה את המינוס או שיוצאים לחגוג (לנשום)
לא חושבים על העובדה שהתשלום יירד בעתיד.
פגשתי משפחות שחודש אחד לא גבו ארנונה/מים/חשמל וחודש אחרי הגיע פתאום הכל ביחד...

פגשתי משפחות שחודש אחד לא גבו ארנונה/מים/חשמל וחודש אחרי הגיע פתאום הכל ביחד...
האמת היא שעם כל הנטייה להתפלא על אנשים כאלו, אני מעולם לא הייתי צריכה להקפיד על תקציב כל כך לחוץ כך שאם באותו חודש ירדו לי ארנונה וחשמל ביחד לא יהיה לי מספיק. וזה נראה לי לא קל לחיות ככה. יוצר תחושת עוני גם אם אובייקטיבית חיים ברמת חיים גבוהה.

@מרק עוגיות את יכולה להכנס לבלוג של YNAB כל הסיפורים של היוזרים שם מתארים את היום בו בנו את התקציב ביותר מחודש לחודשו ואיזה כיף זה לחיות בלי לחכות לתשוש משכורת.
לא שהם לא זקוקים לו, אבל אם פעם פעמיים התלוש יאחר - העולם לא יתמוטט סביבם.
אני מניח שברגע שיש למשפחה "קרן חירום של X משכורות במזומן" - החיים קלים יותר.

נ.ב.
כנ"ל - אצלי קו ה-0 בחשבון הוא ה-10,000. כל עוד אני מעליו הכל בסדר.
ברגע שאני בין 10,000 ל-0 אני "במסגרת" שלי.
האשה שמה את הקו שלה קצת יותר גבוה.

את יכולה להכנס לבלוג של YNAB כל הסיפורים של היוזרים שם מתארים את היום בו בנו את התקציב ביותר מחודש לחודשו ואיזה כיף זה לחיות בלי לחכות לתשוש משכורת.

אולי אתה (או מישהו אחר) יודע במקרה:
1. האם בנקים בארץ כבר מאפשרים ממשק למערכות שלהם? (open api בסגנון הזה)
2. אם כן, וגם אם לא, האם יש תוכנות כלשהו\אתרים כלשהם שמאפשרים עדכון מתוך חשבון הבנק הפרטי בארץ?

גם אם יש חודשיים בשנה שהעלות שלהם עבור ההורים גדולה מהמשכורת של אחד מהם, עדיין לא כדאי להם כלכלית לא לעבוד. כי הם יאבדו את העבודה ואז גם כל שאר השנה, בזמן שלא צריך לשלם על קייטנות, לא תהיה להם עבודה.

אולי ש אפשרות לקחת חופשה ללא תשלום אם מקום העבודה מאפשר. אם הוא לא, אולי זה זמן מצוין גם לקחת את החודשיים האלו ולצוד מקום אחר בעל תנאים יותר טובים (ולמצוא תנאים יותר טובים מהתנאים המינימליים זאת משימה אפשרית). יכול להיות שמפרנס שמרוויח מינימום, מוציא בשאר חודשי השנה (לא בחופש) , את אותה כמות הכסף או יותר על מטפלת לילד. גם במקרה הזה, אולי משתלם לוותר על העבודה ולהיות בבית. זה בוודאי משתלם מבחינה ערכית/מוסרית/התפתחותית להיות עם הילד במקום לעשות לגידול שלו מיקור חוץ.

אולי אתה (או מישהו אחר) יודע במקרה:
1. האם בנקים בארץ כבר מאפשרים ממשק למערכות שלהם? (open api בסגנון הזה)
2. אם כן, וגם אם לא, האם יש תוכנות כלשהו\אתרים כלשהם שמאפשרים עדכון מתוך חשבון הבנק הפרטי בארץ?
forget...
תקרא את השרשור על הממשק הנוראי של בתי ההשקעות, אתה עוד רוצה API ? היכן אתה חי? :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K כיצד להתייחס לפנסיה תקציבית בתיק השקעות שוק ההון 35
J איך נכון להתייחס לנכסים עתידיים בירושה כחלק מתיק הנכסים? אוף טופיק 6
S לאיזה סעיף להתייחס בדוח של אינטרקטיב ברוקרס האמריקאי מיסים 2
aminadav יש לי דירה איך להתייחס אליה במודל החלוקה של בראון? שוק ההון 14
E איך להתייחס לחלוקת אופציות מבחינת מיסוי מיסים 0
H האם אפשר להתייחס ל- IB בתור בנק זר למקרה חירום? שוק ההון 40
c881 לכל האמריקאים שביננו בעלי 401K - תכנון מס בעתיד שיש להתייחס אליו שוק ההון 30
breezblock אף אחד עוד לא שם לינק לכתבה במאקו? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
I איך החייה הזו עלולה להתנהג בסביבת ריבית עולה ואינפלציה גואה: אג"ח בריבית משתנה צמוד מדד? שוק ההון 2
tomchoook מה לעשות עם העו״ש בתקופה הזו? צרכנות פיננסית 16
Tsachi01 האם ההורדת מס הזו מהשכר תקינה? מיסים 25
D חדש בשכונה הנפלאה הזו יומני מסע אישיים 12
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
הסולידית נא לא לנצל את הבמה הזו כדי לפרסם כאן קורסים! התפתחות אישית 0
מ האם כדאי להשקיע בתקופה הזו שוק ההון 37
M כל הכבוד ושאפו לכל מי שנמצא בקהילה הזו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
yossik מורידים תוכנות חינמיות מאתרים "בטוחים"? תקראו את הכתבה הזו אוף טופיק 39
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה