• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוטב מאוחר מלעולם לא

chimay

משתמש סולידי
דירוג
46
שלום.

המסע שלי לחירות כלכלית התחיל ב-2014 כשנחשפתי לראשונה לסולידית. מיד התחברתי לחלק גדול מהעקרונות, עקבתי באדיקות וקראתי בשקיקה כל פוסט בבלוג. עם זאת, כסטודנט לתואר ראשון בעיר הגדולה שכנעתי את עצמי שזו עדיין לא העת "להפוך לסולידי" בעצמי ושיהיה לי מספיק זמן לכך אחרי שאסיים את הלימודים ואעבוד במשרה מלאה. בדיעבד, העת הגיעה הרבה יותר מאוחר.

בתום מסלול ארוך בתחום שלמדתי, השלמתי עם זה שהוא מאוד לא מתאים לי, ומצאתי את עצמי בשלהי העשור השלישי לחיי כמעט ללא חסכונות ועם השכלה ותעודות שאין לי שום רצון להשתמש בהן (דור Y טיפוסי?). בנקודה זו החלטתי "להתחיל מאפס", חזרתי לבית הוריי בפריפריה ונרשמתי לתואר בתחום שדווקא מאוד עניין אותי, ולמזלי גם יכול להניב שכר נאה בסופו. לתואר זה כבר באתי עם המון מוטיבציה וניצלתי את הפריבילגיה של הוצאות מאוד נמוכות (התואר היה ממומן וההורים לא גבו שכר דירה...) כדי לא לעבוד כלל ולהשקיע את כולי בלימודים.

מעט החסכונות שהיו לי הלכו וכלו לאיטם עד שההשקעה השתלמה ובשנה ב' התקבלתי למשרת סטודנט באחת מחברות גאמפ"א. בשלב זה היו לי כ-40 אלף ש"ח, מתוכם 10 אלפים בעו"ש, 30 אלף בקרנות פנסיה, כמה אלפים בודדים בקרנות השתלמות ויתרת הלוואה של כמה אלפים שלקחתי כסטודנט. עם קבלת המשכורות הראשונות פרעתי את ההלוואה, עזבתי בשנית את הקן ועברתי לגור בשכירות, וסוף סוף התחלתי לחסוך (קצת, בכל זאת במשרת סטודנט חלקית).

את התואר סיימתי לפני כשנה וחצי עם כ-155 אלף ש"ח, מתוכם 80 אלף בעו"ש, 70 אלף בקרנות פנסיה וכמה אלפים בודדים בקרנות השתלמות. עם סיום התואר הפכתי לעובד מן המניין באותה חברה בה אני עובד עד היום, במקביל להתפרצות הקורונה.

השילוב של הגידול המשמעותי בהכנסות והשפל בשווקים הביאו אותי בשעה טובה לקפוץ למים העמוקים ולפתוח תיק השקעות באחד מבתי ההשקעות הישראלים. העברתי סכום התחלתי של 105 אלף ש"ח אותם השקעתי לפי חלוקה של 70% מניות ו-30% אג"ח בהשראת תיק ההשקעות שוקולד מריר של הסולידית, שנבחר לאחר עיון חוזר ברשומה 25 תיקי השקעות להרכבה עצמית. עם הזמן, בין היתר בעקבות חשיפה ראשונה לפורום, העליתי את החלק המנייתי בתיק תחילה ל-80% ועד ל-100% היום, כך שכל כסף חדש מושקע בקרן עוקבת MSCI ACWI של בלאקרוק.

מצב הנכסים שלי בתחילת ספטמבר (סכומים מקורבים לפני מס):
  • עו"ש – 5,000 ש"ח
  • תיק השקעות – 410 אלף ש"ח מתוכם כ-75 אלף ש"ח רווח. 40% בקרן עוקבת MSCI ACWI של בלאקרוק, 55% בקרן מחקה MSCI World של מגדל ו-5% בקרן מחקה MSCI EM של IBI. כאמור, כסף חדש שנכנס הולך לקרן של בלאקרוק
  • ESPP – 25 אלף ש"ח. אחת לתקופה אני מוכר את המניות ומעביר את הכסף לתיק ההשקעות כדי לצמצם את החשיפה הגדולה לחברה בה אני עובד
  • RSU – 60 אלף ש"ח (מניות שכבר הבשילו). אין לי כוונה למכור בעתיד הנראה לעין לאור המיסוי הגבוה
  • קרן השתלמות – 80 אלף ש"ח במסלול S&P 500 עם דמי ניהול של 0.32%
  • קרן פנסיה – 220 אלף ש"ח במסלול S&P 500 עם דמי ניהול של 1% מההפקדות ו-0.04% מהצבירה
סה"כ 800 אלף ש"ח או 580 אלף ש"ח בלי הפנסיה.

הכנסות חודשיות מקורבות:
  • משכורת נטו – 14,000 ש"ח לא כולל בונוס שנתי. הסכום צפוי לעלות בעקבות העלאה שנתית, ואיתו גם ההפרשות לקרנות ול-ESPP. אני מעביר מדי חודש לתיק ההשקעות 10,000 ש"ח (או יותר, כשמתקבל הבונוס השנתי)
  • ESPP – 5,000 ש"ח
  • RSU – 3,500 ש"ח לפני מיסוי (הבשלה של מניות בשווי 10,500 מדי רבעון). הסכום צפוי לעלות למעל 4,000 ש"ח בעקבות הענקה שנתית
  • קרן השתלמות – 3,000 ש"ח
  • קרן פנסיה – 6,000 ש"ח
סה"כ 31,500 ש"ח (מתוכם 27,500 ש"ח הולכים לחיסכון) או 25,500 ש"ח בלי הפנסיה (מתוכם 21,500 ש"ח הולכים לחיסכון).

הוצאות חודשיות: בין 4,000 ל-7,000 ש"ח. אני לא מנהל מעקב מספיק מדויק, אבל להערכתי הממוצע החודשי הוא 5,000 או 5,500 ש"ח, מתוכם 2,500 על שכירות, 700 על חשבונות, 500 על חיית מחמד, 500 על רכב והיתר על בילויים, מותרות ודברים אחרים שאני לא זוכר כרגע.

תכניות: להמשיך להתקדם מקצועית, לטפס בסולם הדרגות במקום העבודה ולהגדיל את ההכנסה והחיסכון. בטווח הקצת יותר ארוך להגיע לעצמאות כלכלית, אבל לאו דווקא לפרוש מיד מהעבודה. קשה לומר מהו הטווח הארוך יותר (10 שנים?) כי יש משתנים שעדיין לא ידועים או ברורים לי, כמו ההוצאות החודשיות שיידרשו לי, כמה אחוזים למשוך מדי חודש, האם אגיע למיצוי בעבודה ועוד.

התלבטויות ודברים אחרים שמעסיקים אותי:
  • האם לעזוב את הפריפריה ולחזור לעיר הגדולה (כרגע אני נשאר בנוחות של הפריפריה, אולי אפרט על כך יותר בנפרד)
  • האם כדאי לחשוב על השקעה בנדל"ן בנוסף למניות (בינתיים אני נוטה לעזוב את זה כי ההון שלי קטן יחסית)
  • איך להעביר את המניות של ה-ESPP מהברוקר הזר לתיק ההשקעות הישראלי על מנת להימנע מהצורך בהגשת דו"ח שנתי בעקבות המכירה שלהן (השנה כבר מאוחר מדי, אבל לשנים הבאות). בנוסף אני רוצה לבקש מהברוקר שהדיבידנדים שאני מספיק לקבל עד מכירת המניות יושקעו מחדש (הבנתי שיש אופציה כזו)
זה כבר הרבה זמן שאני רוצה לכתוב כאן יומן. אמנם כתבתי אותו בעיקר לעצמי, אבל מאוד אשמח לכל דעה, הערה, הארה, הצעה, שאלה, ביקורת ומה שבא (רק לא ייעוץ או המלצה חלילה...).

תודה שקראתם. וכמובן תודה לכל הקהילה המדהימה כאן ובעיקר לסולידית.

• איך להעביר את המניות של ה-ESPP מהברוקר הזר לתיק ההשקעות הישראלי על מנת להימנע מהצורך בהגשת דו"ח שנתי בעקבות המכירה שלהן (השנה כבר מאוחר מדי, אבל לשנים הבאות). בנוסף אני רוצה לבקש מהברוקר שהדיבידנדים שאני מספיק לקבל עד מכירת המניות יושקעו מחדש (הבנתי שיש אופציה כזו)

יפה מאוד! נראה שאתה לגמרי בכיוון הנכון. בהצלחה!

לגבי השאלה, ממה שאני מכיר, אין יכולת
לבקש מהנאמן (ב-rsu וב-espp) לבקש רכישה מחודשת של המניות מהדיבידנדים (בעיקר כי אתה צריך לשלם מס בארץ והוא לא עושה את זה פנימית)

מכל מצב, אם מגלה איך עושים את זה, אשמח לשמוע

יפה מאוד! נראה שאתה לגמרי בכיוון הנכון. בהצלחה!
תודה :)

לגבי השאלה, ממה שאני מכיר, אין יכולת
לבקש מהנאמן (ב-rsu וב-espp) לבקש רכישה מחודשת של המניות מהדיבידנדים (בעיקר כי אתה צריך לשלם מס בארץ והוא לא עושה את זה פנימית)

מכל מצב, אם מגלה איך עושים את זה, אשמח לשמוע
בניגוד ל-RSU, המניות שאני רוכש בהנחה בתכנית ה-ESPP לא מוחזקות על ידי נאמן בארץ אלא על ידי ברוקר זר. לא מצאתי אפשרות לעשות את זה אונליין, אבל ממה שסיפרו לי יש אפשרות להתקשר ולבקש השקעה מחודשת של כספי הדיבידנדים. אעדכן כאן אם זה יצליח. העברת המניות לתיק ההשקעות בארץ זה סיפור קצת יותר מורכב שדחיתי עד עכשיו בגלל הרבה טופסולוגיה וכאבי ראש...

שלום.

המסע שלי לחירות כלכלית התחיל ב-2014 כשנחשפתי לראשונה לסולידית. מיד התחברתי לחלק גדול מהעקרונות, עקבתי באדיקות וקראתי בשקיקה כל פוסט בבלוג. עם זאת, כסטודנט לתואר ראשון בעיר הגדולה שכנעתי את עצמי שזו עדיין לא העת "להפוך לסולידי" בעצמי ושיהיה לי מספיק זמן לכך אחרי שאסיים את הלימודים ואעבוד במשרה מלאה. בדיעבד, העת הגיעה הרבה יותר מאוחר.

בתום מסלול ארוך בתחום שלמדתי, השלמתי עם זה שהוא מאוד לא מתאים לי, ומצאתי את עצמי בשלהי העשור השלישי לחיי כמעט ללא חסכונות ועם השכלה ותעודות שאין לי שום רצון להשתמש בהן (דור Y טיפוסי?). בנקודה זו החלטתי "להתחיל מאפס", חזרתי לבית הוריי בפריפריה ונרשמתי לתואר בתחום שדווקא מאוד עניין אותי, ולמזלי גם יכול להניב שכר נאה בסופו. לתואר זה כבר באתי עם המון מוטיבציה וניצלתי את הפריבילגיה של הוצאות מאוד נמוכות (התואר היה ממומן וההורים לא גבו שכר דירה...) כדי לא לעבוד כלל ולהשקיע את כולי בלימודים.

מעט החסכונות שהיו לי הלכו וכלו לאיטם עד שההשקעה השתלמה ובשנה ב' התקבלתי למשרת סטודנט באחת מחברות גאמפ"א. בשלב זה היו לי כ-40 אלף ש"ח, מתוכם 10 אלפים בעו"ש, 30 אלף בקרנות פנסיה, כמה אלפים בודדים בקרנות השתלמות ויתרת הלוואה של כמה אלפים שלקחתי כסטודנט. עם קבלת המשכורות הראשונות פרעתי את ההלוואה, עזבתי בשנית את הקן ועברתי לגור בשכירות, וסוף סוף התחלתי לחסוך (קצת, בכל זאת במשרת סטודנט חלקית).

את התואר סיימתי לפני כשנה וחצי עם כ-155 אלף ש"ח, מתוכם 80 אלף בעו"ש, 70 אלף בקרנות פנסיה וכמה אלפים בודדים בקרנות השתלמות. עם סיום התואר הפכתי לעובד מן המניין באותה חברה בה אני עובד עד היום, במקביל להתפרצות הקורונה.

השילוב של הגידול המשמעותי בהכנסות והשפל בשווקים הביאו אותי בשעה טובה לקפוץ למים העמוקים ולפתוח תיק השקעות באחד מבתי ההשקעות הישראלים. העברתי סכום התחלתי של 105 אלף ש"ח אותם השקעתי לפי חלוקה של 70% מניות ו-30% אג"ח בהשראת תיק ההשקעות שוקולד מריר של הסולידית, שנבחר לאחר עיון חוזר ברשומה 25 תיקי השקעות להרכבה עצמית. עם הזמן, בין היתר בעקבות חשיפה ראשונה לפורום, העליתי את החלק המנייתי בתיק תחילה ל-80% ועד ל-100% היום, כך שכל כסף חדש מושקע בקרן עוקבת MSCI ACWI של בלאקרוק.

מצב הנכסים שלי בתחילת ספטמבר (סכומים מקורבים לפני מס):
  • עו"ש – 5,000 ש"ח
  • תיק השקעות – 410 אלף ש"ח מתוכם כ-75 אלף ש"ח רווח. 40% בקרן עוקבת MSCI ACWI של בלאקרוק, 55% בקרן מחקה MSCI World של מגדל ו-5% בקרן מחקה MSCI EM של IBI. כאמור, כסף חדש שנכנס הולך לקרן של בלאקרוק
  • ESPP – 25 אלף ש"ח. אחת לתקופה אני מוכר את המניות ומעביר את הכסף לתיק ההשקעות כדי לצמצם את החשיפה הגדולה לחברה בה אני עובד
  • RSU – 60 אלף ש"ח (מניות שכבר הבשילו). אין לי כוונה למכור בעתיד הנראה לעין לאור המיסוי הגבוה
  • קרן השתלמות – 80 אלף ש"ח במסלול S&P 500 עם דמי ניהול של 0.32%
  • קרן פנסיה – 220 אלף ש"ח במסלול S&P 500 עם דמי ניהול של 1% מההפקדות ו-0.04% מהצבירה
סה"כ 800 אלף ש"ח או 580 אלף ש"ח בלי הפנסיה.

הכנסות חודשיות מקורבות:
  • משכורת נטו – 14,000 ש"ח לא כולל בונוס שנתי. הסכום צפוי לעלות בעקבות העלאה שנתית, ואיתו גם ההפרשות לקרנות ול-ESPP. אני מעביר מדי חודש לתיק ההשקעות 10,000 ש"ח (או יותר, כשמתקבל הבונוס השנתי)
  • ESPP – 5,000 ש"ח
  • RSU – 3,500 ש"ח לפני מיסוי (הבשלה של מניות בשווי 10,500 מדי רבעון). הסכום צפוי לעלות למעל 4,000 ש"ח בעקבות הענקה שנתית
  • קרן השתלמות – 3,000 ש"ח
  • קרן פנסיה – 6,000 ש"ח
סה"כ 31,500 ש"ח (מתוכם 27,500 ש"ח הולכים לחיסכון) או 25,500 ש"ח בלי הפנסיה (מתוכם 21,500 ש"ח הולכים לחיסכון).

הוצאות חודשיות: בין 4,000 ל-7,000 ש"ח. אני לא מנהל מעקב מספיק מדויק, אבל להערכתי הממוצע החודשי הוא 5,000 או 5,500 ש"ח, מתוכם 2,500 על שכירות, 700 על חשבונות, 500 על חיית מחמד, 500 על רכב והיתר על בילויים, מותרות ודברים אחרים שאני לא זוכר כרגע.

תכניות: להמשיך להתקדם מקצועית, לטפס בסולם הדרגות במקום העבודה ולהגדיל את ההכנסה והחיסכון. בטווח הקצת יותר ארוך להגיע לעצמאות כלכלית, אבל לאו דווקא לפרוש מיד מהעבודה. קשה לומר מהו הטווח הארוך יותר (10 שנים?) כי יש משתנים שעדיין לא ידועים או ברורים לי, כמו ההוצאות החודשיות שיידרשו לי, כמה אחוזים למשוך מדי חודש, האם אגיע למיצוי בעבודה ועוד.

• האם לעזוב את הפריפריה ולחזור לעיר הגדולה (כרגע אני נשאר בנוחות של הפריפריה, אולי אפרט על כך יותר בנפרד)
  • האם כדאי לחשוב על השקעה בנדל"ן בנוסף למניות (בינתיים אני נוטה לעזוב את זה כי ההון שלי קטן יחסית)
זה כבר הרבה זמן שאני רוצה לכתוב כאן יומן. אמנם כתבתי אותו בעיקר לעצמי, אבל מאוד אשמח לכל דעה, הערה, הארה, הצעה, שאלה, ביקורת ומה שבא (רק לא ייעוץ או המלצה חלילה...).

תודה שקראתם. וכמובן תודה לכל הקהילה המדהימה כאן ובעיקר לסולידית.
היי, אשמח לדעת מה הגיל שלך ? שלהי גיל 30 בתיחלת התואר אומר כבר 40?

דבר נוסף שאני רוצה לבדוק הוא האם ניתן להימנע מחיוב מיידי בכרטיס האשראי על "עסקאות בחו"ל" כמו מינוי לנטפליקס, הזמנות מוולט וכד'. אני מעדיף מטעמי נוחות ותכנון הוצאות חודשי להיות מחויב באותו מועד על כל העסקאות בארץ ובחו"ל.

דבר נוסף שאני רוצה לבדוק הוא האם ניתן להימנע מחיוב מיידי בכרטיס האשראי על "עסקאות בחו"ל" כמו מינוי לנטפליקס
ברור, יש הרבה כרטיסי אשראי שתשלומים על עסקאות בחו"ל זה במועד החיוב של הכרטיס (או במועד החיוב "הבא").

ברור, יש הרבה כרטיסי אשראי שתשלומים על עסקאות בחו"ל זה במועד החיוב של הכרטיס (או במועד החיוב "הבא").
בדקתי עכשיו וזה באמת המצב באחד הכרטיסים שלי (קורפורייט של ישראכרט). מה שעוד יותר נחמד הוא שגם אין לי בו עמלות המרה.

אין שום סיבה לעשות keep על ESPP בהנחה שאין לך כדור בדולח.
אתה משלם מס על הרווח מיד בעת סיום התוכנית.

אין שום סיבה לעשות keep על ESPP בהנחה שאין לך כדור בדולח.
אתה משלם מס על הרווח מיד בעת סיום התוכנית.
סביר להניח שבאמת הייתי נרשם ל-same day sale אם הברוקר שהמעסיק שלי עובד איתו היה מאפשר. מאחר שזו לא אופציה ואני צריך לעשות פעולה אקטיבית כדי למכור את המניות, אני נוטה להחזיק אותן לתקופה ארוכה יותר (ולקוות שהשווי שלהן לא יצנח בינתיים...) כדי להקטין את העמלות על ההמרה לשקלים וההעברה לחשבון הבנק שלי. זה יהפוך ל-non-issue כשאגיע לטפל בזה:
איך להעביר את המניות של ה-ESPP מהברוקר הזר לתיק ההשקעות הישראלי

כתיבת היומן נתנה לי תמריץ לעשות דברים שהתעצלתי לעשות עד היום כמו למזער כל מיני תשלומים חודשיים. הורדתי ל-0 את דמי הכרטיס שאני משלם בכרטיס האשראי הבנקאי שלי (ישראכרט) ובכרטיס החוץ בנקאי של שופרסל (כאל), ועכשיו אני במגעים מול הבנק (פועלים) להוריד גם את עמלות העו"ש שאני משלם (בין 10 ל-20 ש"ח בחודש).

אני משתף את תקציר השיחות שלי עם נציגי חברות האשראי כדי להמחיש כמה זה פשוט ושווה את ה-10 דקות:

כאל
אני: אני מעוניין לבטל את הכרטיס כי אני משלם עליו 16 ש"ח בחודש (13 ש"ח דמי כרטיס ו-3 ש"ח דמי חבר שופרסל).
נציגה: אם תקבל 100% הנחה לשנה תשקול להישאר?
אני: כן :)
נציגה: נתתי לך 100% הנחה עד ספטמבר 2022 בכפוף לשימוש של לפחות 1 ש"ח בכרטיס כל חודש.

ישראכרט
אני: אני משלם 12 ש"ח בחודש דמי כרטיס, מה אפשר לעשות עם זה?
נציג: תן לי לבדוק. [כעבור 5 שניות...] אני יכול לתת לך 50% הנחה לחצי שנה, אתה מעוניין?
אני: זה הכי טוב שאתה יכול לתת לי?
נציג: תן לי לבדוק. [כעבור עוד 5 שניות...] אני יכול לתת לך 75% הנחה לחצי שנה, אתה מעוניין?
אני: אני מעדיף לא לשלם בכלל.
נציג: תן לי לבדוק. [כעבור עוד 5 שניות...] אני יכול לתת לך 100% הנחה לשנה, אתה מעוניין?
אני: כן :)
נציג: נתתי לך 100% הנחה עד ספטמבר 2022.

מקווה לשתף בקרוב תקציר שיחה דומה עם הבנקאי/ת.

מקווה לשתף בקרוב תקציר שיחה דומה עם הבנקאי/ת
אני פחות אופטימי לגבי זה, בנקים נוטים להיות יותר בעייתיים (מצד שני עכשיו יש את המעבר בקליק או משהו, אולי זה שינה משהו אצלם..)

זה כרטיס שופרסל במקרה? אחרת התנאי הזה די מציק :(
כן, אבל השימוש לא חייב להיות דווקא בשופרסל. אני ממילא משתמש בו כל חודש לקניות בשופרסל (יחד עם תלושים מסיבוס) אז זה לא מטריד אותי.

אני פחות אופטימי לגבי זה, בנקים נוטים להיות יותר בעייתיים (מצד שני עכשיו יש את המעבר בקליק או משהו, אולי זה שינה משהו אצלם..)
הבנקים נהיו הרבה יותר "גמישים" בשנה האחרונה. במידה ומתעקשים ומראים רצינות בסגירת החשבון ניתן לקבל פטור מלא מכל העמלות הסטנדרטיות (גם בלי להיות חברים במועדוני צרכנות למיניהם).

@chimay תהיה מוכן לאפשרות שתצטרך לשחק קצת צ'יקן ולחכות כמה ימים שיחזרו אלייך. מניסיון, כולל למול בנק הפועלים, משאירים אותך באוויר איזה שבוע-שבועיים, אבל בסוף ניתן לקבל פטור מלא מעמלות. עצה - תבקש שהשיח הזה יהיה למול הסניף שלך ולא למול נציג\ת שירות. לרוב יש להם יותר סמכות לתת לך הנחות ויש להם גם יותר לאבד אם תסגור את החשבון

@chimay תהיה מוכן לאפשרות שתצטרך לשחק קצת צ'יקן ולחכות כמה ימים שיחזרו אלייך. מניסיון, כולל למול בנק הפועלים, משאירים אותך באוויר איזה שבוע-שבועיים, אבל בסוף ניתן לקבל פטור מלא מעמלות. עצה - תבקש שהשיח הזה יהיה למול הסניף שלך ולא למול נציג\ת שירות. לרוב יש להם יותר סמכות לתת לך הנחות ויש להם גם יותר לאבד אם תסגור את החשבון
אכן, שיחה עם נציג שירות לא הועילה יותר מדי. הנציג לא היה יכול להציע לי שום הנחה וכששאלתי מה בכל זאת ניתן לעשות הוא הפנה אותי לסניף שלי.

במידה ומתעקשים ומראים רצינות בסגירת החשבון
אני עוד אופטימי ומקווה שלא אצטרך להגיע לשם.

כן, אבל השימוש לא חייב להיות דווקא בשופרסל. אני ממילא משתמש בו כל חודש לקניות בשופרסל
התכוונתי שהתנאי מציק אלא אם כן זה כרטיס שופרסל בדיוק בגלל שבכרטיס שופרסל אתה כנראה משתמש לקניות לפחות פעם בחודש.
לא הייתי רוצה עוד כרטיס שדורש ממני ניצול חודשי (אפילו של שקל) כי זה עוד כאב ראש להתחשב בו (וברוב הכרטיסים הישראליים, בלי תועלת ממשית).

הבנקים נהיו הרבה יותר "גמישים" בשנה האחרונה. במידה ומתעקשים ומראים רצינות בסגירת החשבון ניתן לקבל פטור מלא מכל העמלות הסטנדרטיות
לא יודע, אמא שלי עברה חשבון השנה בדיוק כי בסניף שלה בלאומי לא היו גמישים.

אני עוד אופטימי ומקווה שלא אצטרך להגיע לשם.
אין ממש סיבה לקוות שלא יגיע לשם, יש המון בנקים שמציעים למצטרפים חדשים תנאים טובים (מעבר לפטור מלא מעמלות, לפחות לכמה שנים): מענק הצטרפות, הלוואה בלי ריבית / בריבית מאוד נמוכה, כמובן שפנקס צ'קים בחינם ועוד.

התכוונתי שהתנאי מציק אלא אם כן זה כרטיס שופרסל בדיוק בגלל שבכרטיס שופרסל אתה כנראה משתמש לקניות לפחות פעם בחודש.
לא הייתי רוצה עוד כרטיס שדורש ממני ניצול חודשי (אפילו של שקל) כי זה עוד כאב ראש להתחשב בו (וברוב הכרטיסים הישראליים, בלי תועלת ממשית).
מסכים. פספסתי את ה״אחרת״ בתגובה המקורית.

אין ממש סיבה לקוות שלא יגיע לשם, יש המון בנקים שמציעים למצטרפים חדשים תנאים טובים (מעבר לפטור מלא מעמלות, לפחות לכמה שנים): מענק הצטרפות, הלוואה בלי ריבית / בריבית מאוד נמוכה, כמובן שפנקס צ'קים בחינם ועוד.
אתה כנראה צודק. הסיבה שאני מקווה לא להגיע לשם היא שאני עם אותו חשבון באותו סניף כבר 20 שנה ובסה״כ מרוצה, מה גם שהייתי שמח להימנע מהבירוקרטיה וההתעסקות הזו.

כן, אבל השימוש לא חייב להיות דווקא בשופרסל. אני ממילא משתמש בו כל חודש לקניות בשופרסל (יחד עם תלושים מסיבוס) אז זה לא מטריד אותי.
אפשר להשתמש בכרטיס שופרסל + סיבוס ביחד בקנייה? האם הכרטיס הזה כדאי למי שקונה בשופרסל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Maureen החזר מס לשכיר עמית מוטב מיסים 28
Y העברה לIB מאתר בנק מזרחי - לא נותנים למלא שם מוטב באנגלית? שוק ההון 10
I אישור מס ירושת מוטב לקופת ביטוח מנהלים הכוללת פיצויים מיסים 0
TheOneTech מינוי מוטב שלא יכול לבקר מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L מוטב למקרה פטירה בחשבון עו"ש או תחליף ללא סיכון צרכנות פיננסית 26
מ עסקים שמבקשים המחאה עם מוטב "פתוח" צרכנות פיננסית 50
צ איך לנהל תקציב ביתי כשהמשכורת נכנסת פתאום מאוחר צרכנות פיננסית 23
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 43
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
A לעולם לא מאוחר מדי יומני מסע אישיים 8
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
P משכנתא בשלב מאוחר נדל"ן 6
T יומנו של מתחיל מאוחר יומני מסע אישיים 23
T פסגות טרייד: המערכת נמצאת בתחזוקה יומית, נא לנסות להתחבר מאוחר יותר תודה. צרכנות פיננסית 7
R הסבה מקצועית בגיל מאוחר התפתחות אישית 5
M מתחיל בגיל מאוחר אבל רוצה להשתפר יומני מסע אישיים 11
לאץ' עדיף מאוחר מלעולם - יומנה של לאץ' יומני מסע אישיים 47
M כי אף פעם לא מאוחר מידי יומני מסע אישיים 39
Barbur מיסוי דיבידנדים מאוחר ב-IBKR מיסים 0
א עדיף מוקדם ממאוחר ועדיף מאוחר מלעולם לא יומני מסע אישיים 34

נושאים דומים

Back
למעלה