• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ESOP ו-IB

שמוליק קיפוד

משתמש בכיר
דירוג
1,107
כי יש פה אנשים שכבר עשו זאת.
ראיתי שיש פה אנשים שהעבירו כספי RSU ישירות מ-ESOP אל IB באופן ישיר.
ואני לא מאוד סומך על התמיכה של esop בעיניין.

יש לי מספר שאלות טכניות:
1)לאיזה חשבון ביקשתם מesop להעבירלהע הכסף? לחשבון הרגיל בסיטי בנק שמקבל דולרים?
2)האם הגדרתם נוטיפיקציה?
אם כן, מאיזה בנק? (אני יודע שesop עובדים עם בנק לאומי) ומאיזה חשבון?
3)האם יש עמלת בנק מתווך בהעברה?

*מנסה להבין אם זה אובר אופטימיזציה או שפשוט עדיף לעבור דרך חשבון הבנק הרגיל.
**אני עדין לא מאמין שהעברת כסף בין בנקים בארה"ב מתבצעת באמצעות שליחת צ'קים פיזית.

אין לי תשובה, אבל ממה שהבנתי, זה שקול למכירה של הכל ב ESOP וקנייה מחדש של הכל ב IB, לפחות בכל הקשור לתשלום מס. אז לא ברור לי למה שתרצה לעשות את זה

אני לא בדקתי את האפשרות הזאת כי הנחתי שהיא לא אפשרית כי IB רוצים שהכסף יגיע מחשבון על שמי.
אשמח לשמוע אם זה אפשרי ואיך לעשות זאת. כרגע אני משלם 0.18% עמלות ללאומי תמורת הכניסה והיציאה של הדולרים. הייתי שמח לחסוך את ההוצאה הזאת.

אין לי תשובה, אבל ממה שהבנתי, זה שקול למכירה של הכל ב ESOP וקנייה מחדש של הכל ב IB, לפחות בכל הקשור לתשלום מס. אז לא ברור לי למה שתרצה לעשות את זה
בשביל קצת פשטות.
בחשבון הבנק שלי יש מגבלת העברה אלקטרונית של 10K$ יומית ו-25K$ שבועית.
אם אני רוצה להעביר מחשבון הבנק ל-IB של יותר כסף. הבנק שולח פיזית צ'ק ל-IB.
זה גורר איזה שלושה שבועות של processing time בנוסף לשבוע שלוקח לesop להעביר את הכסף.

בשביל קצת פשטות.
בחשבון הבנק שלי יש מגבלת העברה אלקטרונית של 10K$ יומית ו-25K$ שבועית.
אם אני רוצה להעביר מחשבון הבנק ל-IB של יותר כסף. הבנק שולח פיזית צ'ק ל-IB.
זה גורר איזה שלושה שבועות של processing time בנוסף לשבוע שלוקח לesop להעביר את הכסף.
אאל"ט זה רלוונטי רק ל bill pay.
בהעברת ACH אין מגבלה כזאת ואין צ'קים. נכון ש ach יוצא עולה כסף ברוב הבנקים (דולרים בודדים) אבל יש אופציה של משיכת ach ע"י ib. החסרון היחיד שלא תוכל למשוך את הכסף החוצה מib לתקופה ארוכה יותר, אבל אם אתה מתכנן רק לקנות מניות שם זה לא משנה.

Esop זאת תוכנית אופציות, זאת לא ישות פיננסית.

אאל"ט זה רלוונטי רק ל bill pay.
בהעברת ACH אין מגבלה כזאת ואין צ'קים. נכון ש ach יוצא עולה כסף ברוב הבנקים (דולרים בודדים) אבל יש אופציה של משיכת ach ע"י ib. החסרון היחיד שלא תוכל למשוך את הכסף החוצה מib לתקופה ארוכה יותר, אבל אם אתה מתכנן רק לקנות מניות שם זה לא משנה.
זה רלוונטי ל-ach/wire.
לפחות אלו הסכומים שאני רואה בחשבון שלי זה ב-Bofa.

גם ach pull מוגבל:
ACH deposits are limited to $100,000 over seven business days. Same day ACH deposits are limited to $25,000.

רלוונטי ל-ach/wire.
לפחות אלו הסכומים שאני רואה בחשבון שלי זה ב-Bofa.
אני העברתי ach יוצא מהחשבון שלי ב bofa לחשבון צד ג של כמה עשרות אלפים בלי בעיה.
מה שכן צריך את הכרטיס הזה שמנפיק ססמאות או טלפון סלולרי אמריקאי כדי לקבל ססמא חד פעמית בסמס

מעלה מהאוב את השרשור - יש מישהו שהעביר בהצלחה דולרים מ- ESOP ישירות ל- IB ומוכן לספר על זה?
בנוסף לשלוש השאלות של @שמוליק קיפוד למעלה - האם IB לא עשו בעיות עם זה שהכסף מגיע מחשבון צד ג'? (כלומר שמקור ההעברה הוא לא חשבון שרשום על שמי)

מעלה מהאוב את השרשור - יש מישהו שהעביר בהצלחה דולרים מ- ESOP ישירות ל- IB ומוכן לספר על זה?
בנוסף לשלוש השאלות של @שמוליק קיפוד למעלה - האם IB לא עשו בעיות עם זה שהכסף מגיע מחשבון צד ג'? (כלומר שמקור ההעברה הוא לא חשבון שרשום על שמי)
הצלחת להעביר דולרים מESOP ל IB?
התמיכה של esop אמרו לי שזה לא אפשרי.
אשמח לשמוע על דרך אופטימלית להעברת מניות/דולרים מ esop ל ib ישירות או דרך מתווך בדרך (הבנק)

הצלחת להעביר דולרים מESOP ל IB?
התמיכה של esop אמרו לי שזה לא אפשרי.
אשמח לשמוע על דרך אופטימלית להעברת מניות/דולרים מ esop ל ib ישירות או דרך מתווך בדרך (הבנק)
הם לא נותנים לך להעביר דולרים מאקסלנס לבנק? רק שקלים?
כמה מוזר :roll:

אפשר להעביר דולרים אבל אז עמלת ההמרה שלהם יקרה בטירוף.
לא הבנתי איזו עמלת המרה?
אתה יכול לבקש לקבל את הכסף ללא המרה - כלומר שהכסף ייכנס בדולרים לחשבון הבנק.
ואתה יכול לבקש את הכסף אחרי המרה - כלומר שהכסף ייכנס בשקלים לחשבון הבנק.

לא הבנתי איזו עמלת המרה?
אתה יכול לבקש לקבל את הכסף ללא המרה - כלומר שהכסף ייכנס בדולרים לחשבון הבנק.
ואתה יכול לבקש את הכסף אחרי המרה - כלומר שהכסף ייכנס בשקלים לחשבון הבנק.
צודקת, התכוונתי לעמלת העברה בנקאית דולרית, $30 מול 22 ש״ח

צודקת, התכוונתי לעמלת העברה בנקאית דולרית, $30 מול 22 ש״ח
לא יודע איזה סכום מדובר אבל אם זה מה שיעקב את העברה בעוד כמה ימים סיכוי טוב שאתה (בתוחלת) מפסיד כסף כי התעודה תעלה בזמן הזה יותר
זה השיקול שהכריע אותי בסוף להתקפל (במקרה דומה עם עמלה של 15$)

אתה מוכר בesop ומעביר דולרים לחשבון הבנק ומשם לib?
לא, אין לי בכלל חשבון אצל esop.
מדובר היה על ברוקר אחר ובכלל על ESPP ולא RSU, לכן כתבתי
(במקרה דומה
אבל המסר זהה, תבדוק כמה אחוזים ה 30$ הללו מתוך הסכום שאתה רוצה להעביר, ותבדוק מה התשואה הצפויה מהקרן הרצויה שלך בימים שייקח עד שהעברה עם עמלה אופטימלית תסתיים ואולי תראה שבפרק הזמן הזה הני״ע יכול לעשות 100$ (בתוחלת כמובן)

אבל המסר זהה, תבדוק כמה אחוזים ה 30$ הללו מתוך הסכום שאתה רוצה להעביר, ותבדוק מה התשואה הצפויה מהקרן הרצויה שלך בימים שייקח עד שהעברה עם עמלה אופטימלית תסתיים ואולי תראה שבפרק הזמן הזה הני״ע יכול לעשות 100$ (בתוחלת כמובן)
חוץ מעמלה גבוהה יותר, העברה דולרית לוקחת יותר זמן מהעברה שיקלית?

נושאים דומים

Back
למעלה