• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קצת נתונים סטטיסטיים

עדנה לאופר

משתמש רשום
דירוג
0
לסולידית ולקהילה שלום,
אני עוסקת בתחום השיווק ומנסה למצוא נתונים על שוק ההשקעות ובעיקר להבין מי וכמה הם קהל המשקיעים.
אשמח אם משהו ידע לעזור לי למצוא:
א. איזה אחוז באוכלוסיה נוהג להשקיע את כספו בהשקעות פסיביות בשוק ההון והנדל"ן
ב. באיזה היקף מדובר - כמה מגלגל שוק ההשקעות ככלל ואם יש נתונים לפי אפיקי השקעה מה טוב
ג. מי מרכיב את קהל המשקיעים מבחינה סוציואקונומית, עצמאים-שכירים, גובה הכנסה וכו'

תודה מראש לכל מי שידע לסייע
עדנה

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,269
עדנה בוקר טוב,
אני מדבר פה בשם עצמי לגבי הנושא.
רוב האנשים בפורום זה לא מעוניינים בחשיפה (כך אני מאמין), חלקנו אנשים עובדים וחלקנו בעלי עסקים וחלקנו פשוט סתם רוצים לשמור על הפרטיות שלנו.
אני באופן אישי נהנה מהאנונימיות שלי, ואני לא מעוניין שאיזשהו מידע עליי יגיע לאיש שיווק (שככול הנראה ינסה למכור לי משהו שאינני זקוק לו).
את מוזמנת להסתכל בפוסט של הסולידית בפייסבוק מתאריך 29 לדצמבר 2014, שבה עיתונאית ניסתה ליצור עם חלקנו קשר על מנת לעשות עלינו כתבה ורוב האנשים התנגדו לכך.
חלק עקרוני מאורח החיים שלנו (כפי שאני תופס אותו) הוא צניעות ולכן אני על פי רוב מעדיף להתרחק מאנשי שיווק, פרסום, או עיתונאים.
באופן אישי אני שם אתכם באותה קטגוריה כמו סוכני\משווקי ביטוח ועורכי דין (עלוקות וטפילים שאני לא אוהב מנסים לדחוף לי מוצרים שאני לא רוצה).

שיהיה לך יום טוב :)

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
את יכולה לברר בבורסה.
להכנס לכל קרן מחקה ולראות כמה כסף היא מנהלת. מצד שני, חלק מהכספים בטח נקנו על ידי קרנות הפנסיה להתעסק בפחות כספים באופן פעיל.
בעקרון - פסיבית - כל מי שיש לו קרן פנסיה מחזיק השקעה פסיבית.
וזה נכון גם למי מושקע - אם הוא יודע או לא.

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
עדנה בוקר טוב,
אני מדבר פה בשם עצמי לגבי הנושא.
רוב האנשים בפורום זה לא מעוניינים בחשיפה (כך אני מאמין), חלקנו אנשים עובדים וחלקנו בעלי עסקים וחלקנו פשוט סתם רוצים לשמור על הפרטיות שלנו.
אני באופן אישי נהנה מהאנונימיות שלי, ואני לא מעוניין שאיזשהו מידע עליי יגיע לאיש שיווק (שככול הנראה ינסה למכור לי משהו שאינני זקוק לו).
את מוזמנת להסתכל בפוסט של הסולידית בפייסבוק מתאריך 29 לדצמבר 2014, שבה עיתונאית ניסתה ליצור עם חלקנו קשר על מנת לעשות עלינו כתבה ורוב האנשים התנגדו לכך.
חלק עקרוני מאורח החיים שלנו (כפי שאני תופס אותו) הוא צניעות ולכן אני על פי רוב מעדיף להתרחק מאנשי שיווק, פרסום, או עיתונאים.
באופן אישי אני שם אתכם באותה קטגוריה כמו סוכני\משווקי ביטוח ועורכי דין (עלוקות וטפילים שאני לא אוהב מנסים לדחוף לי מוצרים שאני לא רוצה).

שיהיה לך יום טוב :)
@זאב אפשר פעמיים לייק?
@עדנה לאופר , ברוכה הבאה לפורום.

נערך לאחרונה ב:

Sinister

משתמש בכיר
דירוג
1,778
היי עדנה,

גם אם היית זוכה לשיתוף פעולה גורף אני לא חושב שמישהו בפורום יודע את הנתונים הללו, כל אחד (בתקווה) יודע במה הוא עצמו משקיע. יש בפורום גם רק 500 חברים, שלא נדגמו באופן אקראי מאוכלוסיית המשקיעים.

בכל אופן שווה לך לחדד את השאלות, כמו ש- @c881 כתב.

1. צריך להבחין בין השקעות של אנשים פרטיים להשקעות של גופים. רוב האוכלוסיה 'משקיעה' באמצעות קרנות הפנסיה וההשתלמות, והשד יודע איך הם פועלים. עד כמה שידוע לי הגופים המוסדיים ('מגדל' 'כלל' וכו') אחראים למרבית התנועה בשוק ההון. כך שאם את בודקת כמה כל קרן מחקה מנהלת, סוכמת את המספר ומחלקת בגודל השוק הכולל (נניח סך הכסף המנוהל בכל הקרנות), נראה לי שאת יכולה לקבל מושג על החלק היחסי של הקרנות הפסיביות פר אפיק.

2. צריך להגדיר השקעה פאסיבית, האם הכוונה להשקעה בקרנות מחקות בלבד? כתבת נדל"ן, האם התכוונת לקרן מחקה למדד נדל"ן כלשהו?

3. מאחר ששאלת על הרכב המשקיעים אני משער שאת לא מעוניינת בנתוני הגופים המוסדיים, לכן את צריכה למצוא דרך לסנן אותם, הם הרוב כאמור.

אם לנסח בצורה עדינה את מה שחברי כתבו לעיל, יכול להיות שישנו ניגוד אינטרנסים בין חלק מחברי הפורום לבינך. כדאי לכן לפרסם גילוי נאות

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
היי עדנה,

גם אם היית זוכה לשיתוף פעולה גורף אני לא חושב שמישהו בפורום יודע את הנתונים הללו, כל אחד (בתקווה) יודע במה הוא עצמו משקיע. יש בפורום גם רק 500 חברים, שלא נדגמו באופן אקראי מאוכלוסיית המשקיעים.

בכל אופן שווה לך לחדד את השאלות, כמו ש- @c881 כתב.

1. צריך להבחין בין השקעות של אנשים פרטיים להשקעות של גופים. רוב האוכלוסיה 'משקיעה' באמצעות קרנות הפנסיה וההשתלמות, והשד יודע איך הם פועלים. עד כמה שידוע לי הגופים המוסדיים ('מגדל' 'כלל' וכו') אחראים למרבית התנועה בשוק ההון. כך שאם את בודקת כמה כל קרן מחקה מנהלת, סוכמת את המספר ומחלקת בגודל השוק הכולל (נניח סך הכסף המנוהל בכל הקרנות), נראה לי שאת יכולה לקבל מושג על החלק היחסי של הקרנות הפסיביות פר אפיק.

2. צריך להגדיר השקעה פאסיבית, האם הכוונה להשקעה בקרנות מחקות בלבד? כתבת נדל"ן, האם התכוונת לקרן מחקה למדד נדל"ן כלשהו?

3. מאחר ששאלת על הרכב המשקיעים אני משער שאת לא מעוניינת בנתוני הגופים המוסדיים, לכן את צריכה למצוא דרך לסנן אותם, הם הרוב כאמור.

אם לנסח בצורה עדינה את מה שחברי כתבו לעיל, יכול להיות שישנו ניגוד אינטרנסים בין חלק מחברי הפורום לבינך. כדאי לכן לפרסם גילוי נאות
אכן, גילוי נאות, מי מה, מטעם,וכו׳

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,269
@yossik תודה רבה על מילותייך החביבות, כול לייק מוערך מאוד (למרות שאני מעדיף שקלים ודולרים אשר יקדמו אותי לפנסיה המוקדמת :) ).

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
@זאב , במקרה שכזה - שים קישור ל-PAYPAL שלך בבקשת "מצא חן בעיניך - תרום לי כוס בירה.
אבל אני לא בטוח שקישור שכזה יעמוד בחוקי הפורום הנוכחי.

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,269
@זאב , במקרה שכזה - שים קישור ל-PAYPAL שלך בבקשת "מצא חן בעיניך - תרום לי כוס בירה.
אבל אני לא בטוח שקישור שכזה יעמוד בחוקי הפורום הנוכחי.
1) המשפט הקודם שלי היה בצחוק, חשבתי שיבינו את חוש ההומור שלי (כנראה שטעיתי, סליחה).
2) אם כבר בירה, אז רק שתדע שאני מעדיף טובורג.

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
זה בסדר.
גם חוש ההומור שלי מעוות משהו.

קפבלנקה

משתמש בכיר
דירוג
2,136
שלום עדנה לאופר וברוכה הבאה.
אם את מעוניינת בנתונים סטטיסטים יחסית מדויקים לשאלות א' ו - ג', מדוע שלא תערכי מדגם באמצעות סקירה טלפונית?
תשובות לשאלה ב' ניתן ללקט די בקלות לבד מאחר והמידע פומבי ושקוף.

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,269
זה בסדר.
גם חוש ההומור שלי מעוות משהו.
אני מניח שברמה הפילוסופית כולנו בפורום הזה חבורה של מעוותים, הרי אנחנו מאמינים באחריות כלכלית ולקיחת אחריות על חיינו בחברה צרכנו-קרייריסטית שמקדשת את מרוץ העכברים.

עדנה לאופר

משתמש רשום
דירוג
0
חברי הפורום היי,
חשבתי שאקבל למייל את העובדה שיש פה תגובות אך משלא הגיעו נכנסתי באופן יזום וגיליתי שדי שמח פה :)
ולגופו של עניין, אני מחפשת נתונים סטטיסטיים מספריים ולא חלילה מנסה לחשוף נתונים אישיים על אף אחד מכם.
פשוט שערתי שיש פה מספיק חכמת המונים שאולי למשהו יש מידע זמין כזה.
אני מנתחת את השוק בימים אלה עבור לקוח שעוסק בתחום יזמות הנדל"ן ופשוט מנסה להבין את ההיקפים של ההשקעות ושל כמות האנשים הפרטיים בשוק המרתק הזה.
ברור שהגופים המוסדיים הם המסה אך אותי דווקא מעניין השוק הפרטי.

מן הסתם יכולתי לפנות לחברת מחקר אך אין תקציב לדבר.
זה גם נתון הדרוש ברמת העניין ולא בהכרח אופרטיבי ללקוח שלי.

תודה ובהצלחה לכל הסולידיים פה :)

yossik

מודרטור
דירוג
15,824
חשבתי שאקבל למייל את העובדה שיש פה תגובות אך משלא הגיעו נכנסתי באופן יזום
תכנסי לפרופיל שלך ותפעילי את המעקב אחר נושאים, או בראש השרשור בצד שמאל ניתן להפעיל את המעקב.

c881

משתמש בכיר
דירוג
12,073
@yossik
אתה פונה למישהי שכבר לא תכנס לפה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E בת 17 שרוצה להשקיע קצת כסף שוק ההון 10
T להמשיך בגרייס או להתאמץ קצת? נדל"ן 0
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 2
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
P הפעלת מזגן בצורה חסכונית ויעילה יותר - קצת על פונקציית I-FEEL בשלט. צרכנות פיננסית 13
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
F קונה קרן בפעם ראשונה מסתבך קצת פוסטים מאיכות נמוכה 6
S עושה חשבון נפש בנושא התעסוקה ואולי גם קצת פריקה התפתחות אישית 49
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
גימפל קצת יותר על KTF שוק ההון 5
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
Dončić קצת שאלות לברנש המתחיל שוק ההון 8
stamEhad השקעה אלטרנטיבית בגוון קצת שונה השקעות אלטרנטיביות 6
N יש לי קצת הפסד לא ממומש בEURO והעברתי את הEURO מפועלים לIB, מה עליי לעשות כדי לשמור על מגן המס ? מיסים 6
L שאלה קצת מוזרה שוק ההון 2
מ קצת מבולבל מנושא קרנות ההסל שוק ההון 10
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
I מחיר למשתכן במיקום קצת שונה נדל"ן 33
M עוד פוסט של איך להתחיל, דומה אבל אולי קצת שונה שוק ההון 12
סול קצת מבולבל - איך אני ברווח והיחידות זולות יותר? שוק ההון 9
P קצת מקנא בחבר'ה שרושמים כאן ומפרגן אוף טופיק 11
א שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ? שוק ההון 172
ש השקעה לטווח ארוך, לצד מימושים בטווח קצת יותר שוק ההון 14
ש השקעה פאסיבית קצת אחרת שוק ההון 3
אוגורן כניסה קצת מאוחרת וקצת מהוססת לבורסה שוק ההון 23
N רציתי לדעת קצת על חשבון margin ב-IB שוק ההון 93