• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Reverse Cap Weighted U.S. Large Cap ETF - RVRS

יבגני_ל

משתמש רגיל
דירוג
387
היי,

נתקלתי במאמר של מחבר יחסית צעיר ב SeekingAlpha המשווה בין שלושה מדדים:
SPX - regular cap weighted S&P 500
SPEW - Equal weight S&P500
- Reverse S&P500

השלישי הוא המדד המעניין. בעצם הוא נותן את המשקל הכי גבוה במדד לחברות הקטנות.
הרעיון מאחוריו הוא "מכור בשיא, קנה בשפל".

אני מקבל את הרעיון, אבל אני גם מקבל את הרעיון של ללכת עם החזקים והמצליחים, וזה מה שאני עושה לרוב בהשקעות שלי, ובזה היתה לי הצלחה גדולה יותר.

אני לא בטוח, למרות שהגרפיקה מוכרת לי, כיצד נבנה הגרף הבא אשר נלקח מהמאמר המקורי, אבל נראה שה Reverse מנצח בשוק עולה את שני המדדים האחרים באופן כמעט עיקבי. (בעצם, מאז תחילת שוק שווארי. הוא מנצח בשוורי ומפסיד ביורד. בסך הכל, נראה דומה):

drks

בדף ה ETF הבא רואים שהוא הפסיד ל SPX בחמשת השנים האחרונות, אבל ניצח בעשרת השנים האחרונות בפער מכובד:
https://exponentialetfs.com/reverse-cap-weighting
אגב, זה לא לגמרי מסתדר לי עם הגרף העליון שמציג ניצחון בשוק שווארי.

למשקיעים עם אופק השקעה ארוך, אני רואה סיכון אחד בזה לעומת השקעה ב SPX והיא שהסטטיסטיקה שלו קצרה בהרבה, למרות ש 23 שנה, זה כבר מכובד.
מה אומרים?
לדעתי המדד שווא בחינה רצינית בזמן שוק דובי. בזמן שוק שווארי המדד פורח, אבל גם הסיכון עולה. בממוצע? לא יודע. אולי אין הבדל כפי שמעידה 2008.

מקור (ינעל ללא מנויים לאחר כשבוע):
https://seekingalpha.com/article/4249181-power-math-time

קישור לדף של ה ETF:
https://www.etf.com/RVRS#overview

נערך לאחרונה ב:
אגב, זה לא לגמרי מסתדר לי עם הגרף העליון שמציג ניצחון בשוק שווארי.
זה גרף שמייצג עלייה באחוזים בהשוואה למחיר של הETF בתחילת 1997, בגלל זה כל ההשוואה בין התשואות צריכה להתבצע יחסית לתאריך זה (או לחליפין ביחס לתאריך ששני הגרפים נחתכו בו כמו ב2002).
במקרה של הגרף הזה אפשר לראות שבתחילת 2009 הסנופי נמוך משמעותית מהETF ההפוך (לפי העין זה נראה כמו משהו כמו 10% מול 40%), אז גם אם שתי המדדים יעשו אותה תשואה ב10 השנים הבאות, נניח 350%, אז בגלל ההפרש בנקודות ההתחלה מדד אחד יגיע ל385% והשני יגיע ל490% (הפרש התחלתי של 30% גרר הפרש סופי של 105%), ואז זה יוצר השוואה לא נכונה גם בשנים ביניהן.

לא הצלחתי להבין אם המדדים כוללים דיבידנדים
בכל מקרה, השקעת ערך בהחלט הציגה נתונים טובים בעבר
המדד הסמי פאסיבי הזה נראה כמו משחק טוב לגוון "ההשקעה השמרנית"

גם החברות הקטנות ב-S&P 500 הן large cap.
אם מה שמושך אותך הוא הרעיון של פאקטור הגודל , למה לא ללכת על מדד של חברות קטנות באמת ? או מדד mid cap ?
שים לב שזה ETF די אזוטרי, כלומר - קטן, יקר ולא סחיר. יש מספיק ETF זולים ונזילים שעוקבים אחרי חברות קטנות

האמת, בדקתי לפני כמה חודשים השקעה בראסל 2000, והמסקנה שלי מהסיפור היתה דומה לזו - הראסל מנצח את הסנופי באופן ניכר בשוק שוורי ומתכנס בשוק דובי לתשואות דומות.
אז אני מניח שאני צריך לחכות לשוק דובי אמיתי, ואולי זה לא עקרוני מבחינת תשואות אם מדובר ברכישה של ראסל 2000, או סנופי הפוך בשוק שוורי צעיר.
יש אולי הבדל, והוא אולי בעיקרו פסיכולוגי, שאם אני קונה סנופי הפוך, אז אני קונה את החברות הכי מצליחות לאחר ירידות, ובראסל 2000 אין את האפקט, אבל בכל מקרה, אני לא חושב שזה המצב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
RaeNye Reverse Split שוק ההון 26
F מניות Small Cap - למה לי WSML? ולא ZPRV? שוק ההון 7
F קרן עוקבת small cap growth שוק ההון 17
NightStyle חדש מהתנור: קרן אירית מנייתית עולמית צוברת עם small cap שוק ההון 4
כ קרנות סל mid cap שוק ההון 10
Y חלופות ETF להשקעה ב-Small Cap שוק ההון 0
Y השקעה בקרן small cap עולמית שוק ההון 1
ג Large Cap Blend פוסטים מאיכות נמוכה 0
stamEhad קרן סל מחקה MID/SMALL CAP גלובאליות - צריך עזרה בחיפושים שוק ההון 4
י השקעה במדד small cap שוק ההון 28
oferM האם יש אפשרות לתשואה עודפת במניות small cap ? שוק ההון 3
KingOfKong אופציות להשקעה ב small-cap אמריקאי שוק ההון 2
יבגני_ל Small vs. Large vs. mixed cap ETF שוק ההון 59
שודד הפינג פונג הגדלת חשיפה למניות small cap שוק ההון 38
ERE בלי ה E בחירת small cap USA ETF ל גמל IRA שוק ההון 7
D פידבק על תיק השקעות פוטנציאלי (70 אג"ח, 30 Small Cap) שוק ההון 17
Izik iShares Core MSCI World All Cap ETF שוק ההון 12
Y השקעה רחבה ו-small cap שוק ההון 39
פשוט קרנות איריות small cap שוק ההון 16
ל MID CAP מול LARGE CAP שוק ההון 6
Z Fundamentally weighted indexe האם יש היום ETF או ETN זולים שמשקיעים בזה? שוק ההון 3
adamshalev אינדקס הדולר - Trade Weighted U.S. Dollar Index שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה