• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר בגיל מאוחר

לאץ'

משתמש רגיל
דירוג
249
מתלבטת אם יש טעם בכלל להתחיל. הוצאתי תעודת הנדסאי לפני הגיוס, ומאז שהשתחררתי אני עובדת באותו מקום ופחות או יותר באותו התפקיד. מדובר על תפקיד תחזוקה טכני, העבודה היא במשמרות כולל לילות, סופ"שים וחגים.
אני אוטוטו בת 35 ומאוד רוצה ללמוד, גם כי אני נהנית מזה אבל בעיקר כדי שארגיש שיש לי עוד אפשרויות ושאני תלויה כמעט בלעדית במקום העבודה הנוכחי.
לקחתי פה ושם קורסים בפתוחה והכיוון הוא תואר בתחום המדעים המדוייקים או מדמ"ח.

החשש העיקרי שלי הוא שגם אם אטחן קורסים בשנים הקרובות, אסיים את התואר קרוב לגיל 40 וללא נסיון מתאים. אם מוסיפים לנוסחה הזו את הרצון להרחיב את המשפחה בשנים הקרובות אז האטרקטיביות שלי בעיני מעסיק פוטנציאלי עלולה לרדת עוד יותר (למרות שזה לא חוקי וכו').

תוהה כאן איתכם בקול האם יש טעם בכלל יש סיכוי לשדרוג תעסוקתי במהלך שכזה.

אם היית שואלת את השאלה לפני שנתיים, התשובה הייתה שבהחלט יש אפשרות למישהו בסוף שנות השלושים או תחילת שנות הארבעים להשתלב בהייטק.
היום השוק חלש והרבה בוגרי מדעי המחשב מתקשים למצוא עבודה ראשונה או שנייה.
קשה לדעת מה יהיה מצב השוק בעוד שנתיים-שלוש - אני מעריך שגם אם תהיה התאוששות, הביקוש לא יחזור להיות כמו בתקופת השיא, הן המשקיעים והן החברות עוברים תהליך התפכחות ולא ימהרו להשקיע כספים גדולים בצמיחה שאינה ברת קיימא מבחינת רווחיות.
מה שכן, בוגר מדמ"ח עם ציונים גבוהים כנראה יצליח לפלס את דרכו פנימה, גם אם עם חגג 40. יש מעסיקים שאפילו יעדיפו מישהו כזה על פני בן 25 - מדובר באנשים יציבים ומחוייבים יותר מבחינה תעסוקתית, שכנראה פחות יחפשו אחרי שנתיים לעבור לחברה אחרת שהציעה להם עוד 2000 ש"ח.

מתלבטת אם יש טעם בכלל להתחיל. הוצאתי תעודת הנדסאי לפני הגיוס, ומאז שהשתחררתי אני עובדת באותו מקום ופחות או יותר באותו התפקיד. מדובר על תפקיד תחזוקה טכני, העבודה היא במשמרות כולל לילות, סופ"שים וחגים.
אני אוטוטו בת 35 ומאוד רוצה ללמוד, גם כי אני נהנית מזה אבל בעיקר כדי שארגיש שיש לי עוד אפשרויות ושאני תלויה כמעט בלעדית במקום העבודה הנוכחי.
לקחתי פה ושם קורסים בפתוחה והכיוון הוא תואר בתחום המדעים המדוייקים או מדמ"ח.
יהיה לך מעל 20 שנה עוד להיות בשוק העבודה. לדעתי תמיד תמיד כדאי ללמוד ולשדרג מיומנויות חדשות.

החיים גם לא על hold אם את מנסה להשאיר אותם ככה. אפשרי שיפטרו אותך ותצטרכי למצואת את עצמך בתנאים שלא את קבעת.
החשש העיקרי שלי הוא שגם אם אטחן קורסים בשנים הקרובות, אסיים את התואר קרוב לגיל 40 וללא נסיון מתאים. אם מוסיפים לנוסחה הזו את הרצון להרחיב את המשפחה בשנים הקרובות אז האטרקטיביות שלי בעיני מעסיק פוטנציאלי עלולה לרדת עוד יותר (למרות שזה לא חוקי וכו').
יש מאות מעסיקים פוטנציאליים. אולי זה יהיה יותר קשה, אבל כנראה שבסוף תמצאי מקום סבבה.
תוהה כאן איתכם בקול האם יש טעם בכלל יש סיכוי לשדרוג תעסוקתי במהלך שכזה.
לפי דעתי את חד משמעית יכולה לבצע שדרוג מהמקום עבודה הנוכחי.
אני לא אומר שזה יהיה קל, ואני לא אומר שהם התואר ביד לא תצטרכי להמשיך להתמיד ולעבוד כדי להתקדם קדימה, אבל חד משמעית אפשר להגיע למקומות נוספים עם ידע חדש.

- אף אחד לא שואל בת כמה את בראיון ואין סיבה לנדב את המידע. בנוסף אין סיבה לנדב מתי את מתכוונת להקים משפחה.

אין לי ידע או ניסיון בתחום, רק משתף טיפ' שקיבלתי מסניור בחברת הייטק וממנהל בכיר מחברת פינטק קטנה, כי אולי יש מצב שזה עשוי להתקשר לדילמה - אם אדם אינו צעיר ואף יש ברשותו רקע, ניסיון או השכלה במקצוע אחר, לא בטוח שזה יעיל להתחיל מלימוד תואר במדמ"ח רק על-מנת שבסופו הבן אדם יתחיל את חיפוש העבודה. זה דורש זמן, כסף ומשאבים גדולים מידי עבור היבט מעשי שלא בהכרח דורש את כל זה בהתחשב בנסיבות. עדיף ללמוד באופן עצמאי (אולי עם הרבה תמיכה) חומרים מעשיים בתכנות או לעבור בוטקאמפ', למצוא עבודה, ורק לאחר מכן גם להתחיל תואר רק אם הבן אדם יזדקק לו בשביל להתקדם. כמו כן, יש בוגרי מדמ"ח/תוכנה ללא ניסיון או בקיאות מבחינה מעשית בקוד, ולכן אם אדם השקיע בלימוד המעשי + יש לו תיק עבודות מכובד + הרבה שעות באתרים כמו LeetCode, יש מצב שיפגין ביצועים טובים משלהם ביום המיונים.

אין לי מושג עד כמה הטיפ' שקיבלתי נכון או חכם, רק משתף ולא מייעץ כי אני מעריך את לאץ' :]

נ.ב. - יכול להעיד שהשתתפתי ביום מיונים לבוטקאמפ' מסוים, ביום הזה התמודדו סה"כ 11 מועמדים. 7 מתוכם היו בוגרי מדמ"ח או תוכנה, 2 עורכי דין ו-2 בוגרי מדעי החברה. נראה לי שזה עשוי לספר איזשהו סיפור, לא?

נערך לאחרונה ב:
אין לי מושג עד כמה הטיפ' שקיבלתי נכון או חכם, רק משתף ולא מייעץ כי אני מעריך את לאץ' :]
תודה על השיתוף :)
נ.ב. - יכול להעיד שהשתתפתי ביום מיונים לבוטקאמפ' מסוים, ביום הזה התמודדו סה"כ 11 מועמדים. 7 מתוכם היו בוגרי מדמ"ח או תוכנה, 2 עורכי דין ו-2 בוגרי מדעי החברה. נראה לי שזה עשוי לספר איזשהו סיפור, לא?
אפשר לשאול מתי זה היה? לא פעם אני שומעת סיפורים מתקופת הבום של לפני שנה-שנתיים ולעומתם סיפורים שונים לחלוטין על כאלה שניסו את מזלם בהסבה בתקופה האחרונה

תודה על השיתוף :)

אפשר לשאול מתי זה היה? לא פעם אני שומעת סיפורים מתקופת הבום של לפני שנה-שנתיים ולעומתם סיפורים שונים לחלוטין על כאלה שניסו את מזלם בהסבה בתקופה האחרונה
בשמחה. היום מיונים נערך ב-05/2021, הוא רץ דרך ה-Zoom בגלל תקופת הקורונה. היה צורך לעבור איזושהי מבחן פסיכוטכני על-מנת להשתתף בו. לפחות בחלקו הראשון, לא היו בכלל שאלות תיאורטיות על התחום ואפילו לא כאלו שדרשו היכרות טובה מאוד עם שפת התכנות שקיבלנו איזשהו שיעור קצר לגביה. המנחה חיפש הבנה לוגית של השאלה המילולית, של התרגיל או של דרך הפתרון (גם בלי לכתוב את הפתרון באופן מושלם מבחינה "קודית").

נערך לאחרונה ב:
תוחלת החיים נמצאת בעלייה מתמדת וגיל היציאה לפנסיה יילך ויתאחר, ככה שבכלל לא מופרך להניח שיש לך עוד 40 שנה לפחות בשוק העבודה. בפרספקטיבה הזאת אני לא חושב שגיל 35 זה מאוחר מדי להתחיל ;)

לא רואה מניעה ללמוד. אנחנו בעידן שאנשים משנים עבודה. זה נורמאלי. תחשבי שאת במרחק 3-4 שנים ליצור לעצמך עולם תעסוקתי אחר 25 - 30 שנים קדימה. ככל שתחכי עם זה, יהיו לך יותר ספקות.

לדעתי זאת טעות נפוצה לזרוק את כל מה שהשגת עד עכשיו, לא משנה מה הגיל שלך.
טעות שהרבה אנשים עושים בעת החלפת מקצוע.

במקומך, הייתי חושב איך למנף את מה שכבר יש לך.
לא כתבת בדיוק למה את חושבת על הסבה. רק בגלל הביטחון התעסוקתי?
בטחון תעסוקתי זה לא בדיוק אחת נקודות החוזקה של עבודות תכנות.

היית רוצה להיות מתכנתת בכלל?
אם זאת לא שאיפה עמוקה ברמה של חלום ילדות, לא הייתי הולך דווקא על זה.

במקומך, הייתי מנסה להבין מה אני רוצה לעשות בפועל ביום יום, לוקח את השיקולים שחשובים לך ופועל בהתאם כדי לשפר עמדות תוך מינוף הידע, כלים, כישורים, נסיון שרכשת.

להבהיר, ממש לא אומר שאני חושב שכדאי לך להשאר במקום, בטח אם יש לך שאיפות להמשיך הלאה.
לימודים זאת בהחלט אופציה ריאלית.
השאלה למה דווקא מדמ"ח?
אולי לקחת משהו בסגנון מנהל עסקים אם את רוצה להתקדם לתפקידים ניהוליים בתחום שלך?
אולי להשלים את ההנדסאי לתואר מהנדס?

במקומך, הייתי חושב איך למנף את מה שכבר יש לך.
מהתפקיד הספציפי בו אני נמצאת יש שתי אפשרויות פיתוח טבעיות (בכפוף להשלמת לימודי תואר).
האחד הוא לעבור תפקיד "הנדסי"- היתרון בו הוא שעובדים 8-17 והשני הוא תפקיד ניהולי- בו פחות מתעסקים עם המכונות ברמה הטכנית, אבל עדיין עובדים לילות ומשמרות.
לאורך השנים יצא לי להחליף את המנהל שלי לא מעט, ומבין שני התפקידים כנראה שהוא טבעי לי יותר.

מעברים אחרים אולי קיימים אבל פחות נפוצים.

לא כתבת בדיוק למה את חושבת על הסבה. רק בגלל הביטחון התעסוקתי?
בטחון תעסוקתי זה לא בדיוק אחת נקודות החוזקה של עבודות תכנות.
אני לא בהכרח חושבת על הסבה בשלב זה, אבל כן מדאיגה אותי המחשבה שהתרגלתי עד כדי ניוון למקום העבודה הנוכחי שלי, ברמה שאם אפוטר מחר אתקשה מאוד למצוא מקום עבודה חליפי. זה שברשותי תעודת הנדסאי מכונות בלבד, הופך את העניין לחמור יותר לדעתי.
בנוסף, לכאורה יש לי נסיון טכני רב. בפועל, אני כבר לא מעט שנים בנישה החצי-ניהולית שתיארתי קודם, כך שטכנאית הארד קור אני כנראה לא (ובתכלס, אני גם לא מאוד רוצה להיות).

היית רוצה להיות מתכנתת בכלל?
הייתי רוצה להיות הרבה דברים.
יצא לי לטעום מעט דרך קורסים אונליין כמו codecademy וזה דווקא היה ממש מעניין. מסוג הדברים שיכולתי להתרכז ובהם שעות ברצף. אין לי התנסות מעבר לכך.
אם זאת לא שאיפה עמוקה ברמה של חלום ילדות, לא הייתי הולך דווקא על זה.
היו לי הרבה חלומות ילדות. החל מקופצת במוט, עבור בנגנית בתזמורת וכלה ברופאה פתולוגית.

בפן היותר בוגר וריאלי? תמיד נמשכתי למקצועות היותר ריאליים וספציפית ביולוגיה, ביוטכנולוגיה וכימיה וגם סטטיסטיקה. היה לי אפילו תכנון ללמוד ביוטכנולוגיה בצעירותי, בפועל שתי האחיות שלי הוציאו תארים בתחום, ולמרות שלטענתן הן מרוצות במקום עבודתן, הן לא מרוויחות מי יודע מה (לא יודעת בדיוק את המספר, אבל שתיהן ציינו בפני כדרך אגב שהן בדרדת מס של 21%).

להבהיר, ממש לא אומר שאני חושב שכדאי לך להשאר במקום, בטח אם יש לך שאיפות להמשיך הלאה.
לימודים זאת בהחלט אופציה ריאלית.
השאלה למה דווקא מדמ"ח?
אולי לקחת משהו בסגנון מנהל עסקים אם את רוצה להתקדם לתפקידים ניהוליים בתחום שלך?
אולי להשלים את ההנדסאי לתואר מהנדס?
אין סיבה שזה יהיה דווקא מדמ"ח.
נכון שיצא לתואר הזה סוג של הילה בגלל שזו דרך די ברורה להכנס להייטק. הבעיה היא ששנים אני בשיתוק מרוב עודף מחשבה ולא מתקדמת. זה יכול להיות מדמ"ח, או כימיה או ביולוגיה...
אבל ברור שזה צריך להיות משהו שיפתח דלתות לעבודות בעלות משכורות שאפשר לחיות מהם. לביולוגיה לא ממש יצא שם של תואר כזה ואני מכירה לא מעט כימאים שממאו את עצמם עובדים איתי בתפקיד הנדסי.

תפקידים ניהוליים במקום עבודתי דורשים תואר בכל מקרה.
מהנדסת מכונות אני לא בטוחה שהייתי רוצה להיות. טעמתי משהו מהעולם הזה מנקודת מבט של הנדסאית הרי.
כך נשארתי עם מחשבים, עם סוג של אלמינציה + משחקים בקורסיים אונליין שתיארתי לעיל.

אולי דיעה לא פופלארית - המעסיקים מחפשים אנשים שעולים זול וזה אומר בעיקר צעירים
השוק היום מוצף בצעירים זולים
תכנות זה שוק קשוח, שבד"כ צריך כל הזמן ללמוד ולהתחדש - זה משהו שמתאים לך?

מהתפקיד הספציפי בו אני נמצאת יש שתי אפשרויות פיתוח טבעיות (בכפוף להשלמת לימודי תואר).
האחד הוא לעבור תפקיד "הנדסי"- היתרון בו הוא שעובדים 8-17 והשני הוא תפקיד ניהולי- בו פחות מתעסקים עם המכונות ברמה הטכנית, אבל עדיין עובדים לילות ומשמרות
כמה את מרויחה היום, כמה תרוויחי בניהול וכמה בתפקיד הנדסי בחברה שלך? מה שעות העבודה בכל אחד מהמצבים?

אני חושב שהיום תואר פורמלי זה פחות חשוב למעט במגזר הציבורי.

אם את יכולה להשתדרג במקום העבודה שלך לתפקיד ניהולי ורק צריכה תואר אקדמאי בשביל לסמן וי בטופס אז הייתי הולך על הכי קל ומהיר.

יש יתרון לוותק ולידע הנצבר כמו גם לתנאים המצטברים.

תלמדי מה שמעניין אותך בזמנך הפנוי

בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה!

אם היית שואלת את השאלה לפני שנתיים
שאלה לפני שנתיים
לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע
לעזוב מקום עבודה יציב כדי להצטרף לבוטקאמפ

ניכר שהנושא מעסיק אותך זה זמן רב.. אם את כלכך רוצה, למה לא?
תמיד יש אפשרות למצוא עבודה בתור הנדסאית מכונות במיוחד עם מעל 10 שנות ניסיון. בהצלחה

אולי דיעה לא פופלארית - המעסיקים מחפשים אנשים שעולים זול וזה אומר בעיקר צעירים
השוק היום מוצף בצעירים זולים
תכנות זה שוק קשוח, שבד"כ צריך כל הזמן ללמוד ולהתחדש - זה משהו שמתאים לך?
יכול להיות, אין לי התנסות בשוק קשוח שכזה

כמה את מרויחה היום, כמה תרוויחי בניהול וכמה בתפקיד הנדסי בחברה שלך? מה שעות העבודה בכל אחד מהמצבים?
כרגע מרוויחה בערך 18-21 לחודש (מזה יורד בין היתר ESPP שאני שוקלת לעצור). נאמר לי שחלק מהמהנדסים מרוויחים אולי כמוני, מאחר והם לא עושים סופ"שים ולילות. המנהל הישיר שלי ודומיו, עושים משמרות גם הם אז אני מניחה שהם מרוויחים יפה, אין לי מושג כמה. אני כן יודעת שהתשלום הוא גלובלי ולא פר משמרת כמוני.

כאמור, מנהל עובד באותו לו"ז כפי שחברי ואני עובדים כולל ישיבות פה ושם שהם לעתים מגיעים אליהם בימי בחופש. מהנדסים עובדים שמונה חמש וחלקם נשארים בתורנות ואמורים להיות זמינים עד שעות הלילה.

שאלה לפני שנתיים
לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע
לעזוב מקום עבודה יציב כדי להצטרף לבוטקאמפ

ניכר שהנושא מעסיק אותך זה זמן רב.. אם את כלכך רוצה, למה לא?
תמיד יש אפשרות למצוא עבודה בתור הנדסאית מכונות במיוחד עם מעל 10 שנות ניסיון. בהצלחה
בהחלט מעסיק זמן רב. תמיד היו תירוצים ופחדים ובסופו של דבר רק הגברתי את התלות שלי במעסיק הספציפי הנוכחי.

עוד דעה לא פופולרית:
מרבית האנשים בגיל 40 לא מסוגלים לעבוד מספיק שעות או ללמוד מספיק מהר כדי להדביק קצב עם ילדים בני 23 שהשתחררו אתמול מ8200.
אחרי התואר יש עוד הרבה ללמוד לפני שמגיעים לרמה שאיתה אפשר לצאת לפנסיה.

תוחלת החיים נמצאת בעלייה מתמדת וגיל היציאה לפנסיה יילך ויתאחר, ככה שבכלל לא מופרך להניח שיש לך עוד 40 שנה לפחות בשוק העבודה. בפרספקטיבה הזאת אני לא חושב שגיל 35 זה מאוחר מדי להתחיל ;)
אתה עובד בתחום הנדסי? לא חושב שזה סביר להניח שתוכל לבצע עבודה טובה בגיל 70..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
N עדיף להתחיל תואר בגיל 25 מאוניברסיטה מאשר 23 ממכלה (רופין) אוף טופיק 1
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3

נושאים דומים