• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קריירה

• פותח הנושא AmitL
  • פורסם בתאריך

AmitL

משתמש סולידי
דירוג
19
אהלן חברים
כבר כתבתי פה בעבר, אבל אני באמת לא מוצא מזור מבחינת בחירת מקצוע ולימודים, לכן אני בוחר שוב להייעץ אתכם כאן.
אני מלא התלבטויות, לא ברור לי איזה מקצוע מתאים לי, לא ברור לי אם המסלול שאני עומד לקחת הוא נכון בשבילי, בקיצור אין לי מושג. אני בן 23 והזמן מתחיל לתקתק, אין לי כוונה לסיים לימודים בגיל 30.
ההתלבטות הגדולה היא מה המקצוע המתאים לי.
מצד אחד- תכנות, הייטק, טכנולוגיה- דברים שלא התנסתי בהם יותר מדי, קצת בצבא, קצת בתחביב ביום יום, לא משהו רציני.
אני שוקל ברצינות על ללמוד מדעי מחשב\ תוכנה במכללה (בגרות לא גבוהה ופסיכומטרי לא גבוהה לאוניברסיטה). למה אני שוקל את זה? כי זה נשמע עולם מגוון שאפשר בסופו של דבר להגיע להמון תפקידים, שכר טוב, תנאים טובים, עולם המחר וכו וכו
ההתלבטות היא תכלס האם זה מתאים לי, במבט לאחור, לימי התיכון והצבא, מעולם לא משך אותי יותר מדי לפתור משוואות, פונקוציות, אינטגרלים וכו', לא הייתי הכי טוב בזה ספק בגלל הוראה לקויה או ספק בגלל שזה תכלס לא עניין אותי. הצד ההומאני שלי יותר פרח, הייתי לומד כמה ימים לפני בגרות בהיסטוריה\ אזרחות אחרי שכל השנה לא למדתי ומוציא ציונים גבוהים. בגדול הדברים הללו יותר עניינו אותי. מצד שני, לא אלך ללמוד משפטים לדוג' באוניברסיטה כי השוק מוצף, כל בן אדם שני היום הוא עורך דין והעולם הזה לא הכי מעניין אותי.
האופציה השניה היא ללמוד כלכלה וחשבונאות, כלכלה על פניו די מעניין אותי, אפשר לומר קצת יותר "הומאני" מהנדסה, אז אומנם לא מרוויחים בהתחלה כמו אנשי הייטק, אבל אם זה תחום שמעניין אותי ואולי אוכל באמת להצטיין בו. מצד שני אף אחד לא מצליח שאתברג במשרות טובות ובסופו של דבר אוכל למצוא את עצמי פקיד בבנק.

זו ההתלבטות, אם יש למישהו עצה, קווים מנחים לביצוע ההחלטה, מה כדאי לשאול את עצמי, מקור מידע טוב שיוכל לעזור לי להחליט אני אשמח מאוד

לא עונה על השאלה שלך באופן ישיר אבל אני ממליץ בחום לקרוא את הספר so good they can't ignore you.
בספר הוא בוחן מה גורם לאנשים לאהוב את מקום העבודה שלהם ומה גורם לאנשים מסויימים להצליח יותר מאחרים. לי באופן אישי הספר גרם לחשוב על עולם הקריירה בצורה שונה.

אגב, אני אשמח להשאיל לך את העותק שלי. מוזמן ליצור איתי קשר בפרטי

https://www.amazon.com/dp/1455509124/

אתה לא אוהב מתמטיקה אבל מעוניין ללמוד כלכלה וחשבונאות שזה בעיקרון רק מתמטיקה...
לפחות בתכנות לאחר התואר נוגעים הרבה פחות בחישובים מתמטיים.

בכל אופן, אתה יכול להתחיל ללמוד בעצמך באינטרנט ולראות מה מתאים לך.
https://www.class-central.com/

@דגגגג

תסלח לי,
בכלכלה וחשבונאות יש מתמטיקה בסיסית ותו לא.
מדמ"ח זה תואר שלם במתמטיקה שימושית.

קודם כל, אין כמעט קשר בין תואר במדמ"ח להייטק.
לצערי, במדמ"ח הדגש הוא על המתמטיקה ומי שלומד לתואר עלול לקבל רושם מוטעה שיש קשר ישיר בין מתמטיקה לתכנות לעבודה שהוא יעשה אחרי זה. זה לא נכון.
שנית - פסיכומטרי ובגרויות זה שטויות יחסית למה שנלמד בתואר, אז אם אתה מתקשה בראשון, עדיף לא להתקרב לשני.

ג"נ: לומד מדמ"ח באוניברסיטה ואסיים את התואר בגיל 30, מאמין שהעולם ימשיך להסתובב.

שנית - פסיכומטרי ובגרויות זה שטויות יחסית למה שנלמד בתואר, אז אם אתה מתקשה בראשון, עדיף לא להתקרב לשני.
מממממ....

מכיר הרבה דוגמאות של אנשים שנכשלו בהכל בתיכון, ואפילו כאלה שלא היו משהו בפסיכומטרי, והפציצו באקדמיה. ולהפך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
R מחשבות על קריירה פחות שגרתית התפתחות אישית 4
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
V התלבטות קריירה קשה - קידום או עזיבה התפתחות אישית 17
ל התלבטות בין שני כיווני קריירה התפתחות אישית 6
Lag בחירה בין 2 כיווני קריירה התפתחות אישית 4
T התלבטות בין 2 מסלולי קריירה בראיית חשבון התפתחות אישית 1
GeraltOfHaifa יש קריירה, יש כסף. אבל מרגיש ריקנות. מה עכשיו? התפתחות אישית 83
T קריירה כרואה חשבון אוף טופיק 2
T ראיית חשבון - מסלולי קריירה התפתחות אישית 104
A קריירה מאוחרת למתכנת לשעבר התפתחות אישית 3
M התמודדות עם אבא חולה נפש ותהיות קריירה.. התפתחות אישית 31
L מסע תכנון קריירה וצבירת נכסים לחופש כלכלי יומני מסע אישיים 44
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
T יש קריירה, מה עכשיו? התפתחות אישית 13
W האם ניסיון במנכ"לות בארה"ב יספיק בכדי לפתח קריירה דומה בישראל? התפתחות אישית 9
W האם רק ניסיון במנכ"לות בארה"ב יקנה לי קריירה בארץ? התפתחות אישית 2
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
B קריירה כארכיטקט תוכנה התפתחות אישית 3
A האם יש מלאכות כפיים עם אפשרויות קריירה סבירות? התפתחות אישית 20
F התלבטות - תואר ראשון להעשרה למרות שיש כבר קריירה התפתחות אישית 10
Ron.B קריירה כשכיר בעולם הנדלן התפתחות אישית 15
A התחלה חדשה - קריירה יומני מסע אישיים 10
K קריירה בהייטק - צומת דרכים התפתחות אישית 17
G קריירה בריפוי בעיסוק אוף טופיק 14
ה התלבטות בבחירת קריירה ותואר התפתחות אישית 9
unrealx התלבטות קריירה קשה - מעבר עבודה בהייטק התפתחות אישית 77
F שינוי קריירה להנדסת תוכנה-בוטקאמפ, לימודי תעודה או תואר נוסף? התפתחות אישית 11
נ עבודה ראשונה בהייטק ותכנון קריירה התפתחות אישית 2
T קריירה התפתחות אישית 25
פ מחפש להכיר מישהי שמוכנה לקבל עצמאי בלי קריירה אוף טופיק 1
L שינוי קריירה - יש סבסוד של המדינה? התפתחות אישית 0
K ייעוץ קריירה / שינוי התפתחות אישית 8
C מה אני עושה הלאה(עבודה/קריירה) ? אוף טופיק 49
R שינוי קריירה התפתחות אישית 5
ש שינוי קריירה סולידי אוף טופיק 9
S קריירה והתקדמות מקצועית התפתחות אישית 23

נושאים דומים

Back
למעלה