• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך?

• פותח הנושא EMP
  • פורסם בתאריך

EMP

משתמש רגיל
דירוג
70
אני מתעד כל שקל. מזומן/אשראי/דיירקט/העברות בנקאיות/עסק. הכל מתועד.
הקטע, שלפעמים זה מרגיש קצת מתיש, אני קונה ארטיק, ישר מתעד.
קונה מים, מתעד. מביא כמה שקלים לאחיין שלי, מתעד.
ולצערי אני מאוד גבולי על ההוצאות הכנסות במאזן (הוצאות בעסק+הכנסות בעסק + הוצאות אישיות=בערך גבולי במאזן)
חושש שאם אני אתחיל להתפזר ולא לעקוב אני אהיה בעוד יותר מאזן שלילי.
ותמיד אני שומע שעדיף להתרכז בהכנסות ולא בהוצאות.
מה דעתכם עלי לעשות?

ולצערי אני מאוד גבולי על ההוצאות הכנסות במאזן (הוצאות בעסק+הכנסות בעסק + הוצאות אישיות=בערך גבולי במאזן)
איך אתה מתעד?
אתה מפריד בין תיעוד בעסק לתיעוד במשק הבית? אם לא - תתחיל מזה.
לגבי משק הבית - תתחיל גם לתקצב חודשית כל סעיף ואז תדע מתי להפסיק לקנות ע"ח הסעיף הזה.
לגבי העסק - אתה זוכר להכניס מראש סעיפים כמו מע"מ, בט"ל ומיסים? יש לך חשבון בנק וכרטיס אשראי נפרד? אלה דברים חשובים כדי לא לעשות בלגן עם ההוצאות האישיות וגם כדי לא להיות מופתע שאחת לחודש-חודשיים פתאום צריך לשלם אותם.
יכול להיות שאתה משתמש יותר מדי במזומן, זה תמיד בעייתי למי שרוצה מעקב הוצאות והכנסות, ועוד יותר למי שרוצה לרשום בסעיפים המתאימים.
אצלנו המזומן מעלה עובש בארנק (וגם פנקס הצ'קים לאחרונה) :)

לדעתי, זה מיותר. השאלה מה גורם לך להיות במאזן שלילי. אני מטיל ספק כבד אם זה שאתה קונה ארטיק זה ממש מזיז למצב הפיננסי הכללי שלך, אלא אם זה קורה כל יום אולי - ובמקרה הזה, הייתי קודם דואג לבריאות.

אני יותר דוגל בשיטה של חלוקת ההכנסה לאחוזים והקצאה של כספים שיהיו לבזבוזים ומה בדיוק יהיה לחיסכון טווח-ארוך, טווח-קצר, החזר חובות, הוצאות מחיה...

אני יותר דוגל בשיטה של חלוקת ההכנסה לאחוזים והקצאה של כספים שיהיו לבזבוזים ומה בדיוק יהיה לחיסכון טווח-ארוך, טווח-קצר, החזר חובות, הוצאות מחיה...
זה בהחלט אפשרי למי שהשכר קבוע וידוע וההכנסות גבוהות בהרבה מההוצאות.
מי שיש לו עסק עצמאי, כשההכנסות החודשיות משתנות, אין ברירה אלא לבצע הפרדת העסק ממשק הבית ויד ברזל על ההוצאות. במיוחד כאשר
אני מאוד גבולי על ההוצאות הכנסות במאזן (הוצאות בעסק+הכנסות בעסק + הוצאות אישיות=בערך גבולי במאזן)

תפנה חצי שעה בסוף שבוע ותמלא את הנתונים של כל השבוע.
שמאבדים כיוון בפעולות שעושים, צריך לחזור חזרה ולחשוב בשביל מה עושים אותם.

בשביל מה אתה ממלא את זה? זה נותן לך משהו פסיכולוגית באותו הרגע של המילוא? אתה מסתכל באמצע החודש כמה כסף הוצאת ולפי זה מחליט איך להמשיך?

אני לדוגמא רק מעוניין בסטטיסטיקות בסוף החודש כדי לראות אם הוצאתי על דברים שלא חשובים לי באמת ואני אשים לב פעם הבאה לפני שאעשה את זה.
אז אצלי למלא רק פעם בכמה חודשים בצורה מרוכזת זה מספיק.

תחשוב על זה

שנה שלמה תיעדתי הכנסות והוצאות כדי להבין איפה אנחנו עומדים. כל סוף חודש פשוט עברתי כל הכרטיסי אשראי והכנסתי לאקסולידית. בפועל לא עשיתי עם זה כלום מבחינת שינויי התנהגות כי אנחנו במאזן חיובי מאוד, אז אני לא רואה סיבה להמשיך עם זה.

במקרה שלך לדעתי כדאי להמשיך לחפש צורה נוחה יותר לעשות את זה.

במצבך הייתי ממקד את מירב האנרגיות בהגדלת הכנסות והקטנת הוצאות.

יש לך מעקב הוצאות מסודר זה הזמן לשאול מה אתה יכול לקצץ. אם תשתף כאן את המצב המשפחתי שלך (נשוי / ילדים וכו') ואת ההוצאות שלך תוכל לקבל טיפים מועילים מחברי הקהילה.

לדעתי במקום לתעד הכל פשוט תעבור לתשלום באשראי ותחליט נניח שכל שבוע אתה עובר על ההוצאות ולפי זה מחליט כמה להוציא בשבוע הבא. פעם הייתי עושה ככה אבל מזמן הפסקתי ועובר רק ברמה חדשות.
הכל רשום באתר של חברת האשראי, אין מה לתעד

חסרים הרבה נתונים כדי להבין היכן הבעייה. בנוסף, מה מטרת התיעוד? ברור שמעקב ורישום זה חשוב וכנראה שימנע ממך התדרדרות וכדאי להמשיך. ביחד עם זה, כדאי לשבת ולייצר תובנות לגבי ההתנהלות שלך ודפוס הוצאות הכספים על מנת לייעל הלאה.

למעקב אחר הוצאות והכנסות ממליצה בחום על אתר riseup ששם כל הוצאה במקומה לפי קטגוריות באופן אוטומטי.
האתר מתחבר לחשבונות הבנק והאשראי ומכין אוטומטית תזרים מזומנים
בתשלום, אבל כבר חסכתי מאות שקלים בזכותו בזכות עמלות שלא שמתי לב אליהן עד שהופיעו שם, הפסקת הוראות קבע מיותרות, כרטיסי אשראי שבוטלו לפני שנים והמשיכו לשלם הוראות קבע, מעקב אחר הוצאות של כל בני הבית בכרטיסי האשראי, גילוי כמה באמת עולה ספורט x וכמה באמת מוצאים בחודש על בגדים/ קוסמטיקה/ תחביבים וקבלת החלטות מושכלות עקב כך, מעדכן אותך כל שבוע כמה כסף נשאר להוצאות משתנות לפי קריטריונים של ההוצאות הקבועות וסכום החיסכון הרצוי ועוד.
לא יעזור לשימוש במזומן, אפשר להכניס הערות ידניות, בעיקר לתשלומים בביט ופיחבוקס שהמערכת עוד לא אוספת את ההערות שלהן.

שיש לו עסק עצמאי, כשההכנסות החודשיות משתנות, אין ברירה אלא לבצע הפרדת העסק ממשק הבית ויד ברזל על ההוצאות
לא כזה פשוט כשחלק מהוצאות הבית מוכרות כהוצאות של העסק: שכ"ד, חשמל, רכב, ביגוד וכו'.

לא כזה פשוט כשחלק מהוצאות הבית מוכרות כהוצאות של העסק: שכ"ד, חשמל, רכב, ביגוד וכו'.
רוב העסקים לא באמת משתמשים בזה, וגם לא כל-כך פשוט לעשות זאת.
רכב לרוב לא ייחשב כהוצאה מוכרת, וגם לא דלק, תיקונים וביטוח. החוק שונה לגבי זה לפני כמה שנים.
גם לגבי החלק המשרדי בבית יש בעיות לא מעטות, בין אם כשכ"ד ובין אם בבעלות.
וגם אם נניח שכן משתמשים, אז אפשר לדעת לפי דוחות הנהלת חשבונות איך להפריד.

רוב העסקים לא באמת משתמשים בזה, וגם לא כל-כך פשוט לעשות זאת.
רכב לרוב לא ייחשב כהוצאה מוכרת, וגם לא דלק, תיקונים וביטוח. החוק שונה לגבי זה לפני כמה שנים.
גם לגבי החלק המשרדי בבית יש בעיות לא מעטות, בין אם כשכ"ד ובין אם בבעלות.
וגם אם נניח שכן משתמשים, אז אפשר לדעת לפי דוחות הנהלת חשבונות איך להפריד.
כנראה תלוי בסוג העסק כי אצלנו הרבה מההוצאות מוכרות לצורכי מס, נכון! לא 100% מהרכב, החשמל או השכ"ד, אבל אחוזים נכבדים כן. זה הופך את הדו"ח השנתי ללא מדויק.

קשה לתחזוקה לאורך זמן.
מה שאני עושה וזה דורש שעתיים שלוש עבודה פעם ברבעון:
- משתדל ש100% מההוצאות יהיו בכרטיסי אשראי כדי שיהיה תיעוד ואפשרות לעקוב.
- את המינימום הוצאות מזומן הנדרשות (מנקה לבית, חניונים מסויימים...) או רושם ידנית או מזניח אם זה סכום קטן.
- פעם ברבעון מעלה את כל ההוצאות לאפליקציה (אישית עובד עם expense manager), אבל גם אקסל בסגנון אקסולידית יעשה את העבודה.
- שם על כל הוצאה קטגוריה לבחירתי ומתייג כל הוצאה לחובה/מותרות.
-בסוף השנה מנתח, בודק ממוצע חודשי ואיפה אפשר להתייעל.
מ2020 עובד ככה

חברים, מי שרושם- לארגון פעמונים יש אפליקציה חינמית. אפשר להוריד בחנות האפליקציות.
ייתרון- לא מתחבר לחשבון הבנק, חינמי
חיסרון- לא מתחבר לחשבון הבנק, צריך להכניס הכל ידני.

נוהג לתעד בטבלת אקסל, באופן ידני, מאז 2015 ועד היום. הקבצים נמחקו והמידע אבד מספר פעמים (כל פרמוט בערך). יש לי הרבה מה לכתוב ולשתף אבל אחסוך זאת.

שני הסנט שלי:
- קושי הוא סוד הקסם שמונע התעסקות בהוצאות שטותיות, אבל עליו להיות מתון (לא מתעד הוצאה באמצעות מזומן, לא מתעד הוצאה באמצעות כרטיס נטען אלא רק את העברת הכסף אליו וכו').
- ניתן לזהות מגמות והרגלים בדיעבד, ובעיקר להבין שהרבה מהפזרנות הכלכלית לא נובע מנושאים שניתן לטפל בהם באופן כלכלי. מה שמעיד אולי שאנחנו אנושיים?
- יש הרגלי חיסכון, מניפולציות חישוביות בראש ויכולות מיקוח, ויש חיים המתבססים בעיקר על מוטיבציה פנימית. הפרמטר האחרון חשוב יותר בהקשר לכושר המחייה בטווח הארוך לדעתי.

מה שכן, הרעיון להתמקד ב-"דגים השמנים" כמו שמוצע כאן הוא דיי Mind-Blowing..

נערך לאחרונה ב:
קודם כל, תודה רבה לכולם. קראתי הכל

אז ככה,
אני בסטאטוס רווק בזוגיות בלי ילדים.
הוצאות קבועות של שכר דירה וכל הנלווים.
בעסק עצמאי הוצאות קבועות של רואה חשבון,פנסיה,תוכנות,ביטוח לאומי וכו׳
ההכנסות שלי משתנות. יכול להיות לי חודש הכנסות 6k ויכול להיות לי חודש בעונה עם 20k.
אני מתעד כל שקל יותר משנה וחצי.
אני לא מפוזר בהוצאות אבל עדיין נמצא במאזן שלילי לאורך זמן.
אני כן יכול לוותר על חופשה פעם בשנה ולהיות במאזן חיובי
או לוותר על מסעדות פעם בשבועיים או איזה ציוד שאני צריך לקנות לעסק.
בעסק אני מאזן חיובי אבל בשכלול של אישי ועסקי אני גבולי על הצד השלילי. בעיקר ההוצאות שלי המשתנות מלבד דלק אני עושה במזומן. אני עוקב יותר הדוק מכל אפליקציה. מכניס כל שקל ומסווג אותו באפליקציה. כך ששנה וחצי אני באחוזים יודע על מה הוצאתי. גם אם זה ממתקים לאחיין ב-5 ש״ח.

נסיתי שבוע לשחרר, אבל מרגיש קצת ״איבוד שליטה״ אני אוהב לעקוב לשם המעקב. זה לא גורם לי לקצץ או להתפזר
פשוט מעקב.
נגיד פתאום שבוע בלי הוצאה זה כיף לראות את זה : )
או חודש שהפלוס גדול זה גם כיף.
אני מנסה לחסוך ואז ״צצים״ לי הוצאות
צריך טלוויזיה חדשה,מזנון,שוקל רכב חדש. לא דחוף לי אבל כן רוצה להתקדם בזה

לא מצליח לחסוך הרבה ולשים בצד
אבל אני חי ולא בצמצום. מעדיף את זה
אבל בפועל הייתי רוצה להגדיך את ההכנסות. עובד על זה בעסק

יש לכם תובנות לתת לי להמשך?

יש לכם תובנות לתת לי להמשך?
תכין תקציב חודשי לכל סעיף במשק הבית. בעמודה ליד, תרשום את ההוצאה בפועל. אל תחרוג מהתקציב.
יכול להיות לי חודש הכנסות 6k ויכול להיות לי חודש בעונה עם 20k.
אתה כבר יודע לזהות באיזה חודשים צפוי להיות לך מעט או הרבה הכנסות? תתקצב חודשי לפי הצפי הזה.
בחודשים עם מעט הכנסות, לא אוכלים בחוץ וחיים בצימצום מקסימלי.
צריך טלוויזיה חדשה,מזנון,שוקל רכב חדש. לא דחוף לי אבל כן רוצה להתקדם בזה
לא צריך - רוצה, מתאווה, חושק... אלה המילים המתאימות.
יש פער די גדול בין החשקים שלך ובין הכנסותיך (נטו, למשק הבית, אחרי הוצאות העסק).
ההכנסות שלך קטנות מאד ביחס לחשקים שלך.

אני מתעד משנת 2009 בערך.
בשלב מסויים הרגשתי שזה מתחיל להעיק, אבל הפחד שאם אפסיק לתעד-אתחיל להתפזר, חזק מידי בשביל שאפסיק.
הנא כמה טיפים.

1. כמאט ולא משתמש במזומן, רק באשראי. יש עלי תמיד 50 שקל מזומן למקרה חירום. זה מקל מאוד כשמגיעים לטיפ מספר 2
2. במקום לעשות מעקב יומי, אני עושה מעקב תקופתי. לרוב זה מסתכם ב 20-30 דקות ביום שבת בבוקר (אם אני לא בבית בשבת אז שישי בצהריים\ערב, או בראשון). בתקופה הזאת אני עובר על כל חשבונות הבנק ותדפיסי האשראי ומשווה \ מוסיף כל מה שחסר לתוכנת מעקב שלי. ופה גם נכנסים לתמונה ה 50 שקל מהטיפ הקודם. אם סיימתי את השבוע עם 50 שקל - אזי לא הוצאתי מזומן. או סיימתי עם פחות, ואני זוכר לאן הוצאתי מזומן - אני מקטלג את ההוצאה כראוי. במקרה שאני לא זוכר, יש לי קטגוריה של "שונות" שזה סוג של catch all לכל מיני הוצאות שאני לא זוכר מה הן היו.
3. פעם ברבעון אני מתעד גם את כל הקופות השונות לפי דוחות רבועניים. פעם בשנה בסוף מרץ\תחילת אפריל - מעדכן את כל הקופות לפי דוח שנתי

עם השנים הבנתי תובנה חשובה. זה לא באמת משנה עם הוצאתי את ה 20 שקל לארטיק או לדלק, מה שמשנה בסוף זה התמונה הכוללת של חודש, חצי שנה ושנה. כשהייתי צעיר ב 2009, חשבתי שזה מגניב לדעת כמה אני מוציא על מצרכים וכמה על אלכוהול. היום יותר חשוב לי לדעת איפה יש חריגה. רוב ההוצאות של מקוטלגות לאחת מתוך 3 קטגוריות ראשיות:
1. הוצאות קבועות - תחת הקטגוריה זו נכנסות כל ההוצאות שאין לי יותר מידי שליטה עליהן: שכר דירה, ארנונה, מים, חשמל, סלולרי, אינטרנט
2. הוצאות הכרחיות - תחת קטגוריה זו נכנסות כל ההוצאות שאני "חייב" לעשות, אבל יש לי רמת שליטה מסומיית בהן: מזון, תחבורה (כולל רכב וכל מה שמסביב), תיקונים בדירה, בגדים וכו'
3. מותרויות - תחת קטגוריה זו נכנסות כל ההוצאות שאני ממש לא חייב לעשות - מסעדות, טיולים, תחביבים וכו'

כאשר יש חודש שיש בו חריגה, אני מתחיל להסתכל מאיפה מגיעה החריגה. אם זה מגיעה מקטגוריה מספר 3 - אני מנסה להבין מה אפשר לעשות אחרת. נגיד קניתי מחשב חדש, אז אני אומר לעצמי שהשנה אני לא אקנה יותר גאד'טים. אם זה מגיעה מ 2, אז אני מנסה להבין מה אפשר לעשות אחרת. נגיד שילמתי הרבה על דלק - אז אני עובר לתחבורה ציבורית. אם זה מגיעה מ 1 - אז זה יותר בעייתי כי לרוב אין לי שליטה בדברים האלה (לרוב זה נובע מעלויות חשמל\מים שאין לי רצון לקצץ בהם כי איכות חיים וזה).

וכמובן תמיד לזכור: הכנסות פחות הוצאות גדול יותר מאפס. אם זה לא ככה, יש בעיה גדולה וצריך להתחיל להבין איפה היא. כמובן לקחת הכל בערבון. אם יש חודש שבו יש יותר הוצאות, זה לא תמיד מעיד על בעיה (לדוגמא חודש של מעבר דירה יכול להיות יקר כי צריך לשלם למוביל ואולי גם לקנות דברים לדירה החדשה), אבל כל עוד זה יחס בריא לאורך 3,6,9 ו 12 חודשים - אז אני בסדר אם זה.

לא עדיף במקום לתעד לעייפה- לעבוד על ההוצאות שלך? למה לא למלא בקבוק בקולר/תמי 4?

אישית אני פחות מתעניין בכמה הכנסתי וכמה הוצאתי אלא יותר מ"מה השווי הנקי שלי" ובכמה השתנה מתחילת השנה/ תחילת הרבעון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א קיצוץ בהוצאות מזון - טבעונים בשגרה עמוסה ונטולי מיקרוגל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
S שליטה בהוצאות של הורה מבוגר אוף טופיק 7
klayhamn איך לחסוך בהוצאות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ל דרכים לחסוך בהוצאות בלי לסבול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 211
N חיסכון בהוצאות אינטרנט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 165
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 3
C האם החלפה בין קרן פיזית לסינטתית שווה באמת מיליון שקל? שוק ההון 10
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
Plato נתונים היסטוריים שער הדולר/שקל שוק ההון 1
A מיליון שקל לעשר שנים בשוק ההון שוק ההון 3
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
ביולוג ירושלמי קרן ADQ של ממשלת אבו דאבי רוכשת את השליטה בהפניקס ב- 2.3 מיליארד שקל. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 93
R גידור דולר/שקל אבל עם טוויסט שוק ההון 4
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
השקעה לא מזל מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה צרכנות פיננסית 29
I דולר\שקל שוק ההון 12
S רעיונות לתיק השקעות (150K שקל ) שוק ההון 2
Bonfire איך מרהטים דירה שלמה מאפס באלפיים שקל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
שם משתמש בעייתי חישוב גס: כמה שקל אחד בקרן הפנסיה שווה לקצבה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C כלכליסט: דיסקונט לא יגבה ריבית על מינוס של עד 2,000 שקל פוסטים מאיכות נמוכה 30
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
S תיק השקעות - מאה אלף שקל - בן 19 לפני גיוס שוק ההון 2
I ביטול אג"ח מיועדות פנסיה 226 מיליארד שקל שייכנסו לשוק ההון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ש תיק השקעות 100 אלף שקל שוק ההון 16
Z האם בחירת שקל כמטבע בסיס בIBKR יוצר בעיות בדוחו"ת למס אחר כך? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N מופסד 60 אלף שקל... שוק ההון 343
בורג 250 שקל מתנה עבור הזמנת כרטיס אשראי ביט צרכנות פיננסית 25
ר שאלת תם - גיליתי שבחשבון ההשקעות בבנק לקחו 600 שקל עמלה לרבעון שוק ההון 9
ר סימולציה 10 מיליון שקל נדל"ן 15
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
Michel בעלי דירות גג בת"א דורשים מהעירייה פיצוי של 100 מיליון שקל נדל"ן 1
I שאלה בנוגע לרכישת קרן SSAC בדולר או שקל שוק ההון 4
I דוח שנתי דרך ברוקר זר - מטבע בסיס שקל/דולר שוק ההון 0
א הבאתי היום לקבצן 500 שקל צרכנות פיננסית 123
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
ע קבלת סכום גבוהה - מה עדיף בדולר או שקל? צרכנות פיננסית 3
U מיליון בשנה או שקל בשנה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 49
JG1 עצמאי שלא שורד עם פחות מ25K שקל בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 99
א חוזה עתידי דולר שקל שוק ההון 4
Y חוות דעת - תיק השקעות 2 מיליון שקל תוך 10 שנים שוק ההון 23
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41

נושאים דומים

Back
למעלה