• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי להשקיע בגמל להשקעה עם דמי ניהול אטרקטיביים?

תיק הארי בראון - אני משקיע סולידי יחסית ולא מעוניין בתנודות גדולות מידיי
תיק הארי בראון נועד לשימור ערך ולא לצמיחה. בשנים הראשונות אחרי הפרישה סיכון רצף התשואות הינו משמעותי ביותר, ולכן מקובל להקטין את התנודתיות בשנים אלו. זהו גם השימוש של הסולידית בתיק.

עבור כל משקיע אחר, זהו תיק מסוכן, בהיבט של הפסד אלטרנטיבה.

ובכלל, תיק הארי בראון מחזיק בהגדרה את מניות ארה"ב ואג"ח ממשלת ארה"ב הארוכות ביותר. אם אתה מחזיק נכסים אחרים, התיק לא יעבוד באותה צורה.

האם יכול להציע משהו מעניין, מוצלח או מתאים יותר?
אפשר להתחיל מתיק %X מניות והשאר במזומן, לפי הסיכון שמתאים לך, ולהתחיל לבצע שינויים עד שמגיעים לאולטימטיבי.

למה הכוונה בחשבון ממוסה?
השאלה הזו הייתה נראית לי לגטימית לגמרי עד ש:
יש לי תיק הארי בראון בחשבון ההשקעות בבנק
אז מבלי להמשיך לקרוא (מה שכן עשיתי והבנתי שהאינטואיציה שלי נכונה) קיבלתי את ההרגשה שאתה עושה אחד לאחד מה שכתוב באתר.
ממליץ לך להשתהות רגע ולנסות להבין יותר לעומק לפני שאתה פועל.

חשבון ממוסה?
כשמו כן הוא - חשבון שמשלם מס.
קרן השתלמות - פטורה ממס רווחי הון של 25% וזה היתרון הענק שלה (נכון להיום 25%, נכון להיום פטורה). כמו כן, הכסף שנכנס אל קרן ההשתלמות הוא מהברוטו ולא מוחל עליו מס הכנסה/דמי בריאות/ביטוח לאומי (אם אני לא טועה).
קרן פנסיה - פטורה ממיסוי כי אתה מפקיד אליה מהברוטו כספים לפני מס, כלומר כספים שהם לפני מס הכנסה/דמי בריאות/ביטוח לאומי (אם אני לא טועה).
בנוסף, כשמגיעים לגיל פנסיה יש איזשהוא תהליך מופחת של מיסוי, 15% נומינלי או משהו כזה אם אני לא מטעה ורק החל מאיזו X גובה קצבה מסויימת משלמים מס על הקצבה (נקרא מס שולי אם אני לא טועה).
קופת גמל להשקעה (נושא השרשור) - לא פטורה ממיסוי כי הכסף שאתה מפקיד אליה הוא מהנטו שלך, כלומר מוסה כבר במס הכנסה/ביטוח לאומי/דמי בריאות וכו'.
תיק השקעות בבנק או בבית השקעות (ברוקר מקומי או ברוקר זר וכו') - לא פטורה ממיסוי כי הכסף שאתה מפקיד אליה הוא מהנטו שלך, כלומר מוסה כבר במס הכנסה/ביטוח לאומי/דמי בריאות וכו'.

ולא מעוניין בתנודות גדולות מידיי
25% מניות בהארי בראון - מועד לתנודות גדולות מדי.
25% זהב בהארי בראון - מועד לתנודות גדולות, לא יודע אם מדי.
אז כבר 50% מהתיק מיועד לתנודות יחסית גדולות כלשהן חוץ מפלח המזומן (היציב ביותר אך גם זה שמאבד מערכו בקביעות מרשימה בגלל האינפלציה) ואולי חוץ מפלח האג"ח כתלות במח"מ של האג"ח ואם קונצרני או ממשלתי (פחות משנה אם קונצרני או ממשלתי מאשר המח"מ שלו, אבל גם משנה).

וחסכון פנסיוני לוקחים לפחות 0.5 דמי ניהול
איזה חסכון פנסיוני?
ישנם 3 סוגים של מכשירים (=חסכונות) פנסיוניים (=משלמים קצבה):
1. קרן פנסיה , 2. קופת גמל משלמת לקצבה , 3. ביטוח מנהלים.
בקרן פנסיה ברירת מחדל למשל לוקחים רק 0.01% שנתי על כל הצבירה בקרן, אבל 1.31% מכל הפקדה חודשית (במיטב דש).
בקופת גמל (משלמת לקצבה) מחקת מדדים (S&P500) ב- IBI שהמון מהפורום נמצאים בה, דמי הניהול "הבסיסיים" הם 0.5%, וכגודל הצבירה כך גודל ההנחה.

תיק הארי בראון נועד לשימור ערך ולא לצמיחה
+1.
על פי הגדרתו והרכבתו מיועד לאלו שכבר נמצאים בפרישה מוקדמת/רגילה או ש"מפחדים" על ההון שלהם ולא מחפשים לסכן אותו (סיכון = להרוויח תשואה עודפת מעל הממוצע).

זהו תיק מסוכן, בהיבט של הפסד אלטרנטיבה
+1.
האלטרנטיבה לפי מה שאני מבין את טונה - להשקיע בתיק מסוכן יותר שאמור לתת יותר תשואה. מה שנקרא שלב צמיחת ההון.
אתה מושקע בתיק של שמירת ערך (פחות מסוכן, פחות תנודתי יחסית) ואתה מפסיד את האלטרנטיבה שהיא בדמות תיק שמצמיח ערך (יותר מסוכן, יותר תנודתי).

ובכלל, תיק הארי בראון מחזיק בהגדרה את מניות ארה"ב ואג"ח ממשלת ארה"ב הארוכות ביותר. אם אתה מחזיק נכסים אחרים, התיק לא יעבוד באותה צורה.
+1.
הכוונה של טונה היא שאם אתה מחזיק בתיק הארי בראון נכסים אחרים שהם לא מניות ארה"ב ו/או לא אג"ח ממשלת ארה"ב במח"מ ארוך מאוד מאוד - זה בעצם לא תיק הארי בראון "באמת" אלא שעטנז שלו שייתכן שלא משיג את היעדים של תיק הארי בראון שאותם כנראה מצאת כנכונים לך.

נערך לאחרונה ב:
@ביולוג ירושלמי כמה תיקונים קטנים (וחלקם קטנוניים) ברשותך
הכסף שנכנס אל קרן ההשתלמות הוא מהברוטו ולא מוחל עליו מס הכנסה/דמי בריאות/ביטוח לאומי (אם אני לא טועה).
לא מדוייק. על החלק שלך (2.5%) אתה משלם מס הכנסה (אם אני לא טועה) , החלק של המעסיק (עד 7.5%) פטור עד תקרת משכורת של כ16 אש"ח. על הפרשות מעבר לזה משמלמים מס הכנסה כאילו קיבלת את הכסף לחשבון הבנק.

קרן פנסיה - פטורה ממיסוי כי אתה מפקיד אליה מהברוטו כספים לפני מס, כלומר כספים שהם לפני מס הכנסה/דמי בריאות/ביטוח לאומי (אם אני לא טועה).
היא לא פטורה ממס כי אתה מפקיד מהברוטו, אלא כי הרווחים בה פטורים ממס רווחי הון.
לגבי ההפקדה מהברוטו, זה נכון עד תקרה מסויימת (ששונה בין חלק המעסיק לחלק העובד).
(ואגב, במקרה זה אין הבדל בין קרן פנסיה לקופת גמל לביטוח מנהלים מבחינת המיסוי)

בנוסף, כשמגיעים לגיל פנסיה יש איזשהוא תהליך מופחת של מיסוי, 15% נומינלי או משהו כזה אם אני לא מטעה ורק החל מאיזו X גובה קצבה מסויימת משלמים מס על הקצבה (נקרא מס שולי אם אני לא טועה).
לא מדוייק. על קצבת פנסיה יש פטור ממס לכמה אלפים ראשונים (והפטור קטן יותר אם משכת פיצויים). על מה שמעל זה משלמים מס הכנסה לפי מדרגות מס הכנסה, כאילו מדובר במשכורת.
ה15% מס נומינלי על רווחים (אאל"ט) מדבר על היוון של קצבה מוכרת (כלומר כזאת שמגיעה מכספים ששילמת עליהם מס לפני ההפקדה לקופת הגמל/פנסיה).
מצד שני, אם אתה לא מהוון את הקצבה המוכרת אלא לוקח אותה כקצבה, אז להבנתי אתה לא משלם מס בכלל.

אגב, מס שולי זה בגדול שם יפה ל"גובה המס במדרגת המס הגבוהה ביותר שאתה נמצא בא".
קופת גמל להשקעה (נושא השרשור) - לא פטורה ממיסוי כי הכסף שאתה מפקיד אליה הוא מהנטו שלך, כלומר מוסה כבר במס הכנסה/ביטוח לאומי/דמי בריאות וכו'.
לא מדוייק. אם אתה מחליט לקחת את הכסף כקצבה אז אתה פטור ממס על הרווחים (אאל"ט).

25% מניות בהארי בראון - מועד לתנודות גדולות מדי.
25% זהב בהארי בראון - מועד לתנודות גדולות, לא יודע אם מדי.
אז כבר 50% מהתיק מיועד לתנודות יחסית גדולות כלשהן חוץ מפלח המזומן (היציב ביותר אך גם זה שמאבד מערכו בקביעות מרשימה בגלל האינפלציה) ואולי חוץ מפלח האג"ח כתלות במח"מ של האג"ח ואם קונצרני או ממשלתי (פחות משנה אם קונצרני או ממשלתי מאשר המח"מ שלו, אבל גם משנה).
מצטער, אבל גם עם זה אני לא מסכים :)
כל הרעיון בהארי בראון זה לקחת 4 רכיבים שונים עם קורלציה הפוכה ביניהם, ככה שהתנודות שלהם בממוצע יקזזו אחת את השניה (לא בטוח שזה המצב גם היום/בעתיד, אבל זה הבסיס לרעיון המקורי).
זה שכל רכיב בפני עצמו יכול להיות תנודתי לא אומר שהתיק בכללותו יהיה תנודתי.

2. קופת גמל משלמת לקצבה
זה אומנם כבר גובל בניתפוק, אבל כדאי לדעת שזאת "קופת גמל לא משלמת לקצבה".
נכון להיום זאת אחת הבעיות של המוצר הזה - זה מוצר שבהגדרה הוא קצבתי (כלומר אתה חייב להוציא משם את הכספים בצורת קצבה), אבל הוא לא יודע לשלם קצבה בעצמו. עובדים על כל מיני פתרונות לאפשר לקופת גמל לשלם קצבה (כנראה בצורת אנונה+ביטוח אריכות חיים), אבל נכון להיות הדרך היחידה היא לנייד מקופת גמל אל קרן פנסיה או ביטוח מנהלים לפני הפרישה, ולמשוך את הכספים מהם.

בקרן פנסיה ברירת מחדל למשל לוקחים רק 0.01% שנתי על כל הצבירה בקרן, אבל 1.31% מכל הפקדה חודשית (במיטב דש).
בקופת גמל (משלמת לקצבה) מחקת מדדים (S&P500) ב- IBI שהמון מהפורום נמצאים בה, דמי הניהול "הבסיסיים" הם 0.5%, וכגודל הצבירה כך גודל ההנחה.
+1.
אני אוסיף שיש גם אלטרנטיבות יותר זולות. קופ"ג IRA למשל אפשר לקבל גם דמי ניהול של 0.25-0.3% (ובקבוצת רכישה גם משמעותית פחות מזה).

עם כל השאר אני מסכים :)

אולי פספסתי, אבל ישנה הטבת מס די משמעותית אם החוסך רוצה להפריש לעצמו קצבה בגיל 60 מקופ"ג להשקעה. אם אני לא טועה פטור מלא ממס, ופטור חלקי באם הרצון הוא להוון בגיל 60.
זה די משמעותי!

כמה תיקונים קטנים (וחלקם קטנוניים) ברשותך
בכלל לא קטנוניים ונכונים מאוד. טוב שהצטרפת ובחרת להשקיע ולתקן. תודה. זה חשוב מאוד.
תיקונים מעולים.

ישנה הטבת מס די משמעותית אם החוסך רוצה להפריש לעצמו קצבה בגיל 60 מקופ"ג להשקעה
לגמרי, אתה צודק בהחלט.
זה גם מה שרונן תיקן אותי אבל זה לא מה שהתכוונתי... כשהבחור ששאל רשם "מהו חשבון ממוסה?", אני הבנתי ממנו שהוא מחפש תשובה לגבי מיסוי בטווח המיידי, כלומר הנחתי שהוא לא מחפש תשובה עד לגיל 60 (מכשיר קצבתי) כי הוא דיבר על בית השקעות ותיק השקעות.
אני כמעט בטוח שזה מה שהוא חיפש בשאלה שלו (זה מה שהבנתי ממנה) שהיא לא הייתה מכוונת לשאלה על כל היבטי המיסוי כולם בעת קבלת קצבה בגילאי פרישה וכו'. ככה גם עניתי בהתאם.
בפועל, קופת גמל להשקעה היא מוצר ממוסה עכשיו (הכסף מוסה כבר כי הוא יוצא מהנטו אחרי תשלום כל המיסים) אבל עם היתכנות להטבת מס משמעותית כשמגיעים לגיל 60 וכשלוקחים את כל הצבירה בקופת הגמל להשקעה, מעבירים אותה לקרן פנסיה (אולי יתקנו את זה מתישהוא), שלוקחת לך את כל הכסף, מפרגנת לך באיזה מקדם, מחלקת את כל הצבירה במקדם הזה והנה לך קצבה חודשית... עד גיל 60, נראה כבר o_o

נכון להיום זאת אחת הבעיות של המוצר הזה
לגמרי, זה משעשע כמה שזה נכון... אבל ככה הבנתי שקוראים לה רשמית עד שבגלל ההערה שלך גיגלתי o_o
וואלה קטע. אני טועה רשמית.
אז בעצם קרן פנסיה וביטוח מנהלים, שהם מוצר מסוג "קופת גמל", מוגדרות כ"קופות גמל משלמת לקצבה".
וקופת גמל שהיא המוצר השלישי מסוג "קופת גמל" (לא להשקעה!), מוגדרת כ"קופת גמל לא משלמת לקצבה".
שוב תודה. דייקת אותי במונחים.

אז מה בכל זאת ההבדל בין "קופת גמל משלמת לקצבה" לבין "קופת גמל לא משלמת לקצבה"?
היות ולשם תשלום קצבה נדרשת מערכת אקטוארית שאינה קיימת כיום בכל הקופות שהיו קופות הוניות (קופות גמל לתגמולים וקופות ביטוח הוניות), קופות אלה יקבלו אישור של קופת גמל לא משלמת לקצבה. כלומר, קופה שהחיסכון בה הוא למטרת קצבה אך לא היא תשלם את הקצבה בפועל. להבדיל, קופות גמל שיודעות כבר כיום לשלם קצבה (קרנות הפנסיה החדשות, קרנות הפנסיה הכלליות והפוליסות הקצבתיות) יקבלו אישור של קופת גמל משלמת לקצבה ויוכלו גם לשלם את הקצבה למי שהגיע לגיל פרישה.

דמי הניהול הזולים ביותר שקיבלתי היו 0.5%
וזה בלי הוצאות השקעות,
אפילו אם אני משקיע בארץ ואפילו עם עליית דמי הניהול , אני יכול לייצר כמה שכבות (כל 5-10 שנים) של קרנות מחקות כך שהחלפת קרן עקב יתייקרות או משיכה חלקית יהיו קרובות יותר למודל שמבצע מינימום מס.

אני מחזיק את רוב החלק המנייתי בתיק המנוהל שלי באפיקים פטורים ממס ולכן עבור ה 20% מהתיק המנייתי גם אם הייתי מוריד את דמי הניהול לקופת גמל להשקעה משמעותית , כנראה שלא הייתי מבצע את השקעה,

בכלל לא קטנוניים ונכונים מאוד.
לגבי ההפקדה מהברוטו, זה נכון עד תקרה מסויימת (ששונה בין חלק המעסיק לחלק העובד).
בואו נקלף עוד שכבת דיוק.
על הפקדת עובד עד 609 שח בחודש, מקבלים זיכוי ממס של 35%, כלומר זה זיכוי ולא ניכוי. הוא תקף כמובן רק אם משלמים מס בפועל.
זה יוצא הפקדה של 7% מ-8700. עבור מי שיש לו משכורת נמוכה מ-8700 וגבוהה מהמשכורת שמתחילים לחייב בה מס, מומלץ לדעתי להגדיל הפקדות ל-7%.

לגבי הפקדת מעסיק לתגמולים, על משכורת של 2.5 פעמים המשכורת הממוצעת במשק אין מס. כל הפקדה יעבר לשכר הזה, מחויב במס.
לגבי הפקדת מעסיק לפיצויים, התקרה הפטורה היא 3.5 פעמים המשכורת הממוצעת במשק.

בואו נקלף עוד שכבת דיוק.
יעקב, אתה מתנה אתה. בחיי.
אני מקווה שתוכל לחשוב על רעיון שבו תכתוב פוסטים קצרים במתורגמן, אפילו של פסקה או שניים או שלושה שמסבירים עקרונות פשוטים כאלו כמו שכתבת בפסקה הזו (עם דוגמאות זה יהיה מ-ע-ו-ל-ה).
הלוואי!.
(זה יעזור להמון אנשים).

היתכנות להטבת מס משמעותית כשמגיעים לגיל 60
רק לצורך הבהרה נוספת -
בגיל 60 נפתחת האפשרות להתחיל לקבל קצבה בדרך שתוארה עם הטבת המס, אבל - זו לא חובה. ניתן להמשיך להפקיד לקופה אם זה מה שעשית עד לאותו יום, או להשאיר אותה כמו שהיא, ולהתחיל לקבל את הקצבה בכל נקודת זמן מאוחרת יותר, גם בגיל 68 או 82.
זו נקודה שראוי לקחת בחשבון גם כן לדעתי.

אני רוצה להוסיף עוד שכבה לדיון - הנחת המוצא פה היא שההפקדה לקופ"ג להשקעה היא מהנטו, אך כשביררתי עם הסוכן הפנסיוני שעובד עם המעסיק שלי לגבי הפקדה עצמאית לקרן פנסיה לפי סעיפים 47 ו-45א' לפקודת מס הכנסה, הוא הציע לי אפשרות להפקיד את הכספים הללו לקופ"ג להשקעה ולהנות מהניכוי והזיכוי במעמד ההפקדה.
מישהו יכול לגבות את האמירה הזו? האם הוא טועה?

רק לצורך הבהרה נוספת -
בגיל 60 נפתחת האפשרות להתחיל לקבל קצבה בדרך שתוארה עם הטבת המס, אבל - זו לא חובה. ניתן להמשיך להפקיד לקופה אם זה מה שעשית עד לאותו יום, או להשאיר אותה כמו שהיא, ולהתחיל לקבל את הקצבה בכל נקודת זמן מאוחרת יותר, גם בגיל 68 או 82.
זו נקודה שראוי לקחת בחשבון גם כן לדעתי.
מה קורה אם אני מושך קצבה בגיל 60 ומת בגיל 61 .מי נהנה מהקרן ? ...היורשים ? מי מחשב כמה מגיע להם?...במידה וכן .אפשר לסמוך על החברות בהתנהלות מולם?

מה קורה אם אני מושך קצבה בגיל 60 ומת בגיל 61 .מי נהנה מהקרן ? ...היורשים ? מי מחשב כמה מגיע להם?...במידה וכן .אפשר לסמוך על החברות בהתנהלות מולם?
בקרנות פנסיה וגם בביטוחי מנהלים יש מספר קצבאות מובטחות ליורשים
בקרן פנסיה אפשר לבחור (בין 120 ל 240)

בקרנות פנסיה וגם בביטוחי מנהלים יש מספר קצבאות מובטחות ליורשים
בקרן פנסיה אפשר לבחור (בין 120 ל 240)
השאלה על קופת גמל להשקעה
לא על קרן פנסיה ההתנהלות היא ברורה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
J אספר לכם עליי וספרו לי איך לדעתכם כדאי לי להשקיע מיליון₪ שוק ההון 14
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
Y האם כדאי להשקיע בקרן ברירת מחדל ? האם באמת זולה ? צרכנות פיננסית 5
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
G איך כדאי להשקיע אם אני מאמין שהיורו יעלה ? שוק ההון 5
ד כמה כדאי להשקיע בעסק עם פוטנציאל? שוק ההון 0
F האם כדאי להשקיע שוק ההון 10
מ האם כדאי להשקיע בתקופה הזו שוק ההון 37
C קרן השתלמות: השוואת דמי ניהול, והאם כדאי לי להשקיע את כל המניות דרך הקרן? צרכנות פיננסית 1
R המחקר של כל הזמנים: במה היה כדאי להשקיע? שוק ההון 2
Y האם כדאי לי לקנות דירה זולה שבעתיד הרחוק אגור בה, או להשקיע את הכסף בשוק ההון? שוק ההון 28
Izik חמש סיבות למה לא כדאי להשקיע בקרנות אינדקס שוק ההון 4
life מיסוי ב IRA - מה כדאי להשקיע? מיסים 51
O פיקדון שקלי בפועלים, לשנה, 4% ריבית - האם כדאי? שוק ההון 6
ס אזרח אמריקאי החי בישראל - איך כדאי להוציא חשבונית? יזמות והגדלת הכנסות 13
N האם כדאי למחזר את המשכנתא? נדל"ן 5
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה