• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Small vs. Large vs. mixed cap ETF

לא מצליח לחשוב מה הכותרת של הדיון הקודם ואיך למצוא אותו...
החיפוש הוא לא רק על פי כותרת. חיפשתי "חציוני" וזו הייתה התוצאה השניה:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/השקעה-במדד-עולמי-עם-העדפה-למניות-קטנות.13156/

אם יש לי עצה אחת לתת לך אחרי שנחשפתי להודעות שלך בחודשים האחרונים - תנסה לנצל טיפה יותר את אפשרות החיפוש בפורום. יחסוך לך ולמתדיינים איתך המון זמן.

https://www.hasolidit.com/kehila/threads/השקעה-במדד-עולמי-עם-העדפה-למניות-קטנות.13156/

אם יש לי עצה אחת לתת לך אחרי שנחשפתי להודעות שלך בחודשים האחרונים - תנסה לנצל טיפה יותר את אפשרות החיפוש בפורום. יחסוך לך ולמתדיינים איתך המון זמן.
ממש תודה על הקישור ואשתדל לחפש באנגלית ועברית גם יחד. Triple a וקפה שחור תמכו בי וכניראה זה נכון אבל השאלה אם זה משנה כל כך ובכלל והאם שווה את התנודתיות.

מהדיון שצרפת פה triple a ו קפה שחור הסכימו איתי לגבי הטענה שיש הטיה למניות. גדולות בויטי. השאלה כמה זה משנה והאם זה משנה כל כך לקנות. מניות. קטנות. להגביר פיזור.
כמו כן, השאלה האם זה משנה לתשואה ושווה את התנודתיות כי סך הכל לטווח ארוך תנודתיות לא כל כך משנה מצד שני המחקר של פאמה פרנץ די הופרך כלומר אין כל כך תוספת תשואה חוץ מהתוספת של התנודתיות.
מישהו מצליח לצאת מזה?

לגבי הטענה שיש הטיה למניות. גדולות בויטי.
זאת לא הטייה, זאת המתדולוגיה, משמע feature
כאשר מספקים מניות לכלל אוכלוסיית העולמות, יש יותר מקום למניות הגדולות
וזה ברור, לחברות קטנות אין מספיק מניות כדי להכניס למדד רחב או מדד שמתעמק בכלל השוק
לכן הן נמצאות במדד משלהן
בנוסף, יש הרבה יותר חברות קטנות מאשר גדולות, אף אחד לא יכול להחזיק את כולן אלא רק לסמפל את מה שנזיל יותר
בהתחשב שהכספים בקופה גודלים כל שנה, מישהו צריך:
לייצר ייותר יחידות של מניה של חברה קטנה
לקנות באי-נזילות מניה שלא שווה כלום לקרן ששוה מיליארדים
לקוות שחברות לא ייסגרו וחברות לא יפתחו = Turnover נמוך

האם ניתן לעשות כל זאת בדמי ניהול אפסיים (ב VT) ?
אני דיי בספק

כן פשוט מחליטים לכאן או לכאן וזורמים עם ההחלטה.
לגבי תוספת הפיזור במניות קטנות כדי למנוע נפילות גדולות בגדולות והשפעה יתרה על התיק האם בד"כ נפילות במניות גדולות לא מלווה בנפילה במניות קטנות? האם 3100 מניות בVTI ו 8000 בVT לא מספיק מפוזר?

לגבי המחקר החדש והתשואה של הקטנות האם נאמר שעדיין הן יותר תנודתיות. ולכן יש תוספת תשואה ומהי?

האם נאמר במחקר החדש שאין תוספת תשואה מעבר לתוספת בגלל התנודתיות?

למה נאמר עקב המחקר החדש שאין טעם לרכוש מניות קטנות כי לא נותנות יותר תשואה למרות שעדיין נותנות יותר תשואה בגלל התנודתיות?

וזה ברור, לחברות קטנות אין מספיק מניות כדי להכניס למדד רחב או מדד שמתעמק בכלל השוק
לכן הן נמצאות במדד משלהן
בנוסף, יש הרבה יותר חברות קטנות מאשר גדולות, אף אחד לא יכול להחזיק את כולן אלא רק לסמפל את מה שנזיל יותר

אני דיי בספק
משתלם להוסיף קרנות מניות קטנות לשם פיזור ותשואה עקב המחקר האחרון?

לכן הן נמצאות במדד משלהן

אני דיי בספק
לגבי תוספת תשואה במניות קטנות להלן מאמר שאומר שיתנו תוספת תשואה אבל לא מצליח לכמת סטטיסטית כמה זה יתן והאם משתלם לשים מניות קטנות וכמה אחוז מהתיק... https://www.cnbc.com/2019/10/09/sma...tperform-large-caps-over-the-next-decade.html

סטטיסטית כמה זה יתן
המשפט הזה לקוי מציאותית
לגביי אחוז ההקצאה,
האינדקסים הגדולים משאירים בדרך כלל כ 15% למניות הקטנות (וכנראה גם בינוניות)
אז אם אתה מאמין בטענה שחברה קטנה צומחת ביותר % מחברה גדולה ומבוססת כבר אז 15% יכול להיות ציר טוב לחוג עליו, יענו 10-20% בערך

לא ממליץ כמובן

המשפט הזה לקוי מציאותית
לגביי אחוז ההקצאה,
האינדקסים הגדולים משאירים בדרך כלל כ 15% למניות הקטנות (וכנראה גם בינוניות)
אז אם אתה מאמין בטענה שחברה קטנה צומחת ביותר % מחברה גדולה ומבוססת כבר אז 15% יכול להיות ציר טוב לחוג עליו, יענו 10-20% בערך

לא ממליץ כמובן
התחלתי במחקר של פאמה פרנץ ורונן מרגוליס שאמר שהמחקר מציין שלאורך זמן יש תוספת שתי אחוז שנתית ואז נכנסתי ב30% מניות קטנות. לאחר מכן yavgeni הראה לי מחקר עדכני שאין תוספת תשואה למניות קטנות אז יצאתי מהם כמה ימים אח"כ. לאחר מכן, נאמר לי שהמחקר החדש אמר שאין תוספת תשואה חוץ מתוספת תשואה עקב התנודתיות (מדד שארפ) ומעניין אותי מה היא תוספת התנודתיות בדיוק.... לגבי תוספת פיזור בהוספת המניות הקטנות, לדעתי, זה תוספת קטנה ולא משמעותית וויטי מספיק מפוזר.

נערך לאחרונה ב:
דעתך נוטה להשתנות בהתאם למה שאתה קורא, חשוב רק שתשמור על הקצאה כזו או אחרת, לזמן ממושך
בלי לשנות אותה יתר על המידה
מה עם סיפור תוספת התשואה במניות קטנות עקב התנודתיות? הצלחת להבין במה מדובר ומה התוספת?

ו?
גם סיכויי הניצחון של ברצלונה בווינר
ברור שיש ברבורים שחורים ודברים חדשים אבל זה כבר כלול בסטטיסטיקה וכל עוד הקפיטליזם ימשך והעולם לא יחרב זה אמור לעבוד

ברור שיש ברבורים שחורים ודברים חדשים אבל זה כבר כלול בסטטיסטיקה וכל עוד הקפיטליזם ימשך והעולם לא יחרב זה אמור לעבוד
אז אם התשובה ידועה לך, לי אין מה לחדש על העתיד

תחת ההנחה הזאת, אתה בעצם משקיע באוסף מניות (קטנות בעולם ובינוניות בארהב?) עם אותה תוחלת תשואה כמו השוק הכללי אבל עם תנודתיות גדולה יותר מאשר אחזקה של כלל שוק המניות (כי אוסף המניות הזה מייצג רק משקל קטן יחסית מתוך שווי שוק המניות העולמי).

לכן, תחת ההנחה הזאת, אם מתחילים מאפס לי נשמע הגיוני להשקיע בתמהיל עולמי כלהשהו (VTI+VXUS הוא אחת האופציות). אם לא מתחילים מאפס אלא מתיק קיים - שבעצם החלטת לשנות את התמהיל שלו - יש שאלה אם העלות החד-פעמית של מכירת הניירות ה"לא רצויים" יקרה מדי. עלות המסחר החד-פעמי היא זניחה פה, אבל לפעמים יכולים להיות למשל רווחים צבורים משמעותיים שלא תרצה לממש ולשלם עליהם מס. כל מקרה כזה הוא שונה, אבל למשל אפשר להגיע לתמהיל הרצוי ע"י הוספה של כסף לפלחים ה"חסרים" כיום ככל שנכנס כסף חדש לתיק, בלי לממש נכסים קיימים.
מה דעתך על המאמר הזה בקשר להשקעה בקטנות שאומר שיש להם פוטנציאל?
https://www.aberdeenstandard.com/en...rticle-page/smaller-companies-big-opportunity

שהוא מצטט את אותם הנתונים ההיסטוריים המוכרים ואינו מביא תובנות חדשות לדיון.

שהוא מצטט את אותם הנתונים ההיסטוריים המוכרים ואינו מביא תובנות חדשות לדיון.
יש רק תוספת פיזור למי שלא מספיק לו VT למשל ? עדיין הוא אומר שצפוי תשואות יתר עקב התנודתיות שלהן לאורך זמן וכמות הקטנות גדולה מכל מדינה אחרת אחרי ארה"ב אז ניראה שאפשר לחזק ב20-40% בנוסף לויטי...

לדעתך, הוספת מניות קטנות זה הטיה כמו להגדיל את האחוזים של VTI לעומת VXUS או שויטי לא מייצג את כמות המניות הקטנות במלואה ויש תוספת תשואה קלה למניות הקטנות לאורך זמן....
ממה שראיתי VB, Vss עשו תשואות מעל VTI ו VXUS מיום שנוסדו....

https://www.aberdeenstandard.com/en...rticle-page/smaller-companies-big-opportunity
קראת את המסקנה שלו?
הוא ממש לא מציע לקנות מדד מניות קטנות, אלא מעודד לבחור בפינצטה מניות קטנות.
Academic literature offers encouragement to stock pickers.
.
.
.
Investing in smaller companies opens up the opportunity to find compelling investment ideas that others have yet to discover.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F מניות Small Cap - למה לי WSML? ולא ZPRV? שוק ההון 7
F קרן עוקבת small cap growth שוק ההון 17
I small cup value equal weight ETF שוק ההון 40
NightStyle חדש מהתנור: קרן אירית מנייתית עולמית צוברת עם small cap שוק ההון 4
Y חלופות ETF להשקעה ב-Small Cap שוק ההון 0
Y השקעה בקרן small cap עולמית שוק ההון 1
stamEhad קרן סל מחקה MID/SMALL CAP גלובאליות - צריך עזרה בחיפושים שוק ההון 4
י השקעה במדד small cap שוק ההון 28
twister השקעה ב small caps etf לטווח ארוך שוק ההון 7
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3