• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צריך קצת סדר בבלאגן

סול

משתמש רגיל
דירוג
1,281
שלום לכולם

לפני הכל תמונת מצב כללית נכון להיום
בבנק שלי יש 150000 שקלים שיושבים כעת בעובר ושב ולא מייצרים כסף.
בנוסף בחשבון מט"ח יש לי 3950$.
יש לי דירה קטנה על שמי שבה אני מתכנן לגור ואין לי עליה משכנתא (בשווי כ600000 נכון להיום. מושכרת עד מרץ ב2250 ואז אעבור אליה).
אלו סך כל נכסי כעת.

אינני מבין בהשקעות, ובקרוב צפויה לי הוצאה של 40-50 אלף גג. יכול להיות שפחות (אינני יודע בדיוק) על פרויקט שאני עובד עליו.
יש לי כמה שאלות-
מה זה בעצם קרן השתלמות? הבנתי שהיא פטורה ממס וזהו בערך.
בהנחה ונשארים לי כמאה אלף שח בחשבון, כדאי לי לשים אותם בקרן השתלמות, לבחור במסלול IRA, ולהכנס דרך הקרן לשוק ההון?
האם זאת הדרך המומלצת להתחיל להשקיע? (שהרי, היא פטורה ממס, אז למה לא להתחיל להשקיע דרכה?). ואם כן כמה כדאי להשקיע?
האם כדאי להשקיע בפרויקט שלי בחודשים הקרובים, ורק אז להתחיל להשקיע דרך קרן ההשתלמות את רוב מה שנשאר?

שאלת בונוס-
לגבי חשבון המט"ח- אינני זקוק לדולרים. פשוט להמיר את זה להוציא את זה בשקלים ולחיות מזה? (כנראה שאצטרך את הכסף, בהנחה שהכסף בעובר ושב הולך לקרן השתלמות ועל הפרויקט העצמאי שאני משקיע בו.
או שלמישהו יש הצעה יותר טובה כיצד להשקיע דולרים?

תודה לעונים

מה זה בעצם קרן השתלמות?
אתה עצמאי או שכיר?
בהנחה ונשארים לי כמאה אלף שח בחשבון, כדאי לי לשים אותם בקרן השתלמות
יש הגבלה של כ18500 ש"ח בשנה קלנדרית.
האם זאת הדרך המומלצת להתחיל להשקיע?
לאו דווקא להתחיל. אבל כן, כדאי לנצל מסלולים פטורים ממס.
ואם כן כמה כדאי להשקיע?
כמה שיותר.
האם כדאי להשקיע בפרויקט שלי בחודשים הקרובים, ורק אז להתחיל להשקיע דרך קרן ההשתלמות את רוב מה שנשאר?
תלוי אם אתה צופה יותר הוצאות לפרויקט ממה ששיערת או לא.
או שלמישהו יש הצעה יותר טובה כיצד להשקיע דולרים?
לקנות ניירות ערך נקובות בדולר.

מה ההוצאות החודשיות שלך ?
מה הכנסה הנטו שלך ?
אתה שכיר או עצמאי ?
תנסה תיקים וירטואלית דרך
https://portfoliocharts.com/calculators/
או portfoliovisualizer

אני הייתי במקומך קובע תיק פשוט של שתי קרנות מחקות לפי סיבולת הסיכון שלך ורשת הבטחון הכלכלית (כלל אצבע 6 חודשי מחייה)
ולאט מעדן את התיק לפי הנסיון הנלמד.

אני כרגע מובטל :) חזרתי הרגע מטיול של חצי שנה ואני לא מתכוון להכניס כסך בחצי שנה קרובה כי אני עובד על הפרויקט.
אז כדאי לי למהר ולהשקיע את הכסף עד סוף השנה כדי להינות פעמיים מהטבת המס עד 18500?
ועוד שאלה קטנה אך מהותית? איפה מתחילים? למי אני הולך מפה, לבית השקעות? לבנק? לאן? ואיך קונים ניירות ערך נקובים בדולר?

@סול אם תיגש לגוגל ותכתוב "מה זה קרן השתלמות" יהיה לך בהיר הרבה יותר מהר.

למה זה עדיף על פשוט להחזיק דולרים?
תודה.
כי הוא ביקש להשקיע.

אז כדאי לי למהר ולהשקיע את הכסף עד סוף השנה כדי להינות פעמיים מהטבת המס עד 18500?
אם היית שכיר בתחילת השנה, לא תוכל להפקיד.

איפה מתחילים? למי אני הולך מפה, לבית השקעות? לבנק?
בסכומים כאלה, כדאי לבצע סקר בין הבנקים, אבל לא סביר שתקבל תנאים טובים יותר מאשר ברירת המחדל של בתי ההשקעות.
כשתמצא את בית ההשקעות עם התנאים המתאימים ביותר, בקש מהם לפתוח חשבון, והם יכווינו אותך.

ואיך קונים ניירות ערך נקובים בדולר?
רכישת ניירות ערך נעשית דרך חדר מסחר או דרך תוכנת מסחר.
הדרך הפשוטה ביותר לרכוש נייר ערך פעם אחת, היא להתקשר לחדר המסחר של בית ההשקעות ולבקש לקנות מספר יחידות של נייר XXX (הם יתנו לך את המספר כשתסיים את תהליך פתיחת החשבון).

אם היית שכיר בתחילת השנה, לא תוכל להפקיד.
אם הוא עצמאי כעת, יוכל לפתוח קרן במעמד מתאים ולהשלים להפרש בין הפקדות שהיו לו כשכיר לתקרה השנתית (לצורך הטבת המס, בפועל גם יוכל להפקיד יותר, אך לא משתלם כנראה מול חשבון ממוסה).

ואיך קונים ניירות ערך נקובים בדולר?
אם הכוונה שלך לעשות את זה דרך קרן השתלמות, אתה תצטרך לפתוח אחת בניהול אישי ( בניגוד לניהול בית ההשקעות), ורוב רובן של בתי ההשקעות לא מאפשרות לך לפתוח כזו ללא צבירה מינימלית שנעה בין 100-300 אלף.

אפשר להפקיד דולרים לקרן השתלמות?
לא, אבל אפשר לרכוש דולרים בקרן השתלמות.
אני עניתי לשאלה הכללית שלו על השקעה בקרן השתלמות (מעבר לסכום הדולרי שנמצא ברשותו).

לא הייתי שכיר, הייתי מובטל וקיבלתי דמי אבטלה בארבעת החודשים הראשונים של השנה. לאחר מכן ניגנתי באיזה מקום ונתנו לי תלוש שכר עברו (על סך 300 שח) וכנראה שילמו את הביטוח הלאומי לאותו חודש. לאחר מכן טסתי לחו"ל והרווחתי את הכסף בדולרים. לא יודע מה זה נחשב ואם אני יכול להפקיד את ה18500 השנה בלי מס או לא.

ממה שאני מבין, לשים 100000 אלף לפחות בקרן השתלמות- כדאי כי אז אני יכול לנהל את זה באופן אישי, ונשאר לי מספיק כסף כדי לעשות את הפרויקט שלי (חמישים אלף).
מומלץ לי ללכת לבית השקעות על בנקים? יש בית השקעות מומלץ לסכומים כאלה? הפנסיה שלי במיטב דש למשל, האם כדאי להשקיע בקרן השתלמות אצלם?

נשמע שהיית שכיר, אז כנראה שלהפוך לעצמאי לא תוכל בשנת המס הזו.
אני חושש שאתה צריך ליווי של רואה חשבון אם אתה מתכוון להיות עצמאי.שנה הבאה.
ולפני שאתה רץ להשיג הטבות מס תחליט איזה תיק השקעות אתה צריך
כמה מזומן (רשת בטחון) כמה מניות כמה אגח .

זה משהו אחד.
@אנון נימוס טען שמכיוון והיה שכיר בתחילת השנה לא יכול להפוך לעצמאי כעת עד תחילת 2018.
אני מתקן , הוא יהיה עצמאי עם אפס הכנסות
ולכן אין לו יכולת לקבל פטור ממס ולא דחיית מס (על אפס הכנסות)

ולכן אין לו יכולת לקבל פטור ממס ולא דחיית מס
הוא לא יקבל ניכוי של 4.5% מהרווח שלו כעצמאי (כי הרווח הוא 0 או שלילי בהנחה ויש לו הוצאות בהקמת העסק).
בהנחה שזה לא עסק פיקטיבי, לא רואה שום דבר שמונע ממנו להפקיד עד 18,200 ולקבל הטבת המס בפדיון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
H אני צריך קצת הכוונה אני מבולבל נדל"ן 15
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
האזרח החשדן צריך הכוונה ועזרה - נמצא במירוץ העכברים צרכנות פיננסית 47
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
הסולידית האם פורום הסולידית צריך לשמש אכסניה לדיונים פוליטיים? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 159
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
Regevkr מה אני צריך לדווח ל-IRS ומה למס הכנסה בישראל? מיסים 6
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F האם צריך להשקיע בישראל שוק ההון 6
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
S מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 7
ח למכירת דירה צריך התייעצות נדל"ן 1
S האם צריך דו"ח שנתי למען דיבידנדים בלבד? מיסים 2
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה האם החוב הענקי של ארהב צריך להדאיג אותי? שוק ההון 5
כנשר האם צריך רישיון בכדי למכור (לשווק?) פוליסת ביטוח? צרכנות פיננסית 1
א באסה - צריך משקפיים. לפני שאני ניגש לאופטיקה, מה תמליצו לי ממרכיבי משקפים מנוסים? אוף טופיק 19
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
T לוקח פסק זמן מהעבודה - האם צריך לדאוג באופן מיוחד לקופות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה