1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

האם כדאי להשקיע בתקופה הזו

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י מוסיקאי, ‏12/4/18.

1. מוסיקאי

מוסיקאי משתמש רשום

לאור המצב עם טראמפ, סין ורוסיה - האם הבורסה בארה״ב במגמת ירידה כללית?
    האם כדאי לפזר יותר למדינות אחרות?
    (אני עומד להתחיל את ההשקעה הראשונה שלי ורוצה לדעת שאני עושה צעד נכון כדי לחסוך ללימודים לעוד 3 שנים)

2. mudale222

mudale222 משתמש רשום

או שכן או שלא מה שבטוח אולי וגם זה בספק.
    כמה שהתשובה הזאת מעצבנת ככה היא נכונה. אף אחד לא יודע מה יקרה.
    בכל מקרה, בדר"כ לא משקיעים בבורסה אם אתה חייב את הכסף עוד 3 שנים כי אפשרי בהחלט שתהיה נפילה כואבת באותה תקופה.
    עדיף להשקיע לטווחים ארוכים יותר.

3. מוסיקאי

מוסיקאי משתמש רשום

אז לתת לכסף לשכב 3 שנים בלי כלום? סתם ככה? אפילו לא אג״ח קצר? הפיתרון היחידי שהציעו לי זה פיקדון בבנק עם ריבית של 2% בדולרים.
    דרך אגב - אני צריך בסוף את הכסף בדולרים ללימודים בארה״ב

4. Nimrod

Nimrod משתמש רשום

חוצמזה שאי אפשר לצפות את מהלכי הבורסה, משברים ואי וודאות זה לא דבר שהוא בהכרח רע להשקעות, אפילו להיפך אם תשאל את וורן באפט.
    כל זה בהנחה שמדובר בהשקעה ולא ספקולציות קצרות טווח על שוק ההון כמובן.

5. מוסיקאי

מוסיקאי משתמש רשום

אז להשקיע בבורסה לטווח של 3 שנים נחשב לספקולציה ששוק ההון יגדל באופן כללי? אני מתכוון להשקיע בקרנות סל S&P 500 וכאלה. מה אתה היית עושה נגיד אם היה לך 3 שנים, היית נותן לכסף לשכב בעו״ש?

6. ג'וני

ג'וני משתמש רשום

שלוש שנים זה לא הרבה זמן. יכול להיות שבעוד שלוש שנים תהיה מופסד חלק גדול מהסכום שהשקעת אם תיכנס לבורסה. אם אתה צריך את הכסף הזה כדי להשיג מטרה חשובה בחיים אז עדיף ללכת על בטוח בגבולות ההגיון. תחליט קודם כמה אתה מוכן להפסיד בלי שישתבשו לך התוכניות, משם יהיה קל יותר להציע אפשרויות.

wa11a, קפבלנקה, שלי ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. מוסיקאי

מוסיקאי משתמש רשום

אני צריך את הכסף הזה מאד. כל שקל חשוב לי כי הלימודים נורא יקרים וזה אפילו לא כולל מחייה. אבל מצד שני האם יש סיכון ממשי שהבורסה תהיה בירידה בעוד שלוש שנים? וחוץ מזה, אם לא בורסה, אז מה כן? פיקדון בבנק?

8. benor2017

benor2017 משתמש רשום

אני לא מבין בזה כלום ,אבל אם הייתי יודע שהייתי צריך את הכסף בוודאות בעוד 3 שנים, אני אישית לא הייתי נוגע בבורסה.
    אולי רק באג"ח וגם זה בספק.
    למיטב ידיעתי, בכל נקודת זמן שהיא יש סיכון. מישהו מכאן נביא?
    אף אחד לא באמת יודע מה יקרה היום או מחר.

wa11a, yotamd, שלי ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. Nimrod

Nimrod משתמש רשום

לא ברור לי איך הצלחת להסיק שאמרתי שהשקעה ל-3 שנים היא ספקולציה? באמת, אני לא מצליח להבין איך אפשר להסיק את זה מהתגובה. בכל מקרה, התכוונתי למקרה הכללי, ולא לטווח זמן מסויים.

לגבי השאלה שלך ל-3 שנים - זה טווח זמן די קצר, שלא ממש מאפשר ללכת על אלוקציה גבוהה למניות (וגם לא 50/50) וגם אג"ח של 10+ שנים זה קצת בעייתי. אתה יכול לדגומה לשים 50,000 שקל ולגלות עוד 3 שנים שיש לך 40,000 או פחות (תחת הנחה שאתה לא משקיע עוד כסף, לשם הפשטות), איך זה ישפיע עליך?מפה עולות לך עוד שאלות, כמו עד כמה אתה מסתמך רק על הכסף הזה למטרת הלימודים לטווח זמן מאוד ספציפי של 3 שנים, האם תצליח לחסוך עוד כסף בצד לקרן חרום וכו'.

10. ג'וני

ג'וני משתמש רשום

אל תיגע בבורסה עם מקל.

אני לא מומחה לדברים סולידיים כמו פקדונות ואגח קצר, אשאיר לאחרים לעזור.

11. מוסיקאי

מוסיקאי משתמש רשום

תודה שפתחתם לי את העיניים! חשבתי שהשקעה ל-3 שנים זה מסוכן אבל לא יותר מדי כלומר סולידי, כי הבורסה הייתה בעלייה מתמדת (לדוגמה מדד S&P 500 במשך השנים האחרונות).
    אם לא מניות, מישהו יוכל להגיד לי אם עדיף פיקדון או אג״ח קצר? הציעו לי פיקדון דולרי של 2% ריבית ל-15 חודשים, בלי עמלת המרת מט״ח. מצד שני, המרת מט״ח בבנק עולה הרבה יותר מבבית השקעות.

12. Nimrod

Nimrod משתמש רשום

השנים האחרונות הם לא מדד לשום דבר, אין קשר בין תשואות העבר לתשואות העתידיות. לטווח הרחוק התוחלת היא בדרך כלל חיובית, אבל יותר קשה להגיד את זה על טווחי זמן שקטנים מ-10 שנים (ואפילו פחות מ-5). ממליץ קודם להכיר את התחום של שוק ההון לפני שקופצים למים.

לא יודע איזה פקדון בדיוק הציעו לך, אבל קח בחשבון שזה מוצמד לדולר כמובן, ז"א שאם הדולר יורד ב-5% בתקופה הזאת אתה מפסיד 3% שקלית, ועוד לא דיברנו על שקלית ראלית (כולל אינפלציה, למרות שהאינפלציה בארץ די סביב האפס). אני רק משקף את טיב ההשקעה. לטווח הרחוק לא מעט משקיעים מעדיפים להתעלם משיקולי מטבע בהשקעה מנייתית (יש פוסט ידוע בשם "למה אני לא מגדר...."), אבל זה לא המקרה שאתה מדבר עליו. לדעתי האישית, אני פחות רואה טעם בהצמדה סתם לדולר מבלי להחזיק במניות או אפילו באג"ח ארה"ב.
    שוב, כמו שהצעתי, כדאי קודם להכיר קצת את התחום לפני שנכנסים לשוק ההון. זה יותר חשוב לדעתי מאשר איבוד תשואה אלטרנטיבית של 1%,5% או אפילו 10%.

נערך לאחרונה ב: ‏12/4/18
    שלי אוהב/ת את זה.
  13. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

זה מעניין. איפה בדיוק אתה קונה אג"ח?
    זה יכול להיות מאד מסוכן ומאד לא מסוכן, תלוי במה בדיוק אתה משקיע.

14. מוסיקאי

מוסיקאי משתמש רשום

זה לא פיקדון מוצמד לדולר, אלא פיקדון בדולרים ממש. מפקיד דולרים בבנק אחרי המרת מט״ח. ונשאר בסוף עם דולרים ביד שאותם אעביר לאוניברסיטה בארה״ב.
    ואם כבר להמיר לדולרים אני מעדיף עכשיו מאשר בעוד 3 שנים שהדולר אולי יעלה (?) כי כרגע הוא נמוך.

15. מוסיקאי

מוסיקאי משתמש רשום

אני מתכוון אם כבר להשקיע אז במניית SPY של S&P 500 ובמדד של העולם כולו, מדד של יפן וזהו.

16. אורי ג.

אורי ג. משתמש רשום

מסוכן מאד ולא מומלץ.

17. מוסיקאי

מוסיקאי משתמש רשום

אז אם אני יורד מזה, נשאר לי או אג״ח ממשלתי או פיקדון דולרי (לא צמוד אלא ממש דולר) בבנק שמניב לי 2.2% בשנה וחצי. אני בהתלבטות מה הכי משתלם בהנחה שאני חייב את הכסף בדולרים עוד 3 שנים.

18. benor2017

benor2017 משתמש רשום

טעות בניסוח.
    בורסה = מניות

19. Nimrod

Nimrod משתמש רשום

הצמדה לדולר/קניית דולרים, אותו דבר מבחינת העקרון. אם אתה מתכוון ללמוד בארה"ב אז יש בקניית דולרים הגיון.

אין לאף אחד שום אפשרות לדעת מה יהיה בעוד שלוש שנים. המילים "נמוך" ו"גבוה" הן יחסיות. אם הדולר יהיה 3.2 אז 3.5 זה גבוה? אתה מבין אתה הנקודה.
    אם השיקול לקנות דולרים היום בגלל שאתה מתכוון לחיות בארה"ב הוא שהשער היום הוא מבין הנמוכים שהיו בעשור האחרון ואתה מעדיף את מה שאתה יודע על פני מה שאתה לא יודע, אז זה שיקול לגיטימי לדעתי.

שלי אוהב/ת את זה.
  20. Glazgo

Glazgo משתמש רשום

כן.

doc29 ו-שלי אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...