• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

[בקשת עזרה] הבנת ההבדלים בין קרנות שונות

Waler

משתמש רגיל
דירוג
1,375
היי חברים,

פתיח [אפשר לבקשה עצמה למטה]:
חלקכם אולי זוכרים שעברתי לפני חודשיים לאנגליה (יאי).
עכשיו סוף סוף הדברים ה״כבדים״ של המעבר די בשלבי סיום ואני מתפנה לטפל בדברים חשובים אחרים כמו פיננסים.
למי שלא מכיר, באנגליה יש מנגנון חוקי די מגניב שנקרא ISA, שדי מזכיר את קופת הגמל להשקעה בארץ אבל הרבה יותר גמיש וברוב המקרים גם יכול להיות הרבה יותר מתגמל - במיוחד לצרכים שלנו אם אנחנו מכוונים לעצמאות כלכלית. בגדול זה חשבון שמנוהל ע״י בית השקעות/בנק לבחירתך (פתחתי חשבון ב-Vanguard שבתזמון מצוין בדיוק לאחרונה נכנסו לאנגליה), וכל הרווחים בתוך החשבון הזה פטורים לחלוטין ממסי רווחי הון ומיסים על דיבידנדים (מיסים שונים כאן). אפשר להפריש עד 20,000 פאונד לשנה לשם, ואפשר להוציא כמה שרוצים מתי שרוצים בלי קנסות. בקיצור, זה די משתלם.
עם זאת, בתוך החשבון אני מוגבל לרכישה של קרנות מתוך רשימה שמוצעת על ידי החברה שמנהלת לי את ה-ISA. מה שאומר שאני צריך לבחור קרנות שונות ממה שהייתי מושקע בהן עד עכשיו, ושישיגו בערך את אותו האפקט.

הבקשה: אני מחפש קרן שתעקוב אחר שוק המניות העולמי ותחליף את מה שהיווה את VT בתיק שלי בישראל.
אשמח לקבל עזרה עם לעמוד על ההבדלים בין הקרנות הבאות:
FTSE All-World UCITS ETF (VWRL) -
https://api.vanguard.com/rs/gre/gls/stable/documents/6016/gb/

FTSE Global All Cap Index Fund Accumulation -
https://api.vanguard.com/rs/gre/gls/stable/documents/9050/gb/

כמו שאני רואה, שתיהן מחקות את כל העולם. ההבדלים המרכזיים שראיתי:
VWRL מחלקת דיבידנדים, השניה צוברת.
VWRL כולל רק לארג׳ ומיד קאפ, השניה גם סמול.
הבדל של 0.01% בדמי הניהול.

עוד משהו חשוב שפיספסתי?
בהינתן ההבדלים האלו, אני נוטה לכיוון הקרן הצוברת. יש לדעתכם משהו שאני צריך להתחשב בו שאולי אני לא שם לב אליו?

*** כמובן שאני לא מבקש יעוץ מאף אחד, רק ניתוח של ההבדלים בין קרנות. אין בזה שיפוט ערכי, לא חושב שזה יכול להיחשב כיעוץ, ובכלל כל הדיון הזה תיאורטי ואני גם לא קיים אלא רק יציר דמיונכם ***

תודה!

יש מס שמנוכה מהדיבידנד במקור? במידה וכן, אולי תוכל לבחור קרן שמאוגדת במדינה אחרת לה יש אמנות מס נוחות יותר.

מבחינת צוברת vs מחלקת: בגלל שאתה לא משלם מס על הדיבידנדים באנגליה, ההבדל היחידי להבנתי הוא השקעה חוזרת שלהם, כלומר עוד עמלה. לכן אני אישית בוחרת בקרן המחלקת בגלל שיש בה גם small cap. הבדל דמי הניהול הוא חסר משמעות.

אתה בטוח שהכותרת שכתבת
FTSE Global All Cap Index Fund Accumulation -
קשורה לקישור?
אני לא רואה שם שום דבר על צבירה.
כשאני מחפש את הכותרת בגוגל אני מוצא את
http://www.hl.co.uk/funds/fund-disc...nguard-ftse-global-all-cap-index-accumulation

אם נתקלת בקרן צוברת של ואנגארד זה חדש לי

יש מס שמנוכה מהדיבידנד במקור? במידה וכן, אולי תוכל לבחור קרן שמאוגדת במדינה אחרת לה יש אמנות מס נוחות יותר.

מבחינת צוברת vs מחלקת: בגלל שאתה לא משלם מס על הדיבידנדים באנגליה, ההבדל היחידי להבנתי הוא השקעה חוזרת שלהם, כלומר עוד עמלה. לכן אני אישית בוחרת בקרן המחלקת בגלל שיש בה גם small cap. הבדל דמי הניהול הוא חסר משמעות.
בקרן הצוברת יש Small, לא במחלקת. אלא אם פיספסתי משהו, ואז אשמח להפניה במסמכים. :)
לא בטוח לגבי ניכוי דיבידנדים במקור, לא שמתי לב שזה קשור למסמכים. באמת חשוב. אשלח להם מייל, נראה מה יגידו. תודה!

אתה בטוח שהכותרת שכתבת

קשורה לקישור?

אני לא רואה שם שום דבר על צבירה.
כשאני מחפש את הכותרת בגוגל אני מוצא את
http://www.hl.co.uk/funds/fund-disc...nguard-ftse-global-all-cap-index-accumulation

אם נתקלת בקרן צוברת של ואנגארד זה חדש לי
בטוח. במסמך ממש מימין לשם כתוב ״A GBP Accumulation Shares״.
ורק כדי לוודא שזה באמת אומר את מה שחשבתי שזה אומר, חיפשתי את הפרוספקטוס (כאן: https://www.vanguard.co.uk/documents/portal/legal/uk-domiciled-prospectus.pdf), שם כתוב:
Income and Accumulation
The Company may issue Income Shares and Accumulation Shares in respect of each Fund.
Holders of Income Shares are entitled to be paid the distributable income attributed to such
Shares on any relevant interim and annual allocation dates. Holders of Accumulation Shares are not entitled to be paid the income attributed to such Accumulation Shares, but that income is automatically transferred to (and retained as part of)
the capital assets of the relevant Fund on the relevant interim and/or annual accounting dates. This is reflected in the price of an Accumulation Share. Further details relating to distributions and allocations of income in respect of Shares of each Fund are set out under the “Income” section of this Prospectus​

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סול בקשת עזרה באיזון התיק עם קרן ההשתלמות שוק ההון 4
cypriano de rore בקשת עזרה יצירתית עם אתגר תעסוקתי אוף טופיק 4
O בקשת עזרה - שאלות לפני התחלת השקעה שוק ההון 2
S בקשת עזרה בחישוב אסטרטגיה (מכירה לפני ה-ex-Date) שוק ההון 67
P בקשת החסר מס מבלי טופס 161 מיסים 7
F בקשת הארכה להגשת דו''ח שנתי מיסים 1
I בקשת העברת קופה פנסיונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B בקשת שכר בסיס נמוך יותר לצורך הפרשות פנסיוניות - האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
E בקשת המלצה לקומקום אוף טופיק 2
י בקשת המלצה על יועץ פנסיוני פננסי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S בקשת המלצה לספרי קריאה בעברית לפי נושאים.. אוף טופיק 1
מ (בקשת הבהרה) - קרן סל או תעודת סל שוק ההון 0
S זמן לקבלת תשובה לאחר בקשת ממליצים אוף טופיק 49
S בקשת פתרון למבחן ראיון שלא עברתי אוף טופיק 7
M שיחת הפחדה ממנורה עקב בקשת מעבר להלמן אלדובי צרכנות פיננסית 31
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
B נכסים בעת בקשת משכנתא אוף טופיק 13
S פתיחת חשבון באמריטרייד, ויזת L1, בקשת ITIN צרכנות פיננסית 4
S בקשת הסבר אודות רווח בקרנות פנסיה אלטשולר (תשואה מוצגת מול רווח כספי בפועל) צרכנות פיננסית 0
לא חשוב שמות בקשת דעות בדבר הפלח האג"חי בתיקי הקט. שוק ההון 42
ג בקשת לינק לאחזקות הגופים המוסדיים שוק ההון 6
י בקשת הסבר - יתרון העברת הפסד לטובת קיזוז מס בעתיד שוק ההון 24
C 5 חודשים מאז בקשת החזר מס צרכנות פיננסית 6
Res Cogitans בקשת מעסיק מעובד לשלם עבור שירותי סליקה של סוכן צרכנות פיננסית 0
ש בקשת פידבק בנוגע למבנה תיק השקעות חדש שוק ההון 24
A בקשת אישור מהמעסיק לעבודה בשעות הפנאי כעצמאי התפתחות אישית 34
שרון לבעלי iRobot בקשת המלצה אוף טופיק 52
פ שאלות על בקשת החזר מס רווחי הון ממספר שנים צרכנות פיננסית 21
aziz הירייה בקשת התפתחות אישית 0
הסולידית חל איסור על בקשת/מתן ייעוץ השקעות אישי! שוק ההון 1
D עזרה בניהול תקבולים מלקוחות עבור עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 0
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים