• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן השתלמות וגודל ההפקדה

@מתכנת
נתקלתי בבעיה דומה.
העברתי את קרן ההשתלמות שלי לגוף אחר וגיליתי בדוח השנתי של הקרן החדשה סכום של הפקדה לא מוטבת למרות שאני לא עובר את התקרה השנתית והחודשית.
פניתי לשירות הלקוחות , שם טענו שגם אם הייתה הפקדה כפולה באותו חודש אם מדובר בהפקדות של חודשי משכורת שונים אז לא אמור להחשב כהפקדה לא מוטבת.
ב-2016 התרחשו הפקדות כפולות באותו חודש בשלוש מקרים שונים אך הסכום של ההפקדה הלא מוכרת הוא רק על סך חודש אחד מה שמחזק את הטענה שלהם. (השערה שלי שהבעיה נובעת מהפקדה שנעשתה בתפר של המעבר בין הקופות).

העברתי להם מסמכים רלבנטים (דוח שנתי של קופה קודמת כדי להוכיח שלא היו לי הפקדות לא מוטבות), הנושא בבדיקה.

מה שבטוח שאבדוק כל שנה את השורה החשובה הזו בדוח השנתי "סך הפקדות לא מוטבות".

אני כבר יכול לעשות דוקטורט בנושא.
פשוט גהינום עלי אדמות הסיוט הזה.
לפעמים תוהה כמה שעות כוח אדם מתבזבז על התעסקות עם המיסוי המורכב הזה.
אחר כך אנחנו לא מבינים מדוע חשבון מסחר ממוסה יכול להרשות לעצמו לגבות 10 שח בלבד לעומת IRA שדורשים דמי ניהול על פי צבירה, יש להם פשוט פי כמה עבודה, רק סביב הרגולציה והמיסוי.

גם אני עדיין ממתין לטיפול בנושא למעלה משנה.

גם אני עדיין ממתין לטיפול בנושא למעלה משנה.
אני כבר יכול לעשות דוקטורט בנושא.
אצלי דווקא הסתדר באלטשולר תוך כדי המעבר ל-IBI.
פשוט הסוכנות 'אמנון גור' שלחה דו"ח פיצול וזהו.
בהמשך לזה: קרן השתלמות – הפקדות מעל התקרה - חישוב מס על רווחים

מקפיץ את השרשור כי הגיעה לסיומה פנית השירות הכי ארוכה בהיסטוריה. 5 שנים!!
אני רציני, זה באמת לקח להם 5 שנים, עם דגימות מהצד שלי כל כמה חודשים לבדוק מה קורה.

@מתכנת @נדב

בשנת 2015 המעסיק\סוכן שלו התעכבו בהפקדות לקרן השתלמות, וכתוצאה מכך 2 הפקדות של חודשי שכר שונים נכנסו בחודש אחד. הדבר קרה מספר פעמים גם בשנים העוקבות.
בתחילת 2016 ראיתי בדו"ח השנתי שהדבר השפיע על גובה ההפקדות המוטבות באותה שנה. במקום להינות מ2 חודשים של הפקדה מוטבת 1571.2 * 2 נהנתי רק מחודש אחד כזה 1571.20 * 1, בכל פעם שזה קרה. פיגוע מס לכל דבר ועניין על לא עוול בכפי.
פנייה ראשונה נעשתה להלמן אלדובי בנושא באפריל 2016 ועכשיו באפריל 2021 אני רואה לראשונה את התיקון על גבי הדו"ח של 2020.
המטרה היא לא לעשות שיימינג להלמן אלא להראות שע"י התעקשות אפשר להגיע לתוצאה גם מול שרשרת גופים שעובדים מאוד מאוד לאט.

הדבר היחיד שהיה מבאס זה שהם יכלו לתקן רק הפקדות כפולות שנעשו באמצע שנה, אך כאשר דובר על הפקדה כפולה בחודש פברואר עבור חודשים דצמבר+ינואר, לא התאפשר להם לבצע את התיקון:
לצערנו, החברה יכולה לתקן הפקדות שבוצעו עבורך באותה שנת מס, כלומר הפקדות שבוצעו עד סוף חודש ינואר בשנה העוקבת לשנת המס בגין שכר דצמבר.
בבדיקה נמצא כי בשנת 2016 המעסיק ביצע עבורך הפקדה בחודש 02/2016 בגין 12/2015 לאחר המועד בו החברה יכולה לבצע את התיקון...

בשל העובדה, כי הבהרת רשות המסים מיום 29.10.2018, שכותרתה סעיפים 3 )ה( ו- 3 )ה 3 ( לפקודת מס הכנסה הפקדות המעסיק לקופת גמל קובעת כי ניתן לפנות לקרן השתלמות לתיקון ההפקדה המוטבת, רטרואקטיבית ובלבד שזו אותה שנת מס. מאחר וכך, לא ניתן להגדיר את שתי ההפקדות כהפקדות מוטבות ולא ניתן לבצע בגינם תיקון שכבות.

@yanosh34

בעיה מוכרת שלצערי חוזרת אצל הרבה שכירים, יצא לי רק בשבוע האחרון להפנות בבלוג שלי שני גולשים לחוזר של רשות המיסים. החוזר הפשוט הזה שווה הרבה כסף.

הבהרת רשות המסים מיום 29.10.2018, שכותרתה סעיפים 3 )ה( ו- 3 )ה 3 ( לפקודת מס הכנסה הפקדות המעסיק לקופת גמל קובעת כי ניתן לפנות לקרן השתלמות לתיקון ההפקדה המוטבת, רטרואקטיבית ובלבד שזו אותה שנת מס.

ברשותכם לצורך שימושים עתידים של גולשים אני אשים קישור אליו

(ראו סעיף 5)

ניתן לפנות לקרן השתלמות לתיקון ההפקדה המוטבת, רטרואקטיבית ובלבד שזו אותה שנת מס
כפועל יוצא ובתנאי שהמעסיק נחמד אליך, ניתן להתחיל להפקיד לקרן השתלמות גם בסוף השנה לכל השנה.

(ראו סעיף 5)

האם הסעיף הזה אומר שיש אפשרות לבצע תיקון גם אם לא מדובר על בדיוק אותה שנת מס? כלומר תיקון עבור הפקדת חודש דצמבר אשר התקבלה רק בפברואר?

האם הסעיף הזה אומר שיש אפשרות לבצע תיקון גם אם לא מדובר על בדיוק אותה שנת מס? כלומר תיקון עבור הפקדת חודש דצמבר אשר התקבלה רק בפברואר?
לא, זאת הסיבה שלא תיקנו את ההפקדה השנייה אצלך

@נדב , שאלה ברשותך.
שנה שעברה היו לי מספר הפקדות על משכורת מעל הרף
ולעומת זאת היו מספר חודשים בלי הפקדות, עקב חל"ת.
האם ניתן לבקש שיעבירו את הסכומים מעל לחודשים שלא הופרש בהם?

@נדב , שאלה ברשותך.
ולעומת זאת היו מספר חודשים בלי הפקדות, עקב חל"ת.
האם ניתן לבקש שיעבירו את הסכומים מעל לחודשים שלא הופרש בהם?
סתם נדחף אבל להבנתי אבוד ומת כי התחילה שנה חדשה

ולעומת זאת היו מספר חודשים בלי הפקדות, עקב חל"ת
לא, מכיוון והתקרה נבדקת גם ביחס למשכורת

סתם נדחף אבל להבנתי אבוד ומת כי התחילה שנה חדשה
דובר פה על אנשים שהצליחו לסדר אחורה, כל עוד מדובר באותה שנת מס.

הבהרת רשות המסים מיום 29.10.2018, שכותרתה סעיפים 3 )ה( ו- 3 )ה 3 ( לפקודת מס הכנסה הפקדות המעסיק לקופת גמל קובעת כי ניתן לפנות לקרן השתלמות לתיקון ההפקדה המוטבת, רטרואקטיבית ובלבד שזו אותה שנת מס.
לא מצליח להבין את ההיגיון של מס הכנסה,
למה עיכוב טכני זניח (חודש-חודשיים) שנבע מכשלים של המעסיק או הסוכן המתפעל אמורים לפגוע בעמית ?
יש טופס 106 וגם תלושי שכר בהם רואים באופן ברור שהניכוי לעובד בוצע בזמן, אך העיכוב נבע מהצנרת בהמשך הדרך, למה העמית צריך להפסיד מכך ?

לא מצליח להבין את ההיגיון של מס הכנסה,
למה עיכוב טכני זניח (חודש-חודשיים) שנבע מכשלים של המעסיק או הסוכן המתפעל אמורים לפגוע בעמית ?
יש טופס 106 וגם תלושי שכר בהם רואים באופן ברור שהניכוי לעובד בוצע בזמן, אך העיכוב נבע מהצנרת בהמשך הדרך, למה העמית צריך להפסיד מכך ?

אכן אין הגיון.
ומה שהכי מעצבן הוא שהמעבר בין השנים הוא בדיוק המועד שבו מעסיקים נוטים יותר להתעכב.
מתוך 5 פעמים שזה קרה אצלי, פעמיים זה קרה על משכורת דצמבר.

פניתי אל המעסיק בדרישה לפיצוי על 2 הפעמים האלה.
קצת קשה לי לראות איך בדיוק הולכים לתמחר את זה.
מי שפודה את הקרן מהר כמעט ולא נפגע, מי שמחזיק אותה 40 שנים נפגע באלפי שקלים על כל הפקדה.
מהו עם כן הפיצוי ההולם לאיחור?

ההיגיון של מס הכנסה
בעקרון כל שכיר אמור להגיש דיווח בסוף שנת מס - אם חלילה זה יקרה, כ-60% מהאזרחים אמורים לקבל החזר, לפי פרסומים זרים.
אם הפקדות נצבעות שגוי ובעתיד יגבו ממך מיסים על כספים שלך - רווח למדינה.

אבל זה לא שהם רעים.
הם פשוט עובדי מדינה. אין להם תמריץ להפוך את התהליך ליעיל/ ידידותי/ וכו'.

פניתי אל המעסיק בדרישה לפיצוי על 2 הפעמים האלה.
קצת קשה לי לראות איך בדיוק הולכים לתמחר את זה.
מי שפודה את הקרן מהר כמעט ולא נפגע, מי שמחזיק אותה 40 שנים נפגע באלפי שקלים על כל הפקדה.
מהו עם כן הפיצוי ההולם לאיחור?
אפשר לעשות שיערוך די טוב לכמה הפסד פוטנציאלי נגרם לך.
אני יוצא מההנחות הבאות:
1. אתה צפוי לשלם מס שולי של 35% על ההפקדה הכפולה והתשואה שלה.
2. גובה ההפקדות הוא תקרת ההפקדה הפטורה ממס (או יותר).
3. שיעור המס לא צפוי להשתנות.
4. יש לך את האפשרות להשיג תשואה שלא נופלת מקרן ההשתלמות בהשקעה עצמאית לאורך זמן.

אז אם גובה הפקדה הוא 1570 ש"ח ותשלם 35% מס עליה ועל התשואה שלה, אז אפשר להסתכל על זה כמו שתי השקעות שיש לך במקביל:
1. השקעה של 1570*65% פטורה ממס.
2. השקעה של 1570*35% עם 100% מס.

אתה אמור לקבל פיצוי רק כנגד סעיף 2, כלומר 550 ש"ח שלא הופקדו בתיק הפטור.
אם המעסיק ישלם לך 550*1.33 ש"ח לנטו ותשקיע אותם, אתה תידרש בעתיד לשלם 25% מס רווחי הון במכירה. אתה יכול גם פה להתסכל על זה בתור שתי השקעות:
1. 75% זו השקעה עם 0% מס.
2. 25% השקעה עם 100% מס (למעשה פחות מס כי אתה לא משלם על הקרן, אבל נניח שהקרן זניחה לעומת הרווח באינסוף זמן).
אז בסעיף 1 קיבלת בעצם תיק פטור בשווי 550 ש"ח, שזה בדיוק מה שנלקח לך בטעות.

אז אם המעסיק יפצה אותך ב 730 נטו בתוספת הצמדה לתשואה שקרן ההשתלמות עשתה מאז ההפקדה החסרה, זה מכסה את ההפסד שייגרם לך מהמס העודף.

נערך לאחרונה ב:
אתה צפוי לשלם מס שולי של 35% על ההפקדה הכפולה והתשואה שלה.

מדוע לקחת את ההנחה הזאת? המשמעות של הפקדה כפולה היא שאותה הפקדה מאבדת את הפטור ממס רווחי הון. כלומר על ההפקדה עצמה אין משמעות מיסוית אבל על הרווחים שלה יהיה תשלום מס 25% במקום 0%.

בכל מקרה, לגבי השיטה עצמה, הנזק שנגרם כתוצאה מאיבוד הפטור תלוי בתשואה ובזמן. כל סכום פיצוי שתבחר לשים עכשיו יהיה שקול (כהשקעה חייבת במס) להשקעה פטורה ממס כלשהיא עבור תשואה וזמן ספציפיים בלבד, שאינם ידועים מראש.

מה שכן, האנליזה שלך נכונה לגבי האינסוף. בהינתן אינסוף זמן ותשואה מספיק גבוהה, 523.73 זהו סכום הפיצוי, כלומר ההפרש בין 1571.20 ל1571.20*1.33

מדוע לקחת את ההנחה הזאת? המשמעות של הפקדה כפולה היא שאותה הפקדה מאבדת את הפטור ממס רווחי הון. כלומר על ההפקדה עצמה אין משמעות מיסוית אבל על הרווחים שלה יהיה תשלום מס 25% במקום 0%.
זכרתי אחרת. אם זה רק מס רווחי הון, אז אפשר לשנות את החישוב ל25% הפקדה עם 100% מס ו75% הפקדה עם 0% מס.
בכל מקרה, לגבי השיטה עצמה, הנזק שנגרם כתוצאה מאיבוד הפטור תלוי בתשואה ובזמן. כל סכום פיצוי שתבחר לשים עכשיו יהיה שקול (כהשקעה חייבת במס) להשקעה פטורה ממס כלשהיא עבור תשואה וזמן ספציפיים בלבד, שאינם ידועים מראש.
נכון שאתה לא יודע מראש כמה נזק נגרם אבל אתה יכול לדעת מראש מה הסכום שנדרש כדי לפצות על הנזק המירבי שעשוי להיגרם, אם ישיא את אותה תשואה של קרן ההשתלמות.

נכון שאתה לא יודע מראש כמה נזק נגרם אבל אתה יכול לדעת מראש מה הסכום שנדרש כדי לפצות על הנזק המירבי שעשוי להיגרם, אם ישיא את אותה תשואה של קרן ההשתלמות.
אתה צודק, ערכתי את ההודעה הקודמת. סכום הפיצוי לפי הנזק המירבי הוא 523.73 ש"ח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O קרן השתלמות במסלול כללי פניקס 964, האם מומלץ לעבור למסלול כללי פסיבי 8629 לאור המצב בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שימוש בכספי קרן השתלמות לטובת רכישת דירה שניה נדל"ן 17
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 90
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן השתלמות - שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד קרן השתלמות לעצמאי שכבר לא פעיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I קרן השתלמות שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה קרן השתלמות לעצמאי שהינו שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A מסוי על קרן השתלמות.... שוק ההון 29
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ה עיכוב שיוך הפקדות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ה פתיחת קרן השתלמות ללא סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lamur קרן השתלמות של פנסיונר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S קרן השתלמות נזילה על סך 20 אלף ש״ח ללא הפקדות בזמן הקרוב - האם לפדות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E קרן השתלמות IRA ועמלות שוק ההון 12
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z ריצה אל בנק על קרן השתלמות. ריאלי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17

נושאים דומים

Back
למעלה