קבוצת רכישה "אירה" - קרנות השתלמות בניהול אישי (IRA)

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י עש לילה, ‏17/4/16.

1. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

עריכה: את הקבוצה החדשה אפשר למצוא כאן.

לאור ההצלחה המסחררת (כך שמעתי) של הקבוצות הקודמות כאן, ולאחר שיחות מקדימות וחיוביות עם מס' בתי השקעות, החלטתי להוציא לדרך קבוצת רכישה נוספת לקרנות השתלמות בניהול אישי (IRA).
    יש הרבה סיבות למה אסור לוותר על קרן כזו, ומאידך סכום הכניסה המינימלי למשחק הוא כ-100 אלף ש"ח, וגם זה רק בשתי חברות בלבד (IRA ישראל ומיטב דש). אך כשמגיעה קבוצה גדולה יחד עם סכום משמעותי של כסף, פני הדברים משתנים ואפשר להיכנס ליותר חברות ובתנאים טובים יותר.
    אני לא יודע כמה אנשים וכסף נוכל לגייס אחרי שכבר פעלו כאן מס' קבוצות רכישה בעבר, אבל ננסה בכל זאת ונשיג את הכי טוב שאפשר. כמובן שאם כל אחד יפנה גם לכמה חברים בעבודה וינסה לגייס גם אותם לקבוצה, זה יתרום לנו רבות.

לאור הערות שקיבלתי כאן: נשמח לקבל גם אנשים עם קופות גמל לעצמאים שמעוניינים להעביר אותן לניהול אישי.

השלב הראשון נפתח היום ויימשך עד סוף החודש. אבקש מכל מי שמעוניין להצטרף לתוכנית לשלוח לי הודעה פרטית, הכוללת לכל הפחות: שם פרטי, מס' טלפון, כתובת מייל, סכום כסף בקרן ההשתלמות הנוכחית, והחברה שבה היא מנוהלת. מי שרוצה יכול גם לפנות אליי בפרטי לקבלת כתובת המייל שלי או מס' הטלפון ונמשיך את ההתכתבות שם.
    כאמור שלב הרישום יימשך עד סוף החודש בלבד, והחל מה-1 במאי נתחיל בתהליך קבלת הצעות מהחברות השונות. המשך התכתובות בינינו החל משלב זה - ייעשה בפורום פרטי.

בהצלחה לכולנו.

למען הסר ספק: אין ולא יהיה שום קשר בין הקבוצה המתגבשת לבין אתר הסולידית או הסולידית עצמה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/4/17
    שלי, iury, MMM ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. סתןלי ת'כסף

סתןלי ת'כסף משתמש רשום

מסתבר שתזמון זה באמת הכל בחיים... :(

ביום חמישי חתמתי עם מיטב דש. האמת שהייתי די מרוצה מהתנאים.
    יש צפי של דמי ניהול מטרה להגיע אליהם?

מתכנת אוהב/ת את זה.
  3. מתכנת

מתכנת מודרטור

@עש לילה
    אם תצליח לאסוף בקלות סכומים גבוהים אז סבבה.
    אחרת, קח בחשבון שיש סיכוי לקופת גמל בניהול אישי בחודשים הקרובים, אני מניח שאז תהיה נהירה המונית למוצר הזה לפחות כאן..
    לגייס הרבה כסף זה לא קל (כך התרשמתי מהקבוצות הקודמות), שווה אולי לשאול את הראל מה הסטטוס של זה ואז לשקול להמתין ל"מסה הגדולה".

עש לילה אוהב/ת את זה.
  4. סתןלי ת'כסף

סתןלי ת'כסף משתמש רשום

מה הקשר בין קרן השתלמות לקופת גמל בניהול אישי?

בקופת הגמל המדוברת הכסף אמור להיות נגיש בגיל 60, בקרנות ההשתלמות הוא זמין תוך 6 שנים.
    בקופת הגמל המדובר אתה מביא כסף שחסכת בקרן השתלמות מדובר בהפקדות שרק המעסיק שלך יכול לבצע.
    בקופת הגמל מדברים (בנתיים) על תקרת הפקדה של 100K בשנה, בקרן ההשתלמות זה פחות מ 19K.

אני לא מבין איך הכלים האלו מתחרים על אותו כסף ואיך זה יכול להשליך על תנאים שתקבל פה או שם...

במקרה הספציפי שלי - למרות שהעברתי כבר את קרנות ההשתלמות שלי כנראה שאשמח להצטרף לקבוצה שתקבל דמי ניהול אטרקטיביים על קופות הגמל החדשות (לכשיתפרסמו כל התנאים לגביהן)

Oyi ו-Sinister אוהבים את זה.
  5. מתכנת

מתכנת מודרטור

לא דיברתי על המוצר החדש "קופת גמל להשקעה" (שטורפד בינתיים בוועדת הכספים)
    אלא על האפשרות לנהל ב IRA כספים פנסיוניים הנמצאים בקופת גמל.
    הפלטפורמה זהה לחלוטין, כבר היום יש קופ"ג בניהול אישי לעצמאיים ויש אדם יקר שפועל ללא הרף על מנת לאפשר לכולם לנהל את כספי הגמל שלהם ב IRA
    כל בתי ההשקעות שמאפשרים קרן השתלמות ב IRA מאפשרים זאת גם לקופ"ג IRA (לזכאים כמובן כדלעיל)
    הקבוצות רכישה שהיו כאן ל IRA צרפו גם להשלמות וגם לגמל.
    ולכן ברגע שיתאפשר IRA גמל נוכל להגיע למיליוני שקלים ללא מאמץ גדול ואז המיקוח הוא על כספים ההשתלמות והגמל יחד.

נערך לאחרונה ב: ‏17/4/16
    גילגמש ו-סתןלי ת'כסף אוהבים את זה.
  6. TunaGolem

TunaGolem משתמש רשום

דרך דף "צדק פיננסי" ניתן לפתוח קרן התשתלמות בניהול אישי בIRA ישראל, מהשקל הראשון.

Oyi, עש לילה ו-מתכנת אוהבים את זה.
  7. מתכנת

מתכנת מודרטור

לינק

עש לילה ו-TunaGolem אוהבים את זה.
  8. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

קיבלתי - אם נראה בשלב הבא שאנחנו לא מצליחים לקבל הצעות אטרקטיביות מספיק, נשקול להמתין.

9. liranviper

liranviper משתמש רשום

בהצלחה!
    מציע לך להכין טופס בgoogle docs, כדי שאנשים יוכלו לשתף עם מכרים שאין להם משתמש בפורום.

בנוסף, אני מציע לך לקחת קצת יותר זמן משבועיים לאסוף אנשים.. זה לא נראה לי כזה פשוט, ולוקח לדברים האלה זמן להתפשט מאוזן לאוזן

שאלה: בקבוצה הקודמת היה מדובר גם בקופת גמל ולשכירים לא רק בקרן השתלמות (מניח שהסיבה היא שהחברות האלה לרוב מאפשרות את 2 המוצרים והם מאוד דומים מבחינתן מבחינת ניהול). האם זה המצב גם אצלך? ואם כן, אז זה גם רלוונטי לנייד אליה קרן פנסיה/ביטוח מנהלים/קופ"ג לשכירים אני מניח כמו שהיה רלוונטי בקבוצה הקודמת

נערך לאחרונה ב: ‏17/4/16
    עש לילה אוהב/ת את זה.
  10. מתכנת

מתכנת מודרטור

הם נקבו לך בסכום מינימלי שהקבוצה צריכה להשיג?

daat99 אוהב/ת את זה.
  11. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

לא, גם לא שאלתי כדי לא להכניס אותנו למלכוד, אבל על סכומים הרבה יותר קטנים ממה שכבר עכשיו יש לנו, המספרים התחילו לרדת בתלילות.

שלי, daat99, RaeNye ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  12. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

מקפיץ :)

13. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

הקפצה נוספת לכבוד חול המועד. הרישום לקבוצה נמשך עד סוף החודש והחל משבוע הבא נתחיל לפנות לחברות לקבל הצעות.

CarpeDiem ו-liranviper אוהבים את זה.
  14. תפוזינה

תפוזינה משתמש רשום

איפה אתם עומדים? האם ניתן להצטרף, ואם כן האם אפשר עם קופת גמל או רק עם קרן השתלמות (לא הבנתי מה נסגר בסוף).

15. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

פורמלית שלב הרישום לקבוצה הסתיים (בהצלחה רבה!). אני אוציא היום מייל לכל הנרשמים עם פרטים מלאים לגבי ההמשך.
    עם זאת, כל עוד לא נסגרה עסקה סופית מול אחד מבתי ההשקעות, אתם עדיין מוזמנים ליצור איתי קשר ולהצטרף לקבוצה.

@תפוזינה ניתן גם לצרף קופות גמל במעמד עצמאי.

RaeNye אוהב/ת את זה.
  16. liranviper

liranviper משתמש רשום

לדעתי יש סבירות לא קטנה שמי שלא יזכה במכרז, יהיה מוכן לקבל גם את הקופ"ג שלך גם אם זו לא המטרה הרשמית- אז כדאי לנסות. פשוט כי הגופים בדר"כ מאפשרים את שניהם. ככה זה היה לפחות בקבוצה הקודמת

17. איליה

איליה משתמש רשום

@עש לילה
    שנקל שלי - שלב רישום מסתיים כאשר הגוף הזוכה במכרז אומר שהוא הסתיים. למה זה טוב לקבוצה? כי אני הייתי בונה על 50% מעבר כהערכה שמרנית (בסוף ניתן להגיע ל95% ומעלה). למה? תהיה לך מלחמה עיקשת כנגד נסיונות שימור של מי שיאבד לקוחות.
    הוקצר - כמה שיותר כסף ככה כח מיקוח שלך יגדל. דברים פרטניים רשמתי לך בפרטי

נערך לאחרונה ב: ‏8/5/16
    שחף ו-RaeNye אוהבים את זה.
  18. הק995

הק995 משתמש רשום

הי,
    האם יש הערכה מתי צפויה תשובה בנושא?
    תודה

19. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

בפרטי.

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/16
  20. עש לילה

עש לילה משתמש רשום

הקבוצה נסגרת באופן סופי בסוף השבוע. הזדמנות אחרונה בהחלט להצטרף :)

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...

שתפו: