• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טופס 1099 מ-BoA למי שאינו אזרח אמריקאי

אם כבר מדברים על הנושא. אתה אומר שזה נוהג כלומר אם אני מגיש 1040NR וקיבלתי 1099 על ריבית, אם אני לא מוסיף את ה1099 לדו"ח אז אין שום בעיה חוקית?
בוודאי שאין בעיה חוקית. כהכנסה חייבת בוודאי שלא מדווחים על זה, כיון שזה פטור.
הנוהג הוא פשוט לדחוף את זה למקום לא נכון בדוח בצורה שלא תחויב במס (לדוגמא SCHEDULE B ואז עוד פעם אותו סכום במינוס, או כהכנסת ריבית חייבת ב SCEDULE NEC בעמודה של 0% לפי אמנה או כל אחד וההמצאות שלו :)).
(רק שיהיה ברור, אני מדבר על מקרים רגילים של ריבית בנקאית וריביות אחרות פטורות. ישנם גם ריביות חייבות במס)

לדעתי ההנחיה הרשמית היא לא לכלול את הריבית הזו בדוח המס.
ניתן לראות זאת בהוראות של טופס 1040NR, עמוד 18, עמודה ימנית, Exception 3.
הנוהג הוא פשוט לדחוף את זה למקום לא נכון בדוח בצורה שלא תחויב במס (לדוגמא SCHEDULE B ואז עוד פעם אותו סכום במינוס, או כהכנסת ריבית חייבת ב SCEDULE NEC בעמודה של 0% לפי אמנה או כל אחד וההמצאות שלו :)).
בשני 1040NR שהגישו לי בשנים עברו כן הוסיפו את הריבית הבנקאית ולא הוסיפו את הסכום שוב במינוס. הסיבה היחידה שאני מבין שלא שילמתי עליה מס זה בגלל גובה החוב הסופי הנמוך ששולם (היו לי בזמנו דיבידנדים שלא נוכה עליהם מס במקור והחוב הסופי תואם אותם).

גם אם נניח בצד את זה שהדו"חות הוגשו כנראה לא לפי ההנחיות/נוהג, מתסכל אותי שבשיחה עם אותה חברת רואי חשבון (די גדולה ומכובדת) לארה"ב השנה לגבי ה-1099INT של $30 ריבית בנקאית נאמר לי במפורש ש"עקרונית אני כן אמור להגיש דו"ח ל-IRS בגין הריבית הזאת היות וקיבלתי 1099 מהבנק וה-IRS מצפה לזה".

בשני 1040NR שהגישו לי בשנים עברו כן הוסיפו את הריבית הבנקאית ולא הוסיפו את הסכום שוב במינוס. הסיבה היחידה שאני מבין שלא שילמתי עליה מס זה בגלל גובה החוב הסופי הנמוך ששולם (היו לי בזמנו דיבידנדים שלא נוכה עליהם מס במקור והחוב הסופי תואם אותם).

גם אם נניח בצד את זה שהדו"חות הוגשו כנראה לא לפי ההנחיות/נוהג, מתסכל אותי שבשיחה עם אותה חברת רואי חשבון (די גדולה ומכובדת) לארה"ב השנה לגבי ה-1099INT של $30 ריבית בנקאית נאמר לי במפורש ש"עקרונית אני כן אמור להגיש דו"ח ל-IRS בגין הריבית הזאת היות וקיבלתי 1099 מהבנק וה-IRS מצפה לזה".
נשמע שהם כן דיווחו לפי המקובל. הנקודה היא לדווח בלי שיהיה מס. אם לדוגמא היה לך ריבית של 3 דולר, באמת אפשר פשוט לדווח כריבית חייבת כיוון שעדיין תהיה מתחת לדולר אחד של מס.

לגבי התשובה שלהם לגבי הגשה השנה, הם מתפרנסים מזה...

אם לדוגמא היה לך ריבית של 3 דולר, באמת אפשר פשוט לדווח כריבית חייבת כיוון שעדיין תהיה מתחת לדולר אחד של מס.
הריבית שדווחה בזמנו הייתה משמעותית הרבה יותר גבוהה והייתי מבחין אם הייתי משלם עליה מס. פשוט מפתיע לגלות שלפי ההוראות לא אמורים להוסיף אותה לדו"ח בכלל או שנהוג להוסיף ולחסר אותה, בזמן שהם עשו לא את זה ולא את זה.
אגב, מישהו עובר על הדו"חות האלה או שרק במידה ועושים לך audit? יש בכלל audit ל-NR?
לגבי התשובה שלהם לגבי הגשה השנה, הם מתפרנסים מזה...
לכן זה מתסכל. אתה רוצה לסמוך על הרו"ח שלך ומסתבר שלא בטוח שאפשר...
למזלי הפער בין שכר הטרחה לריבית ב-1099 כל כך גדול שנמנעתי מלהגיש "על עיוור" והתייעצתי כאן קודם. מקווה לפחות שיש עוד אנשים שקוראים את השרשור הזה ושזה יעזור להם לא להגיש דו"ח שלא לצורך.

הריבית שדווחה בזמנו הייתה משמעותית הרבה יותר גבוהה והייתי מבחין אם הייתי משלם עליה מס. פשוט מפתיע לגלות שלפי ההוראות לא אמורים להוסיף אותה לדו"ח בכלל או שנהוג להוסיף ולחסר אותה, בזמן שהם עשו לא את זה ולא את זה.
אגב, מישהו עובר על הדו"חות האלה או שרק במידה ועושים לך audit? יש בכלל audit ל-NR?
יש תיקונים אוטומטיים אם המחשב שלהם מגיע לחישובים שונים (טעויות טכניות וכדומה) או אם יש הצלבה אוטומטית עם 1099/W2 שלא דווח (אני לא ראיתי תיקונים כאלו ב 1040NR אבל אולי זה קיים. לא יודע). תיקונים מהותיים יש רק במקרה של ביקורת, ואכן זה יכול לקרות גם ל NR. עדיין לא ברור לי מה עשו במקרה שלך עם הריבית :). אני לא מבין איך זה הופיע על הדוח ולמרות זאת זה לא מוסה (אאל"כ היו לך הפסדים או ניכויים כלשהם שהורידו את ההכנסה החייבת ל 0?)

משהו קשור מצחיק... בהמון שרשורים כאן מדברים על המיסוי הדרקוני של PFICs. זה נכון שהמיסוי הוא נוראי אבל נראה שלמחשבי ה IRS יש בעיה עם ה PROCESSING של דוחות שמדווחים על מס נוסף בגלל EXCESS DISTRIBUTIONS. בכמה דוחות מהשנתיים האחרונות, עם מיסוי מחושב של עשרות אלפי דולר, לקוחות פשוט קיבלו החזר מה IRS עם הודעה שהמס שחושב על הדוח שהוגש לא חושב נכון :) (המחשב פשוט חישב מס רגיל, ולא התייחס למס הנוסף שמגיע מהנספחים ל 8621).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S כמה מסובך למלא טופס 1301 לבד? מיסים 6
T צירוף טופס 1344 לדו"ח שנתי מיסים 1
ז טופס 103 מיסים 1
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
A טופס 1042 נדל"ן 1
Namy גלגול סעיף 46 לשנים עוקבות ללא הגשת טופס מיסים 9
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A טופס 857 עבור מכירת ESPP מיסים 30
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
A טופס 106 ללא שדה 042 בשנה עם חופשת לידה מיסים 9
O טופס 134 מיסים 2
דור דורים תבנית טופס 1325 עם דוגמאות מיסים 13
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
A תעודת גמר= טופס 4?! נדל"ן 0
Y טופס 106 - הפרשים משנה קודמת מיסים 1
ש טופס 14 פנסיה לעובד משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
A טופס 867 במסחר עצמאי בארץ ובארה"ב מיסים 2
K טופס 1322 עבור ברוקר זר מיסים 35
מ האם יש הבדל בין טופס W8 לבין טופס W8-BEN מיסים 2
מ בענין טופס W8-BEN מיסים 16
Bonfire איך לא לשלם על טופס T-1098? מיסים 7
A טופס 4 בעיריית ירושלים נדל"ן 8
yossik מילוי טופס PDF און ליין אוף טופיק 22
N קיבלתי טופס W9 לכתובת האמריקאית מיסים 7
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
י אי-תאימות רווחי הון אל טופס 106 ואל מערכת Alfie מיסים 7
P בקשת החסר מס מבלי טופס 161 מיסים 7
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
M טופס מילוי מוטבים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
D שאלה לגבי טופס 101 אוף טופיק 3
S טופס 1301 מיסים 4
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
Z תאריך אחרון להגשת טופס 1301 מיסים 1
E טופס 1301 - מספר שאלות מיסים 2
B טופס 1301 - לשכיר שהוא גם עצמאי מיסים 3
deussex טופס 1301 - הוצאות מוכרות לשכיר ושאלות נוספות מיסים 130
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
T הגשת בקשה להחזר מס (טופס 135) באופן עצמאי בפעם הראשונה מיסים 20
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
H הגשת טופס 1301 לשנת 22 מיסים 17
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
Z טופס 1322 ני״ע חו״ל. בהסבר למילוי (סעיף6) אומר שצריך טפסים נפרדים למה שנמכר עד יוני ולמה שנמכר אחריו. האם אכן מקפידים על זה? מיסים 15
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
R הלוואת גישור על דירה על הנייר לפני קבלת טופס 4 נדל"ן 6
G טופס 867 - מעבר בין בנק לברוקר מיסים 5

נושאים דומים

Back
למעלה