• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עושה חשבון נפש בנושא התעסוקה ואולי גם קצת פריקה

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,150
הפורום הזה נראה הכי מתאים לפוסט אם אחד מהמנהלים חושב שלא אשמח אם יעביר לאחד מתאים יותר

דבר נוסף, אני מעדיף להשאר אנונימי אז אם יש מי שמכיר אותי בבקשה שלא יזכיר שמות

ולנושא

אני מפתח תוכנה ועבדתי במקום מסויים 3.5 שנים בשכר של 8000~ ברוטו

מרצוני החופשי התחלתי לחפש עבודה אחרת ומצאתי בתפקיד דיי דומה רק עם טכנולוגיות יותר רלוונטיות לשוק ב 16000
לאחר שנה (היינו צוות פיתוח של 4 שמחולקים לשני צמדים שעבדו כל צמד על פיתוח של מערכת אחרת).
כחצי שנה בערך אחרי שהגעתי לקחו את כל הצוות פיתוח לשיחת נקרא לזה "פיצוץ".
שם הטיחו בנו בכל 4 המפתחים שאנו לא עומדים בזמנים שהם הגדירו וציטוט של המנכ"ל : "מצידי תביאו מזרנים ותישנו פה אם צריך"
לאחר חודשיים שלושה שני עובדים אחרים המנוסים יותר עזבו כמעט ביחד.
וכנראה מתוך פחד שגם אני אעזוב קראו לי לשיחת העלאת שכר ביקשתי 21000 ונתנו לי בלי הרבה וויכוחים ועניינים
מאז עבדתי עוד שנה וחצי(עד היום).
מפתח נוסף שעבד במערכת השניה עזב כשלא הסכימו לו להגדלת השכר
וגייסו עוד 3 מפתחים במקום כל מי שעזב.
בשנה-חצי שנה האחרונה העבירו אותי לעבוד ולפתח גם את המערכת השניה (בלי יותר מידי להרחיב ברמה הטכנית)
הייתי אמור לגרום לשתי המערכות לדבר זאת עם זאת במובנים שונים

או בקצרה חשתי שהמשימות הופכות לקשות יותר ויותר ועלתה ביקורת בעיקר מגורמים שלא קשורים למחלקת הפיתוח שאני לא עומד ביעד שהם הציגו שצריך.
ומתחיל להזכיר את שיחת הפיצוץ שהייתה אז

לאחר חודש (היום) הודיעו לי שיהיה לי בקרוב שימוע (שזה אומר שאני מפוטר)
עוד בשיחה עלה שחבל לו שהגיעו למצב הזה ואם לא מספיקים אפשר לעבוד עד 10 בלילה(לא משהו שאני מוכן לעשות)

קשה לי לדעת אם אני באמת עבדתי לאט או שהיעדים שלהם היו מוגזמים כמו בשיחה הראשונה שכתבתי עליה למעלה

מאחורי הגב שזה אומר שזה יותר אמין (דרך חברים).
נאמר שזה לא שאני גרוע במקצוע שלי אבל פחות מתאים לעבודה בסגנון סטארטאפי פחות מסודר מבחינת אפיונים ונהלים ואני יותר מתאים למקום גדול.

אני יכול להאשים אותם וכו..
אבל אני באמת מחפש דרך לעשות עם עצמי חשבון נפש ולראות מה אולי עשיתי לא בסדר
איך אפשר למנוע את זה אולי להבא
איך לדעת שהמקצוע הזה בכלל מתאים לי?

לגבי החיים האישיים : ידוע בציבור ועוד 2.5 חודשים בערך נהיה +1

תודה רבה אם הגעתם עד לפה וסליחה על החפירה ואולי זה שכתבתי קצת מבולגן.
אני במצב לא קל ומחפש לצאת מזה חזק יותר ועם יותר כלים להתמודדות הבאה.
אשמח באמת לשמוע כל דעה הצעות וביקורת שתהיה.
תרגישו חופשי אני מחפש רק את האמת

השתדלתי להיות כמה שיותר קרוב למציאות שיכלתי

ושוב תודה רבה

הפורום הזה נראה הכי מתאים לפוסט אם אחד מהמנהלים חושב שלא אשמח אם יעביר לאחד מתאים יותר

ולנושא

מרצוני החופשי התחלתי לחפש עבודה אחרת ומצאתי בתפקיד דיי דומה רק עם טכנולוגיות יותר רלוונטיות לשוק ב 16000
לאחר שנה (היינו צוות פיתוח של 4 שמחולקים לשני צמדים שעבדו כל צמד על פיתוח של מערכת אחרת).
שם הטיחו בנו בכל 4 המפתחים שאנו לא עומדים בזמנים שהם הגדירו וציטוט של המנכ"ל : "מצידי תביאו מזרנים ותישנו פה אם צריך"
וכנראה מתוך פחד שגם אני אעזוב קראו לי לשיחת העלאת שכר ביקשתי 21000 ונתנו לי בלי הרבה וויכוחים ועניינים
בשנה-חצי שנה האחרונה העבירו אותי לעבוד ולפתח גם את המערכת השניה (בלי יותר מידי להרחיב ברמה הטכנית)

או בקצרה חשתי שהמשימות הופכות לקשות יותר ויותר ועלתה ביקורת בעיקר מגורמים שלא קשורים למחלקת הפיתוח שאני לא עומד ביעד שהם הציגו שצריך.

עוד בשיחה עלה שחבל לו שהגיעו למצב הזה ואם לא מספיקים אפשר לעבוד עד 10 בלילה(לא משהו שאני מוכן לעשות)

קשה לי לדעת אם אני באמת עבדתי לאט או שהיעדים שלהם היו מוגזמים כמו בשיחה הראשונה שכתבתי עליה למעלה

נאמר שזה לא שאני גרוע במקצוע שלי אבל פחות מתאים לעבודה בסגנון סטארטאפי פחות מסודר מבחינת אפיונים ונהלים ואני יותר מתאים למקום גדול.

ושוב תודה רבה
אם מישהו מצפה שתעבוד עד 10 בלילה-הבעיה אצלו.

מה אולי עשיתי לא בסדר
הדבר היחיד שעשית לא בסדר
ואתה צריך להתנצל על כך מעומק הלב
בפני עצמך

זה שבזבזת כל-כך הרבה זמן על חברה שהמנכל מטיח בך שאתה צריך להביא מזרנים ולישון בעבודה

כל הסיפור נשמע מאוד לא טוב.
נשמע לי חברה נצלנית וקמצנית.
אני מבין שאתה כבר לא שם?עדיף

זה המשכורות היום?
אם אני מבין יש לך 6.5 שנות ניסיון. לדעתי תוכל למצוא במשכורת הנוכחית מקום אחר עם יחס יותר טוב ובכלל סביר שתעלה בשכר לעומת המצב הנוכחי.
אתה מחפש עבודה? תפני אליי בפרטי. אצלנו יחס טוב, לא עובדים קשה, שכר לא מדהים אבל תקבל כנראה לפחות מה שיש לך היום.

נערך לאחרונה ב:
@Shaz תודה על השיתוף.
כמו שכשהרווחת 8 הגיע לך יותר, ככה גם עם ה16 וגם עם ה21. אין לזה שום קשר ללעבוד עד 22:00 או לא, זה פשוט מה שאתה שווה בשוק.

אף אחד מאיתנו לא יכול לדעת מה הרמה שלך כמפתח ואם היית יכול להספיק יותר. אבל כולנו יודעים ב-100% שעבדת במקום רעיל.
תראה בשיחת השימוע והפיטורין כברכה, במידה ויש קצת חסכונות בצד קח את ה4-5 חודשי אבטלה במשכורת סבירה (9000) ושב לרענן קו"ח בצורה מקצועית, לינקדאין, סופט סקילז ויכולת לדבר על פרויקטים שעשית וLEETCODE או מה שנראה לך רלוונטי לתחומים שלך, ופשוט תתראיין כמה שאפשר באיזי ובנחת בלי להתפשר על השכר. אתה מפתח עם 5+ שנות ניסיון, אתה שווה מעל 30 ומגיע לך מקום שיעריך אותך וידע לעזור לך לסגור פערים אם יש כאלו בצורה חכמה ולא רק בשיחות הפחדה.

ולנושא

ושוב תודה רבה
תשמע, בתור מעסיק שעובד בתעשיה תחרותית ודורשנית מאד...כמה דברים שנראים לי מהצד:

1. חברה קטנה ורעילה.
3. לעבוד ב 8.5 אלף ש"ח לאורך 3.5 שנים בפיתוח תוכנה זה ניצול...סבבה בשביל להכניס את הרגל בדלת...אבל כל חברה הוגנת הייתה משדרגת את התנאים אחרי שנה+(גם אחריותך לדאוג לבדוק את השווי שלך בשוק....)
3. לדבר ככה לעובדים...לא מתאים...יש דרך ויש דרך לדחוף לביצועים ולדרוש רמה גבוהה של מחויבות...בלי להוריד אנשים ולדרוש דברים לא מקובלים.(ואם דורשים את זה...צריך לדעת לתגמל...ובמקום שדורש אינטנסיביות "ולעבוד עד 10"...מצופה שישלם מעל השוק ו/או יתן אופציות וכו...כאן שילמו לך 8.5 אלף שקל...זה ניצול).
4. נשמע שהחברה לא מצליחה כלכלית והדרך העיקרית שלה לשרוד היא לשלם שכר נמוך לאנשים שמוכנים לזה כדי לשרוד...עוד סימן לחברה לא טובה. "כשעלית" להם 8.5 לא היה להם אכפת...ב21 זה כבר יקר לעסק לא מוצלח...אז מאשימים את העובדים.

בקשר לנושא המקצועי...יכול להיות ד"א שאתה אכן יותר מתאים ויותר נכון עבורך לעבודה בחברה גדולה יותר...אבל לא הייתי מסיק את המסקנה הזו בהתבסס על ההתנסות הזו...
נראה שעבדת במקום לא טוב, חברה לא בריאה ולא מצליחה שנצלה אותך...וגם הורידה לך את הבטחון....
ככל שחברות ועסקים הם יותר קטנים ישנה שונות הרבה יותר גדולה ביחס, בתגמול, בפוטנציאל וכו....ואפשר להגיע למקומות מאד לא הוגנים/טובים...(ואפשר גם להגיע למקומות שמקפיצים לך את הקריירה ומעיפים לך את התגמול למעלה...).

במקומך, הייתי מתנסה בעוד כמה מקומות עבודה ובעיקר בודק עליהם לפני, מבחינת תרבות, ציונים ב glassdoor, חברים וכו לפני שנכנס...ככה שבתקווה תוכל לקבל חוויה מתקנת מבחינת אווירה ותרבות...ושם כבר תראה מה יותר מתאים לך מבחינה מקצועית...יש לך 4 שנים של ניסיון, זה לא מעט...תמצא לך את המקום המתאים.

נערך לאחרונה ב:
אם תהיה מעוניין אוכל להעביר קורות חיים אצלנו.
תודה רבה על ההצעה הנדיבה

אשמח לאחר שזה יהיה רשמי

רק אני גר באיזור אשדוד שזה בעייה בפני עצמה אז איזור תל אביב וצפון פחות רלוונטי כי המרחק גדול מידי

אולי רק ממש על הרכבת

למדתי על עצמי דבר נוסף שאולי רלוונטי
אני מוכן להתפשר על שכר עבור איזון עבודה בית שזה דבר שחשוב לי

תודה רבה על ההצעה הנדיבה

אשמח לאחר שזה יהיה רשמי

רק אני גר באיזור אשדוד שזה בעייה בפני עצמה אז איזור תל אביב וצפון פחות רלוונטי כי המרחק גדול מידי

אולי רק ממש על הרכבת

למדתי על עצמי דבר נוסף שאולי רלוונטי
אני מוכן להתפשר על שכר עבור איזון עבודה בית שזה דבר שחשוב לי
אז אצלנו יש איזון בית עבודה מעולה.
יש גמישות גם לגרים רחוק, מגיעים מכל הארץ.
כלומר בדיפולט המשרה היברדית+יש גמישות נוספת לגרים רחוק.

תשמע, בתור מעסיק שעובד בתעשיה תחרותית ודורשנית מאד...כמה דברים שנראים לי מהצד:

1. חברה קטנה ורעילה.
3. לעבוד ב 8.5 אלף ש"ח לאורך 3.5 שנים בפיתוח תוכנה זה ניצול...סבבה בשביל להכניס את הרגל בדלת...אבל כל חברה הוגנת הייתה משדרגת את התנאים אחרי שנה+(גם אחריותך לדאוג לבדוק את השווי שלך בשוק....)
3. לדבר ככה לעובדים...לא מתאים...יש דרך ויש דרך לדחוף לביצועים ולדרוש רמה גבוהה של מחויבות...בלי להוריד אנשים ולדרוש דברים לא מקובלים.(ואם דורשים את זה...צריך לדעת לתגמל...ובמקום שדורש אינטנסיביות "ולעבוד עד 10"...מצופה שישלם מעל השוק ו/או יתן אופציות וכו...כאן שילמו לך 8.5 אלף שקל...זה ניצול).
4. נשמע שהחברה לא מצליחה כלכלית והדרך העיקרית שלה לשרוד היא לשלם שכר נמוך לאנשים שמוכנים לזה כדי לשרוד...עוד סימן לחברה לא טובה.

בקשר לנושא המקצועי...יכול להיות ד"א שאתה אכן יותר מתאים ויותר נכון עבורך לעבודה בחברה גדולה יותר...אבל לא הייתי מסיק את המסקנה הזו בהתבסס על ההתנסות הזו...
נראה שעבדת במקום לא טוב, חברה לא בריאה ולא מצליחה שנצלה אותך...וגם הורידה לך את הבטחון....

במקומך, הייתי מתנסה בעוד כמה מקומות עבודה ובעיקר בודק עליהם לפני, מבחינת תרבות, ציונים ב glassdoor, חברים וכו לפני שנכנס...ככה שבתקווה תוכל לקבל חוויה מתקנת מבחינת אווירה ותרבות...ושם כבר תראה מה יותר מתאים לך מבחינה מקצועית...יש לך 4 שנים של ניסיון, זה לא מעט...תמצא לך את המקום המתאים.

תודה על התגובה

אני רק רוצה לדייק

עבדתי 3.5 שנים ב 8-8.5 ברוטו בחברה אחת שם לא היה כמעט לחץ ועבודה ממש באיזי

אבל (לא רוצה להשמע גרידי) עם שכר כזה היה קשה לחיות ברמת חיים טובה וגם לחסוך וגם להשקיע למרות שהצלחתי להשקיע בערך 40%-30 מהשכר החודשי בממוצע

ואז עזבתי לחברה אחרת שם השכר היה 13000 בסיס ו 3000 על שעות נוספות גלובלי

אחרי שנה הבסיס עלה ל 18000

שם הדרישה הייתה שאם איני עומד ביעד אני יכול להישאר שם עד 10 בלילה שם

בעקרון עשיתי כל חודש לפחות כמה שעות מעל מה שכתוב לי בחוזה כי מאוד היה חשוב לי גם לנהל חיים...

תודה על התגובה

אני רק רוצה לדייק

עבדתי 3.5 שנים ב 8-8.5 ברוטו בחברה אחת שם לא היה כמעט לחץ ועבודה ממש באיזי

אבל (לא רוצה להשמע גרידי) עם שכר כזה היה קשה לחיות ברמת חיים טובה וגם לחסוך וגם להשקיע למרות שהצלחתי להשקיע בערך 40%-30 מהשכר החודשי בממוצע

ואז עזבתי לחברה אחרת שם השכר היה 13000 בסיס ו 3000 על שעות נוספות גלובלי

אחרי שנה הבסיס עלה ל 18000

שם הדרישה הייתה שאם איני עומד ביעד אני יכול להישאר שם עד 10 בלילה שם

בעקרון עשיתי כל חודש לפחות כמה שעות מעל מה שכתוב לי בחוזה כי מאוד היה חשוב לי גם לנהל חיים...
סליחה , קראתי מהר מידי...

נשמע שאתה באמת לא גרידי ושחשוב לך לעשות את העבודה כמו שצריך עם גבולות ברורים של עבודה/בית/חיים אישיים...לגיטימי לגמרי ורוב ההייטק מספק את זה.
כמו שרשמתי, כשאתה עובד בחברות קטנות יחסית ישנה שונות מהותית ביחס, תגמול, איזון עבודה וכו...בין חברה לחברה...צריך לבדוק מראש לאיפה נכנסים גם את הפרמטר הזה...ומה שהייתי לוקח מההתנסות הזו זה בעיקר את העובדה שרצוי לבדוק את הנושא הזה לפני שתכנס לחברה הבאה...(glassdoor, חברים, וויב כללי במשרד, שאלות מול קולגות שמראיינים אותך וכו...יש מספיק דרכים).

אין לי דרך לדעת מבחינה מקצועית האם היעדים היו ריאלים או לא...או מה הביצועים שלך ברמה האישית...אבל מהאווירה שאתה מתאר...נשמע כמו חברה רעילה...כל המפתחים עזבו?
תביאו מזרון?
מה בניתם ? את ה uber הבאה?
ונניח והדרישות הם מוצדקות ויש צורך אמיתי...האם קיבלת איזשהו תגמול עודף עבור הדרישה הלא סטנדרטית הזו? אופציות? בונוסים?
או שזו הייתה רק דרישה ממך?

אקיצר, יודע שזה יושב עליך...אבל הייתי שם את המקום הזה בעבר...ומתחיל להתראיין(ולראיין בעצמך) את החברה הבאה...יש מקומות טובים בהייטק...ויש כאלו שפחות...
כן הייתי מציע אבל להוסיף לחיפוש יותר מקומות הקרובים למרכז ומשרדים שקרובים לרכבת...יש יותר מבחר, יותר תחרות, תנאים יותר טובים ובגלל התחרות פחות סיכוי לפול על מקום מאד מאד גרוע...

למדת מה זה מעסיק גרוע...תיקח את החוויה הזו בשביל להעריך כאלו שלא...ובשביל לדאוג שלא תעבוד שוב במקום דומה.

מתחילה ממה שחשוב - ברכות מראש, זה יהיה הדבר הכי מרחיב לב שיקרה לך בשנים הקרובות. וגם הכי מתיש, כי תצטרך "לעבוד" גם בחצות ובשלוש בבוקר :)
ממה שכתבת, אולי דווקא משמח לעזוב עכשיו חברה שדורשת המון שעות ולעבור לחברה מאוזנת יותר (כלומר - בשלה ומאורגנת היטב).
זה הכיוון שאני הייתי הולכת עליו.
אין מה לכעוס על מנהלי הסטאטאפ, כי באמת נדרשים אנשים שמוכנים "לירוק דם" כדי להעמיד את החברה על דרך המלך. אני די בטוחה שליזמים/מנהלים אין יום ואין לילה.

למה מצפים ממך לעבוד עד שעות מאוחרות? החברה שייכת לך? אתה בעל מניות גדול בחברה או משהו?
אם המנכ"ל או הבעלים רוצים יותר תפוקה שיגייסו עוד עובדים ויבדקו על מה מבזבזים הכי הרבה זמן (רמז - פגישות מיותרות, happy hour, וכו')

בוסים רעילים מצליחים הרבה מאוד פעמים לפגוע בבטחון העצמי ובתחושת הערך. אני בעד לעשות חשבון נפש כמעט תמיד, אבל כשאתה יוצא ממערכת יחסים ככ רעילה (וגם בבסיסה לא שוויונית) לומר לעצמך "מה אני עשיתי לא בסדר" זה קרוב מבחינתי להאשמת קורבן.
יש אלף דרכים לבקש תפוקה טובה יותר או לא יודע מה
וזה לגיטימי לדבר, אבל
"מצידי תביאו מזרנים ותישנו פה אם צריך"
ואם לא מספיקים אפשר לעבוד עד 10 בלילה(לא משהו שאני מוכן לעשות)
אלו ממש לא הדרכים, ואני משוכנע שזה הרבה מעבר לזה כמו בכל מקום רעיל.

אתה צריך לתת לעצמך כאפה ולחזור למציאות.
עבדת אצל חרא אנשים בחרא חברה שכולם רק מחפשים לברוח ממנה ואתה אחלה של בן אדם שהתנהגו אליו חרא יותר מדי זמן.

אין לך על מה לערער.
הצחיק אותי, ואני מסכים עם רוח הדברים

משתף שמחר יש לי שימוע

בחרתי חבר מהצוות שיהיה מלווה
גם הוא במחשבות דומות לשלי

ועוד מפתחת בצוות שגם באותו ראש שלי
יש לנו קשר חזק ביותר בוודאות נשמור על קשר עוד הרבה זמן

יש לי תהיה לגבי האם לנסות למצוא עבודה כבר עכשיו או לאחר 6 שנות עבודה רצופות לקחת הפסקה של חצי שנה לקבל את האבטלה ובנתיים לנשום אוויר ולהיות עם בני שהולך להיוולד לפחות חודשיים ורק אז להתחיל לחפש

מה דעתכם?

מבחינת העבודה נראה לי שזה יהיה קשה פי כמה גם מקום חדש וגם להיות אבא לילד ראשון זה נשמע כמו מתכון לכישלון

לפחות חודשיים שלושה עד שאפשר למצוא אולי מסגרת...

יש לי תהיה לגבי האם לנסות למצוא עבודה כבר עכשיו או לאחר 6 שנות עבודה רצופות לקחת הפסקה של חצי שנה לקבל את האבטלה ובנתיים לנשום אוויר ולהיות עם בני שהולך להיוולד לפחות חודשיים ורק אז להתחיל לחפש

מה דעתכם?

מבחינת העבודה נראה לי שזה יהיה קשה פי כמה גם מקום חדש וגם להיות אבא לילד ראשון זה נשמע כמו מתכון לכישלון

לפחות חודשיים שלושה עד שאפשר למצוא אולי מסגרת...
אתה יכול למצוא עבודה ולא להתחיל אחרי יומיים.. אם תוכל, תשיג חוזה עוד לפני שהוא נולד, תגיד להם שאתה לוקח 4 חודשים חופשת לידה ובא עם אנרגיות מחודשות והכל טוב

ד״א, קיימות לא מעט חברות שיתנו לך להכנס ואז לצאת לכמה חודשים חל״ד, אם תרשים בראיונות

@Shaz תודה על השיתוף.
כמו שכשהרווחת 8 הגיע לך יותר, ככה גם עם ה16 וגם עם ה21. אין לזה שום קשר ללעבוד עד 22:00 או לא, זה פשוט מה שאתה שווה בשוק.
הביטחון שלי קצת ברצפה
ושמתי לב שמאוד חשוב לי איזון של בית ועבודה אז במשרה הבאה אנסה מאוד דווקא להשיג יותר איזון ולא להגדיל את השכר

אף אחד מאיתנו לא יכול לדעת מה הרמה שלך כמפתח ואם היית יכול להספיק יותר. אבל כולנו יודעים ב-100% שעבדת במקום רעיל.
תראה בשיחת השימוע והפיטורין כברכה, במידה ויש קצת חסכונות בצד קח את ה4-5 חודשי אבטלה במשכורת סבירה (9000) ושב לרענן קו"ח בצורה מקצועית,
יש לי עוד שני חודשי שכר ועם האבטלה
וזה שכבר 3 חודשים אני לא משקיע בכלל
ותיק לחירום יש לי לפחות שנה של מחיה בלי לרדת ברמת החיים ואף יותר מזה

לינקדאין, סופט סקילז ויכולת לדבר על פרויקטים שעשית וLEETCODE או מה שנראה לך רלוונטי לתחומים שלך, ופשוט תתראיין כמה שאפשר באיזי ובנחת בלי להתפשר על השכר. אתה מפתח עם 5+ שנות ניסיון, אתה שווה מעל 30 ומגיע לך מקום שיעריך אותך וידע לעזור לך לסגור פערים אם יש כאלו בצורה חכמה ולא רק בשיחות הפחדה.
אנסה פשוט להתראיין הרבה
בפעם הראשונה התקבלתי אחרי 6 ראיונות
פעם האחרונה בראיון השני

וכמובן שאשב חזק על ההמלצות שלך
תודה רבה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
G מה מייק היה עושה עם דולרים? שוק ההון 12
Tsachi01 תתעוררו: הממשלה הזאת עושה בנו מניפולציות של שמאל ימין חרדיים חילונים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 54
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
deussex מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה התפתחות אישית 60
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
S קרן סל ישראלית בלאקרוק בלי עושה שוק שוק ההון 5
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
P הרהורים על ההווה ועל העתיד - ומה אני עושה הלאה מכאן. יומני מסע אישיים 144
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 147
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
י ווליום , עושה שוק, ואיפה בודקים? שוק ההון 2
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 27
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
D מה אני עושה לא נכון ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 118
נ קרן סל אירית sp 500 - "עושה שוק" שוק ההון 2
Danielovich Dragon Protfoloio - איזה תיק עושה הכי הרבה תשואה ב100 שנה האחרונות? שוק ההון 12
A אני לא מאמינה שאני עושה את זה יומני מסע אישיים 19
ק איך וורן באפט עושה את זה שוק ההון 29
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
A איך אתם עונים ל "מה אתה עושה בחיים"? אחרי פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
C מה אני עושה הלאה(עבודה/קריירה) ? אוף טופיק 49
ל בהחלט עושה חשק להשקיע... שוק ההון 14
אברם דוניץ מה אני עושה עם 8 מיליון ש"ח?!,זה ממש חוסר אונים! שוק ההון 11
N איך עובדים עם רואה חשבון מיסים 3
א פתיחת חשבון מסחר / אזרחות אמריקאית שוק ההון 2
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מספרי חשבון בדיסקונט צרכנות פיננסית 1
צ פתיחת חשבון ב IB, תעודת סל לטווח ארוך ב IB ועוד. שוק ההון 35
yossik האם משהו יכול לכתוב מדריך לפתיחת חשבון בארה"ב. צרכנות פיננסית 2
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1
jenglender סגירת חשבון בחו"ל והעברת הכסף לישראל מיסים 4
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
M פתיחת חשבון משותף ומשכנתא נדל"ן 3
מ חשבון בקרקן השקעות אלטרנטיביות 0
E חשבון מסחר בארהב שוק ההון 3
N אישור חשבון בInteractive Brokers שוק ההון 2