• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קבוצת דיון לבעלי דירות להשכרה בישראל?

• פותח הנושא Cleo
  • פורסם בתאריך
ביטול צק פוגע בדירוג האשראי?

קראתי ושמעתי שכיריים אינדוקציה או לפחות חשמליים קצת יותר חיסכוניים. אם אני משלמי דמי מונה והספק חשמל למה שעוד אשלם דמי שימוש בתשתית גז? אין גם פיוח, אין צורך במצית או גפרורים ועוד יתרונות.

אני בדירה שכורה. האם יש הגיון לקנות כיריים חשמליות? האם להתנתק (לא להסיר תשתית) מחברת גז זה כאב ראש ומשהו שרק בעל נכס רשאי לעשות?

לפני מספר שנים התחלפו בעלי דירה. בעל דירה חדש עדיין לא קיבל שיק ביטחון מבעל דירה קודם. הוא נוטה להבטיח ולא לקיים.

אני מודאג בדבר שימוש שיק לרעה ומשיכת כספים. שאלתי מישהו שמכיר משפט ואמר לי שבעל דירה הכן יכול למשוך כספים ולא צריך החלטת בית משפט בשביל למשוך כספים ומי שחושב שכן צריך זה מיתוס.

מעניין איך בעל דירה קודם יממש שיק ביטחון אם אין לו חוזה איתי יותר ואז אין הוכחה לאי קיום תנאי כלשהו בחוזה שכירות?
קודם כל לרוב בחיים אני מניח שמדובר ברשלנות ולא בקונספירציה.

לבטל צ'ק זה בעייתי לדירוג האשראי שלך, וגם בעייתי בכללי כי:
ביטול צ׳ק לא מבטל את ההתחייבות המשפטית של נותן הצ׳ק למקבל הצ׳ק. צ׳ק שבוטל מאפשר מימוש דרך הוצאה לפועל.

הייתי מתחיל בפנייה אליו בכתב במקום מתועד, אפילו הודעת ווצאפ כדי שיהיה תיעוד שפנית.
לאחר מכן, אפשר לבקש מעורך דין שיכתוב מכתב, זה בטח יעשה את העבודה.

קראתי ושמעתי שכיריים אינדוקציה או לפחות חשמליים קצת יותר חיסכוניים. אם אני משלמי דמי מונה והספק חשמל למה שעוד אשלם דמי שימוש בתשתית גז? אין גם פיוח, אין צורך במצית או גפרורים ועוד יתרונות.

אני בדירה שכורה. האם יש הגיון לקנות כיריים חשמליות? האם להתנתק (לא להסיר תשתית) מחברת גז זה כאב ראש ומשהו שרק בעל נכס רשאי לעשות?
צריך לשלם לחברת הגז כדי שתבוא לנתק אותך.
אני אישית מעדיף כיריים רגילות עם גז, אבל יש כאלו שחובבים אינדוקציה, זה גם הרבה יותר נקי ובטיחותי.
לדעתי לא סביר שתחסוך כסף מהמהלך, בוודאי לא סכום משמעותי.

ניתוק הגז לא כרוך בתשלום אבל חיבור מחדש כרוך בביקור טכנאי ותשלום, עניין של כ200 ש"ח.
לגבי כיריים חשמליים - יש אינדוקציה ויש רגילים.
באינדוקציה חוויית הבישול נחשבת למעולה, אבל מעבר לעלות הכיריים תצטרך גם להתאים את הסירים והמחבתות לכלים מתאימים עם בסיס מגנטי. בנוסף, צריך לבדוק את תשתית החשמל בדירה - יש כיריים שדורשים תלת פאזי או של 40 אמפר לדירה, ו25 אמפר לא יספיקו (או שלא תוכל להפעיל במקביל צרכני חשמל משמעותיים אחרים).
לגבי כיריים חשמליים רגילים, הניסיון שלי עם כמה וכמה דגמים היה רע משמעותית לעומת בישול בגז. לוקח הרבה זמן להגיע לחום מירבי (שנמוך משמעותית מלהבה גבוהה בכיריים גז), וכשהם מגיעים לחום מירבי אז כל דקה או שתיים הטרמוסטט מכבה אותם. גם כשאתה רוצה להנמיך את עוצמת הבישול לוקח הרבה זמן לכירה להגיע לטמפרטורה הרצויה, בניגוד לגז שזה מיידי. בישול של סיר פסטה והכנת רוטב היה לוקח לי בערך כפליים זמן מאשר בישול בגז. זה די מסתכל כשמכינים משהו מעבר לחביתה.

ניתוק הגז לא כרוך בתשלום אבל חיבור מחדש כרוך בביקור טכנאי ותשלום, עניין של כ200 ש"ח.
לגבי כיריים חשמליים - יש אינדוקציה ויש רגילים.
באינדוקציה חוויית הבישול נחשבת למעולה, אבל מעבר לעלות הכיריים תצטרך גם להתאים את הסירים והמחבתות לכלים מתאימים עם בסיס מגנטי. בנוסף, צריך לבדוק את תשתית החשמל בדירה - יש כיריים שדורשים תלת פאזי או של 40 אמפר לדירה, ו25 אמפר לא יספיקו (או שלא תוכל להפעיל במקביל צרכני חשמל משמעותיים אחרים).
לגבי כיריים חשמליים רגילים, הניסיון שלי עם כמה וכמה דגמים היה רע משמעותית לעומת בישול בגז. לוקח הרבה זמן להגיע לחום מירבי (שנמוך משמעותית מלהבה גבוהה בכיריים גז), וכשהם מגיעים לחום מירבי אז כל דקה או שתיים הטרמוסטט מכבה אותם. גם כשאתה רוצה להנמיך את עוצמת הבישול לוקח הרבה זמן לכירה להגיע לטמפרטורה הרצויה, בניגוד לגז שזה מיידי. בישול של סיר פסטה והכנת רוטב היה לוקח לי בערך כפליים זמן מאשר בישול בגז. זה די מסתכל כשמכינים משהו מעבר לחביתה.
אני לא רואה איך מכשיר תלת פאזי חוסך לך כסף . הגז זול בישראל ,לי הולך בלון קטן כל חצי שנה ואנחנו משפחה של 6 שמבשלים תמיד.בלון כזה עולה 120 ממה שאני זוכר.

ובכלל ,עם אינדוקציה אתה חייב לקנות סירים יקרים ובעצם להחליף את כל הציוד שיש לך.

אני לא רואה איך מכשיר תלת פאזי חוסך לך כסף . הגז זול בישראל ,לי הולך בלון קטן כל חצי שנה ואנחנו משפחה של 6 שמבשלים תמיד.בלון כזה עולה 120 ממה שאני זוכר.
לכל אלו שגרים בבניינים עם צובר מרכזי, יש דמי שימוש קבועים...

אני לא רואה איך מכשיר תלת פאזי חוסך לך כסף .
לא דיברתי כלל על עלות השימוש. היתרון באינדוקציה זו הנוחות, לא המחיר.
הגז זול בישראל ,לי הולך בלון קטן כל חצי שנה ואנחנו משפחה של 6 שמבשלים תמיד.בלון כזה עולה 120 ממה שאני זוכר.
רוב הבניינים בישראל מחוברים לצובר מרכזי, ואז אתה משלם לא רק על השימוש אלא על עצם החיבור לחברת גז מסויימת. בנוסף אתה לקוח כבול לחברה כלשהי לפי החלטת שאר הדיירים, כך שאין לך שום יכולת מיקוח בעניין.
ועדיין מדובר בעלות זניחה לדעתי לעומת הנוחות של חיבור לגז לעומת כיריים חשמליים (לא אינדוקציה).

בנוסף אתה לקוח כבול לחברה כלשהי לפי החלטת שאר הדיירים, כך שאין לך שום יכולת מיקוח בעניין.
לא מדויק.
הבניין שאני גר בו מתחלק בצובר עם עוד 3 בניינים.
ועד הבית ניהל משא ומתן עם חברת הגז והורידו את דמי השימוש משמעותית.
ז"א שלא כל המחוברים לצובר משלמים מחיר אחיד.
נכון, לא נראה לי שאפשר להחליף חברה למשל כמו באינטרנט שנשארים עם תשתית ומחליפים ספק תוכן.
בכל אופן אני התנתקתי מהם לפני שנים ועברתי לקרמי ואחר כך לאינדוקציה.
הסיבות הן -
1. חשמל בטיחותי יותר
2. למה לשלם דמי שימוש פעמיים, לחברת חשמל וחברת הגז. והבחירה כמובן הייתה להתנתק מהגז.
חסכון לא קטן לאורך שנים, פרוטה לפרוטה = המון לירות...
חיבור מחדש לגז כרוך בעלות של 200 ש"ח.
כמובן שבדירות להשקעה לצורך השכרה לדייר אין אפשרות בחירה ותלוי רק בבעל הבית.

הבניין שאני גר בו מתחלק בצובר עם עוד 3 בניינים.
ועד הבית ניהל משא ומתן עם חברת הגז והורידו את דמי השימוש משמעותית.
התכוונתי שלך כדייר מתוך עשרות דיירים אין השפעה. אם יש ועד בית רציני שדואג להתמקח כמו שצריך, אתה צודק. אבל לא חסרים בניינים שמשלמים מחירים מופרזים כי לא ניהלו מו"מ או כי באותו איזור אין הרבה תחרות (בעבר היו פרסומים על חברות גז שמחלקות ביניהן גיאוגרפית את החלוקה כדי להקטין תחרות. לא יודע אם זה קורה גם כיום).
2. למה לשלם דמי שימוש פעמיים, לחברת חשמל וחברת הגז.
כי זה לא אותו מוצר. קצת כמו לשאול למה לשלם גם דמי מנוי לחברת הסלולר וגם דמי מנוי לאינטרנט ביתי.

תוכל לפרט מה הייתה העלות הכוללת של התקנת האינדוקציה והחלפת הסירים? האם נדרשת לשדרג גם את רשת החשמל בבית לשם כך?

תוכל לפרט מה הייתה העלות הכוללת של התקנת האינדוקציה והחלפת הסירים? האם נדרשת לשדרג גם את רשת החשמל בבית לשם כך?
רכשתי כיריים 2 להבות חד פאזי כך שלא היו עלויות נוספת על שדרוג תשתית חשמלית.
המגבלה - 3100 וואט בו זמנית של 2 להבות, אני חושב שהגדול זה 2500 וואט.
לגבי הסירים - שנים אני משתמש בנירוסטה ואת האלומיניום העפתי מזמן כי גם לא בריא.
במשך הזמן ובהדרגה רכשתי רק במבצעים גם סירים מצופים במשהו [לא טפלון, איזה סוג של קרמיקה או אבן] שהתחתית מותאמת לאינדוקציה.
כלי בישול נירוסטה זו ההשקעה הטובה ביותר ויעברו 5 דורות בירושה...

הייתי מתחיל בפנייה אליו בכתב במקום מתועד, אפילו הודעת ווצאפ כדי שיהיה תיעוד שפנית.
לאחר מכן, אפשר לבקש מעורך דין שיכתוב מכתב, זה בטח יעשה את העבודה.
הייתה לי שיחה עם נציגה בנקאית בעניין ביטול שיקים. אמרה לי שקודם עליי לפנות למשטרה ולציין חשש ששיק נאבד או עלול להגיע לידיים של מישהו אחר. לקבל אישור ממשטרה על ביטול ואז להורות לבנק לבטל. אישור ממשטרה הוא למקרה של תביעה מצד של מחזיק השיק.

הייתה לי שיחה עם נציגה בנקאית בעניין ביטול שיקים. אמרה לי שקודם עליי לפנות למשטרה ולציין חשש ששיק נאבד או עלול להגיע לידיים של מישהו אחר. לקבל אישור ממשטרה על ביטול ואז להורות לבנק לבטל. אישור ממשטרה הוא למקרה של תביעה מצד של מחזיק השיק.
אבל זה בבירור לא המצב שלך, הוא לא נאבד, אתה יודע אצל מי הוא

ממליץ על קבוצת הפייסבוק מבשלים נדלן

אבל זה בבירור לא המצב שלך, הוא לא נאבד, אתה יודע אצל מי הוא
אז אציין שקיים חשש שהמצב יכול להיות מנוצל מצד של בעל דירה קודם ושיק יכול להיות מופקד ללא הצדקה לכך.

היא לא רק למשקיעים, תיאורטית כל אדם יכול להצטרף ולשאול, אבל אופי הקבוצה הוא כזה.

היי, עומדת לפני השכרת דירה ויש לי כמה שאלות:
1. הדירה זה עתה נצבעה במלואה באופן מקצועי. אני מעוניינת שכך יישאר. איך לדרוש את זה מהשוכר? אפשר להניח שהשוכר הוא לא צבעי, האם אכן יישלם לצביעה מקצועית? מה לגבי בקשת תשלום מראש עבור זה?
2. אני לא גרה בישראל וצ׳קים לא יעזרו לי בשום דרך. איך לקבל ביטחון לתשלום, כתחליף לצ׳ק ביטחון? לבקש סכום ביטחון מראש ולהתחייב להחזיר בסיום בפוף לתנאים?

יש לציין שזה חוזה לשנה בלבד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ברק א. שינויים בעמלות הנגבות בגמל ובהשתלמות בגלובלנט (קבוצת חסמבא במקור) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
נ הקמת קבוצת רכישה קרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
mudale222 האם עסקת קומבינציה = קבוצת רכישה? נדל"ן 5
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
hommie יש לנו קבוצת טלגרם? אוף טופיק 4
XpH משכנתא של קבוצת רכישה - קיצור תקופת ההלוואה נדל"ן 8
י קבוצת רכישה לבנייה דירות מגורים נדל"ן 35
ר קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 1
I מניית קבוצת דלק שוק ההון 0
oz1987 קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 34
ש קבוצת השקעה נדל"ן 110
B האם יש קבוצת מפגשים באזור המרכז ואם כן כיצד אפשר להצטרף? אוף טופיק 21
ס קבוצת רכישה נדל"ן 23
א ארגון קבוצת רכישה צרכנות פיננסית 16
R קבוצת רכישה לביטוחי בריאות (של סייבי) צרכנות פיננסית 2
אל ניניו קבוצת רכישה - נדל"ן מסחרי, רגע לפני החתימה... נדל"ן 34
F יש קבוצת רכישה IRA שמקבלת מצטרפים חדשים? צרכנות פיננסית 52
N קבוצת רכישה - בנק צרכנות פיננסית 3
עמיתא קבוצת חשיבה ויזמות התפתחות אישית 15
א אינטרגמל SP500 בדמי ניהול של 0.35 VS חשבון IRA דרך קבוצת חסמבה צרכנות פיננסית 92
R קבוצת רכישה חברית נדל"ן 26
ח דעתכם על התנאים שהושגו ובית השקעות שזכה במכרז קבוצת הרכישה צרכנות פיננסית 437
Fitch [קבוצת רכישה] קרן הפנסיה "הפניקס" - מסלול מחקה מדדי מניות חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 343
I קבוצת רכישה חדשה לקופת גמל שוק ההון 43
מ האם יש דבר כזה קבוצת רכישה לפקדון צרכנות פיננסית 6
O קבוצת רכישה להוזלת המרת מט"ח שוק ההון 57
גרהם הפקדות לקה"ש (קבוצת איליה) שוק ההון 25
G למי שהצטרף ל-IBI דרך קבוצת סנופי, אם תרצו לפתוח קופה חדשה לא תקבלו את ההטבה שוק ההון 16
עש לילה קבוצת רכישה "אירה" - קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA) צרכנות פיננסית 121
D קבוצת חיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
ש קבוצת גיל אורלי שוק ההון 11
ע "קבוצת רכישה" IRA צרכנות פיננסית 158
ס Mastermind Groups | קבוצת חשיבה | רב מוח התפתחות אישית 19
גרהם קבוצת רכישת קה"ש יוצאת לדרך צרכנות פיננסית 7
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
D דיון בתוכנית ההכרעה של סמוטריץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 734
מ דיון על סיוע מצד ההורים אוף טופיק 106
A דיון על LK-99 אוף טופיק 16
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
A דיון על החוקה למתנגדי ההפיכה הדיקטטורית בלבד פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 75
NightStyle דיון ה-VTI/VXUS של מניות הדיבידנד שוק ההון 6
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
W איך לנצח את השיטה ? דיון תאורטי בלבד. שוק ההון 69
J דיון - שיקום המצב הכלכלי בלבנון. אוף טופיק 152
ה דיון על NFT השקעות אלטרנטיביות 1
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
ב דיון: זכויות הפרט מול זכויות הציבור - דעות ומשמעויות אוף טופיק 275

נושאים דומים

Back
למעלה