• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה)

• פותח הנושא GAK
  • פורסם בתאריך

GAK

משתמש רשום
דירוג
0
היי,

אשמח לעצתכם,

קצת רקע:
אני בן 41 נשוי + 2, מפתח תוכנה עם 10 שנות ניסיון, עובד בחברה בינלאומית טובה,יציבה. סה"כ מרוצה בתפקיד.
השתלבתי בתחום באמצעות קורס תיכנות ואחר כך הרחבתי את הידע באמצעות עוד הרבה קורסי און ליין ותרגול.

כרגע די נוח לי בתפקיד (אופי התפקיד, הערכה והאיזון בין העבודה לבית) אבל לאחרונה אני חושב על חיפוש עבודה
הסיבה היא בעיקר בשביל להגדיל את ההכנסה והחיסכון בשאיפה להגיע לדירה יום אחד.

הרבה פעמים התבאסתי שחסר לי ידע שלומדים בתואר (כמו חומרה, מערכות הפעלה וכו') למרות שבתפקידים שעשיתי עד ככה לא ממש הרגשתי בחוסר הזה
אבל כשהסתכלתי על הסרטון של גוגל שבו מספרים מה הידע המצופה ממי שבא לראיון עבודה, הבנתי שיהיה לי קשה לעבור ראיון כזה ולהשתלב בחברות בסדר גודל של גאמפא.

השאלה שלי אם במצבי הייתם ממליצים ללכת וללמוד לתואר? כמובן שזה יהיה מאוד מאתגר ב-100% משרה ועם 2 ילדים קטנים.
או שאוכל להשלים את הפער ולהשתלב בחברות בסגנון באמצעות קורסים און ליין כמו Udemy וכו?

תודה לכל העונים

אבל כשהסתכלתי על הסרטון של גוגל שבו מספרים מה הידע המצופה ממי שבא לראיון עבודה, הבנתי שיהיה לי קשה לעבור ראיון כזה ולהשתלב בחברות בסדר גודל של גאמפא.
מה ראית שם שקורס בUDEMY של DATA STRUCTURES & ALGORITHMS + מענה על שאלות ליטקוד + הכנה לשאלות של SYSTEM DESIGN לא יוכלו להשלים?
למה שבראיון למשרת BACKEND יכנסו איתך לעומק של חומרה או מערכות הפעלה? בטח לא מעבר לידע בסיסי שאי אפשר לסגור בכמה סרטוני יוטיוב.

נשמע לי OVERKILL מיותר בטח בגילך עם ילדים והניסיון התעסוקתי שלך.

השאלה שלי אם במצבי הייתם ממליצים ללכת וללמוד לתואר? כמובן שזה יהיה מאוד מאתגר ב-100% משרה ועם 2 ילדים קטנים.
זו השקעה מאוד גדולה. תצטרך לרדת למשרה חלקית מאוד לתקופה של 3 שנים עם הרבה תמיכה והבנה מהמשפחה.

או שאוכל להשלים את הפער ולהשתלב בחברות בסגנון באמצעות קורסים און ליין כמו Udemy וכו?
עבדתי במספר חברות בסגנון. לא הכרתי אף קולגה ללא תואר ראשון, והרוב אפילו מאוניברסיטה רצינית.

ללא התואר גם לא יקראו לך לראיון בגוגל, אז אין טעם להתאמץ בשביל זה.
עד שתסיים את התואר אתה כבר לא תהיה רלוונטי בשוק העבודה ב״הייטק״ (גיל 50+)
במקומך היתי מודאג בדיוק מהסיבה הזאת. האם יש לך תואר כלשהו או שאתה ללא תואר כלל?
אם אין לך תואר, עדיף להתחיל ללמוד תואר.
בגיל מבוגר המוח כבר לא חד ״כמו פעם״, עדיף להתכונן ליום שאחרי,
אולי תפקיד שהוא לא טכני לדוגמא product manager או בסגנון הזה שתוכל למצוא עבודה
ולעבוד עד הפנסיה.

ללא התואר גם לא יקראו לך לראיון בגוגל, אז אין טעם להתאמץ בשביל זה.
עד שתסיים את התואר אתה כבר לא תהיה רלוונטי בשוק העבודה ב״הייטק״ (גיל 50+)
במקומך היתי מודאג בדיוק מהסיבה הזאת. האם יש לך תואר כלשהו או שאתה ללא תואר כלל?
אם אין לך תואר, עדיף להתחיל ללמוד תואר.
בגיל מבוגר המוח כבר לא חד ״כמו פעם״, עדיף להתכונן ליום שאחרי,
אולי תפקיד שהוא לא טכני לדוגמא product manager או בסגנון הזה שתוכל למצוא עבודה
ולעבוד עד הפנסיה.
:lol::lol::lol: כל מה שנכתב פה מנסיון לא נכון.

יש לי בצוות אדם מבוגר ממך שרק לאחרונה סיים את התואר במדמ"ח בפתוחה. עשה זאת לנפש לדבריו. מאחוריו נסיון של 20+ שנים.
איש משפחה ומהכרותי עימו, סיים ב 6 שנים עם משרה מלאה.
הלמידה אכן קשה יותר והמח פחות חד וסופג פחות מהר

ממליץ לך להתחיל עם כמה קורסים במתמטיקה ולראות איך הולך.

בגוגל אין העדפה חזקה לבעלי תארים?
תואר ראשון ביחוד ממוסד חזק עוזר בתחילת הדרך(גם אם רובו לא קשור לתעשיה). אחרי זה כל מה שמשחק תפקיד זה כמות וסוג הנסיון בתעשיה. תואר ואני מדבר על שלישי ומעלה יכול להיות פקטור אם מדובר במשרת מחקר.

*עובדתית תמיד יש סיכוי ליפול על @munmun שיפסול אותך לא רק על מחסור בתואר אלא גם על היותך "זקן" :lol:

נערך לאחרונה ב:
אז אתה מכיר הרבה אנשים שהתקבלו למשרת פיתוח בגוגל ללא תואר?

אם המטרה היא להגדיל את השכר והאמצעים הם תואר ומועמדות לגוגל, אז לא.
יש מספיק חברות שהן לא גמפא שמשלמות לא פחות ולא תצטרך להפסיד שנים של שכר בזמן התואר.
אגב, גם אם תעשה תואר ותקדיש לכך כמה שנים זה עדיין לא מבטיח שתתקבל לאן שאתה רוצה...אז אם זו לחלוטין המטרה, 3 שנים זה חתיכת הימור.

אם המטרה להעשיר את הידע כי התחום מעניין אותך ואתה רוצה להעמיק, אז כן.

אז אתה מכיר הרבה אנשים שהתקבלו למשרת פיתוח בגוגל ללא תואר?
רוב המפתחים בתעשיה בעלי תואר במדעי המחשב פשוט כי זה המסלול הסטנדרטי. מתוך אותו רוב מיעוט מאוד קטן מצליח להתקבל לגמפא. ככה שבהגדרה אין הרבה "מאלפי אריות לבקנים"\"חסרי השכלה פורמלית" בגמפא.

• אהבתי
Reactions: HHH
סתם אנקדוטה - אני אישית מכיר עובדת בגמפא שיש לה רק תואר במנהל עסקים ממכללה לא מהמובילות, ואין לה ניסיון צבאי מיוחד. אמנם לא תפקיד טכני, אבל גם זה קיים.

רוב המפתחים בתעשיה בעלי תואר במדעי המחשב פשוט כי זה המסלול הסטנדרטי. מתוך אותו רוב מיעוט מאוד קטן מצליח להתקבל לגמפא. ככה שבהגדרה אין הרבה "מאלפי אריות לבקנים"\"חסרי השכלה פורמלית" בגמפא.
בקיצור אתה לא מכיר,
אבל אתה יודע מ״ניסיון״ שכל מה שכתבתי לא נכון.

בקיצור אתה לא מכיר,
רק להבין את הטענה שלך: מפתח ללא תואר עם 10 (לא 2-3, 10) שנות ניסיון כמפתח בחברות סבבה לא יקבל שום הזדמנות להתראיין בחברות FAGMA? באף אחת מהן?

יש המון חברות שמעדיפות ניסיון של 10 שנים על השכלה בתחום. אני עובד בסטארט אפ ללא תואר, בתחום כבר אי אילו שנים. לא הייתי מנסה אפילו ללמוד תואר במדעי המחשב עכשיו, אם השאיפה היא להגדיל הכנסה.
אם השאיפה היא יותר העמקה בתחום וזה מעניין אותך, לך על זה. אבל אם השאיפה היא להרוויח יותר אז אני לא חושב שתואר זו הדרך הכי טובה במצבך הנוכחי.
עבדתי בקורפורייט (לא גוגל או אפל) ולבוס שלי בפיתוח לא היה תואר. ולבוס שלפניו לא היתה אפילו תעודת בגרות.

בקיצור אתה לא מכיר,
לאנשים יש נטיה להצדיק את המסלול בו הם הלכו. במקרה הזה, אני מניח שזה נכון הן לבעלי תואר והן למי שאין להם השכלה גבוהה בתחום הרלוונטי.
ובכל מקרה, המידע כאן הוא בדרך כלל אנקדוטלי. העובדה שאדם בלי תואר עובד בתפקיד מסויים היא בעלת משקל נמוך להחלטה של מי שמתלבט אם להשלים תואר.

• אהבתי
Reactions: HHH
בקיצור אתה לא מכיר,
טוב קשה לך בלי אנקדוטות. כרגע עובד ב-corporate אמריקאי גדול. איתי עובדים 2 מפתחים חסרי השכלה כלל. .בקבוצה שלי שאחראית על אחד המוצרים היותר מכניסים בחברה המפתח הכי צעיר(לא מכניס את עצמי) בן 35 כאשר רוב הקבוצה עברה את גיל 50.

אישית מכיר 3 מפתחים ב-faang עם בקושי תעודת בגרות.
לאנשים יש נטיה להצדיק את המסלול בו הם הלכו. במקרה הזה, אני מניח שזה נכון הן לבעלי תואר והן למי שאין להם השכלה גבוהה בתחום הרלוונטי.

הדיון הוא לא על נחיצות תואר ראשון כבסיס מקצועי אלא על האם חברות faang פוסלות מועמדים לתפקידי פיתוח תוכנה ללא תואר ללא תלות בנסיון בתעשיה. יש גם את הנקודה שאנשים בגיל מבוגר הופכים ל-retarded ושאולי "כדאי להם לשקול את החווה הגדולה שהשמיים" כי פיתוח זה "משחק של צעירים" אבל פה באמת שאין לי מה להוסיף.

ובכל מקרה, המידע כאן הוא בדרך כלל אנקדוטלי. העובדה שאדם בלי תואר עובד בתפקיד מסויים היא בעלת משקל נמוך להחלטה של מי שמתלבט אם להשלים תואר.
אני מסכים - אבל במקרה הזה מדובר על אדם בן 41 (עם 2 ילדים) עם ניסיון של 10 שנים בתחום ששואל האם כדאי ללמוד לתואר כדי להגדיל הכנסה. אז התשובה ההגיונית היא ״לא, אלא אם א,ב,ג״.

הדיון הוא לא על נחיצות תואר ראשון כבסיס מקצועי אלא על האם חברות faang פוסלות מועמדים לתפקידי פיתוח תוכנה ללא תואר ללא תלות בנסיון בתעשיה. יש גם את הנקודה שאנשים בגיל מבוגר הופכים ל-retarded ושאולי "כדאי להם לשקול את החווה הגדולה שהשמיים" כי פיתוח זה "משחק של צעירים" אבל פה באמת שאין לי מה להוסיף.
אכן השאלה נקודתית, ובכל זאת התשובות הלכו לניסיון אישי ואנקדוטות (ואני לא מבקר. כנראה לא כותבים כאן הרבה אנשים שמכירים את תהליך הסינון בחברות הרלוונטיות).
לגבי מה שכתבת על גיל, חשבתי שגילנות עברה מהעולם, בפרט בתעשייה עם קשר הדוק לתעשייה בארה"ב.

אני חושב שכדאי לך להצטרף לקבוצות פייסבוק של מדעי המחשב בפתוחה ולהבין את גודל האירוע שאתה שוקל להיכנס אליו...
מדובר בתואר קשוח שאנשים שלא עובדים/עובדים במשרה חלקית, וללא ילדים, מסיימים ב4+ שנים.
להערכתי במצבך לא תסיים אותו בפחות מ6 שנים.

בקשר לשאלה האם התואר באמת נחוץ בשביל להתקבל לחברות סטייל FANG? לא, אבל ככל הנראה יהיה לך יותר קשה לעבור סינון קורות חיים ראשוני.
השאלות שנשאלות בראיונות FANG הן לא משהו שאי אפשר להתכונן אליו באמצעות קורס אלגוריתמים בUdemy או חרישה על Leetcode. (שזה משהו שתצטרך לעשות גם אם תהיה בוגר אוניברסיטה.)

גילוי נאות: ללא תואר, עובד בחברה טכנולוגית גדולה בtop 10 marketplace.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
N עדיף להתחיל תואר בגיל 25 מאוניברסיטה מאשר 23 ממכלה (רופין) אוף טופיק 1
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3

נושאים דומים