• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פוליסות החיסכון של חברות הביטוח

מלכה

משתמש רשום
דירוג
5
הי, האם למישהו יש ניסיון עם ה"חיה" הזאת?

אני מחזיק שניים, במטרה לפזר חלק מהסיכון אל מול שאר התיק ולבחון את הביצועים שלהם אל מול התיקים הפסיביים.
דעתי עדיין לא סגורה בנושא.

היתרונות שאני רואה בהם:
- שגר ושכח, לא מצריך מחשבה. אתה שם כסף במסלול הכללי (או אחר שמתאים) ונותן לכסף לעבוד. לא צריך לדעת מה זה ואנגראד או מה זה אג"ח (למרות שאני חושב שחשוב וכדאי לדעת). יש אנשים שזה מתאים להם יותר, ולדעתי במקרים כאלה עדיף השקעה לא אופטימלית, מאשר שהכסף ישב בבנק.
- ניתן להפקיד כל סכום (לדעתי גם מאות שקלים בהפקדה חודשית).
- ניתן לעבור בין מסלולי השקעה (מנייתי, אג"ח-י, מעורב וכד') ללא אירועי מס - יתרון עצום אם מישהו רוצה להגיב לתנאים מאקרו כלכליים.
- אין ניכוי מס בשוטף. המס משולם רק בעת המשיכה מהפוליסה.

חסרונות
- יקר - כ-1% דמי ניהול, ואפשר להוריד קצת, תלוי בסכום וביכולות המיקוח.
- אין שקיפות מלאה לנכסים שהפוליסה משקיעה בהם.
- ישנן עלויות סמויות שקשה לאמוד (כמו דמי ניהול של הני"ע שהפוליסה מחזיקה, כמו תעודות סל וקרנות נאמנות, עמלות מסחר ועוד).
- הכסף נמצא אצל חברת הביטוח, ויש ביניכם חוזה. אם החברה פושטת רגל, לא בטוח שתראו את הכסף חזרה (זה לא כמו ני"ע שרשום על שמכם). סיכון מנפיק מירבי.

היתה לנו תקופה שהשקענו בפוליסה של חברת ביטוח.
התשואות לא היו מספקות והוצאנו את הכסף.

האם יש מסלול פאסיבי מחקה מדדים במנורה מבטחים, למשל?

לדעתי אפשר למצוא באתר החינמי ביטוחנט את כל מוצרי הביטוח ובכללם את תוכניות החסכון (ביטוח חיים עם טוויסט שמאפשר להתחרות בקרנות נאמנות ללא רגולציה כרגע).

גם בקרן נאמנות אפשר להשקיע באמצעות הוראת קבע.

אני רואה בתוכנית החסכון את היתרונות הבאים על פני קרן נאמנות:

* אפשרות לקבלת הלוואה נוחה ולהימנע מפדיון הכספים
* נעילת דמי הניהול
* נעילת מסלול ההשקעות. בקרן נאמנות כמעט הכל יכול להשתנות כיום כולל מסלול מס, מדיניות חלוקת דיבידנד ורמת סיכון הקרן.
* אפשרות לשינוי מסלול השקעה ומנהל השקעות (לפעמים) ללא תשלום מס ועמלות

אני חושבת שמדובר במוצר גרוע למדי (קרן נאמנות אקטיבית, יקרה ולא שקופה עטופה בצלופן של "פוליסת חיסכון"). כתבתי על זה פוסט שלם בבלוג.

לא מערבבים השקעות וביטוח.

נערך לאחרונה ב:
פוליסת חיסכון זה אוקסימורון.
אתה רוצה חסכון ואתה לא רוצה להאמץ כל הזמן, תקרא קצת, תשכיל ותפעל בהשקעה פאסיבית (מסלול כללי המהולל שלרוב בנוי 1/3 מניות 1/3 אגח קונצרני 1/3 אגח מדינה) אפשר לבנות בעזרת 3 קרנות מחקות בעלות של 0.05% על הקרן + עמלת קנייה חודשית\רבעונית\שנתית (אם הסכום החודשי הוא קטן אז אישית הייתי מפקיד אותו בקרן כספית ומשקיע פעם בתקופה) שזניחה לעומת העמלה על הקרן כאשר הקרן גדלה.

אז האם העצלנות שווה ל10% מהקרן (בהנחת תשואה של 5% לפני דמי ניהול ל10 שנים)?
את הביטוח עדיף לעשות בנפרד בצורה שקופה....

*אין לראות בשטויות שכתבתי כל סוג של ייעוץ

אני חושבת שמדובר במוצר גרוע למדי (קרן נאמנות אקטיבית, יקרה ולא שקופה עטופה בצלופן של "פוליסת חיסכון"). יש פוסט שכתבתי בנושא איפהשהו בבלוג.

הכל נכון בהנחה שהעמלות בבנק הן זולות.
אחרת, יש להוסיף לקרן נאמנות לעיתים עמלת קניה מכירה )אם מדובר במחקה( דמי שמירה וכמובן ד"נ שאמנם הם זולים אבל לא תמיד - בקרנות מניתיות סביב ה2%+. כך שאם בפוליסת החסכון לוקחים סיכון מנייתי גבוה נניח 40% ומעלה כבר נהיה מעניין.
כמובן בהנחה שמדברים על ניהול. אם עוקבים אחרי מדדים מול ניהול זה משהו אחר.
בסה"כ 2 המוצרים משתמשים באותם המכשירים הקיימים בבורסה ויכולים להשיא אותה התשואה..
מלבד.. האפשרות הקיימת בפוליסות החסכון להשקיע בנכסים שאינם סחירים דוגמת נדל"ן מניב בארה"ב וכו.
כל טוב

@itayshush
לאורך זמן, עמלות הקנייה בקרנות מחקות (שגם אותן אפשר לבטל בהנחה שאתה סוחר דרך בית השקעות שהוא גם בעל הקרן) הן כאין וכאפס לעומת דמי הניהול האסטרונומיים שגובות פוליסות החיסכון וקרנות הנאמנות האקטיביות.

שוב - הבלוג הזה דוגל בראש ובראשונה בניהול עצמי דרך מוצרי השקעה מחקי מדד, משום שזוהי השיטה הזולה ביותר. בפוליסות החיסכון יש סיכון הנלווה לעובדה שמנהל הקרן מנסה להכות את השוק, בצורה יקרה ולא שקופה.

אני עדיין ממתינה למחקר ראוי שיבודד את ההשפעה של נכסים שאינם סחירים שהפוליסות כה מתהדרות בהן על משוואת הסיכון/תשואה. בסוף אני עוד עלולה לבצע אותו בעצמי.

יש לי 2 פוליסות, כל אחת עם פיזור שונה, דמי ניהול 0.7 אחוז
ב״נפילה״ האחרונה בדצמבר הם נפלו בצורה די מתונה ביחס לקרנות נאמנות אחרות בהן אני משקיע.
בחרתי להשקיע בפוליסות מסוג זה כדי לפזר את הסיכון כי יש לי גם השקעות בקרנות נאמנות דרך הבנק.

היי איציק
שמעתי גם על 0.7% האם במנורה מבטחים?
האם הנתונים שחברות הבטוח מציגות אכן מדוייקות והאם הם ברוטו או נו? מה עשה לך התיק שם ב-3 שנים אחרונות
שוקלת להפנות לשם חלק מהתיק שלי
אשמח לקבל תגובות

היי עדן,
0.7 בכלל
פתחתי את הפוליסה בנובמבר 14, כך שעוד אין לי היסטוריה רלוונטית.
ניתן לבחון את התשואה של המסלולים בגמל נט, בכלל מציינים שהתשואה היא לפני ניכוי דמי ניהול.

[מוזג, תריץ חיפוש להבא במקום לפתוח שרשור חדש]

אהלן, הודעה שפרסמתי כתגובה באחד הפוסטים, נראה לי שהיא קבורה שם בחשיפה אפסית אז אני מפרסם גם כאן.

שאלה חשובה – לגבי אפיק השקעות שונה שלא ראיתי אליו התייחסות (כמעט) עד כה:
פוליסות חיסכון של חברות הביטוח.

אני בן 29 ויש לי 120 אלף שקל פנויים להשקעה, ויש לי הצעה דרך מקום העבודה שלי לפוליסתת חיסכון של אחת מחברות הביטוח בדמי ניהול מעולים של 0.6 לשנה (ובהמשך סיכוי לא רע שאצליח להוריד אותם ל-0.5).

המסלול שנראה לי הכי טוב להשקעה לטווח זמן בינוני-ארוך הוא מסלול כללי 2. אני יודע שיש בעייתיות בכך שזה לא שקוף ב-100% כמו בקרנות נאמנות ויחד עם זאת- הרכב התיק שם הוא כדלקמן:

– 15-50% מניות- כשהטווח ברוב מוחץ של הזמן הוא סביב ה-35%, ונכון לדצמבר 2014 הוא 40% – כך שזה תיק עם אפשרות יפה לתשואות. אמנם לא ה-70% שמומלץ לי לכאורה לפי כלל האצבע שפורסם כאן בעבר אבל עדיין לא מעט.
– כ-40% מושקע בחו"ל.
– אג"ח ממשלתי= כ-25%.
– אג"ח קונצרני – כ-20-25%.
– מזומנים – כ-10%.

אחד היתרונות הגדולים כאן הוא האפשרות לעבור בין המסלולים בלי שזה נחשב אירוע מס. כך שלמשל אם ארצה להגדיל חשיפה למניות, אוכל לשים 90% מהכסף למשל במסלול המנייתי (שמוגדר כמעל 90% מניות). ושוב, בלי אירוע מס, דמי מכירה/קניה ושאר מרעין בישין.

התשואה הממוצעת שהתיק הזה עשה ב-11 שנים האחרונות (2004 – 2014) היא 10.52, לפני ניכוי דמי ניהול (נראה לי), כשהתשואה השלילית הכי משמעותית שלו הייתה ב-2008 – מינוס 21.2.
-ב-2014 למשל – התשואה (כל הנתונים אגב מהאתר של ביטוחנט) הייתה 5.17.

החשש היחיד שלי (לאור הקריאה בבלוג כאן) – הוא שאין לי זהב בתיק וכל מה שנגזר מזה בתרחישים שהוצגו של היפר-אינפלציה וכו'.

מה דעתכם? האם זה אפיק סביר+ להשקעה או שיש כאן איזה קאץ' שאני מפספס? (דורין, אשמח מאוד לשמוע את דעתך). קראתי את הפוסט לגבי פוליסות חיסכון אך אחת הנקודות המרכזיות שהועלו שם – דמי הניהול של 1.3-1.7 אחוז לא כל כך רלוונטיים עבורי, כי דמי הניהול יהיו 0.6 או אפילו 0.5 עוד מספר שנים.

פעם ראשונה שאני משקיע, ולכן אני קצת חושש :)

אשמח לתגובות,
אורן.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
0.5% זה יקר מאוד. אני משלם 0.09% על הקרנות שאני מחזיק בממוצע.

לעבור בין מסלולים בלי אירוע מס זה לא ייתרון, כי אתה לא אמור לעבור בין מסלולים. אם זה יעודד אותך לעשות זאת אז זה אפילו חיסרון.

היי תודה רבה על התגובה!!

דמי הניהול שכתבת כוללים עמלת הפצה של הבנק? או שמצאת דרך לא לשלם/לעקוף את זה?

אני מבין את הטיעון לגבי מעבר המסלולים שאינו יתרון, יחד עם זאת למשקיע שמשקיע פעם ראשונה יש סיכוי שזה יאפשר חבלי לידה מסויימים בלי לשלם על זה מס לא?

דרך אגב 0.09 זה ממוצע משוקלל?

אני קונה ETF ללא עמלת הפצה. כן, זה ממוצע משוקלל (קל לחשב, כי אני מחזיק רק שתיים, כמעט בדיוק באותו הסכום, כך שהממוצע הפשוט הוא גם המשוקלל :))

בנוגע לחבלי לידה למשקיע מתחיל: זה בדיוק מה שכל כך מסוכן. שתשקיע במניות ואז תברח מהן אחרי קריסה של כמה עשרות אחוזים. אלו חבלי לידה. כל עוד לא התגברת עליהם אתה לא צריך להשקיע בבורסה בכלל, לדעתי. במקום זה תשקיע בללמוד ולקרוא.

הה מעולה, כל הכבוד לך :)

בחבלי לידה התכוונתי לא לבריחה בזמן קריסה של המניות כי את זה אני לא אעשה (כמובן שזה חסר ערך עד שאני לא אוכיח את ההצהרה הזו במציאות - מה שיכול לקרות רק בפועל ולא מקריאה), אלא למעבר לניהול יותר פסיבי ממה שתיארתי - למשל לעבור ל-50-50 בין מסלול מנייתי למסלול אגחי בתוך פוליסת החיסכון.

מכל מקום - אני מתכוון להתחיל להשקיע בקרוב מאוד, ולהמשיך לקרוא וללמוד במקביל, כי אוננות מנטלית זו אחת הטעיות הגדולות ביותר שאפשר לעשות בעיניי. אבל זה רק אני :)

איכפת לך לחלוק באילו שני אפיקים אתה משקיע? (כמובן שאני לא אראה בכך המלצה, ייעוץ וכו'...).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
P פדיון רעיוני של פוליסות חסכון/קופ"ג לצורך אופטימיזצית מס לפי 125ד וכד'? צרכנות פיננסית 24
P נכסים לא סחירים - סיבה להעדיף פוליסות חסכון מסוימות? צרכנות פיננסית 53
י פוליסות חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 3
U מנורה מבטחים: 4 פוליסות במסלול זהה, 3 תשואות שונות... צרכנות פיננסית 6
A אתר להשוואת פוליסות ביטוח צרכנות פיננסית 3
adamshalev פוליסות פיננסיות - השוואת ביצועים מ-2005 עד היום שוק ההון 13
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
E רעיונות להכנסה נוספת בשביל להגדיל את שיעור החיסכון התפתחות אישית 27
I שיפור החיסכון הפנסיוני אל מול מטרות צרכנות פיננסית 11
always.smile אחוז החיסכון כשלוקחים הלוואות צרכנות פיננסית 16
א האם קיים יחס הפוך בין העשירון בו אתה נמצא לאחוז החיסכון שלך ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 118
M תהיה בנושא הקצאת עודפי החיסכון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ע "סימון" החיסכון וההשקעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
yossik החיסכון היעיל ביותר? צרכנות פיננסית 7
מ שינוי ייעוד החיסכון שוק ההון 8
H השפעת דמי הניהול על החיסכון הפנסיוני צרכנות פיננסית 3
Ayelet582 מה מטרת החיסכון שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 57
NeonDrift האם יש כלל אצבע בנושא של דמי ניהול של קרן סל? שוק ההון 0
ס התיק של סולידי אופנסיבי שוק ההון 6
T איך מדווחים רווח/הפסד של מט״ח בטופס מס השנתי (1301) ? מיסים 1
ס שאלה של טרום התחלה שוק ההון 28
A יש הגיון כלשהו בשילוב גישה של השקעה במדדים ובגישה של מניות דיבידנד? שוק ההון 2
A שמעתי שיש בעיות בקופות הגמל של סלייס שוק ההון 2
ס איך לבצע מימוש מהיר של דירה במחיר השוק? נדל"ן 5
Homer רגע של עברית אוף טופיק 61
E מח"מ וריבית ממוצעת של קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ריש-לקיש הגדלת אחוז הניכוי של החלק שלי בקרן ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H חלקן של חברות בעליית המחירים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
F ה s&p 500 ובעיית החוב של ארהב שוק ההון 2
ב מכירת דירה קיימת וקנייה של אחרת - איך אני מצמצם מיסים? נדל"ן 1
S אודה להמלצה על אתר אחד שמאפשר השוואת גרפים/תשואות גם של ETF אמריקאיות וגם של ETF איריות שוק ההון 5
מ מה השווי של הדירה? נדל"ן 7
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 21
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 3
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 19
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3

נושאים דומים