• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיצול פנסיה בין חברות כדי להינות מדמי ניהול אופטימליים

• פותח הנושא Jtm
  • פורסם בתאריך

Jtm

משתמש רשום
דירוג
1
היי,

במשך שנים היו לי דמי ניהול 0.9% מהפקדה ו-0.09% מצבירה.
בעקבות הפנסיה S&P500 של הלמן עברתי אליהם לתנאים של ברירת מחדל (1.49% מהפקדה ו-0.05% מצבירה)

כעת הפנסיה שלי שולבה בחזרה למיטב דש ומן הסתם הם לא מוכנים להחזיר לי את התנאים העדיפים שהיו לי בעבר
(דמי הניהול שאני משלם על ההפקדות גבוהים בהרבה מדמי הניהול שאני משלם על הצבירה).

חשבתי על פיצול הפנסיה שלי. בהנחה ואני מוצא חברה שבה דמי הניהול מהפקדה הם נמוכים משמעותית, נניח 0.5% מהפקדה - להעביר את המשכורת הנכנסת לחברה הזאת, ולהשאיר את הסכום שכבר חסכתי במיטב שבה דמי הניהול מצבירה הם מאוד נמוכים.
להמשיך להפקיד 50 שקל בחודש במיטב דש רק בשביל לשמר את התנאים, ולהפקיד את המשכורת הנכנסת לחברה החדשה.

1. האם הרעיון הגיוני? יש השפעות שליליות שלא חשבתי עליהן?
2. האם יש חברה שאפשר להשיג בה דמי ניהול מהפקדה נמוכים משמעותית מ- 1.49% (לא מעוניין ב-IRA)?

* בואו נניח שמסלול הפנסיה זהה בשתי החברות, בן 30, רווק, בריא, הייטק, צבירה של כ-200,000 וכו'

1. במקרה והמדד יורד ולא תמשיך להפקיד משכורת למעשה אתה מפסיק לרכוש יחידות נוספות. לא חבל?
נראה לי שבשלב הצבירה חשוב להמשיך להשקיע במיוחד בירידות.

אולי אפשר להפקיד לחברה x ואז להעביר ממנה את הכסף לחברה y אחת לרבעון או משהו כזה?

1. במקרה והמדד יורד ולא תמשיך להפקיד משכורת למעשה אתה מפסיק לרכוש יחידות נוספות. לא חבל?
נראה לי שבשלב הצבירה חשוב להמשיך להשקיע במיוחד בירידות.
לא נראה לי שהבנת את כוונתי

אני שוקל לפצל את הפנסיה שלי ל-2 פנסיות בחברות שונות במסלול זהה (נניח ויש מסלול זהה):
1. ההפרשות הנכנסות מהמשכורת החודשית לפנסיה עם דמי ניהול אופטימליים להפקדות
2. כל החיסכון הקיים בפנסיה עם דמי ניהול אופטימליים לצבירה (בתוספת של 50 שקל הפקדות עצמיות לחודש כדי לשמר תנאים)

נשמע שאתה הולך לעבוד קשה כדי לחסוך גרוש וחצי בחודש, על משהו שמוגבל בזמן.
לא יודע כמה אתה מרוויח, אבל אם אתה מפקיד למשל 7000 ש"ח בחודש לקרן הפנסיה אז אתה תחסוך 20 ש"ח בחודש (אחוז אחד מההפקדה, בניכוי 50 ש"ח של עלות הריסק שאתה ממשיך לשלם למיטב).
ואחרי שנתיים אינך זכאי יותר להמשיך בהסדר הריסק.

במקומך הייתי מחפש מקומות אחרים להגדיל בהם את החיסכון.

אני לא חושב שיש כיום חברה שתיתן לך דמי ניהול מהפקדה שקרובים ל- 0.5%, גם אם יש לך מיליונים בפנסיה. הכי נמוך ששמעתי זה 0.8% וגם זה בשילוב עם דמי ניהול גבוהים יותר מצבירה כמובן.

לפרופיל שלך אני כן חושב שאתה יכול להגיע לדמי ניהול מהפקדה סביב 1% יחסית בקלות. הדרך הכי פשוטה כנראה היא לעבור לחברה אחרת ואז יתקשרו אליך משימור הלקוחות של מיטב דש ויציעו לך תנאים טובים יותר. תעשה סקר שוק ותראה אם מציעים לך דברים כאלה. שים לב כמובן שלא דופקים אותך מבחינת דמי הניהול מצבירה שהם יותר חשובים במקרה שלך.

אגב, בקרוב עומד לצאת מכרז חדש של משרד האוצר לקרנות פנסיה נבחרות. הסטנדרט שם הולך להיות כנראה (לפי התנאים המינימליים) דמי ניהול מהפקדה של 1% ודמי ניהול מצבירה של 0.15% לפחות, כלומר בגדול אלו דמי ניהול טובים יותר מהפקדה וגרועים יותר מצבירה יחסית לסטנדרט היום בשוק. במקרה שלך הסטנדרט הזה אומר שדמי הניהול מצבירה פי 3 יותר יקרים, אז יש גם יתרונות לדמי ניהול שלך מצבירה ולא בטוח שתוכל להשיג דמי ניהול כאלה מצבירה בקרוב.

כעת הפנסיה שלי שולבה בחזרה למיטב דש ומן הסתם הם לא מוכנים להחזיר לי את התנאים העדיפים שהיו לי בעבר
(דמי הניהול שאני משלם על ההפקדות גבוהים בהרבה מדמי הניהול שאני משלם על הצבירה).
גם אני הייתי בהלמן והועברתי לדש. במייל עם שירות הלקוחות הובטח לי שנשארו אותם התנאים (1.49% מהפקדה ו-0.05% מצבירה).
למה אתה חושב ששלך הורעו?

להמשיך להפקיד 50 שקל בחודש במיטב דש רק בשביל לשמר את התנאים, ולהפקיד את המשכורת הנכנסת לחברה החדשה.
ומה תעשה כשהצבירה בחברה החדשה תגדל, והעלות של דמי הניהול מהצבירה יהפכו למשמעותיים יותר?
תנייד את הכספים למיטב דש כל שמה שנים?
קח בחשבון את ההשלכות הביטוחיות של ניוד כזה.
וקח בחשבון את ההשלכות הביטוחיות של פתיחת קרן פנסיה חדשה בלי לנייד אליה את הצבירה הקיימת שלך.

בסופו של דבר אני לא בטוח שכל הבלאגן הזה שווה את המאמץ.
תעשה חישוב כמה כסף תחסוך ככה אל מול האלטרנטיבות שהציעו לך, ותחשוב טוב אם הקצת הזה שווה את כל הבלאגן והמאמץ.

מהם ההשלכות הביטוחיות בעת ניוד קרן פנסיה?
אם אתה באמת עובר (כלומר מעבר את כל הצבירה שלך ומפקיד כספים עתידיים לשם), אז אין ממש השלכות.
אם אתה רק מנייד את הכסף אז יש לזה כל מיני השפעות. אאל"ט נדב רשם על זה פעם פוסט.
בגדול, מעל גיל מסויים זה יכול לפגוע באחוז הכיסוי שלך על אכ"ע.
זה מעלה את עלות ביטוח השארים שלך (אם כי נותן לשארים פיצוי גדול יותר במקרה שאתה מת)
לא בטוח, אבל יכול להיות שגם פוגע בתקופת האכשרה (או לפחות חלקית).
ואולי עוד כמה דברים ששכחתי

ואולי עוד כמה דברים ששכחתי
אחת הבעיות זה סיווג קצבה מוכרת וקצבה מזכה. הוצאתי את הנשמה כדי לעשות סדר במספרים עם חברה אחת שבה אני מפצל ביטוח מנהלים/פנסיה. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתי מתחיל לשחק עם ניודים חלקיים בין חברות. מי שחושב שיוכל להסדיר את הנושא לפני פרישה עם דוחות בני 30-40 שנה של חברות שחלקן כבר לא יהיו קיימות - שיהיה לו בהצלחה.

אחת הבעיות זה סיווג קצבה מוכרת וקצבה מזכה. הוצאתי את הנשמה כדי לעשות סדר במספרים עם חברה אחת שבה אני מפצל ביטוח מנהלים/פנסיה. לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הייתי מתחיל לשחק עם ניודים חלקיים בין חברות.
דוקא זה פחות בעייתי.
ברגע שהסדרת את מצב הכספים, הסטטוס שלהם אמור לעבור איתם בניוד (בדויק כמו החלוקה בין הפקדות מעסיק, הפקדות עובד ופיצויים).

דוקא זה פחות בעייתי.
ברגע שהסדרת את מצב הכספים, הסטטוס שלהם אמור לעבור איתם בניוד (בדויק כמו החלוקה בין הפקדות מעסיק, הפקדות עובד ופיצויים).
אם הסדרת את מצב הכספים ועשית ניוד מלא אז נכון, אבל 99.9% מהאנשים לא יסדירו את העניין לפני ניוד. בכל מקרה אם נשארת לעבוד עם שתי חברות בו זמנית אז אתה בבעיה. אצלי לקח חצי שנה ותלונה למפקח על שוק ההון כדי להסדיר את זה בגלל פיצול הפקדות באותה חברה. מכיר עוד אנשים שמנסים לטפל בנושא בימים אלה ונתקלים בקשיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א פיצול הפקדות פיצויים לגמל ותגמולים לפנסיה - חברות פנסיה שמסכימות לכך צרכנות פיננסית 52
י פיצול הפקדות פנסיה וגמל -שאלת ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T פיצול הפקדות פנסיה וגמל בין בתי השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O פיצול הפרשות קרן פנסיה צרכנות פיננסית 0
E פיצול פיצויים ותמלוגים - קרן פנסיה צרכנות פיננסית 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ל העברת מניות במתנה לילדים - פיצול שכבות שוק ההון 9
N פיצול לפנסיה פעילה ולא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H פיצול מכירת RSU לשני חשבונות מיסים 1
לארוצה פיצול ומחזור משכנתה? נדל"ן 17
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F פיצול חשבון בנק לאשה סיעודית - תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 20
ב פיצול בין ואנגרד לבלאקרוק שוק ההון 10
T פיצול תיק השקעות ליותר מבית השקעות אחד? שוק ההון 3
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
K פיצול תגמולים ופיצויים - האם חוקי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פיצול פיצויים ותגמולים בשכר מעל 34K פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D טופס פיצול - אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B פיצול הפקדות בין קופות בשכר מעל 34K פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 54
S נכסי חוץ ששווים מעל 1.8 מיליון - האם פיצול בין בתי השקעות משנה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
גרהם פיצול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ פיצול דירה ל-2, האם ניתן למנף מקום חניה 1 ל-2 ע"י "מתקן חניה"? נדל"ן 8
בלייק קרינגטון פיצול מניות ו-due bills מההה? שוק ההון 7
M פיצול הוראת מכירה וגבייה עבור כל חלק שוק ההון 4
C פיצול (כול להעברת) פיצויים ותגמולים צרכנות פיננסית 0
Shekel Shtaim פיצול חברה והנפקה של חברה חדשה שוק ההון 6
מקנולטי פיצול הפקדה לקרן השתלמות מעל תקרת הטבת המס שוק ההון 40
P ביטול עסקת מקרקעין + פיצוי, צריך פיצול סעדים? נדל"ן 6
S שאלה לגבי פיצול כסף להשקעה שוק ההון 8
M פיצול חשבון IB עקב תקרת ביטוח SIPC שוק ההון 41
Y אפשר המלצה לסוכן לא תלוי לגבי פיצול הפקדה מביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 14
שמוליק קיפוד פיצול השקעות בין מספר ברוקרים שוק ההון 4
G אג״ח כללי או פיצול של כמה מדדי אג״ח שוק ההון 19
R עמלת מינימום כפולה במקרה של פיצול פקודת קניה/מכירה שוק ההון 6
G קופ"ג / קה"ש מחקה מדדים ב-IBI - פיצול מסלול שוק ההון 10
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה