• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נכסים בעת בקשת משכנתא

Bnaya

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
יש לי לא מעט כסף שהשקעתי גם בסטארטאפ וגם כתוכנית תקבולים של מניות חברה שאני מקבל ממקום העבודה שלי ככל שאני נשאר, האם כשאני מגיע לבקש משכנתא הם מחשיבים את זה כהון עצמי אם כן איך בדיוק הם עושים את החישוב? )אציין שזה לא כסף נזיל, את המניות למשל אסיים לקבל רק בעוד 3 וחצי שנים(.

היי,
המושג הון עצמי בקניית דירה, משמעותו כמה הון אתה צריך להשלים מעבר למשכנתא שקיבלת,
לדוגמא, אתה רוצה לרכוש דירה במיליון ש"ח, וזאת דירה יחידה שלך, אזי אתה יכול לקבל 70% משכנתא (700 אל"ש), שזה אומר שתצטרך להשלים את ה30% הנותרים (300 אל"ש) מההון העצמי שלך,

הבנק מבקש עדות להון העצמי שלך בזמן אישור המשכנתא. תדפיסי חשבון, פרטי תוכניות נזילות, מניות וכו. אם תוכנית המניות שלך נזילה תוכל להציג אותה כחלק מההון אבל קח בחשבון את המיסוי שיחול עליה על מנת לחשב את ערכה האמיתי וכמובן קח מרווח ביטחון. לגבי השקעות אחרות, אני בספק אבל אם תוכל להוכיח נזילות מהירה שווה לבדוק מול הבנק.

לגבי % מימון, מה שנאמר מעלי נכון תאורטית אבל חשוב לקחת בחשבון מיסים, תיווך, עו"ד ועוד קצת ספר כשאת כל זה הבנק לא לוקח בחשבון. האחוזים הם ממחיר הדירה כפי שנקבע על ידי שמאי הבנק. את התוספות תצטרך להביא מהבית בנוסף להון העצמי.

נערך לאחרונה ב:
היי,
יש לי לא מעט כסף שהשקעתי גם בסטארטאפ וגם כתוכנית תקבולים של מניות חברה שאני מקבל ממקום העבודה שלי ככל שאני נשאר, האם כשאני מגיע לבקש משכנתא הם מחשיבים את זה כהון עצמי אם כן איך בדיוק הם עושים את החישוב? )אציין שזה לא כסף נזיל, את המניות למשל אסיים לקבל רק בעוד 3 וחצי שנים(.
ההון העצמי שלך חייב להיות זמין לטובת עסקת הרכישה , אחרת הבנק לא מתחשב בזה בתור הון עצמי.

תודה על התשובות

הבנק מבקש עדות להון העצמי שלך
:/ מעולם לא ביקשו "עדות".
הבנק אומר אני שם X ואתה שם Y על נכס שעלותו X+Y.

הנחת היסוד ש-Y>0.25*(X+Y) a ולכן מצידו גם אל תשלם.

:/ מעולם לא ביקשו "עדות".
הבנק אומר אני שם X ואתה שם Y על נכס שעלותו X+Y.

הנחת היסוד ש-Y>0.25*(X+Y) a ולכן מצידו גם אל תשלם.
בפעמיים האחרונות שלקחתי משכנתא הבנק (פועלים) ביקש ממני "הוכחות" להון עצמי. שלחתי דפי חשבון ופירוט מתיק שממנו לקחתי את ההון העצמי.

להבנתי, נכסים לצורך חישוב משכנתא זה כל מה שאתה יכול למשכן והבנק יכול לשעבד.
אתה לא יכול לשעבד או לחשב מניות עתידיות, שהנזילות שלהן מוטלת בספק וקיימת תלות בהמשך עבודתך, כהון עצמי.
יש כמובן את הכלל ואת היוצא מהכלל ואת זה אתה יכול לברר בבנק עם 'יועץ' המשכנתאות שלהם.
לא הבנתי אם זה סטרטאפ שלך או שאתה מועסק בו.

• אהבתי
Reactions: ITS
מנצל את השרשור, האם דיבידנידים וריביות מתיק השקעות יכולים להיחשב כמו משכורת בעת לקיחת משכנתא?

זאת אומרת, למיטב ידעתי הבנק מאפשר שגובה החזר המשכנתא יהיה עד כ40% מנטו של המשכורת החודשית.
בהתאם לכך, במידה ואני מרוויח 10,000 שקל נטו כל חודש ההחזר החודשי יכול להיות עד 4,000 שקל.
בהנחה ויש לי גם הכנסה פאסיבית של 10,000 מדיבידנדים וריביות האם הבנק יכיר בהם ויאפשר לי לקחת משכנתא עם החזר חודשי של עד 8000 שקל?

להבנתי, נכסים לצורך חישוב משכנתא זה כל מה שאתה יכול למשכן והבנק יכול לשעבד.
אתה לא יכול לשעבד או לחשב מניות עתידיות, שהנזילות שלהן מוטלת בספק וקיימת תלות בהמשך עבודתך, כהון עצמי.
יש כמובן את הכלל ואת היוצא מהכלל ואת זה אתה יכול לברר בבנק עם 'יועץ' המשכנתאות שלהם.
לא הבנתי אם זה סטרטאפ שלך או שאתה מועסק בו.
זה לא ממש סטארטאפ, אני מדבר על חברת Wix שנותנת לכל עובד שלה מרכיב מנייתי כחלק מחוזה העסקה שלו, אתה חושב שאולי זה יהיה היוצא מן הכלל?

זה לא ממש סטארטאפ, אני מדבר על חברת Wix שנותנת לכל עובד שלה מרכיב מנייתי כחלק מחוזה העסקה שלו, אתה חושב שאולי זה יהיה היוצא מן הכלל?
לא יודע, תשאל את הבנקאי. לדעתי זה לא כי הבנק לא יכול לממש את זה ברגע שאתה עוזב את החברה או חו"ח מפוטר.

האם דיבידנידים וריביות מתיק השקעות יכולים להיחשב כמו משכורת בעת לקיחת משכנתא?
זה נושא שמאוד מטריד אותי, נניח שאדם יש לו תיק השקעות בסכום של כמה עשרות מליונים, אבל הוא מרוויח 10,000ש"ח לחודש, מה הטמטום שלא יאפשרו לו לקחת החזר של מעל 4,000 ש"ח!?

לפני כחצי שנה שאלתי מנהל מחלקת משכנתאות במזרחי, והוא אמר לי שבעיקרון לא מתחשבים בתיק השקעות, אבל לפעמים אפשר כן להתחשב בדיבידנדים, אם זה קבוע וכדו'.
ואם אתה מושקע בקרן אירית צוברת? שאז אין לך דיבידנדים בחשבון, אז לא מתחשבים בדיבידנדים?

מה שחשבתי לעשות למקרה הבא שאצטרך, זה לעשות משיכה קבועה של כסף מהתיק השקעות (לפי הסכום שאני צריך כדי להגיע לכפול שלוש מההחזר החודשי), למשך כמה חודשים לפני בקשת המשכנתא, ואז בטח הבנק כן יתחשב בזה... (טמטום! כבר אמרתי...)

עוד משהוא, למיטב ידיעתי, הבנק כן יכול להתחשב בהפרשות לפנסיה והשתלמות, ואז אתה מגדיל קצת את ההכנסה החודשית,

אשמח לשמוע אם למישהו יש כאן יותר מידע בנושא הזה,

נערך לאחרונה ב:
זה נושא שמאוד מטריד אותי, נניח שאדם יש לו תיק השקעות בסכום של כמה עשרות מליונים, אבל הוא מרוויח 10,000ש"ח לחודש, מה הטמטום שלא יאפשרו לו לקחת החזר של מעל 4,000 ש"ח!?
אל תהיה מוטרד. תקנה במזומן ותשלם לעצמך.

נניח אדם, ברוח פורום זה, יצא לפרישה מוקדמת, ואין לו יותר הכנסות מהעבודה,
והוא חי ממשיכות של תיק ההשקעות שלו - הבנק לא יאפשר לו לקבל משכנתא,

שכיר עם אפס נכסים, יקבל משכנתא. אבל אדם בעצמאות כלכלית עם תיק השקעות גדול לא יקבל משכנתא,

מבחינת בנק ישראל יש רק דרך אחת לבדוק האם יש לאדם יכולת לעמוד בתשלומי המשכנתא - אם הוא משתכר במשכורת תואמת.

זה נראה לי לא הגיוני.

• אהבתי
Reactions: ITS
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ עמלה על העברת נכסים בעת ניוד IRA? צרכנות פיננסית 24
G אתר/אפליקציה לריכוז נכסים צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
C הקצאת נכסים - VT וטכנולוגיה שוק ההון 3
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
P הצהרת 2 נכסים בקניה דירה מפוצלת נדל"ן 17
Y נכסים בעלי קורלציה שלילית לשוק הנדלן בישראל נדל"ן 4
ז מענק עבודה - "מס' נכסים לא מזכה" מיסים 1
Scrat הקצאת נכסים ללא IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O הקצאת נכסים במסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
אגוז_קוקוס מעבר למסלול פנסיה עם יתרת נכסים נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
ItayG אפליקציית מעקב שווי נכסים/השקעות/הלוואות ונתונים חסכון והוצאות צרכנות פיננסית 18
F השתתפות במכרז לקניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 2
L ריבוי נכסים בחו"ל - מיסוי פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ התלבטות על רכישת דירת מציאה מכונס נכסים נדל"ן 6
S הבדל בין היקף נכסים וחשיפות לבין פירוט הרכב הנכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
D הקצאת נכסים ותשואה זהה שוק ההון 25
לאץ' הרכב נכסים פנסיה מנייתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הפניקס השתלמות מחקה מדד s&p500 - הרכב נכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
H כונס נכסים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ל הקצאת נכסים - התחשבות בקופת הגמל הפנסיונית שוק ההון 6
S נכסים "מוגנים" יותר ומוגנים פחות אוף טופיק 88
A בירור מחירי נכסים שנמכרו -- לצורך הצעה ומו״מ נדל"ן 60
י מסע תכנון עשור, תיק השקעות עצמאי וצבירת נכסים יומני מסע אישיים 12
Y איזון פורטפוליו עם נכסים תנודתיים שוק ההון 8
L ביטוח נכסים בארה"ב נדל"ן 1
D הקצאת נכסים למתחילים שוק ההון 2
ע חברות משקיעות דרך חוזים או נכסים ממשיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
stamEhad השפעה צפויה של עליית ריבית ושל אינפלציה גבוהה על סוגי נכסים שונים שוק ההון 27
B חלוקת נכסים - איך מחשבים מזומן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
G הקצאת נכסים בפרישה - בדיקת כלל ה-90/10 של באפט שוק ההון 3
sha256 זיהוי סוג נכסים שמחזיקה קופת גמל שוק ההון 1
שיר הלל לטבע מתלבט על אילו נכסים לבסס את התיק שוק ההון 17
כ מה עושים כשבאים עם נכסים משמעותיים לחתונה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
stamEhad פיזור נכסים בתיק השקעות בין ניירות שקליים ודולריים - מה הדעה הרווחת ? שוק ההון 11
F ניהול נכסים בזמן רילוקיישן, והבהרה על מיסוי נדל"ן 6
ע התפלגות נכסים מגדל מקפת - מסלולים כלליים ולבני פחות מ50 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
Y קנית 2 נכסים באותו הזמן נדל"ן 1
ד שאלה לגבי קניית דירה מכונס נכסים נדל"ן 13
פ האם יש נכסים שאי אפשר למסות באופן חד צדדי? מיסים 7
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
ח הקצאת נכסים עם מט"ח שוק ההון 14

נושאים דומים

Back
למעלה