• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדעי המחשב ועוד קצת

efa

משתמש רגיל
דירוג
34
שבוע טוב חבר'ה,
מתכנן ללמוד באוקטובר הקרוב ורוצה להתייעץ טיפה-

מדמ"ח או הנדסת חשמל?
אינסטינקטיבית, נראה לי שאני נמשך יותר למדעי המחשב ופחות לתכנון מעגלים חשמליים (אבל באמת באמת, לא מכיר מספיק את הנדסת החשמל!)
לכן, מה שאני מתכנן כרגע זה להירשם למדעי המחשב ומתמטיקה (אולי כדאי להוסיף גם פיזיקה אם זה מסתדר באוניברסיטה? אני די נמשך לרעיון ללמוד את שלושת הדברים)
מה דעתכם?

*** מעבר לזה אני יכול לשקול את האפשרויות הנוספות: תואר המשולב הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עם מדמ"ח בתל אביב/ הנדסת מחשבים בטכניון/ הנדסת תוכנה/ אפשרויות ביניים אחרות...
אלו אפשרויות טובות? האם באמת הופכים למומחים (ביחס לתואר ראשון כמובן..) או שסתם מתפזרים? וכן הלאה..

ובנוסף, שאלת האוניברסיטה,
אני רוצה ללמוד באוניברסיטת תל אביב, גם כי היא אמורה להיות מובילה, וגם כי קרוב לבית ואולי יאפשר לעבוד קצת במקביל..
האם מנקודת מבטכם עדיף ללמוד בטכניון? או בעברית? זה איזהשהו ויתור לא ללמוד באחד משני אלה?

תודה!

נ.ב אם יש לכם שיקולים חשובים שלא העלתי (שכר לימוד או אולי תכניות כאלה אחרות)/ דברים לומר על מצב השוק היום ובעתיד הקרוב או כל דבר אחר אשמח לשמוע

נערך לאחרונה ב:
מנקודת המבט שלי כסטודנט למדמ"ח בטכניון:
מדעי המחשב והנדסת חשמל הם תארים שיש בניהם המון חפיפה. יש מעט התמקצעויות שונות, אבל אני לא חושב שנתקלתי עדיין במשרה שרלוונטית לאחד ולא לשני (הידע שלי הוא רק על משרות סטודנט). הנדסת המחשבים זה תואר שנתפר להיות האמצע בניהם, אבל אני חייב להזהיר - זה אחד התארים הכי עמוסים בטכניון. וכל תואר בחשמל/מדמח הוא עמוס מספיק גם ככה לבדו

אם אתה מתכוון ללמוד את אחד המקצועות הללו באוניברסיטה כנראה שבשנה-שנתיים הראשונות לא יהיה לך זמן לעבוד במקביל. לא אומר שזה לא אפשרי, פשוט תצטרך לשלם מחיר בדמות הציונים שלך או חיים חברתיים.

לא מבין למה יש התלבטות בכלל, אם מושך אותך יותר מדעי המחשב תלך ללמוד מדעי המחשב.
בנוסף, בתוכנה השכר יותר גבוה מחשמל (אלא אם אתה הולך להיות מתכנת בכל מקרה).

תחומים שונים.
בחשמל אתה לא חייב ללמוד אלקטרוניקה (לדעתי זו בחירה בשנה 3-4).
אם אתה מתכנן לעבוד בחברות ממשלתיות כמ ו תע"א או רפאל וכו עדיף לך מהנדס חשמל בשביל דירוג מחקר.

בחשמל אתה לא חייב ללמוד אלקטרוניקה (לדעתי זו בחירה בשנה 3-4).
מנסיוני זה בדיוק הפוך. אלקטרוניקה (ברמה כלשהי) כולם לומדים, ויש מסלולי התמחות של זרם חזק והספק שאפשר לבחור.

לא מבין למה יש התלבטות בכלל, אם מושך אותך יותר מדעי המחשב תלך ללמוד מדעי המחשב.
בנוסף, בתוכנה השכר יותר גבוה מחשמל (אלא אם אתה הולך להיות מתכנת בכל מקרה).

ת'אמת פשוט לא מכיר כמעט בכלל את הנדסת החשמל, ולא רציתי להחליט מוקדם מדי בלי לנסות לשמוע משהו אחר

מה דעתך על להתנסות קצת בתוכנה לפני שאתה קופץ לאירוע מחייב כמו תואר?
תעבור על אתרי דרושים, תראה איזה משרות מחפשים באיזה תחומים. תנסה לעשות קצת מחקר על כל תחום ולראות לאיזה תחום אתה מתחבר יותר. זה גם יעזור לך בתואר עצמו לבחור את הקורסים שיש לך זיקה אמיתית אליהם ויתרמו לך כשתצא לתעשיה.
עכשיו קח את התחום הזה וחפש באינטרנט איך נכנסים אליו (מבחינת מה הידע הנדרש ולא התעודה. הרבה מהתחומים במדעי המחשב היום מתפתחים כלכך מהר שהאקדמיות לא מספיקות ללמד את מה שהשוק צריך כבר כמה שנים טובות).
למשל, אם אתה רואה את עצמך כאיש web - יש לך אתרים מגניבים כמו freecodecamp.com ודומיו שנותנים לך קורס דיי מעשי (מכיר אנשים שמצאו עבודה אחרי סיום הקורס המלא) ומאוד פרקטי שיכול לשפוך לך אור על העיסוק שלך ביום שאחרי התעודה. תפשפש בזה קצת, תראה אם אתה מתחבר, תבנה דברים עם הידיים ותנסה לדמיין את עצמך עושה את זה במשך 9-10 שעות ביממה בחמש השנים הראשונות אחרי התואר.
מתחבר? מעולה!
לא מתחבר? טוב לדעת את זה עכשיו, לא?
לא מתחבר אבל רוצה בכל זאת - המסלול הרבה פחות מבאס ונוראי כשאתה יודע מראש את טיב הפשרה.

גילוי נאות -
הכותב הינו בוגר מדעי המחשב שהלך לתחום לא עקב זיקה אלה עקב הכסף.

מה דעתך על להתנסות קצת בתוכנה לפני שאתה קופץ לאירוע מחייב כמו תואר?
תעבור על אתרי דרושים, תראה איזה משרות מחפשים באיזה תחומים. תנסה לעשות קצת מחקר על כל תחום ולראות לאיזה תחום אתה מתחבר יותר. זה גם יעזור לך בתואר עצמו לבחור את הקורסים שיש לך זיקה אמיתית אליהם ויתרמו לך כשתצא לתעשיה.
עכשיו קח את התחום הזה וחפש באינטרנט איך נכנסים אליו (מבחינת מה הידע הנדרש ולא התעודה. הרבה מהתחומים במדעי המחשב היום מתפתחים כלכך מהר שהאקדמיות לא מספיקות ללמד את מה שהשוק צריך כבר כמה שנים טובות).
למשל, אם אתה רואה את עצמך כאיש web - יש לך אתרים מגניבים כמו freecodecamp.com ודומיו שנותנים לך קורס דיי מעשי (מכיר אנשים שמצאו עבודה אחרי סיום הקורס המלא) ומאוד פרקטי שיכול לשפוך לך אור על העיסוק שלך ביום שאחרי התעודה. תפשפש בזה קצת, תראה אם אתה מתחבר, תבנה דברים עם הידיים ותנסה לדמיין את עצמך עושה את זה במשך 9-10 שעות ביממה בחמש השנים הראשונות אחרי התואר.
מתחבר? מעולה!
לא מתחבר? טוב לדעת את זה עכשיו, לא?
לא מתחבר אבל רוצה בכל זאת - המסלול הרבה פחות מבאס ונוראי כשאתה יודע מראש את טיב הפשרה.

גילוי נאות -
הכותב הינו בוגר מדעי המחשב שהלך לתחום לא עקב זיקה אלה עקב הכסף.

ת'אמת יש לי טיפה נסיון בתכנות, קורא על ווב כתחביב, ועוד כמה דברים,
(אגב... קריפטוגרפיה מושכת אותי, רלוונטי?)
אבל הייתי שמח לממש את ההמלצה שלך על התחומים של הנדסת חשמל, כי את זה אני באמת בכלל לא מכיר, רק השאלה איך בדיוק לבדוק? גם על ידי עיון במשרות דרושים?

ו... איך הסתדרת עם זה שבחרת ללמוד מדעי המחשב עקב כסף ולא זיקה?

תחפש כאן בפורום, היו כבר כמה דיונים של בעד/נגד אוניברסיטה/מכללה, וההבדל בין האוניברסיטאות השונות.

אני חושב שמי שלא עסק מעולם בתכנות- תואר במדעי המחשב יהיה לו קשה. את מקצועות המתמטיקה לומדים כדי לעבור, את מקצועות מדעי המחשב צריך להבין לעומק אם זה מה שאתה רוצה להתעסק בו (אני כן יכול להגיד שהיו כמה קורסים בתואר שנכנסתי ויצאתי מהם עם אותו ידע שהגעתי איתו מהתיכון. לא חידשו לי כלום).
אני יודע על חברים שלא למדו מדמ"ח בתיכון ונדרשו לקורסי תכנות בתואר שלהם בהנדסה וירקו דם. רובם חזרו על הקורס כמה פעמים.

אני לא אומר שתואר כזה או אחר יהיה לך קשה, אבל ברור שלבוא עם ניסיון קודם זה מקל על החיים.
מצד שני, כמובן שבתואר של הנדסה לאף אחד אין ניסיון בהנדסה...

יש גם אפיקי מעבר, ויכול להיות שתתחיל בתכנית אחת ותבקש לעבור לתכנית אחרת ויכירו לך בחלק מהקורסים.

ממליץ לך ללכת לימים פתוחים ולשאול את השאלות שם. בהצלחה.

אני חושב שמי שלא עסק מעולם בתכנות- תואר במדעי המחשב יהיה לו קשה. את מקצועות המתמטיקה לומדים כדי לעבור, את מקצועות מדעי המחשב צריך להבין לעומק אם זה מה שאתה רוצה להתעסק בו (אני כן יכול להגיד שהיו כמה קורסים בתואר שנכנסתי ויצאתי מהם עם אותו ידע שהגעתי איתו מהתיכון. לא חידשו לי כלום).
אני יודע על חברים שלא למדו מדמ"ח בתיכון ונדרשו לקורסי תכנות בתואר שלהם בהנדסה וירקו דם. רובם חזרו על הקורס כמה פעמים.
.
פעם שניה שאני קורא אמירות מהסוג הזה היום.
חייב לציין שזה שונה מהחוויה שלי בתואר כרחוק מזרח ממערב. אני לא תכנתתי שורת קוד אחת לפני התואר והקורסים המעשיים בתיכנות (כל השלושה) היו סוג של בדיחה לעומת הקורסים בדיסקרטית, סיבוכיות, לוגיקה וכו.

חייב לציין שזה שונה מהחוויה שלי בתואר כרחוק מזרח ממערב.
אז? זה אומר שלפותח השרשור ילך גם בקלות? זה אומר שהחברים שלי סתם היו עצלנים?
מזל שיש 7.5 מיליארד אנשים בעולם, כל אחד עם חוויה אחרת משלו :)

לפותח השרשור- כנראה שלא תקבל תשובה של "תלך על X" או "תלך על Y" כי הכל סובייקטיבי. העצה הכי טובה היא לחשוב איזה מקצוע תרצה שיהיה לך ביד וללכת על זה. (מניח שקראת את השרשור המקביל של מדמ"ח בלי ניסיון)

אז? זה אומר שלפותח השרשור ילך גם בקלות? זה אומר שהחברים שלי סתם היו עצלנים?
מזל שיש 7.5 מיליארד אנשים בעולם, כל אחד עם חוויה אחרתן)
אם תקרא בעיון את מה שאתה כתבת ואת מה שאני כתבתי אז תשים לב שאני תיארתי חוויה אישית שלי ואילו אתה הסקת מן הפרט אל הכלל:
אני חושב שמי שלא עסק מעולם בתכנות- תואר במדעי המחשב יהיה לו קשה.

האם בכך שאני רוצה ללמוד מדמח עם מתמטיקה אני נעשה פחות רלוונטי בשוק העבודה (מאחר והתואר המתמטי מדמ''ח נעשה עוד יותר מתמטי בשילוב עם מתמטיקה)?
או באופן אחר, האם אני מפספס קורסים חשובים במדמח?

נ.ב קראתי שלא מעט פעמים סטודנטים בוחרים לשלב מדמח עם עוד מקצוע על מנת להקל על מדמ''ח, זה לא השיקול שלי, פשוט בא לי ללמוד מתמטיקה באוניברסיטה וזה משתלב עם מדעי המחשב..

האם בכך שאני רוצה ללמוד מדמח עם מתמטיקה אני נעשה פחות רלוונטי בשוק העבודה?
התשובה היא לא

האם בכך שאני רוצה ללמוד מדמח עם מתמטיקה אני נעשה פחות רלוונטי בשוק העבודה (מאחר והתואר המתמטי מדמ''ח נעשה עוד יותר מתמטי בשילוב עם מתמטיקה)?
או באופן אחר, האם אני מפספס קורסים חשובים במדמח?

נ.ב קראתי שלא מעט פעמים סטודנטים בוחרים לשלב מדמח עם עוד מקצוע על מנת להקל על מדמ''ח, זה לא השיקול שלי, פשוט בא לי ללמוד מתמטיקה באוניברסיטה וזה משתלב עם מדעי המחשב..
זה תואר משמעותית יותר קשה ממדעי המחשב או חשמל או מחשבים.
עם ממוצע נמוך יהיה לך קשה למצוא עבודה.

לדעתי אתה מפוזר באופציות. אל תהיה מהאנשים האלה שמבזבזים שלוש\ארבע שנים מהחיים ואחרי זה מגלים ש"זה לא זה".
תשקיע זמן בבדיקות, איך נראה יום עבודה בכל אחד מהמקוצעות, משכורות, תעבור על התקצירים של הקורסים. תיקח יועץ בתשלום אם צריך או תתייעץ עם חברים\קרובי משפחה שעובדים בתחום.
בסופו של דבר עדיף לצאת עם תואר והתמחות בתחום מסויים. בהייטק מחפשים מומחים עם פרופילים מאוד ספציפים, ולא מתכנתים גנרים.
תוסיף גם תואר הנדסת מערכות מידע לרשימה.

לדעתי אתה מפוזר באופציות. אל תהיה מהאנשים האלה שמבזבזים שלוש\ארבע שנים מהחיים ואחרי זה מגלים ש"זה לא זה".
תשקיע זמן בבדיקות, איך נראה יום עבודה בכל אחד מהמקוצעות, משכורות, תעבור על התקצירים של הקורסים. תיקח יועץ בתשלום אם צריך או תתייעץ עם חברים\קרובי משפחה שעובדים בתחום.
בסופו של דבר עדיף לצאת עם תואר והתמחות בתחום מסויים. בהייטק מחפשים מומחים עם פרופילים מאוד ספציפים, ולא מתכנתים גנרים.
תוסיף גם תואר הנדסת מערכות מידע לרשימה.
בהיי טק (בטח למשרות למהנדס מתחיל) מחפשים מתכנתים (גנרים) מעולים ואנשים מצטיינים.
מערכות מידע זה תואר נחות וקל שמראה שמצויין המועמד לא.

כבודו עובד בתחום הגיוס וההשמה, או מציג דעה של מתכנת?
תחום ההיטק מאוד רחב ומגוון, להגיד שבהיי טק מחפשים רק מתכנתים גנרים מצטיינים פשוט לא נכון.
אפשר ללמוד לפי שבלונת התוכי, תעשה מדעי מחשב ותהיה מצטיין באוניברסיטה מובילה, יגייסו אותך לעשות עבודה מורכבת ומסובכת שרק בן אדם כזה יכול לעשות. אבל מה עושים עם כל שאר הלא מצטיינים? זה פשוט, תהיה מומחה במה שאתה אוהב לעסוק.

כבודו עובד בתחום הגיוס וההשמה, או מציג דעה של מתכנת?
תחום ההיטק מאוד רחב ומגוון, להגיד שבהיי טק מחפשים רק מתכנתים גנרים מצטיינים פשוט לא נכון.
אפשר ללמוד לפי שבלונת התוכי, תעשה מדעי מחשב ותהיה מצטיין באוניברסיטה מובילה, יגייסו אותך לעשות עבודה מורכבת ומסובכת שרק בן אדם כזה יכול לעשות. אבל מה עושים עם כל שאר הלא מצטיינים? זה פשוט, תהיה מומחה במה שאתה אוהב לעסוק.
אני מנהל מגייס. עבדתי בתור מנהל מגייס במספר חברות. זה מה שאני ומנהלים אחרים תמיד חיפשנו.
השכר בהייטק יכול להיות בין 7000 ל60000 לחודש. אני נותן את דעתי לגבי איך אפשר להגיע לשכר גבוה עם יציבות תעסוקתית וסיכויים גבוהים למצוא עבודה גם בלי ניסיון. לא ברור לי מה זה אומר להיות מומחה לאדם בלי ניסיון.

אני חושב שמה שאתה מתאר זאת השיטה הקלאסית בחברות הגדולות, לתפקידים מאוד ספציפים. ממש לא כל אחד יכול לסיים בהצטיינות תואר כזה. אז מה אתה מציעה לכל השאר? ברוב מהמקרים חברות רוצות בן אדם עם מקסימום תאימות לתפקיד ושיכנס לעבודה בזמן הכי קצר שאפשר. הצעירים של היום מחליפים עבודה כל שנה/שנתיים ואף אחד לא רוצה להשקיע בללמד מישהו שאחרי זמן קצר יעזוב לסטארטאפ הבא. לכן, לדעתי צריך לשים דגש על התמחות. לאחר מספר שנים כולנו מגיעים לשכר גבוה שעל כל העלת שכר יותר מחצי הולך למסים, בין אם אתה מתחיל ב7 או 12, והתואר כבר כמעט לא רלוונטי, אלא ההתמחות והמומחיות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
H מדעי המחשב או הנדסת חשמל - מתלבטת מאוד! התפתחות אישית 10
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
4 מדעי המחשב - בטכניון או בתל אביב? התפתחות אישית 18
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
מ מדעי המחשב באריאל פוסטים מאיכות נמוכה 13
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
N מדעי המחשב ברופין - משרות טכנות התפתחות אישית 2
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25
ב איך הרמה של מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה? התפתחות אישית 2
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
ב מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה או מתמטיקה עם מדעי המחשב בטכניון התפתחות אישית 58
D מדעי המחשב התלבטות התפתחות אישית 95
Y ייעוץ תעסקותי הנדסה/מדעי המחשב/רפואה אוף טופיק 1
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ה סטטיסיקה וכלכלה - מדעי הנתונים התפתחות אישית 2
זאב מחקר מדעי על חתונות. אוף טופיק 124
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 43
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
M מהלך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה התפתחות אישית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
V קורסים בתואר במדעי המחשב התפתחות אישית 23
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4

נושאים דומים

Back
למעלה