• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

pre market

מחד ומאידך

משתמש רגיל
דירוג
396
שלום לכולם,

שאלה קצת מוזרה אולי. שמתי עין על מניה. היא עלתה מאוד ביום המסחר האחרון. אני רוצה לקנות אותה ביום המסחר הבא אבל מפחד שהיא תעלה משמעותית לפני שאספיק. האם עומדת לרשותי אסטרטגיה פשוטה מאוד כלשהי על מנת לקנות אותה במחיר קרוב ככל שניתן למה שהיא סגרה ביום האחרון?

האם מתן פקודה של לימיט בפרה-מרקט זו הדרך? או מרקט עם לימיט? אפשר לתת פקודה של מרקט בלימיט ואם היא לא תופסת כי אף אחד לא סחר בפרה מרקט לעבור לפקודה של מרקט עם לימיט?

האם זה בכלל הגיוני לנסות?

אני לא מחפש פתרונות של חוזים או אופציות כי זה לא אינטואיטיבי לי ואני נזהר מדברים כאלה.

תודה

לרוב אם "שמת עין על המניה" והיא באמת עלתה אז היא ככל הנראה כבר עשתה את רוב הרווח ואני הייתי מוותר על התענוג.

ולשאלתך.
אם אתה עובד דרך אינטראקטיב (והמניה אמריקאית) אז יש לך אפשרות לתת הוראת רכישה עם לימיט ולהגדיר אותה כפעילה גם "מחוץ לשעות המסחר".

ברוב המקרים אם היא כבר עלתה בעקבות פרסום בחדשות אז לא יהיה לך הרבה סיכוי לרכוש אותה במחיר שקרוב לסגירה כי היא ככל הנראה תפתח את המסחר ברמה יותר גבוהה (מה שנקרא "פער בפתיחה").

אני אנצל את השרשור הזה לשאול עוד שאלה - מה הסיכונים בקניית ETF של חברה שאינה ואנגארד או בלקרוק?

אני אנצל את השרשור הזה לשאול עוד שאלה - מה הסיכונים בקניית ETF של חברה שאינה ואנגארד או בלקרוק?
הרבה יותר קטנים מהסיכונים של תעודות סל בארץ :)

הסיכון המרכזי הוא פשיטת רגל של המנפיק שבעקבותיה יעברו כמה ימים/שבועות/חודשים עד שתקבל את מה שמגיע לך בלי יכול למכור את האחזקות שלך באמצע.

הרבה יותר קטנים מהסיכונים של תעודות סל בארץ :)

הסיכון המרכזי הוא פשיטת רגל של המנפיק שבעקבותיה יעברו כמה ימים/שבועות/חודשים עד שתקבל את מה שמגיע לך בלי יכול למכור את האחזקות שלך באמצע.
באמת? זהו? מי אמור לדאוג לזה ואיך אקבל את מה שמגיע לי לאחר זמן כלשהו? האם זה כבר קרה פעם?

נערך לאחרונה ב:
מה הסיכונים בקניית ETF של חברה שאינה ואנגארד או בלקרוק?
בנוסף לדברי דעת:
סיכון העלאת דמי ניהול. לעכבישים ועוד כמה חברות יש ETFים גדולים יותר מאשר שתי החברות שהצגת (בתחומים רבים).
האם זה כבר קרה פעם?
קריסת הבנקים ב2008 גרמה לכך שתעודות סל בוזו (כמו אג"ח אחרות). למיטב ידיעתי, לא היו בעיות דומות עם ETF.

יש גם סיכון של סגירת ה ETF, בלי פשיטת רגל, וזה סיכון הרבה יותר נפוץ - יכול לקרות סתם כי מנפיק הETF מחליט שלא כלכלי לו. מבחינתך זו מכירה כפויה ותשלום מס כפוי, וגם חוסר נזילות בתקופה בין ההודעה על הסגירה ועד הסגירה בפועל. עוד פרטים כאן:
http://www.fa-mag.com/news/what-happens-when-my-etf-closes-11599.html

יש גם סיכון של סגירת ה ETF, בלי פשיטת רגל, וזה סיכון הרבה יותר נפוץ - יכול לקרות סתם כי מנפיק הETF מחליט שלא כלכלי לו. מבחינתך זו מכירה כפויה ותשלום מס כפוי, וגם חוסר נזילות בתקופה בין ההודעה על הסגירה ועד הסגירה בפועל. עוד פרטים כאן:
http://www.fa-mag.com/news/what-happens-when-my-etf-closes-11599.html
מכירה כפויה בהפסד זה סיכון אדיר. איך SPDR?

יש גם סיכון של סגירת ה ETF, בלי פשיטת רגל, וזה סיכון הרבה יותר נפוץ - יכול לקרות סתם כי מנפיק הETF מחליט שלא כלכלי לו. מבחינתך זו מכירה כפויה ותשלום מס כפוי, וגם חוסר נזילות בתקופה בין ההודעה על הסגירה ועד הסגירה בפועל
בקרן נאמנות יש סיכון דומה - ייקור דמי הניהול בצורה שערורייתית שתאלץ אותך למכור וכו'
אגב, בקרן נאמנות הגוף המנהל לא יכול לסגור את הקרן כמו ב ETF ?

אגב, בקרן נאמנות הגוף המנהל לא יכול לסגור את הקרן כמו ב ETF ?
כן. הסיכון קיים בכל המוצרים האלה, מבחינתי הדרך להקטין את הסיכון היא לבחור במוצרים עם היקף נכסים מאד גדול. הקרנות בסכנת סגירה הן הקטנות יותר.

אגב, ב2008 בשיא המשבר התעודת סל שהייתה ממונפת בשורט על מדד ת"א (לא זוכר עם 25 או 100) לא הצליחה להתכסות ופרקו את התעודה.

למה? תקנה קרן/תעודה אחרת דומה.
בגדול נכון. השאלה אם ישנה כזו. למשל קרן כמו XBI לא ראיתי. וגם צריך לשים לב שהייתה מכירה בחשבון. אבל אני מסכים שהתגובה הראשונית שלי הייתה מוגזמת..

גם צריך לשים לב שהייתה מכירה בחשבון
אין לי עדיין חשבון ני"ע.
זאת הזדמנות טובה לשאול, האם אין מנגנון הודעות/התראות בחשבון של ביתי ההשקעות והבנקים?
נניח התקבל דיבידנד אן ריבית, הברוקר ביצע מכירה כפויה על מנת לפרוע הלוואה (מינוף) וכד' או כמו שציינתם קרן נאמנות/תעודת סל סגרו את הבסטה,
לא מקבלים מייל/מסרון ?

אין לי עדיין חשבון ני"ע.
זאת הזדמנות טובה לשאול, האם אין מנגנון הודעות/התראות בחשבון של ביתי ההשקעות והבנקים?
נניח התקבל דיבידנד אן ריבית, הברוקר ביצע מכירה כפויה על מנת לפרוע הלוואה (מינוף) וכד' או כמו שציינתם קרן נאמנות/תעודת סל סגרו את הבסטה,
לא מקבלים מייל/מסרון ?
אני לא קיבלתי מסרונים על דיבידנדים. אולי קיבלתי איפשהו במערכת הודעות אבל אני לא יודע איפה מוצאים את זה.

לא מקבלים מייל/מסרון ?
אינטראקטיב מעדכנים אותך בפעולות מיוחדות בתוך מערכת המסחר שלהם וניתן להירשם לחלק מהעדכונים בדוא"ל.
לגבי דיבידנדים המידע מוצג בדף החשבון שלך באתר ולפי הבנתי אינו נשלח כהתראות כי זה לא מידע מהותי שמשתנה בזמן אמת וידוע כמה שבועות/חודשים מראש.

נושאים דומים

Back
למעלה