• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פרשת "מוכתר"

שמעון פרס נכנס לכנסת בגיל 36
רק שלפני זה היה מפקד זרוע הים (חיל הים) ראש משלחת הרכש הצבאי בארצות הברית
של מדינה שרק קמה
מנכ"ל משרד הבטחון בגיל 29
ממקימי קמ"ג והתעשייה האוירית
עשה כמה דברים בחייו לפני שנהיה חבר כנסת...

רק שלפני זה היה מפקד זרוע הים (חיל הים) ראש משלחת הרכש הצבאי בארצות הברית
של מדינה שרק קמה
מנכ"ל משרד הבטחון בגיל 29
ממקימי קמ"ג והתעשייה האוירית
עשה כמה דברים בחייו לפני שנהיה חבר כנסת...
זה בדיוק העניין, הדר מוכתר רוצה להיות שרה (בכירה) בתור המשרה הראשונה שלה בחיים...

אז אל תצביע לה.

מדינת ישראל בתור מדינה שחוותה גלי עליה וקמה על בסיס הרעיון של קליטת עליה, פתרה בעיות דיור גדולות הרבה מאוד פעמים.
הי
מעולם לא פתרו את מצוקת הדיור באופן מוחלט אלא עיכבו את התהליך עליית מחירים, היו תקופות שהשוק היה אפילו במגמת ירידה
לזמן מוגבל.

ישראל של ה 17 שנים אחרונות שונה לחלוטין מישראל של פעם, הרבה יותר חזקה כלכלית, תעשיית ההייטק סוחבת את רוב הכלכלה,
יש אוכלוסיית שכירים עם הכנסות שלא היו קיימות בעבר, יש פחות קרקעות לבניה, מרכז הארץ צפוף, קצב גידול האוכלוסיה יוצא דופן,
לאורך העשורים האחרונים הריביות במגמת ירידה,
אני עדיין זוכר ריבית שנתית של 14% על מק"ם בשנת 1991.

שוק הנדל"ן נמצא בעליית מחירים כמעט רציפה 17 שנים,
משברים בטחוניים, פוליטיים, חוסר משילות, בחירות לממשלה בקצב מסחרר...... כל אלו לא הובילו לירידת מחירים.

אני טוען שבהחלט המגמה יכולה להשתנות בהמשך לשוק יורד או מדשדש לזמן מוגבל (אני לא יודע כיצד ישפיע על השוק מצב של אירן גרעינית, זה אמור לפגוע בכלכלה ובהשקעות של חברות זרות בישראל),
מלבד הסוגיה נאירנית, ניתן לצפות בטווח הזמן הבינוני ארוך המשך מגמת עליית המחירים,
ומה שלא עשו ממשלות ישראל ב 17 שנים אחרונות, קשה לראות אותם עושים זאת היום, זה עדיין אותם הפוליטיקאים ביבי, לפיד, דרעי, ליברמן פורוש.......

הי
מעולם לא פתרו את מצוקת הדיור באופן מוחלט אלא עיכבו את התהליך עליית מחירים, היו תקופות שהשוק היה אפילו במגמת ירידה
לזמן מוגבל.

ישראל של ה 17 שנים אחרונות שונה לחלוטין מישראל של פעם, הרבה יותר חזקה כלכלית, תעשיית ההייטק סוחבת את רוב הכלכלה,
יש אוכלוסיית שכירים עם הכנסות שלא היו קיימות בעבר, יש פחות קרקעות לבניה, מרכז הארץ צפוף, קצב גידול האוכלוסיה יוצא דופן,
לאורך העשורים האחרונים הריביות במגמת ירידה,
אני עדיין זוכר ריבית שנתית של 14% על מק"ם בשנת 1991.

שוק הנדל"ן נמצא בעליית מחירים כמעט רציפה 17 שנים,
משברים בטחוניים, פוליטיים, חוסר משילות, בחירות לממשלה בקצב מסחרר...... כל אלו לא הובילו לירידת מחירים.

אני טוען שבהחלט המגמה יכולה להשתנות בהמשך לשוק יורד או מדשדש לזמן מוגבל (אני לא יודע כיצד ישפיע על השוק מצב של אירן גרעינית, זה אמור לפגוע בכלכלה ובהשקעות של חברות זרות בישראל),
מלבד הסוגיה נאירנית, ניתן לצפות בטווח הזמן הבינוני ארוך המשך מגמת עליית המחירים,
ומה שלא עשו ממשלות ישראל ב 17 שנים אחרונות, קשה לראות אותם עושים זאת היום, זה עדיין אותם הפוליטיקאים ביבי, לפיד, דרעי, ליברמן פורוש.......
סבירות כמעט מוחלטת שהמצב לא ישתנה,מסכים איתך לגמרי.

לא מסכים לגבי זה ש"אין מה לעשות".

יש מה לעשות להביא פחות ילדים לעולם. שום תב"ע לא מסוגלת להתמודד עם קצב ילודה של 3.1 ילדים לאישה.

השאלה היא מה המדינה יכולה לעשות
בהנתן שהמדינה בעלת רוב הקרקעות היא יכולה:
לוותר על הכנסות ממיסוי מקרקעין
לשווק אדמות במחיר יותר זול
ליזום פרוייקטי דיור להשכיר מפוקח בכמות מספקת ולא כמה מאות כמו היום
מספיק לא?

זאת לא החלטה של המדינה.

השאלה היא מה המדינה יכולה לעשות
להפסיק לעודד ילודה ובפרט להפסיק להתנות הטבות והנחות בהולדת ילדים או מספר הילדים במשפחה

לא מסכים לגבי זה ש"אין מה לעשות".

לצערי מדובר בבעיה שאף מדינה מערבית ומדינות אחרות ותיקות וגדולות בשטחן מישראל לא הצליחו עד כה לתת פתרון, אני מדבר על גרמניה, צרפת, אנגליה, מדינות סקנדינביה, ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, ניוזילנד, סין ..........

אני מסכים שתמיד חשוב לנסות לטפל בבעיה ולא להרים ידיים, אבל צריך גם להיות ראליים, כל אחד מאתנו ברמה האישית צריך לתת מענה לבעיה זו.

הבוקר התראינה בגלצ עו"ד טלי ירון אלדר, לשעבר נציבת מס הכנסה.
לדעתה הדירה רשומה ע"ש הדר מוכתר ואין עם זה שום בעיה. נגזר מכך שהיא זכאית לשכר הדירה וחייבת בכל המיסים על הדירה שמן הסתם משולמים כחוק.
אין שום בעיה עם העברת כספים לאביה. אין קשר חוקי בין ההעברה הזאת לבין הדירה.
כפועל יוצא, הדר נפגעת במספר מישורים:
דירה נוספת שהיא תקנה תחשב דירה שניה לצרכי מס רכישה ולמשכנתא.
היא לא זכאית להשתתף בהגרלות דירה בהנחה.
במישור הציבורי היא שיקרה לקהל הבוחרים שלה.

זהו. אין שום עבירה על החוק. לדעתה של טלי ירון אלדר אין שום סיבה לפתיחה בחקירה.
מסתבר שכן: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001429290

מה שכן נראה שלמרות שמשכה הרבה פרסום מעטים מאמינים שהיא תצליח לפתור את משבר הדיור או בעיות פוליטיות אחרות, כי רק אלפים בודדים הצביעו לה.

כלומר שווה לרמות את המערכת. אם לא נתפסת הרווחת ואם נתפסת תשלם רק את הסכום המקורי. בלי קנסות, בלי הליכים פליליים.
מפתיע אותך?
כשבחור שדופק קסדה בראש למישהו אחר בנתיבי איילון, הוא בחור מורשע שבעבר היה מעורב בפגע וברח והשופט הרחמן נתן לו שלושה חודשים של עבודות שרות... אפרופו הפצוע מת אחרי שננה וחצי.... אהה וגם הוא נהג ללא רישיון, ביטוח וברכב לא שלו.... אהה ולפני עשר שנים גם דםק קסדה למישהו....

אז בוא.. אין שום הפתעה פה

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה