• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם חברות הביטוח נמנעות מעבודה ישירות מול לקוחות עם סוכן?

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
11,060
אני בתהליך של קבלת הצעות מחיר לביטוח חיים והשארתי פרטים באתר האינטרנט של אחת החברות הגדולות.
הנציגה לקחה ממני פרטים וציינה שהיא רואה שכבר יש לי ביטוח אצלם דרך סוכנות ביטוח x (מדובר על ביטוח פנסיוני, עם סוכן פנסיוני שעובד עם המעסיק שלי).
השבתי לה שמדובר בסוכנות פנסיונית ואני לא מעוניין לקשור בין ביטוח שאני מבצע באופן פרטי לבין אותה סוכנות. הנציגה ניסתה פעם ועוד פעם לשכנע אותי לבקש את ההצעה דרך הסוכנות הנ"ל.
לאחר שסירבתי בצורה נחרצת, החלה לקחת ממני פרטים אישיים ורפואיים, והציעה הצעה כפולה מזו שהציעו לי בחברות ביטוח אחרות.

האם חברת הביטוח בכוונה תוקעת מחיר לא אטרקטיבי רק בגלל שיש לי סוכן על מוצר ביטוחי אחר, כדי שאעבוד דרכו?
אם כן, האם זה חוקי?

ניסית לקבל הצעה מחברת ביטוח אחרת? רק לשם ההשוואה?

נערך לאחרונה ב:
ניסית לקבל הצעה מחברת ביטוח אחרת? רק לשם ההשוואה?
כמובן, בחברות אחרות המחיר היה כחצי (עם פערים של שקלים בודדים בין החברות) לעומת מה שהציעו בחברה שבה יש מוצר פנסיוני דרך סוכן. סדר גודל של כ55-60 לעומת 120.

כמובן, בחברות אחרות המחיר היה כחצי (עם פערים של שקלים בודדים בין החברות) לעומת מה שהציעו בחברה שבה יש מוצר פנסיוני דרך סוכן. סדר גודל של כ55-60 לעומת 120.
נשמע מלוכלך.

אם יש לך מספיק כח ובעיקר יצר סקרנות, אתה יכול להגיש תלונה לממונה על הביטוח.

או לפני זה לפנות לפניות ציבור שלהם ולבקש התייחסות למקרה.

נשמע מלוכלך.

אם יש לך מספיק כח ובעיקר יצר סקרנות, אתה יכול להגיש תלונה לממונה על הביטוח.

או לפני זה לפנות לפניות ציבור שלהם ולבקש התייחסות למקרה.
אני צריך הוכחה, שמישהו בגיל שלי, ובאותו מצב רפואי יבקש מהם הצעת מחיר לפי אותו שווי ולראות אם הוא מקבל הצעה זולה יותר או לא. אחרת הם תמיד יכולים לטעון שזה המחיר לכולם.

אותך בטלפון הם יכולים לנסות לסבן.

ברגע שיצטרכו לענות לך בכתב, שלב אחד לפני שאתה מגיש תלונה למפקח, זה כבר סיפור אחר.

לפני שנים, היה לי סיפור דומה. בסוף חזרו אליי טלפונית עם הצעה מאוד אטרקטיבית, כדי להשאיר אותי מרוצה.

הייתי אצל סוכן של הפניקס שילמתי 2400 ומשהו ביטוח חובה + צד ג עם גרר, מראות וחרטות כאלה
התקשרתי לפניקס ישירות ולא רצו לתת לי הצעה אמרו לי לדבר עם הסוכן.

לאחר מכן דיברתי עם WESURE והם הציעו לי ב 1400 ופה נגמר הסיפור

הייתי אצל סוכן של הפניקס שילמתי 2400 ומשהו ביטוח חובה + צד ג עם גרר, מראות וחרטות כאלה
התקשרתי לפניקס ישירות ולא רצו לתת לי הצעה אמרו לי לדבר עם הסוכן.
אני לא בטוח אם זה אותו מקרה. בדוגמה שלך כבר היית עם ביטוח מסוג מסויים דרך סוכן. במצב כזה חברת הביטוח לא תאפשר לך לעשות את אותו ביטוח ישירות. במקרה שלי העבודה עם אותה חברה הוא על מוצר פנסיוני, והמוצר שביקשתי הוא כלל לא בתחום המוצרים הפנסיונים. אני אפילו לא בטוח שהסוכנות הפנסיונית מתעסקת עם ביטוחי משכנתא.

אני בתהליך של קבלת הצעות מחיר לביטוח חיים והשארתי פרטים באתר האינטרנט של אחת החברות הגדולות.
הנציגה לקחה ממני פרטים וציינה שהיא רואה שכבר יש לי ביטוח אצלם דרך סוכנות ביטוח x (מדובר על ביטוח פנסיוני, עם סוכן פנסיוני שעובד עם המעסיק שלי).
השבתי לה שמדובר בסוכנות פנסיונית ואני לא מעוניין לקשור בין ביטוח שאני מבצע באופן פרטי לבין אותה סוכנות. הנציגה ניסתה פעם ועוד פעם לשכנע אותי לבקש את ההצעה דרך הסוכנות הנ"ל.
לאחר שסירבתי בצורה נחרצת, החלה לקחת ממני פרטים אישיים ורפואיים, והציעה הצעה כפולה מזו שהציעו לי בחברות ביטוח אחרות.

האם חברת הביטוח בכוונה תוקעת מחיר לא אטרקטיבי רק בגלל שיש לי סוכן על מוצר ביטוחי אחר, כדי שאעבוד דרכו?
אם כן, האם זה חוקי?
חברות הביטוח מעדיפות שתעבוד דרך סוכן ולא ישירות. הסוכן הוא ערוץ ההפצה שלהן ויש להן אינטרס לשמור את הסוכן מרוצה, במיוחד אם אתה לוקח קיים, אחרת הן גונבות לקוח מהסוכן. כמו כן כך הן מגלגלות את העלויות על הסוכן, אם תקנה ישירות מהן יש לזה עלות לחברה (תמיכת לקוחות, חשבוניות וכולי) וללקוח בודד זה לא משתלם. בחברה שאני עובד בה למשל לא משתלם להתעסק עם לקוחות בסכום של פחות מ10,000 שקלים.
זה חוקי לגמרי, ומבחינת המבטחת הגיוני מבחינה עסקית. אין טעם להתלונן לדעתי, גם אם תצליח לשנות את דעתם הטירחה הכרוכה בכך לא שווה את זה. שוק הביטוח תחרותי מספיק שתמצא הצעות מתחרות שיתאימו לצרכיך.

זה חוקי לגמרי, ומבחינת המבטחת הגיוני מבחינה עסקית. אין טעם להתלונן לדעתי, גם אם תצליח לשנות את דעתם הטירחה הכרוכה בכך לא שווה את זה. שוק הביטוח תחרותי מספיק שתמצא הצעות מתחרות שיתאימו לצרכיך.
אכן בחרתי לא להתלונן - את ביטוח החיים עשיתי בחברה אחרת שנתנה הצעה הגיונית, ואת המוצר הפנסיוני אני אעביר לחברה אחרת.

אכן בחרתי לא להתלונן - את ביטוח החיים עשיתי בחברה אחרת שנתנה הצעה הגיונית, ואת המוצר הפנסיוני אני אעביר לחברה אחרת.
אם התנאים בפנסיה טובים לא הייתי ממהר להעביר. שווה לבדוק שאתה לא עושה טעות רק כי התעצבנת (בצדק) בגלל ביטוח החיים.

אם התנאים בפנסיה טובים לא הייתי ממהר להעביר. שווה לבדוק שאתה לא עושה טעות רק כי התעצבנת (בצדק) בגלל ביטוח החיים.
האמת שזה ביטוח מנהלים שממילא תכננתי להעביר לקרן פנסיה, התנאים שלו לא מוצלחים. פשוט לא הייתה לא מספיק מוטיבציה להתעסק עם זה עד עכשיו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
P האם כל חברות הביטוח+פיננסים זזות כמו צבים מתים? צרכנות פיננסית 20
מלכה פוליסות החיסכון של חברות הביטוח צרכנות פיננסית 30
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
F דעתכם האישית על השפעת הבינה המלאכותית על חברות הטק אוף טופיק 8
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
יבגני_ל מיזוג בין חברות. אירוע מס למשקיעים? שוק ההון 6
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
D מאגר של חברות נטולות שירות לקוחות, לטובת הימנעות לקוחות עתידיים אוף טופיק 19
D חברות צמיחה במקומי שוק ההון 16
G מניות של חברות הודיות שוק ההון 1
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
C למה חברות מחלקות דיבדנד? שוק ההון 15
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מס חברות גלובלי של 15% על חברות רב לאומיות שוק ההון 9
Dončić האם חברות הפנסיה מבצעות פעולות שהן ספק כשרות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J כמה חברות תוכנה/חומרה יש בסנופי? אוף טופיק 9
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
D דבידנד ומניות של חברות מטייוואן שוק ההון 12
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
ה השוואה של חברות ביטוח לבחירת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
מ חברות המחזיקות מניות שוק ההון 5
ptom חברות אירוספייס ובטחון אמריקאיות השקעות אלטרנטיביות 4
M קרן מחקה של חברות הטכנולוגיה הגדולות שוק ההון 0
I בתי השקעות/ חברות ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ע חברות משקיעות דרך חוזים או נכסים ממשיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת למה חברות הצמיחה שבתיק שלי צונחות? שוק ההון 6
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P חברות פיננסים לא קונות תוכנות... פוסטים מאיכות נמוכה 7
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Jtm פיצול פנסיה בין חברות כדי להינות מדמי ניהול אופטימליים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
M חברות השמה עמלה / תקורה אוף טופיק 1
א חברות אמינות שמטפלות בהחזר מס לשכירים ומה לשאול. אוף טופיק 7
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
T פוסטים לגבי חברות ספציפיות - האם אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ו כסף שתקוע בין חברות ונציב פניות הציבור צרכנות פיננסית 3
L האם יש חברות גדולות, שאתם חושבים שיכשלו בגדול? שוק ההון 133
L האם יש חברות גדולות, שאתם חושבים שיכשלו בגדול? שוק ההון 1
ק חברות כוח אדם נדל"ן 9
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
ל בחירת חברות במדד אוף טופיק 4
S השוואה בין חברות + שאלות על קרנות נאמנות שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה