• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פעולת limit מול פעולת market

• פותח הנושא פותח הנושא Django
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

Django

משתמש סולידי
דירוג
13
שלום,

שאלה תיאורטית, כאשר אני מבצע קנייה שגרתית (למשל אחת לרבעון) של מנייה מוכרת ויציבה יחסית (למשל סנופי),
אם אני מבצע את הקנייה בשעה שהמסחר לא פתוח, אני צריך להחליט האם לעשות מרקט או לימיט
יש סיבה לעשות את זה עם מרקט, ולא עם לימיט של למשל פי 2 מהשווי הנוכחי?
כלומר לא באמת לימיט קלאסי, אלא רק לתרחיש קיצוני ולא סביר.

תודה רבה

שלום,

שאלה תיאורטית, כאשר אני מבצע קנייה שגרתית (למשל אחת לרבעון) של מנייה מוכרת ויציבה יחסית (למשל סנופי),
אם אני מבצע את הקנייה בשעה שהמסחר לא פתוח, אני צריך להחליט האם לעשות מרקט או לימיט

תודה רבה
אתה רוצה לקנות במחיר כפול מהנוכחי?
להבנתי אם תשלח כזו פקודה -> הברוקר יבצע אותה במחיר הנוכחי
אם תבקש לקנות בחצי מהמחיר הנוכחי - הפקודה כנראה תישאר תלויה אלא אם יקרה משהו מאוד קיצוני
ועל זה בדיוק אומרים שיותר כסף נאבד בהמתנה לקריסה מכסף שנאבד בקריסה עצמה

ועל זה בדיוק אומרים שיותר כסף נאבד בהמתנה לקריסה מכסף שנאבד בקריסה עצמה
איך זה קשור לנושא?
גם בזמן המסחר אתה צריך לבחור ביניהם :)
פי 2 זה באמת די חסר משמעות.
אני כן מבין גישה שאומרת לתת לימיט כמה אחוזים בודדים מעל, במיוחד מחוץ לשעות המסחר, כדי לא ליפול בטעות על מחיר מופרז.
אבל זה רלוונטי בעיקר בנירות עם סחירות נמוכה

אולי לא הבהרתי את עצמי היטב, אז אנסה לנסח בצורה יותר ממוקדמת:
יש חיסרונות בפקודת לימיט (עבור לימיט גבוה מאוד) ביחס לפקודת מרקט?

אולי לא הבהרתי את עצמי היטב, אז אנסה לנסח בצורה יותר ממוקדמת:
שהסיכוי שלו להתממש בזמן סביר נמוך מאוד
ככל שהוא יותר רחוק מהמחיר הנוכחי ככה הסיכוי שלו להתממש נמוך יותר

נראה לי שזה הפוך, אם הבנתי נכון אז הוא קונה ומוכן לשלם מחיר גבוה במיוחד. (אבל הוא יפגוש את המוכר ששם מחיר שפוי)

נראה לי שלחלוטין לא הבנת את פות"ש.
הסיכוי של לימיט כזה להתמשש הוא 99.99999%
הסיבה היחידה שלו לשים לימיט כזה היא כדי להגן מפני אנומליות שידפקו אותו (למשל מצב שאין פקודות בספר ומישהו הכניס לימיט מכירה גבוה פי 10 מהשוי ההוגן).
תלוי לאיזה כיוון.
בכיוון שפות"ש רוצה לשים את הלימיט הוא דוקא מעלה את הסיכוי ככל שהמרחק גדול יותר

לא. יש בעיקר יתרונות

וכן, אני פתוח שתיהיה איזה תגובת ניטפוק שתמצא חיסרון זניח במקרה קיצון שהסיכוי שלו להתממש הוא 1 למליון.
אבל באופן כללי במצב הסביר, אין שום סיכון בלימיט כמו שאתה מציע ויש רק יתרונות.

לא. יש בעיקר יתרונות

וכן, אני פתוח שתיהיה איזה תגובת ניטפוק שתמצא חיסרון זניח במקרה קיצון שהסיכוי שלו להתממש הוא 1 למליון.
אבל באופן כללי במצב הסביר, אין שום סיכון בלימיט כמו שאתה מציע ויש רק יתרונות.
אתה מפחד שהעושה שוק לא יעשה את העבודה שלו?
גם במצב של חשש כזה עדיף לשים על קצת מעל מחיר השוק ואז כשעושה השוק יתאושש תקנה ממנו ולא לקנות סתם במחיר כפול

הסיבה היחידה שלו לשים לימיט כזה היא כדי להגן מפני אנומליות שידפקו אותו (למשל מצב שאין פקודות בספר ומישהו הכניס לימיט מכירה גבוה פי 10 מהשוי ההוגן).
בדיוק הכוונה שלי, תודה רבה!

זהו, אני מנסה בעצמי לחשוב על מקרה קיצון כזה, ולא מצליח...

אתה מפחד שהעושה שוק לא יעשה את העבודה שלו?
אתה מניח שיש עושה שוק בכלל (לא בכל נייר יש), ואתה מניח שהוא עובד 24/7 (מה שגם לא נכון, אפילו אם הוא קיים).
גם במצב של חשש כזה עדיף לשים על קצת מעל מחיר השוק ואז כשעושה השוק יתאושש תקנה ממנו ולא לקנות סתם במחיר כפול
אני מסכים שלשים כפול זה הגזמה ועדיף לשים רק כמה אחוזים מעל המחיר, אבל הפחדת את פות"ש אז הוא העלה את המחיר.
הרי ברור לך שככל שהמחיר יותר גבוה (נגיד כפול) הסיכוי שהפקודה לא תתבצע קטן יותר.
זהו, אני מנסה בעצמי לחשוב על מקרה קיצון כזה, ולא מצליח...
נניח ששמת 10% מעל המחיר, ובדיוק באותו יום השוק השתגע והמחיר עלה ב11% והמשיך לעלות הלאה. כאילו הפסדת מחיר כניסה נמוך יותר.
(תחליף את 10 בכל מספר שתרצה).
תמיד אפשר לחשוב על מקרה קיצון אם מספיק רוצים. אבל הסיכוי להיתקל במקרה כזה הוא קטן בסדרי גודל מאשר הסיכון בלשים פוקדת מרקט.

עדיף לא לשלוח פקודות מחוץ לשעות המסחר הרגילות, פחות נזילות ומרווחים יותר גדולים (אלא אם יש לך "מחיר מטרה" קבוע מראש ואז לא מעניין אותך).

עדיף לא לשלוח פקודות מחוץ לשעות המסחר הרגילות
לא תמיד זה אפשרי או נוח.
רובינו עובדים במהלך היום, ולא תמיד יש זמן (או לא תמיד זוכרים) להיכנס לחשבון ולבצע קניה.
עדיף לשלוח פקודה מחוץ לשעות מאשר לא לשלוח בכלל.

אישית אני חוויתי את זה על בשרי בעבר, כשהשתמשתי במערכת שלא הייתה מוכנה לקבל פקודות מחוץ לשעות.
כל פעם שהיה לי זמן להיכנס לתיק ולהכניס פקודת קניה זה היה כבר מחוץ לשעות מסחר והמערכת לא הייתה מוכנה לקבל את הפקודה, ובסוף הקניה שלי התעכבה במספר חודשים והפסדתי לא מעט עליית ערך בגלל זה.

שלום,

תודה רבה
הדעה הרווחת היא שבגדול *לא* מומלץ להשתמש במרקט, אלא רק (או בעיקר) בלימיט.
בתוך שעות המסחר זה ריסקי (אז קל וחומר שמחוץ לשעות המסחר).

דוגמה חיה לסיכון שהתממש, ושעלה ל-IBKR חמישים מיליון (50,000,000) דולר, הייתה ממש לפני שבועיים.
Matt Levine כתב על זה טור בצורה בהירה בבלומברג (אפשר למצוא בגוגל בקלות. הכותרת: Berkshire Was Too Cheap, Then Too Pricey), ואפשר גם למצוא כתבות לרוב. אבל בגדול, הסיפור היה כזה:

המניה של ברקשייר נסחרת בממוצע בתקופה האחרונה בכ-600,000 דולר למניה. לפני שבועיים היה איזה גליץ', ואפשר היה לקנות אותה ב-185 דולר.
הבורסה ראתה את התקלה, ועצרה את המסחר לזמן קצר יחסית. בינתיים, המשיכו לקלוט פקודות.
השמועה עשתה לה כנפיים ברשתות חברתיות, ובין היתר, הרבה אנשים (לקוחות של IBKR) חשבו שיש כאן מציאה, ושלחו פקודות מרקט כדי לקנות את המניה בדיסקאונט של 99%. הפקודות הוזרמו אבל לא בוצעו, כי המסחר נעצר. כשהמסחר חודש, הוא חודש במחיר האמיתי של 600,000 דולר.
ואז נוצר מצב, שמישהו (נגיד) ביקש לקנות 10 מניות ב-1,850 דולר טוטאל, אבל במקום זה נוצר לו חשבון לתשלום של 6,000,000 דולר.

IBKR החליטו לכסות את החוב של הלקוחות שלהם, עבורם ובמקומם.
אחרי זה הם פנו לבורסה בניסיון לבטל את המסחר, אבל סורבו.
יצא, שנוצר ל-IBKR הפסד של 50 מיליון דולר בגלל לקוחות ששלחו פקודות מרקט (הפסד שהיה נמנע לחלוטין, אילו הלקוחות היו שולחים פקודות לימיט מעט מעל ה-185 דולר, שכנראה לא היו מבוצעות, כי המסחר חודש ב-600,000 דולר).

הנקודה היא שגם לימיט פי 2 מהשווי הנוכחי עלול להתממש, והתרחיש-הקיצוני-הלא-סביר עלול לקרות, אפילו בגלל כשל טכני במערכות המסחר האלקטרוני של הבורסה, ולא בגלל שמישהו מזרים מהצד השני פקודות לא סבירות.

אגב, אותי תפס בכל הסיפור הזה ש-IBKR כיסו את מחיר הטפשות של הלקוחות שלהם. למעט זה שאולי הם נהנים מקצת יחצ"נות, לא כל כך מבין את ההיגיון העסקי באקט הזה. מצד שני, לחברה שהרווח השנתי שלה הוא כ-4.5 מיליארד דולר (והיד עוד נטויה), כנראה שה-50 מיליון דולר מפריעים רק קצת, אם בכלל.

הדעה הרווחת היא שבגדול *לא* מומלץ להשתמש במרקט, אלא רק (או בעיקר) בלימיט.
בתוך שעות המסחר זה ריסקי (אז קל וחומר שמחוץ לשעות המסחר).
זאת כבר הגזמה לצד השני.
כשמדברים על נייר מאוד סחיר כמו סנופי, אין שום בעיה להשתמש בפקודת מרקט במהלך שעות המסחר. ואפילו בשימוש מחוץ לשעות המסחר הסיכון קטן עד כדי זניח.
הנקודה היא שגם לימיט פי 2 מהשווי הנוכחי עלול להתממש, והתרחיש-הקיצוני-הלא-סביר עלול לקרות, אפילו בגלל כשל טכני במערכות המסחר האלקטרוני של הבורסה, ולא בגלל שמישהו מזרים מהצד השני פקודות לא סבירות.
הבעיה הגדולה עם הדוגמא שלך היא שאנשים ניסו לנצל את התקלה שהייתה, ואח"כ התלוננו שלא הצליחו. לא על זה פות"ש מדבר ולא זה מה שעושים משקיעי מדדים פאסיביים.

ברור לכל בר-דעת שאם מחיר המניה ירד בטעות ב99%, אם תגיש פקודת קניה יש סיכוי שתקנה אותה במחיר האמיתי שלה.
אגב, אם המצב היה הפוך, ובגלל תקלה במערכת פקודות קניה היו מבוצעות במחיר פי 100 מהמחיר ה"אמיתי", אני די בטוח שהבורסה הייתה מסכימה לבטל את הפעולות השגויות.
פה, משום מה, אנשים לא ביקשו לבטל את הפעולה השגויה אלא ביקשו לבטל את הפעולה שבוצעה אחרי תיקון התקלה.

דוגמה חיה לסיכון שהתממש, ושעלה ל-IBKR חמישים מיליון (50,000,000) דולר, הייתה ממש לפני שבועיים
לא הבנתי למה הם הפסידו. הרי אם ללקוח אין יתרת מזומן מספקת לשלם עבור המניות אז המניות שייכות לIBKR ואפשר למכור אותם בשוק. הרי בסופו של דבר המניות נקנו במחיר האמיתי שלהן ולא במחיר גבוה יותר

עדיף לא לשלוח פקודות מחוץ לשעות המסחר הרגילות, פחות נזילות ומרווחים יותר גדולים
נכון לגמרי. נכוויתי מזה פעם אחת ולמדתי לקנות ולמכור רק בשעות המסחר, למעט ניירות סחירים מאוד כמו אג״ח ממשלתיות.
אגב, חשבתי על זה שמשקיעים פאסיביים אמנם לא סוחרים הרבה אבל כשהם כן סוחרים אז זה בניירות דומים כמו בלאקרוק עולמי או בלאקרוק סנופי וכדו׳. אז אפשר לייצר מוסכמה שכולם עושים את הפעולות שלהם פעם אחת בחודש, נגיד מסחר נעילה של יום חמישי הראשון של החודש. ואז הסחירות הגבוהה תעלים את עלויות המרווחים וכולם ירוויחו (חוץ מעושה השוק..)

חשבתי על זה שמשקיעים פאסיביים אמנם לא סוחרים הרבה אבל כשהם כן סוחרים אז זה בניירות דומים כמו בלאקרוק עולמי או בלאקרוק סנופי וכדו׳. אז אפשר לייצר מוסכמה שכולם עושים את הפעולות שלהם פעם אחת בחודש, נגיד מסחר נעילה של יום חמישי הראשון של החודש. ואז הסחירות הגבוהה תעלים את עלויות המרווחים וכולם ירוויחו (חוץ מעושה השוק..)
משקיעים פאסיביים גם ככה סוחרים בניירות אולטרא סחירים. לא צריך לעשות שום תיאום ושום פעולות מיוחדות.

דוקא מה שאתה מציע יגרום לעליית מחיר נקודתית (מעבר לNAV), ל"הפסד" של כל המשקיעים (כי הם קונים במחיר מעל הNAV) ולרווחים מאוד יפים לעושה השוק.

יצא, שנוצר ל-IBKR הפסד של 50 מיליון דולר
בלי להתמצא בפרטי המקרה אני אקח ניחוש פרוע שהרכישה אכן בוצעה, אבל אינטרקטיב הפכו לבעלים של המניות, ולכן לא הפסידו דבר (פרט לתנודות בערך המנייה במידה ובחרו למכור אותה בהפסד).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T קניית מט"ח בפקודת Limit ב InteractiveBrokers ברוקרים ופלטפורמות מסחר 13
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
ה טריגר ב stop-limit אוף טופיק 5
O הוראות LIMIT שוק ההון 8
T [מדריך][IB] המרת מטבע משקל לדולר בפקודת LIMIT שוק ההון 5
E STOP LIMIT מחזורי? פוסטים מאיכות נמוכה 2
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
Sander מה המשמעות של פקודת Stop Loss Limit שוק ההון 24
bobby Stop Limit ברכישה (בנק מזרחי) שוק ההון 4
ShDan Unlimited Limit שוק ההון 5
O שאלה על מחירי היצע וביקוש ו Limit שוק ההון 6
א הוראת limit שלא בוצעה שוק ההון 1
I ביטוח מנהלים מול פנסייה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 30
B איך עובדת קומבינציה מול יזם ? נדל"ן 3
L דמי ניהול אל מול תשואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
P נקודות זיכוי אל מול רווחי הון מיסים 10
ס קיזוז אוטומטי ע״י הברוקר/בנק של רווח בשקלים מול הפסד בדולרים מיסים 5
שלמה פ הלוואה מול קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
W קיזוז רווח והפסד בשוק ההון בארץ מול חו"ל - והעברת ההפסד לשנים הבאות מיסים 11
בובין חוט-השני שמאות מקדימה מול בדק בית בדירת יד שנייה נדל"ן 21
D כדאיות עסקת מחיר מטרה (מבואות דרומיים חיפה) אל מול דירה יד שניה נדל"ן 11
א RSU - רווחים מול הפסדים שוק ההון 11
M דירה בהנחה מול דירה בשוק החופשי להשקעה נדל"ן 3
L קופת גמל אל מול השקעה בבורסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
B קיזוז רווח והפסד בין ברוקרים שונים (ישראלי מול זר) מיסים 4
O מודל CAPM מול Fama–French three-factor model והאם יש משהו טוב יותר מתיק השוק שוק ההון 6
B מניות בודדות מול מדד S&P500 שוק ההון 2
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 8
S עבודה מול מעסיק בחו"ל - מה הדיבור? מיסים 2
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
N פריסייל מול יד 2 נדל"ן 3
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א מצליחים להזדהות איתי בהרגשה שלי מול הבנק? צרכנות פיננסית 38
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
M מדד עולמי מול ACWI+שווקים מתפתחים בתיק חדש שוק ההון 14
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 19
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
N CSPX אל מול 1159250 שוק ההון 10
ה תחשיב ימי מילואים מול תשלום בט'ל ומס הכנסה אוף טופיק 1
Count Olaf הישורת האחרונה מול FinUpp - מה דעתכם? מיסים 12
G MSCI World מול NASDAQ - מתקשה להשתכנע שוק ההון 100
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
ס השוואת פתיחת חשבון בנק בקפריסין מול אנגליה צרכנות פיננסית 2

נושאים דומים

Back
למעלה