קיטורים על ESOP

shirbi

משתמש ותיק
דירוג
461
המעסיק הקודם שלי נתן לי RSU שהופקדו אצל ESOP.
גם המעסיק הנוכחי שלי מתן לי RSU שהופקדו אצל ESOP.
באתר האינטרנט של ESOP אני יכול לראות את המניות משתי החברות.
פעם אחת לפני שנתיים (אחרי שכבר עברתי עבודה) הופקדו לי כמה שקלים לחשבון הבנק שלי, ובבירור עם מחלקת שכר של העבודה הקודמת, הסתבר שמדובר בדיבידנדים מה-RSU הנ"ל.
מאז עברו שנתיים ולא הופקדו שום דיבידנדים נוספים. השבוע נזכרתי בזה, ותהיתי - האם החברה הקודמת כבר לא מחלקת דיבידנים? חיפוש זריז באינטרנט הראה שכן. כל רבעון באופן קבוע. אז היכן החלק שלי? הרי לא מכרתי את המניות.
באתר של ESOP מופיעות עדין המניות של המעסיק הקודם, אך אין זכר לדיבידנדים.
אז שלחתי ל-ESOP מייל בשאלה מה קרה עם הדיבידנדים. ענו לי די מהר: מסתבר שהכסף שוכב אצלם - 900$ שהם לא עושים איתו כלום עבורי. אין שום ריבית ואין דיווח עליו בחשבון משלי באתר שלהם. את הדיווחים הם שולחים - אך למייל הישן שלי שכבר לא קיים במשך מעל שנתיים, ושהם יודעים שהוא לא רלוונטי, כי כבר פניתי אליהם במייל אחר מספר פעמים.
לפני חודש מכרתי את RSU של המעסיק הנוכחי (את ה RU של המעסיק השארתי במקומם משיקולי מס). ESOP גבו עמלת מכירה שמנה ועוד עמלת העברה בנקאית שמנה. אך לצרף לסכום גם את מה שנצבר מהדיבדנדים - הם לא חשבו. ואם אתן הוראות העברה נפרדת עבורם - הם יגבו שוב עמלת העברה, שתהיה גבוהה מאוד ביחס לסכום.
אז לפחות הם הסכימו שבפעם הבאה (זה יקרה עוד 5 חודשים) שאני מוכר RSU של המעסיק החדש, שאשלח להם מייל ואגיד להם לצרף לסכום ההעברה גם את הדיבידנדים של ה RSU של המעסיק הקודם, ואז לא יגבו ממני עמלה כפולה.

adamshalev

מודרטור
דירוג
21,998
המעסיק שלי עבד עם תמיר פישמן. היה איזה קטע דומה שהם לקחו עמלות שמנות על העברות והמרות, ואחרי שהמעסיק התלונן נמצא פתרון שהטיב עם העובדים. קיצר - כמו כל נותן שירות מסחרי (לא ציבורי) - אפשר לדרוש מולו תנאים או לעבור לנותן שירות אחר (כולם פח, אבל תמיד אפשר לנסות). נסה להציף את הבעיות מול המעסיק.

shirbi

משתמש ותיק
דירוג
461
לגיטימי לדרוש מהמעסיק שיחזיר לי את ההוצאות שנופלות עלי בגלל ESOP (עמלת מכירה, ועמלת העברה בנקאית)? מישהו הצליח בזה?

adamshalev

מודרטור
דירוג
21,998
לגיטימי לדרוש מהמעסיק שיחזיר לי את ההוצאות שנופלות עלי בגלל ESOP (עמלת מכירה, ועמלת העברה בנקאית)? מישהו הצליח בזה?
לא ממש. אבל לגיטימי לבקש ממנו שידרוש מנותן השירות לשפר תנאים/שירות.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,187
חשוב להדגיש שמדובר באקסלנס

נושאים דומים

למעלה